Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

hemi

Recommended Posts

Nekem az a több éves tapasztalatom,hogy full város télen olyan 10 lityi,nyáron 9.Kint tempomat 130-140 7 liter.Múltkor mentem este olyan 170km-t 90-es tempóval tempomattal,és szerintem ahogy számolgattam,olyan 6 litert evett.Én nem hajtom,nem nyúzom,forgatom,városban 2000 fölé ritkán megy a fordulatszámmérő,de szerintem aki azt mondja,hogy városban elmegy 7 literrel,az hazudik.(nem írta itt senki csak én mondom)Egy 1350 kilos autótól nem várható el,hogy városban is 7 litert egyen.Ezzel mindenkinek tisztában kell lennie.

Kivéve ha diesel :) Persze nem mindegy, hogy pontosan mit jelent nálad a város. Más Budapest és más egy vidéki kisváros.

Link to comment
Megosztás:

Nekem az a több éves tapasztalatom,hogy full város télen olyan 10 lityi,nyáron 9.Kint tempomat 130-140 7 liter.Múltkor mentem este olyan 170km-t 90-es tempóval tempomattal,és szerintem ahogy számolgattam,olyan 6 litert evett.Én nem hajtom,nem nyúzom,forgatom,városban 2000 fölé ritkán megy a fordulatszámmérő,de szerintem aki azt mondja,hogy városban elmegy 7 literrel,az hazudik.(nem írta itt senki csak én mondom)Egy 1350 kilos autótól nem várható el,hogy városban is 7 litert egyen.Ezzel mindenkinek tisztában kell lennie.

Khm.... Az elmúlt hetekben úgy alakult, hogy a város/országút/autópálya arány nálam 90/8/2-re borult fel. Tegnap tankoltam, és nulláztam a BC-t, hogy lássam, milyen átlag jön ki a városban. Nos, eléggé siralmas, 13,8 litert mutat. :)

Link to comment
Megosztás:

Sőt Budapest és Budapest között is sok a különbség.

nekem ha város akkor akár 11-12 L is lehet mert munkába a hungárián jövök ami sehol sem jó semmikor sem... :)

de igyekszem úgy kompenzálni hogy korán indulok és akkor még egy fokkal jobb a dolog... 10 L körül ...ez csak város persze.

országút és pálya meg szinte akármi lehet tempótól függően tényleg 6-10 L között bármi!

ez az 1.8 16v tapasztalatom 12e km alatt...

Kivéve ha diesel :) Persze nem mindegy, hogy pontosan mit jelent nálad a város. Más Budapest és más egy vidéki kisváros.
Link to comment
Megosztás:

Persze a diesel az más.De én nem vagyok diesel párti!Na meg Pest is egy külön műfaj,az biztos.Bár ott azért elég ritka,hogy 50-el mész,főleg a főbb utakon.Egyébként én a Szegedi "kisváros" tapasztalatait írtam le!

Kivéve ha diesel :) Persze nem mindegy, hogy pontosan mit jelent nálad a város. Más Budapest és más egy vidéki kisváros.
Link to comment
Megosztás:

Helló!!Fogyasztásügyileg teszek 1kis tájékoztatást,ha vkit érdekel mennyit is eszik 1 v6os.Most hogy felkerültek a 205-ös téli gumik vegyes fogyiba autópálya nélkül 7.5.Persze a Kresz-t betartva kisebb-nagyobb pörgetéssel.A 225-ös nyárival esélytelen ennyivel elmenni.+1 lityivel tuti több.A max fogyasztásról???Miskolc-komárom,amit engedett a pálya,160-170 átlagba de inkább fölötte:11.6.Tempomat most kerül majd bele,kíváncsi vok,h.mennyit lehetlesz vele faragni.

Link to comment
Megosztás:

nem rosz...... engem nem is a fogyasztás ilyeszt el a V6-tól.... inkább az pl, hogy a javitási kézikönyvben a generátorszerelés ugy kezdődik, hogy: kiveszük a motort.... :lol: :huh:

Fura mert a legtöbb embert sztem mostanában a luxusadó ijeszti el inkább... generátort szvsz nem kell mindennap cserélni, ha meg igen akkor szenvedjen vele az autóvillamossági szerelő. :lol:

Link to comment
Megosztás:

jo tudni :huh:

városban dugoban ? volt szerencséd már hozzá? egy ilyen napi 1.5 óra dugóban mit müvelne?

Helló!!Fogyasztásügyileg teszek 1kis tájékoztatást,ha vkit érdekel mennyit is eszik 1 v6os.Most hogy felkerültek a 205-ös téli gumik vegyes fogyiba autópálya nélkül 7.5.Persze a Kresz-t betartva kisebb-nagyobb pörgetéssel.A 225-ös nyárival esélytelen ennyivel elmenni.+1 lityivel tuti több.A max fogyasztásról???Miskolc-komárom,amit engedett a pálya,160-170 átlagba de inkább fölötte:11.6.Tempomat most kerül majd bele,kíváncsi vok,h.mennyit lehetlesz vele faragni.
Link to comment
Megosztás:

Én is mentem már ilyennel,de nekem nem ennyit evett! :lol: :huh: :lol:

Helló!!Fogyasztásügyileg teszek 1kis tájékoztatást,ha vkit érdekel mennyit is eszik 1 v6os.Most hogy felkerültek a 205-ös téli gumik vegyes fogyiba autópálya nélkül 7.5.Persze a Kresz-t betartva kisebb-nagyobb pörgetéssel.A 225-ös nyárival esélytelen ennyivel elmenni.+1 lityivel tuti több.A max fogyasztásról???Miskolc-komárom,amit engedett a pálya,160-170 átlagba de inkább fölötte:11.6.Tempomat most kerül majd bele,kíváncsi vok,h.mennyit lehetlesz vele faragni.
Link to comment
Megosztás:

Nalátod, neked meg nem fizet senki érte. Ingyen vállalnád a szenvedést a saját generátorod cseréjénél? :lol: A pénz arra is jó hogy megváltsd vele a kényelmedet, már csak az a kérdés mennyit ér ez meg neked. :D

állj, állj.... én csak arra értettem, hogy ha a V6-nál elromlik a generátor, akkor gondolom sokkal drágább a javítása, mint a sornégyeseknél, mert a szereléshez ki kell venni a motort (legalábbis ezt olvastam mikor az enyémet javitottam)..... csupán erre gondoltam :lol: nem akartam ingyen dolgoztatni senkifiát sem :huh:

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Én most mérem a téli fogyasztást, kíváncsi leszek mennyit eszik. eddig nem nagyon mértem, mert amiről nem tudok, az nem fáj..:rolleyes:

A fogyasztást amúgy hogyan tudom lefaragni? Tudom, vezetési stílussal, amit egy automata váltónál nem igazán lehet megvalósítani, meg ahogy eddig néztem igazából semmi különbség nem volt a nagyon óvatos vezetés és a tempós közlekedés között.

Gondolok olyanokra, mint a katalizátor eltávolítása biztos csökkent rajta, mert az sokat folyt. Hamarosan meg is ejtem ezen műveletet. mi mást javasoltok még?

Szeretném minél lejjebb vinni, mert ez az egyetlen dolog amit nem szeretek a vekimben, és csak e miatt gondolkoznék el egy másik autó vásárlásán. (pl. skoda fabia 1.9 szívó dízel ami 3,5-4,5l-ert eszik minden körülmény között ami harmad annyi mint a vekié:S )

Link to comment
Megosztás:

Gondolok olyanokra, mint a katalizátor eltávolítása biztos csökkent rajta, mert az sokat folyt.

Autómata esetében ennek nincs jelentősége.Ezeknek a gépeknek a fogyija már csak ilyen.A kat. uninstallal max. picivel jobban fog menni érzésre, de érdemi fogyasztáscsökkentő eredménye nem lesz.

Amúgy az éb gépem is erősen karcolja a 9L-t most, hogy hidegebbek lettek és elég sokat használom városban, rövid távon, normál módon.Ha taposnám neki, én is megetetném vele a 11-12L-t.

Link to comment
Megosztás:

Én most mérem a téli fogyasztást, kíváncsi leszek mennyit eszik. eddig nem nagyon mértem, mert amiről nem tudok, az nem fáj..:rolleyes:

A fogyasztást amúgy hogyan tudom lefaragni? Tudom, vezetési stílussal, amit egy automata váltónál nem igazán lehet megvalósítani, meg ahogy eddig néztem igazából semmi különbség nem volt a nagyon óvatos vezetés és a tempós közlekedés között.

Gondolok olyanokra, mint a katalizátor eltávolítása biztos csökkent rajta, mert az sokat folyt. Hamarosan meg is ejtem ezen műveletet. mi mást javasoltok még?

Szeretném minél lejjebb vinni, mert ez az egyetlen dolog amit nem szeretek a vekimben, és csak e miatt gondolkoznék el egy másik autó vásárlásán. (pl. skoda fabia 1.9 szívó dízel ami 3,5-4,5l-ert eszik minden körülmény között ami harmad annyi mint a vekié:S )

Elöljáróban annyit, hogy jobb ha kivered a fejedből a katalizátor eltávolítást :blink: Ennél nagyobb baromságot....

Nemtudom, milyen típusú a motorod, de az elektronika biztosan nem fog örülni neki.

De legkésőbb zöldkártyán ki fog bukni a dolog, mert katalizátor nélkül biztosan nem fogja tudni produkálni azt a károsanyag kibocsátást, amit a környezetvédelmi osztályba besorolása alapján kellene.

Talán egy dologgal tudnád lejjebb vinni a fogyasztást, az amutomata váltó manuálisra való cseréjével.

Ha mindenáron a fogyasztást nézed, akkor vegyél VW Lupo 3L-t, akkor lesz 3-4 lieteres fogyasztásod, de cserébe elbúcsúzhatsz jónéhány dologtól, amit a Vectrád nyújt számodra. (dinamizmus, egy nagy autó érzése, biztonsága, tekintélye)

Link to comment
Megosztás:

Ha mindenáron a fogyasztást nézed, akkor vegyél VW Lupo 3L-t, akkor lesz 3-4 lieteres fogyasztásod, de cserébe elbúcsúzhatsz jónéhány dologtól, amit a Vectrád nyújt számodra. (dinamizmus, egy nagy autó érzése, biztonsága, tekintélye)

Hát igen, a nagy autó - kis fogyasztás nemigen fér össze egymással. Nap mint nap elmegyek fehérváron egy Skoda szalon előtt, ahol ki van állítva egy bazinagy Suberb, és rá van írva hogy 5.1l/100km. Gondolom dízel, de akkor is muhaha...

Nem vitatom amúgy hogy el lehet érni vele ilyen fogyasztást (én is csináltam már 2.3 Multijet Fiat Ducatoval 6.7l/100-at), csak éppen ember úgy nem közlekedik a mindennapokban. Nekem ehhez a fogyihoz szigorúan üresen, egy személlyel kellett mennem, max. 80-as tempoval, természetesen végig lakott területen kívül, 20°C-os külső hőmérsékletnél, ahol lehet motorfékezve és legkésőbb 2000-as fordulatnál elváltva, és meg kell mondjam baromi nehéz volt ennyire odafigyelve vezetni, szóval ilyet rendes ember biztosan nem csinál minden nap.

Link to comment
Megosztás:

Elöljáróban annyit, hogy jobb ha kivered a fejedből a katalizátor eltávolítást :rolleyes: Ennél nagyobb baromságot....

Nemtudom, milyen típusú a motorod, de az elektronika biztosan nem fog örülni neki.

De legkésőbb zöldkártyán ki fog bukni a dolog, mert katalizátor nélkül biztosan nem fogja tudni produkálni azt a károsanyag kibocsátást, amit a környezetvédelmi osztályba besorolása alapján kellene.

Talán egy dologgal tudnád lejjebb vinni a fogyasztást, az amutomata váltó manuálisra való cseréjével.

Ha mindenáron a fogyasztást nézed, akkor vegyél VW Lupo 3L-t, akkor lesz 3-4 lieteres fogyasztásod, de cserébe elbúcsúzhatsz jónéhány dologtól, amit a Vectrád nyújt számodra. (dinamizmus, egy nagy autó érzése, biztonsága, tekintélye)

régebben f-astrából is kikapták a szerelők, mondván hogy 150e km felett ennek már nincs haszna a kocsiban és csak folytja azt. jobban is ment utána, sajnos másnap totálkárrá törték így a fogyasztást sose tudtam meg:(

a zöldkártyát megoldom, az a legkisebb gond..

a motor nem tudom mit jelezne, nekem x20xev van benne, a lambda szonda az utolsó ami érzékel a kipufogórendszerben, nem?

a manuális váltó csere nem olcsó mulatság, nem? új váltó, kuplung, átépítés, pedál beszerelés meg minden. biztos dinamikusabb lenne a kocsi 5sebességgel és kevesebbet fogyasztana, csak épp rámenne sok pénzem..

Link to comment
Megosztás:

régebben f-astrából is kikapták a szerelők, mondván hogy 150e km felett ennek már nincs haszna a kocsiban és csak folytja azt. jobban is ment utána, sajnos másnap totálkárrá törték így a fogyasztást sose tudtam meg:(

a zöldkártyát megoldom, az a legkisebb gond..

a motor nem tudom mit jelezne, nekem x20xev van benne, a lambda szonda az utolsó ami érzékel a kipufogórendszerben, nem?

4 sebességes az automatád?

Mennyit pörög a motor 100km/h nál?

És persze mennyit eszik? :rolleyes:

Szűk, jó keményre fújt gumikkal még érhetsz el csökkenést, de nem érdemes abban ringatnod magad, hogy jelentősen csökken a fogyasztás, bármit is hekkelsz meg az autón. 137 LE motor sosem fogja átlagbab 6-7el beérni egy majd másfél tonnás autóban. Enni kell azoknak a lovaknak :blink:

Inkább cseréld le egy 1,7 TD-re, mint az enyém, most télen a szűk gumikkal (175ös) eszik 5.5-öt átlagban. Finom vezetéssel 5.1, de az már nagypapás tempó :lol: De ilyen típusból jól felszerleltet nem fogsz kapni, de hát valamit valamiért..

a manuális váltó csere nem olcsó mulatság, nem? új váltó, kuplung, átépítés, pedál beszerelés meg minden. biztos dinamikusabb lenne a kocsi 5sebességgel és kevesebbet fogyasztana, csak épp rámenne sok pénzem..

Persze, drágább lenne a leves, mint a hús :D

Link to comment
Megosztás:

4 sebességes az automatád?

Mennyit pörög a motor 100km/h nál?

És persze mennyit eszik? :rolleyes:

Szűk, jó keményre fújt gumikkal még érhetsz el csökkenést, de nem érdemes abban ringatnod magad, hogy jelentősen csökken a fogyasztás, bármit is hekkelsz meg az autón. 137 LE motor sosem fogja átlagbab 6-7el beérni egy majd másfél tonnás autóban. Enni kell azoknak a lovaknak :blink:

Inkább cseréld le egy 1,7 TD-re, mint az enyém, most télen a szűk gumikkal (175ös) eszik 5.5-öt átlagban. Finom vezetéssel 5.1, de az már nagypapás tempó :lol: De ilyen típusból jól felszerleltet nem fogsz kapni, de hát valamit valamiért..

minden automata 4sebességes. 130km/-nál 3000-ret pörög, 60km/h-nál 4-esben kb 1000-res fordulaton van, szóval az utolsó 4. sebesség az takarékos, nem is húz benne.. 100-as tempónál nem is fogyaszt sokat a kocsi. 1mentem vele olaszba 5személy, dugig megpakolva fent 3bicikli 160-as tempó és 8nál többet nem evett.

viszont az utolsó mért adat alapján pár hónapja 12,2L-t fogyasztott, ami most sem lesz kevesebb. De régen megfigyeltem, hogy ha óvatosan mentem akkor is 12őt evett, ha nyomtam neki és gyorsan gyorsítottam akkor is 12lett a vége

és a gyári 195/65/15-ös gumi van fent télen nyáron.

Link to comment
Megosztás:

minden automata 4sebességes. 130km/-nál 3000-ret pörög, 60km/h-nál 4-esben kb 1000-res fordulaton van, szóval az utolsó 4. sebesség az takarékos, nem is húz benne.. 100-as tempónál nem is fogyaszt sokat a kocsi. 1mentem vele olaszba 5személy, dugig megpakolva fent 3bicikli 160-as tempó és 8nál többet nem evett.

viszont az utolsó mért adat alapján pár hónapja 12,2L-t fogyasztott, ami most sem lesz kevesebb. De régen megfigyeltem, hogy ha óvatosan mentem akkor is 12őt evett, ha nyomtam neki és gyorsan gyorsítottam akkor is 12lett a vége

és a gyári 195/65/15-ös gumi van fent télen nyáron.

Ha 130-nál 3000et pörög a legnagyobb fokozatban, akkor 60nál 1400 körül kell pörögjön, nem? :rolleyes:

Nemnagyon van tapasztalatom az EcoTec-ekkel kapcsoaltban, de a 12 liter nem tűnik normálisnak...

Link to comment
Megosztás:

Ha 130-nál 3000et pörög a legnagyobb fokozatban, akkor 60nál 1400 körül kell pörögjön, nem? :rolleyes:

Nemnagyon van tapasztalatom az EcoTec-ekkel kapcsoaltban, de a 12 liter nem tűnik normálisnak...

lehet, majd megnézem;)

ha visszaolvasol a topic-ban láthatod, hogy a 12l 2.0l-es automatánál sajnos normális:( persze városban

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.