Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

hemi

Recommended Posts

Az én csomiajtómon se szívesen fordul a zár... gondolom az előző tulaj is előszeretettel nyomkodta csak a távirányítót. Én viszont van amikor nem szívesen hagyom nyitott állapotban, úgyhogy forgatom hátha a rendszeres mozgás jót tesz neki. :D

Ööö... én szoktam használni a zárat. Miután már olvastam, hogy a kp-zárak hajlamosak elhalni, fölöslegesen nem nyomkodom a távirányítót, csak kulccsal nyitom a csomagtartót. Működik is rendben. Kopp...kopp... :lol:

Link to comment
Megosztás:

A "kulcsállítás" (inkább zárállítás, nem? :lol: ) nem csak a régi típusú záraknál működik? Csak kérdezem, mert pl. B Corsán láttam már olyat aki átállította a zárakat a kulcshoz, pont ilyen megfontolásból mint Zozi... meegoldotta h 1 kulccsal tudjon mindent csinálni. :lol:

Nekem igazából tök mindegy, hogy minek nevezzük (nyilván Neked van igazad :D :D ) a lényeg, hogy 2 kulcs helyett 1 legyen.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kis gondom akadt a Vectra b-nél (x16xel és 1997-es). Légzsákgonddal küzdök! 2 hibakódot jelzett néhanapján, melyet Opel Scennerrel simán kitöröltem, és egy darabig nem jelent meg újra a kontrollámpa világitása. Az egyik probléma a sofőr felőli (ülés alatti) scart magas ellenállása volt, a másik pedig "ECU internal fault" (belső hiba a számitógépébe). Szóval oda jutottam, hogy ezt a bizonyos második hibát ("ECU internal fault") mostmár nem tudom az autódiagnosztikai rendszeremmel törölni.

Szerintetek mi lehet a gond?

Előre is köszi a segitséget!

Üdv.

....és éljenek a Vectrások! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ötleteket várok. Múlt hétvégén nekiálltunk megkeresni az okát hogy miért nem működhet a szivargyújtóm. Kibogarásztuk melyik biztosíték tartozik hozzá. Az is odavolt, tettünk bele újat, ám ez még önmagában nem segített. Szétszedtük a középkonzol alsó részét. A szivargyújtó foglalata körüli műanyag cumó az el van törve és a foglalat mozog a helyén. Amikor teljesen kiszedtük, akkor párom variált ott valamit :lol: és az a picike izzó is elkezdett világítani, és a szivargyújtó is működött. Majd amikor visszaszereltünk mindent, megint nem működött és a kis lámpa se világított (ami a kibillenős hamutartó sarkában van hátul). Megnéztük a biztosítékot, hát szétcsapta. Nem szedtük újra szét azóta.

Kaptam ma egy foglalatot postán, majd hétvégén szerintem megpróbáljuk hogy javít-e a helyzeten. Az a kérdés hogy vajon mi lehet a probléma? Ha egyszer működött azóta miért nem? Lehet hogy maga a gyújtó ami belevaló az zárlatos? Befolyásolhatja az a törött burkolat a dolgot? És miért zabálja a biztiket??? Nézzétek meg lécci nálatok milyen van benne, mi 10 A-ossal próbálkoztunk mert az volt benne de miután 3-at kinyírt, leálltunk.

Help.

Link to comment
Megosztás:

Ha kicsapja a biztit,akkor biztos valahol zárlat van,ami lehet hogy a törött burkolat miatt van.A kis izzónak hátul vezetéken a pozitívat adod,a negatívot azt maga a szivar gyujtó oldaláról kapja ahogy beletolod.A hamus és a szivar gyújtó izzója ugyanaz.Szerintem cseréld ki az egészet.

Ötleteket várok. Múlt hétvégén nekiálltunk megkeresni az okát hogy miért nem működhet a szivargyújtóm. Kibogarásztuk melyik biztosíték tartozik hozzá. Az is odavolt, tettünk bele újat, ám ez még önmagában nem segített. Szétszedtük a középkonzol alsó részét. A szivargyújtó foglalata körüli műanyag cumó az el van törve és a foglalat mozog a helyén. Amikor teljesen kiszedtük, akkor párom variált ott valamit :lol: és az a picike izzó is elkezdett világítani, és a szivargyújtó is működött. Majd amikor visszaszereltünk mindent, megint nem működött és a kis lámpa se világított (ami a kibillenős hamutartó sarkában van hátul). Megnéztük a biztosítékot, hát szétcsapta. Nem szedtük újra szét azóta.

Kaptam ma egy foglalatot postán, majd hétvégén szerintem megpróbáljuk hogy javít-e a helyzeten. Az a kérdés hogy vajon mi lehet a probléma? Ha egyszer működött azóta miért nem? Lehet hogy maga a gyújtó ami belevaló az zárlatos? Befolyásolhatja az a törött burkolat a dolgot? És miért zabálja a biztiket??? Nézzétek meg lécci nálatok milyen van benne, mi 10 A-ossal próbálkoztunk mert az volt benne de miután 3-at kinyírt, leálltunk.

Help.

Link to comment
Megosztás:

Hello Phoenyxxx!

Az egyik könyv 20A ír a 36-os helyre(ülésfűtés, digitklíma vmilye, szivargyújtó). A másikat még nem néztem. Ahogy levettem a burkolatot, a belső oldalon 15A volt ugyanide. A hely szűkössége miatt nem tudtam megnézni, hogy ténylegesen milyen van benne(áll bent még egy-két motor + ez-az)

Link to comment
Megosztás:

Nagyon szépen köszönöm! Volt ilyen gyanúnk is h kicsi oda a 10-es de nem mertünk nagyobbat beletenni. Plusz nálam a 37-esen van a szivargyújtó. A műanyag takaróbigyó belsején ugye KL.15 a jelzése és van belőle 4 db, huszonvalahányas és 36, 37, 38. Párom F Astrájában 30-as van a szivargyújtó helyén... Kipróbáljuk nagyobbal is. Ma bevásárolok néhány biztit no meg izzókészletet is nehogy a rendőrbácsik fogást találjanak rajtam. :lol:

Link to comment
Megosztás:

:D

Én múltkor vettem mentődobozt, és gyorsan kimentettem a Corsámból a régit mielőtt eladtam. Bontatlan, eredeti német cucc, vérprofi. NEM ELADÓ. :lol: De egy izzókészlet sem árt.

KÉRDÉS!!! Már csomószor akartam csak mindig elfelejtettem.

Nálatok van akinél világít a műszerfalban a "nem vagy bekötve" pilács? Mert van olyanja is de nálam nem világít (én pl. örülnék ha világítana). Kíváncsi vagyok hogy nálatok se?

Link to comment
Megosztás:

:D

Én múltkor vettem mentődobozt, és gyorsan kimentettem a Corsámból a régit mielőtt eladtam. Bontatlan, eredeti német cucc, vérprofi. NEM ELADÓ. :lol: De egy izzókészlet sem árt.

KÉRDÉS!!! Már csomószor akartam csak mindig elfelejtettem.

Nálatok van akinél világít a műszerfalban a "nem vagy bekötve" pilács? Mert van olyanja is de nálam nem világít (én pl. örülnék ha világítana). Kíváncsi vagyok hogy nálatok se?

Én eddig ilyet nem vettem észre. Merre kell keresni a piktogramot?

Link to comment
Megosztás:

Én eddig ilyet nem vettem észre. Merre kell keresni a piktogramot?

Valahol a jobb oldalon, egyébként nekem sem világít, mikor szédszedtem a műszerfalat, nézegettem a csati be van kötve, de semmi feszkó sincs rajta. Úgy tudom, ha be van kötve akkor nem csak világít hanem csipog is.

Ha már visszajelző: hátsó ködlámpa visszajelzője műszerfalon világít valakinek? Nekem ez nincs is bevezetékezve a műszerfalba, és a helyén valami fűtőszál jelkép van.

Link to comment
Megosztás:

Én eddig ilyet nem vettem észre. Merre kell keresni a piktogramot?

A visszajelzőcsoport (sor) jobb szélén az utolsó előtti, az alacsony üzemanyagszintre figyelmeztető lámpa mellett található, és csak bizonyos piacokra szánt autókban volt bekötve, ahol ez kötelező, például (tudtommal) Japán.

Link to comment
Megosztás:

A visszajelzőcsoport (sor) jobb szélén az utolsó előtti, az alacsony üzemanyagszintre figyelmeztető lámpa mellett található, és csak bizonyos piacokra szánt autókban volt bekötve, ahol ez kötelező, például (tudtommal) Japán.

Japánba szállítottak Vectrát??? Az érdekes lehet.

Link to comment
Megosztás:

Van valakinek arra vonatkozóan tapasztalata, hogy a szivargyújtó-elosztók (2-es, 3-as) mennyire terhelik meg a rendszert, mennyire bírja a biztosíték, ha pl. navi, FM-tranyó és mondjuk mobiltöltő is be van dugva?

Köszi!

Szivargyújtóról egyszerre mentek már: trafi detektor, hűtőtáska, telefontöltő (az a navi egyben :lol:. Én a szivargyújtó aljzatra fixen kötöttem egy kettes elosztót majd arról még egy szintén kettes elosztó megy a csomagtérbe és nincs gond :D Biztosíték van benne bőven :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hányas biztosíték van bent neked??

Pasz... ami gyárilag kell, hogy legyen az van alapból + van egy üvegtokos olvadóbiztosíték az elosztóban + a beragasztott szivargyújtó csatlakozókban is van mindben 1-1 ilyen üveges bizti így tuti nem lesz baj vele + pl sokkal jobban néz ki a trafidetektor vezetéke, hogy el van rejtve + fixen van egy 2-es elosztó a csomagtartóban 230V adapternek + a hűtőtáskának :lol:

Link to comment
Megosztás:

Pasz... ami gyárilag kell, hogy legyen az van alapból + van egy üvegtokos olvadóbiztosíték az elosztóban + a beragasztott szivargyújtó csatlakozókban is van mindben 1-1 ilyen üveges bizti így tuti nem lesz baj vele + pl sokkal jobban néz ki a trafidetektor vezetéke, hogy el van rejtve + fixen van egy 2-es elosztó a csomagtartóban 230V adapternek + a hűtőtáskának :lol:

Oké-oké, jövő héten megyek soppingolni, úgy férfiasan. Asszonykám addig mehet cipőt nézni. :D

Link to comment
Megosztás:

Én vinni szoktam az asszonyt is :lol: Igaz ő is visz cipőt nézni vagyis én viszem őt... vectrával :lol:

A műszerfal mögé elrejteni mindent okos és elegáns megoldás de a kábeleket pl a csomagtartóba vagy a szélvédőhöz kivezetni már nem gyerekjáték néha :D + Tutira kell menni! Nem csak összecsavarni a vezetékeket mint ahogyan néha még szerelők is csinálják hanem forrasztani alaposan + szigetelőszalagból használni bőven! Ha meg kell bontani akkor melós ugyan de jobb nem okozni zárlatot a középkonzol mögött ahol mindenféle kábel megy és a fej is ott van :D

Nekem ennyi cucc van ami szivargyújtós az autóban:

-telefon/bt headset töltő

-trafidetektor

-hűtőtáska

-notitöltő

-12-230V adapter

-1,5-14V adapter

+ Ami még van csak nincs az autóban:

-porszívó

-pumpa

-merülőforraló

-stroboszkóp

-hangérzékeny ledsor

-tv

+ Ami pedig még hasznos:

-230V-12V adapter azaz a hűtőtáskámat a lakásban is rá tudom dugni a hálózatra így már itt is tudom hűteni vagy akár önálló hűtőként is funkcionálhat.

Felkészültem minden eshetőségre ;) Ha kirándulni kell akkor sincs gond ;) Sátram is van akkora, hogy 2 szoba + nappali ahova akár az autó fenekével is be tudok állni + még hely is marad bőven :D

Link to comment
Megosztás:

Én vinni szoktam az asszonyt is :lol: Igaz ő is visz cipőt nézni vagyis én viszem őt... vectrával :D

Felkészültem minden eshetőségre :lol: Ha kirándulni kell akkor sincs gond :D Sátram is van akkora, hogy 2 szoba + nappali ahova akár az autó fenekével is be tudok állni + még hely is marad bőven ;)

Jééézusom, és még azt hittem, én zsúfolom tele hasznosabbnál hasznosabb dolgokkal az autót. Még van mit behoznom. ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.