Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

hemi

Recommended Posts

jónak tűnik, mikorra lesz kiforrott a rendszer? :lol:

és kb mennyibe kerül egy rendszer? a kalkuláló 60e ft-os beruházással számol.

ahogy néztem viszont Budapesten kevés helyen lehet tankolni:(

amit pedig nem találtam, hogy átalakítás után is lehet benzint tankolni ha épp nincs e85?

Link to comment
Megosztás:

jónak tűnik, mikorra lesz kiforrott a rendszer? :lol:

és kb mennyibe kerül egy rendszer? a kalkuláló 60e ft-os beruházással számol.

ahogy néztem viszont Budapesten kevés helyen lehet tankolni:(

amit pedig nem találtam, hogy átalakítás után is lehet benzint tankolni ha épp nincs e85?

"Lehet benzint és bioetanolt is tankolni egymás után, vagy keverve?

Igen, az E85power kit bármilyen benzin-E85 arányt képes kezelni automatikusan, egyikről a másikra átállás során nem kell semmit sem tenni a jármű használójának. Benzinből az addig megszokottak szerint fog fogyasztani a jármű, tisztán E85-ből pedig átlagosan +20% mennyiséget érdemes számolni."

"A 4 hengeres változat kiskereskedelmi nettó ára 34.000 Ft, a 6 hengeres 37.000 Ft, a 8 hengeres 40.000 Ft.

A beszerelés a partnerműhelyekben járműtípustól függően nettó 10.000-15.000 Ft körül alakul.

Postai utánvét díja 1.980 Ft. A csomag hiánytalan és sértetlen meglétét minden esetben vevő felelőssége ellenőrizni átvételkor!

Garancia: 3 év

Garancia érvényesítéséhez nem szükséges a számla bemutatása, külön garanciapapírral történik, melyet vevő felelőssége az átvétel után megőrizni!"

Minden egyenesen az oldalról :lol: Egyik az "E85 info" a másik pedig a "Rendelés, beszerelés" menüből másolva :P

Link to comment
Megosztás:

Köszi az infókat, vak vagyok, mert tényleg fent vannak :lol:

Nézegetem a kezelési kézikönyvet a vectrához, ebben az áll, hogy az x20xev kombi automata fogyasztása városban 14,5l. akkor örülök a 12,5l téli fogyasztásnak városban.. :lol:

ha kell valakinek a kézikönyv csak szóljon :P

Link to comment
Megosztás:

Köszi az infókat, vak vagyok, mert tényleg fent vannak :lol:

Nézegetem a kezelési kézikönyvet a vectrához, ebben az áll, hogy az x20xev kombi automata fogyasztása városban 14,5l. akkor örülök a 12,5l téli fogyasztásnak városban.. :lol:

ha kell valakinek a kézikönyv csak szóljon :P

Ez a kézikönyv érdekelne ha magyar mer németül egy kukkot se tudok. A fogyi télleg annyi nekem is.

Link to comment
Megosztás:

Ez a kézikönyv érdekelne ha magyar mer németül egy kukkot se tudok. A fogyi télleg annyi nekem is.

....törölve... lehet tölteni, van benne kezelési kézikönyv, javítási kézikönyv, gyári hifi leírások és hibakódok (ill. annak olvasása). magyarul van minden

Módosítva : forumadmin
tartalom linkelése
Link to comment
Megosztás:

Ezt anno én töltöttem fel még rapidshare-re:

...törölve...

Én is úgy gyűjtögettem, "innen" meg gyorsabban is jön le.

igen, bocsánat hogy nem említettem a nevedet, neked köszönhető a pack :)

én special utálom a rapidot, mert szinte mindig azt írja hogy túlterhelt és ingyen nem tölthető..:/ remélem azért nem gond hogy a saját webhostomra feltettem, akinek hasonló problémái vannak a rapiddal ;)

Link to comment
Megosztás:

igen, bocsánat hogy nem említettem a nevedet, neked köszönhető a pack :lol:

én special utálom a rapidot, mert szinte mindig azt írja hogy túlterhelt és ingyen nem tölthető..:/ remélem azért nem gond hogy a saját webhostomra feltettem, akinek hasonló problémái vannak a rapiddal :lol:

Semmi gond, nyugodtan terjesztheted, azóta kerestem már egy-két másik tárolási lehetőséget is. Én sem szeretem s rapidot, de mikor feltettem ez tünt a legegyszerűbbnek.

Esetleg ha valamire szükséged van - más Opel típusok, van néhány még.

Link to comment
Megosztás:

Semmi gond, nyugodtan terjesztheted, azóta kerestem már egy-két másik tárolási lehetőséget is. Én sem szeretem s rapidot, de mikor feltettem ez tünt a legegyszerűbbnek.

Esetleg ha valamire szükséged van - más Opel típusok, van néhány még.

ha gondolod megoszthatod velem őket, és akkor kidobom a hostomra vmi kis html oldallal

Link to comment
Megosztás:

Na én is kipróbáltam kb olyan arányban mint te,és én sem éreztem semmi negatívumot!Még fogyasztásban sem.Legközelebb emelem a dózist! :lol:

Szasz kelly!

Kb 20l benyához tettem 13l E85-öt és semmi változást nem tapasztaltam. Reggelente pöccre indult, pont annyira lomha mint volt azt ennyi!

Link to comment
Megosztás:

Na én is kipróbáltam kb olyan arányban mint te,és én sem éreztem semmi negatívumot!Még fogyasztásban sem.Legközelebb emelem a dózist! :lol:

Arra kell figyelned, hogy az alkohol feloldja a dzsuvát az üzemanyag rendszerben és dugulást eredményezhet, de fokozatosan adagolva nem lesz bajod.

Link to comment
Megosztás:

Arra kell figyelned, hogy az alkohol feloldja a dzsuvát az üzemanyag rendszerben és dugulást eredményezhet, de fokozatosan adagolva nem lesz bajod.

Dugulást nem fog eredményezni, de az alkohol áldásos hatására kitakarítódik az üza.rendszer, ill. 1000km vegyes használat után illik kicserélni az üza.szűrőt.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

ilyen benzinárak mellett én is kipróbálom az etanolt szerintem. Azt már olvastam, hogy max 50%-os arányba kell keverni és akkor zökkenőmentes a használata. Nekem 1.6 16V X16XEL motorba lenne kinek milyen a tapasztalata ezzel a motorral etanol használatával? simán bekeverem és mehet bele vagy először fokozatosan adagoljam a benzinhez? többet fog fogyasztani az autó a keverékből?

Link to comment
Megosztás:

Én még nem vagyok túl tapasztalt ebben mert csak kétszer tankoltam,de én nem vettem észre semmi negatívumot.Reggel hidegben pöccre indul,nem dadog nem erőtlenebb mint sima benzinnel.Az hogy 16-os mocid van semmit nem befolyásol.Tankolj nyugodtan,csak tényleg ne tegyél bele többet 50-50 -nél.Én 20 liter benyához 18 lityi etanolt tettem legutóbb.

sziasztok!

ilyen benzinárak mellett én is kipróbálom az etanolt szerintem. Azt már olvastam, hogy max 50%-os arányba kell keverni és akkor zökkenőmentes a használata. Nekem 1.6 16V X16XEL motorba lenne kinek milyen a tapasztalata ezzel a motorral etanol használatával? simán bekeverem és mehet bele vagy először fokozatosan adagoljam a benzinhez? többet fog fogyasztani az autó a keverékből?

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

ilyen benzinárak mellett én is kipróbálom az etanolt szerintem. Azt már olvastam, hogy max 50%-os arányba kell keverni és akkor zökkenőmentes a használata. Nekem 1.6 16V X16XEL motorba lenne kinek milyen a tapasztalata ezzel a motorral etanol használatával? simán bekeverem és mehet bele vagy először fokozatosan adagoljam a benzinhez? többet fog fogyasztani az autó a keverékből?

Én is felesbe nyomom, lomha mint volt és ennyi. A fogyasztást nem mértem, de sokkal biztos nem eszik többet.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.