Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


hemi

Recommended Posts

No ma megérett az idő, és kicseréltem a szelepfedél tömítését a kocsin... hát.. korábban rendesen bekenték pasztával, az már 1x biztos... no meg az is, hogy rendesen meg voltak tépve a csavarok is...

most a mai utam után úgy látom, jól dolgoztam... nincs olajszivárgás... és pasztát sem használtam.

aztán kicseréltem a már régóta húzódó másik alkatrészt, a benyaszűrőt...

hirtelen a kissé ideges alapjáratom is megjavult... már csak a lökösnek kell visszakerülnie, hogy újra egyben legyen a gép... ja meg egy picit bekopni a klímahűtő ventinek, mert a koccnál kapott egy pici ívet, és bekoszol a keretbe... és idegesítő hangja tud lenni, ha beindul...

Link to comment
Megosztás:

Sajnos ahogy néztem, nem lehet igazítgatni... pedig jó lenne... ez van, ezzel kell együtt élnem.

Az egésznek a keretét kellene kicsit kiszintezni, mert akkor reszelhet leginkább, ha kicsit

kicsavart, megvetemedett formában kerül vissza a hűtőre. Szal érdemes megnézni...

Link to comment
Megosztás:

ez a keret legalább 2 hétig kifliben volt... az a csoda, hogy túlélte... ez már nem alakul vissza... majd bekopik, vagy ha nagyon idegesít, akkor tavasszal lekapom a lököst, és megnézem mit lehet tenni... már ha addig be nem kopik.

ui: nincs valakinek elfekvőben valami toldat, vagy egy komplett "optikázott" lököse? :unsure:

Link to comment
Megosztás:

ez a keret legalább 2 hétig kifliben volt... az a csoda, hogy túlélte... ez már nem alakul vissza... majd bekopik, vagy ha nagyon idegesít, akkor tavasszal lekapom a lököst, és megnézem mit lehet tenni... már ha addig be nem kopik.

Akkó meg mé nem lett cserélve az is biztosításra?

Link to comment
Megosztás:

ne engem kérdezz... :blink: a lököst is cserélhették volna(nem volt már teljesen szűz), ha biztosító is úgy akarta volna... mondjuk így is 700-at számláztak nekik

A biztosító kárszakértője überelt? Ahhoz már volt szerencsém nekem is. Akkor fogadtam meg, hogy

casco-t soha a büdös életben többet nem... :unsure:

Link to comment
Megosztás:

No ma megérett az idő, és kicseréltem a szelepfedél tömítését a kocsin... hát.. korábban rendesen bekenték pasztával, az már 1x biztos... no meg az is, hogy rendesen meg voltak tépve a csavarok is...

most a mai utam után úgy látom, jól dolgoztam... nincs olajszivárgás... és pasztát sem használtam.

Parafa tömítést használtál? Akkor bátor ember vagy ha paszta nélkül rakod össze, mert a parafa összeszárad pár nap/hét alatt, és akkor ereszteni fog paszta nélkül, de ne legyen igazam...

Viszont én eddig még mindig így jártam.

Link to comment
Megosztás:

Ez gumi tömítés... de most sajna lényegtelen, mert a hengerfej fog leugrani a kocsiról... rövid időn belül...

160200 km (óra szerint) után a hengerfejtömítés (remélem hogy csak ez) megadta magát... de rendesen...

szóval, most nem vagyok túl happy... :unsure: :blink:

Lassan te is úgy leszel,mint Udi,már mindent ismer a gépen,izzé porrá szedte! ;)

Link to comment
Megosztás:

Ez gumi tömítés... de most sajna lényegtelen, mert a hengerfej fog leugrani a kocsiról... rövid időn belül...

160200 km (óra szerint) után a hengerfejtömítés (remélem hogy csak ez) megadta magát... de rendesen...

szóval, most nem vagyok túl happy... :blink: ;)

Maci, mióta megvan a Veki, azóta v.hogy elkerül a szerencse........... ;)

Nem lehet, hogy ez egy nemkorekt autó volt? :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Nem lehet, hogy ez egy nemkorekt autó volt?

mint minden külföldről behozott autó.... :blink: de ez már a magyarországon élünkbe való ;) ;)

ez egy 3 éves autó, 200.000 km-rel. a kötshög nepper ezt hozza be, nem a jót.

asszem én nem veszek többet magyarországon autót, csak akkor ha 101 % osan be tudom magam biztositani, hogy jót veszek.

KLIKKKKK

Pl. a Coupé jó vásár volt :unsure:

Link to comment
Megosztás:

mint minden külföldről behozott autó.... :unsure: de ez már a magyarországon élünkbe való :blink: ;)

ez egy 3 éves autó, 200.000 km-rel. a kötshög nepper ezt hozza be, nem a jót.

asszem én nem veszek többet magyarországon autót, csak akkor ha 101 % osan be tudom magam biztositani, hogy jót veszek.

Jövőre talán változtatni fognak v.mit a reg.adó környékén, is kis szerencsével lehet majd behozni "normális" autót.

Viszont tényleg az a gáz az itthoni verdákkal, hogy pl. a G Astrák nagyonjól felszerelt szakasza is behozott.Az árak magasak, legalább is sztem magasak az évjárathoz képest.

Megfordult a fejemben egy autócsere, de nem akarok belefutni egy ismeretlen eredetű autóba.Így egyenlőre csak nézelődök.

Link to comment
Megosztás:

Maci, mióta megvan a Veki, azóta v.hogy elkerül a szerencse........... :blink:

Nem lehet, hogy ez egy nemkorekt autó volt? :unsure:

nos. lehet... de már pláne nem adom el... gyakorlatilag már csak a moci nem volt megbontva....most már megvan.... lehet, ha úgy kelek fel, már a HF is leugrik reggel... aztán megy javíttatni.

mondjuk ránézésre ez még tényleg nem volt lekapva... de én már nem merek mondani semmit...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.