Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

hemi

Recommended Posts

De nem kell házzal együtt venni,elég a belseje is?

én vmi 3e-ért vettem bárdiban után gyártottat, csak belső. de nagyon korrekt volt, kis leírás is volt a dobozban hogyan szereljük be, több tömítés (egyik se volt jó..) és kis tekercs is amivel ki lehet szedni a házból. Ja és még tömítő paszta is. korrekt:D

házzal együtt ha jól emlékszem 8e körül volt, vagy még annyi se.

Ja, és tökéletesen működik, gyerekjáték kicserélni:)

Link to comment
Megosztás:

én vmi 3e-ért vettem bárdiban után gyártottat, csak belső. de nagyon korrekt volt, kis leírás is volt a dobozban hogyan szereljük be, több tömítés (egyik se volt jó..) és kis tekercs is amivel ki lehet szedni a házból. Ja és még tömítő paszta is. korrekt:D

házzal együtt ha jól emlékszem 8e körül volt, vagy még annyi se.

Ja, és tökéletesen működik, gyerekjáték kicserélni:)

Ja, csak kulcs kell hozzá.... olyan torxos, mother változat. :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Hétvégén vont egy jó kis túrám, Mór-Kisújszállás-Mór, plusz helyben, az adatok:

838,9 km alatt BC szerint 55,2 liter fogyott, ez 6,6 átlagra jön ki.

Tempó 80-100 között mert egy másik - motorhibás, nem Opel - járművet követtem folyamatosan, ami nem volt képes nagyobb sebességre, a hibája végett nem hagytuk el egymást.

Ez eddig nálam a csúcs. A BC-m átlaga jelenleg 6,9-et mutat, de azt nem nulláztam le induláskor.

Link to comment
Megosztás:

Hétvégén vont egy jó kis túrám, Mór-Kisújszállás-Mór, plusz helyben, az adatok:

838,9 km alatt BC szerint 55,2 liter fogyott, ez 6,6 átlagra jön ki.

Tempó 80-100 között mert egy másik - motorhibás, nem Opel - járművet követtem folyamatosan, ami nem volt képes nagyobb sebességre, a hibája végett nem hagytuk el egymást.

Ez eddig nálam a csúcs. A BC-m átlaga jelenleg 6,9-et mutat, de azt nem nulláztam le induláskor.

Tud ilyet.Tempomattal akár a 6L sem elérhetetlen.

Link to comment
Megosztás:

Hétvégén vont egy jó kis túrám, Mór-Kisújszállás-Mór, plusz helyben, az adatok:

838,9 km alatt BC szerint 55,2 liter fogyott, ez 6,6 átlagra jön ki.

Tempó 80-100 között mert egy másik - motorhibás, nem Opel - járművet követtem folyamatosan, ami nem volt képes nagyobb sebességre, a hibája végett nem hagytuk el egymást.

Ez eddig nálam a csúcs. A BC-m átlaga jelenleg 6,9-et mutat, de azt nem nulláztam le induláskor.

Mennyit forog a motor 100 km/h-nál?

Link to comment
Megosztás:

Nekem 90-100-nál hasonló a fogyim tempomattal.

Hétvégén vont egy jó kis túrám, Mór-Kisújszállás-Mór, plusz helyben, az adatok:

838,9 km alatt BC szerint 55,2 liter fogyott, ez 6,6 átlagra jön ki.

Tempó 80-100 között mert egy másik - motorhibás, nem Opel - járművet követtem folyamatosan, ami nem volt képes nagyobb sebességre, a hibája végett nem hagytuk el egymást.

Ez eddig nálam a csúcs. A BC-m átlaga jelenleg 6,9-et mutat, de azt nem nulláztam le induláskor.

Link to comment
Megosztás:

Az isuzu is annyit forog.

Az A Veki C20NE motorral meg óra szerinti 200nál alig forog többet, 4000 nél :lol:

4000-et? Ez tuti? Szerintem több lesz az azért.

"E kadett + C20NE -1mm hengerfejből + direkt szűrő már ha ez számít na de mind1:

50km/h 5. 1400 rpm

90 km/h 5. 2500 rpm

120km/h 5. 3000 rpm

160km/h 5. 4000 rpm

200km/h 5. 5000 rpm"

(F16, C394, 185/60 R14, GSi :) )

Ez volt nekem kadettben, ami könnyebb is és szerintem a legellenállása is alacsonyabb tehát így azt mondanám, hogy vagy valami hekkelt váltóról van szó ami nagyon hosszú vagy nem annyi az ;)

Ezt is most találtam: 2008. 11. 10. Vectra B 220 km/h ~5300 rpm megy a vectra is de lehet ez is 4e felett lenne 200-nál ;)

Link to comment
Megosztás:

4000-et? Ez tuti? Szerintem több lesz az azért.

"E kadett + C20NE -1mm hengerfejből + direkt szűrő már ha ez számít na de mind1:

50km/h 5. 1400 rpm

90 km/h 5. 2500 rpm

120km/h 5. 3000 rpm

160km/h 5. 4000 rpm

200km/h 5. 5000 rpm"

(F16, C394, 185/60 R14, GSi :lol: )

Ez volt nekem kadettben, ami könnyebb is és szerintem a legellenállása is alacsonyabb tehát így azt mondanám, hogy vagy valami hekkelt váltóról van szó ami nagyon hosszú vagy nem annyi az :)

Ezt is most találtam: 2008. 11. 10. Vectra B 220 km/h ~5300 rpm megy a vectra is de lehet ez is 4e felett lenne 200-nál ;)

Csak a váltóáttétel számít, semmi más. Mindegy, hogy tuningolt, direktszűrős vagy egyéb.

Nézd meg például ezt. 1:34-nél megy vele óra szerint 190-et, ott még nem éri el a mutató a 4000 1/mint-t.

3,57-es áttétel van benne (a miénk 3,74), ha hozzáveszed a km óra csalását (mert ugye írtam, hogy óra szerint), ami jó 10-15 km/h olyan sebességénél, akkor nagyjából rendben is van.

Érdekes egyébként az a motor, leadja a max nyomatékát 2600 körül, mint egy diesel.

Az 50 kmh-nál írt 1400 amit írtál, nem helyes, mert az valójában 1250 ;), És a 90 sem, mert az meg 2250. (Vagy a többi adat nem stimmel. )

Amúgy a nálam az X17DT-nél is ugyanezek a számok 5-ben, a váltó F18.

Link to comment
Megosztás:

Csak a váltóáttétel számít, semmi más. Mindegy, hogy tuningolt, direktszűrős vagy egyéb.

Nézd meg például ezt. 1:34-nél megy vele óra szerint 190-et, ott még nem éri el a mutató a 4000 1/mint-t.

3,57-es áttétel van benne (a miénk 3,74), ha hozzáveszed a km óra csalását (mert ugye írtam, hogy óra szerint), ami jó 10-15 km/h olyan sebességénél, akkor nagyjából rendben is van.

Érdekes egyébként az a motor, leadja a max nyomatékát 2600 körül, mint egy diesel.

Az 50 kmh-nál írt 1400 amit írtál, nem helyes, mert az valójában 1250 :lol:, És a 90 sem, mert az meg 2250. (Vagy a többi adat nem stimmel. )

Amúgy a nálam az X17DT-nél is ugyanezek a számok 5-ben, a váltó F18.

Némi eltérés lehet de 100 rpm/nél kevesebb, olyasmi értékek voltak de már nem tudom leellenőrizni :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.