Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


hemi

Recommended Posts

Ha a motor nincs bent a lámpába,és a vezeték rajta van akkor működik?

a fényszóró magasság állító motorra továbbra sincs senkinek ötlete? :)

továbbra se megy, pedig biztos jók a motorok, a lámpa is most lett véve, és mikor bedugtam először még mozgolódott is kicsit a motor

Link to comment
Megosztás:

Ha a motor nincs bent a lámpába,és a vezeték rajta van akkor működik?

nem, nem megy kivéve. mikor ráadom a tompítottat zümmög kicsit, állítgat magán, de belülről állításkor semmi se történik. Hol lehet a gond? Esetleg a belső állítónál? Mert azt ledeztem régebben. El lehetett ott rontani valamit? A tekerő görgő biztos hogy jól lett visszatéve, azt megnéztem.

amúgy most néztem a fényszórót, és lötyögött a belseje, mert a magasság állító motor nem fogta. kiszedtem a fényszórót és sehogy se sikerült a valeo típusú fényszóróba a valeo magasság állítót belerakni, mert túl kicsi volt a gömbje és mindig kiugrik belőle. Elővettem a carellot, ennek a gömbje már illene bele, de nem lehetett belerakni. Kicsit forrasztottam, bütyköltem és nagy nehezen bekattant. Hitetlen milyen minőséget képviselnek ezek az után gyártott xarok..:/

Még jó hogy magasság állító motor hegyek vannak itthon:) Ha valakinek kell amúgy okosban megbeszélhetjük..:)

Bocsek, innen letöltheted, feltettem néked :D

Link to comment
Megosztás:

Miért nem teszel a csatlakozóra egy multimétert,és nézed meg,hogy ha tekergeted,akkor kap áramot.Mert ugye annak a gömbnek előre hátra kéne mennie ha tekergeted.Ha nem megy,és van ott áram,akkor kuka az állítód.Belső állítót már én is szedtem szét.Ott nem hiszem hogy valamit elcseszhetsz.

nem, nem megy kivéve. mikor ráadom a tompítottat zümmög kicsit, állítgat magán, de belülről állításkor semmi se történik. Hol lehet a gond? Esetleg a belső állítónál? Mert azt ledeztem régebben. El lehetett ott rontani valamit? A tekerő görgő biztos hogy jól lett visszatéve, azt megnéztem.

amúgy most néztem a fényszórót, és lötyögött a belseje, mert a magasság állító motor nem fogta. kiszedtem a fényszórót és sehogy se sikerült a valeo típusú fényszóróba a valeo magasság állítót belerakni, mert túl kicsi volt a gömbje és mindig kiugrik belőle. Elővettem a carellot, ennek a gömbje már illene bele, de nem lehetett belerakni. Kicsit forrasztottam, bütyköltem és nagy nehezen bekattant. Hitetlen milyen minőséget képviselnek ezek az után gyártott xarok..:/

Még jó hogy magasság állító motor hegyek vannak itthon:) Ha valakinek kell amúgy okosban megbeszélhetjük..:)

Bocsek, innen letöltheted, feltettem néked :D

Link to comment
Megosztás:

Miért nem teszel a csatlakozóra egy multimétert,és nézed meg,hogy ha tekergeted,akkor kap áramot.Mert ugye annak a gömbnek előre hátra kéne mennie ha tekergeted.Ha nem megy,és van ott áram,akkor kuka az állítód.Belső állítót már én is szedtem szét.Ott nem hiszem hogy valamit elcseszhetsz.

hát nézd, van itthon 6db állító motor, olyan is ami olyan tiszta hogy még szerintem használva se volt. Ha egyik se megy, akkor szerintem nem abban van a bibi..

sajna multiméterem nincsen. áramot biztos kap, mert mint mondtam, bekapcsoláskor állítgat rajta, csak a belső tekerőre nem reagál:(

Link to comment
Megosztás:

Akkor nem tudom.Szedd szét a belső kapcsolót,és nézd meg hogy az jól lett összerakva.

hát nézd, van itthon 6db állító motor, olyan is ami olyan tiszta hogy még szerintem használva se volt. Ha egyik se megy, akkor szerintem nem abban van a bibi..

sajna multiméterem nincsen. áramot biztos kap, mert mint mondtam, bekapcsoláskor állítgat rajta, csak a belső tekerőre nem reagál:(

Link to comment
Megosztás:

Akkor nem tudom.Szedd szét a belső kapcsolót,és nézd meg hogy az jól lett összerakva.

azt már régen megnéztem, jól lett, tehát ott se lehet a hiba. elég érdekes :/

egyik ismerősnek is van vectrája, majd ha találkozom vele átdobom az ő lámpa kapcsoló dobozát, megnézem azzal megy-e. hátha

Link to comment
Megosztás:

Mióta jó a termosztátom, egy érdekes dologra lettem figyelmes.Tesztmelegítés közben, mikor is arra várok, hogy induljon a venti, szóval számomra érdekes módon nem a belső venti indul el, hanem a klíma ventije, kívül.Lehet fordítva raktam vissza a csatikat a hőgombákra mikor a hűtővel buszakodtam? :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! B Vektrán lehet hibakódot villogtatni? Vagy műszer kell hozzá?

Az 5-ös 6-os lábat kell rövidre zárni (azért nézz utánna pontosan melyik ez a két láb a csatlakozón). Jöhet a gyujtás, és már villog is. Ha jól emléxem álló motornál 10-3-4-10-et villog kis szünetekkel, majd ismétli 3-szor, ami 0340-es kódnak felel meg, ez pedig aszem a vezérműtengely forgásérzékelő hibakódja (ami álló motornál jogos).

Link to comment
Megosztás:

ma este felpattant egy kavics... na mondom faja az alsó sarokban van egy pici pötty... megfúratom majd hamarosan, mire hazaértem elindult szépen 20cm felfele persze a szélvédő közepe fele :) :D

holnap valahol meg kell fúrassam de cserélnem is kell majd amint tudom :) :D

Link to comment
Megosztás:

28 cm a repedés (most még)

első körben 27.000 Ft (ebben minden benne van, felső kéder csere is) a csere, utángyártott szélvédővel.

hétfőn felhívom azért a Csergőt hogy mennyi ott az üveg...

:) :)

Bontott szélvédővel nem lenne érdemesebb próbálkozni? Egy sérülésmentes bontott ugyanolyan jó, mint az új.

Link to comment
Megosztás:

állítólag sérülésmentes bontottat találni szinte lehetetlen... nem látszanak a kiszedésükkor keletkezett hajszál repedések.

de tudja fene mi az igazság, nem tudom egy utángy. vagy gyári mibe kerül a csergőben pl. de a bontottról sincs tippem .. hétfőm ezzel fog telni... :)

Bontott szélvédővel nem lenne érdemesebb próbálkozni? Egy sérülésmentes bontott ugyanolyan jó, mint az új.
Link to comment
Megosztás:

Én anno a 120L-ben cseréltem első szélvédőt, és akkor bontottat vettem.

2000 Ft volt. Plusz egy fél nap, mire beszenvedtem :)

Ez volt másfél éve. Egy évet jártamm vele utánna még, azóta csak második autó, de nincs vele gond. Nem repedt el sehol.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.