Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


hemi

Recommended Posts

Lőttem ma pár "értékes" dolgot egy bontódó vectrából!Csomagtartó ajtó rugót :D első hangszóró rácsokat,hátsó világítós kapaszkodót,kis ablakra króm csíkokat és egy színben egyező hátsó szárnyat! :D

Azt megmondom, nem lesz egyszerű bevezetékelni, ha azt akarod, korrektül működjön :D Két vezeték (+test=3) megy hozzá, az egyiken állandó 12V van, a másik pedig az ajtó érzékelő kapcsolóktól kapja a jelet. A kapaszkodón kiválaszthatod, hogy állandóan, csak nyitott ajtónál, vagy sohase világítson. De fizikailag se lesz egyszerű elhúzni oda a vezetékeket, a tetőkárpit megsértése nélkül.

Elöl a világítós napellenző az viszonylag egyszerű lesz, mert ott megy elöl a kábelköteg. Annak csak egy állandó 12V kell.

Ha a futóművem meg megadja magát,akkor mind eladó is lesz! :)

Azt nem vágom, mi köze mindennek a futóművedhez?

Link to comment
Megosztás:

Elhiszem!Cserébe csak tankolnod kell,ő pedig örülni fog hogy vezethet!Meg sem kérdeztem,bár elég egyértelmű hogy tieteké az ifjú hölgy?

Igen, a mi kis 14 hónapos porontyunkról készült a kép, a saját autómban. Imádja a kiscsaj, jókat szokott horpasztani benne hosszú útjainkon.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Kinek van közületek olyan fűzős kormányvédője? Bőr? Jó az? Kb. ez.

Meg kellene kép a váltószoknyáról, ami vissza van hajtva, hogy néz ki? Mert én hajtottam vissza, de alig ment be a műanyag tokjába, a többi részét inkább felfele hajtogattam, de még így is kicsit eléri az alját, ahol kiszakadt.

Link to comment
Megosztás:

Azt megmondom, nem lesz egyszerű bevezetékelni, ha azt akarod, korrektül működjön :) Két vezeték (+test=3) megy hozzá, az egyiken állandó 12V van, a másik pedig az ajtó érzékelő kapcsolóktól kapja a jelet. A kapaszkodón kiválaszthatod, hogy állandóan, csak nyitott ajtónál, vagy sohase világítson. De fizikailag se lesz egyszerű elhúzni oda a vezetékeket, a tetőkárpit megsértése nélkül.

Elöl a világítós napellenző az viszonylag egyszerű lesz, mert ott megy elöl a kábelköteg. Annak csak egy állandó 12V kell.

Azt nem vágom, mi köze mindennek a futóművedhez?

Nem létszükségem ez a világítás,(és a többi sem a rugón kívül)de ha már ott volt "olcsón" nem hagytam ott!Mást nem eladom a duplájáért,ami még úgy is olcsó lesz! :D A csatlakozókról amikor levettem,láttam hogy 3 kábel megy hozzá,de én ezekhez nem értek,így biztos hogy nem is én fogom majd beszerelni!Azt meg hogy a szerelő majd honnan és hogyan tudja megoldani jól a kábelezést,majd egyeztetem vele!Köszönöm szépen azért hogy leírtad nekem,így nagyjából legalább a kábelek "funkcióját" értem!

A futóművemhez annyi köze van,hogy a bal hátulja még mindig nem tökéletes,(kasztni beleér a gumiba nagyobb bukkanónál)a hátsó gumik belső fele is jobban kopik,az első futóművemnél a lengéscsillapító már eddig is cserés lett volna,plusz most valami iszonyatosan elkezdett ropogni miközben a kormány tekergetem!Álló helyzetben és menet közben is!Elviszem szakemberhez...Ha a kormányművel van komolyabb probléma vagy a lengéscsillapítók életveszélyesek akkor már ugye nem kell tovább sorolnom hogy milyen összegben fog ez nekem fájni!Én is dolgozni használom az autót mint te,így az a legfontosabb hogy menjen és nem az hogy legyen rajta szárny,új hangszóró rácsok stb...Eladom őket és azonnal javíttatom az autó futóművét ha szükséges!

Természetesen ez a legvégsőbb eset,de ha az én szerencsémet nézem ezekben a dolgokban,akkor semmin nem lepődök meg...

Igen, a mi kis 14 hónapos porontyunkról készült a kép, a saját autómban. Imádja a kiscsaj, jókat szokott horpasztani benne hosszú útjainkon.

Aranyos a kiscsaj és jó alvókája is lehet ha ezeken a mi "jó" útjainkon tud aludni! :D

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Kinek van közületek olyan fűzős kormányvédője? Bőr? Jó az? Kb. ez.

Meg kellene kép a váltószoknyáról, ami vissza van hajtva, hogy néz ki? Mert én hajtottam vissza, de alig ment be a műanyag tokjába, a többi részét inkább felfele hajtogattam, de még így is kicsit eléri az alját, ahol kiszakadt.

Nekem sima olcsó műbőr van,de ez is csak azért mert a kormány idegesítően vékony!Ezt könnyű takarítani...és a fűzőset?

Váltószoknyánál egyet kifelé hajtasz,majd egyet befelé és megkéred a párod hogy adja kölcsön a bankkártyádat 10 percre! :D

Persze inkább valami lejárt kártyát keress,nehogy megsértsed,de látni is fogod hogy melyik részét kell benyomkodni a műanyag keret tartójába!

(a kártyás dolog _Seth_ ötlete,így tudod kit kell ócsárolni ha nem jön össze) :)

Holnap csinálok egy képet róla ha gondolod... (nem _Seth_ről és nem is a bankkártyámról)

Link to comment
Megosztás:

Nekem sima olcsó műbőr van,de ez is csak azért mert a kormány idegesítően vékony!Ezt könnyű takarítani...és a fűzőset?

Váltószoknyánál egyet kifelé hajtasz,majd egyet befelé és megkéred a párod hogy adja kölcsön a bankkártyádat 10 percre! :D

Persze inkább valami lejárt kártyát keress,nehogy megsértsed,de látni is fogod hogy melyik részét kell benyomkodni a műanyag keret tartójába!

(a kártyás dolog _Seth_ ötlete,így tudod kit kell ócsárolni ha nem jön össze) :D

Holnap csinálok egy képet róla ha gondolod... (nem _Seth_ről és nem is a bankkártyámról)

:lol:

Köszi, lőhetnél képet. :D

Mivel elég passzentos a szoknya, így alig lehet hajtani rajta, a benyomást meg megoldottam a svájci bicska sörnyitós végével, amennyire lehetett belement. Holnap nem vagy véletlenül szabad olyan 11-dél körül? Megyek Tapolcára és pár percet időzök Fehérvár környékén... :)

Link to comment
Megosztás:

:D

Köszi, lőhetnél képet. :D

Mivel elég passzentos a szoknya, így alig lehet hajtani rajta, a benyomást meg megoldottam a svájci bicska sörnyitós végével, amennyire lehetett belement. Holnap nem vagy véletlenül szabad olyan 11-dél körül? Megyek Tapolcára és pár percet időzök Fehérvár környékén... :)

Csinálok holnap képet én hogyan oldottam meg!Sörnyitó???Nem csalódtam benned!Alapvető túlélő felszerelés :D Holnap estére megyek melózni!Mikor jössz onnan visszafelé?

Link to comment
Megosztás:

Őőőő én valami hűségkártyával csináltam nem a napi használatú bankkártyámmal :) Ilyen vackokból meg van bőven: unix, supershop, tesco, smart, cora, club nokia.... és még kb 10x ennyi :D Jelzem a kártya nekem is megérezte a végére a műveletet de kibírta :D

Link to comment
Megosztás:

Őőőő én valami hűségkártyával csináltam nem a napi használatú bankkártyámmal :D Ilyen vackokból meg van bőven: unix, supershop, tesco, smart, cora, club nokia.... és még kb 10x ennyi :D Jelzem a kártya nekem is megérezte a végére a műveletet de kibírta :D

Már nem mentheted meg a dolgot!Biztos hogy egy elemlámpával a szájában űl az autóban és az asszony pénztárcájából szedegeti ki az AmEx Gold kártyát és

karcolgatja végig a mágnescsíkot!Ne találkozz vele,nehogy ez legyen------>csakany-audi.jpg :)

Link to comment
Megosztás:

Már nem mentheted meg a dolgot!Biztos hogy egy elemlámpával a szájában űl az autóban és az asszony pénztárcájából szedegeti ki az AmEx Gold kártyát és

karcolgatja végig a mágnescsíkot!Ne találkozz vele,nehogy ez legyen------>http://m.blog.hu/au/autozz/image/csakany-audi.jpg :)

:D Szép... :D

Nem is, mert most őrzöm a várost, meg ha magasban kell a segítség, akkor jövök ééén! :D

Csávó hótziher hogy nem egyszerű dologért kapta a díszeket az óódira :lol:

Link to comment
Megosztás:

:D Szép... :)

Nem is, mert most őrzöm a várost, meg ha magasban kell a segítség, akkor jövök ééén! :lol:

Csávó hótziher hogy nem egyszerű dologért kapta a díszeket az óódira :)

Te vagy az Batman??? ;) Kedden reggel végzek 7-kor,összefuthatunk... Üdv:Superman :D

5 jó munkásember bérével biztosan tartozott a csávó!Autófelgyújtásról és kromofágos akcióról már hallottam,de ez eredetibb ! :D

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Kinek van közületek olyan fűzős kormányvédője? Bőr? Jó az? ...

Nekem mikor megvettem a járművet akkor volt rajta ilyen, nem igazán tetszett mert mozgott rajta. Leszedtem és alatta ki volt dörzsölve a kormány a két kezénél ahol fogta a tulaj, újra bőröztettem a kormányt, most jó.

Link to comment
Megosztás:

Nekem mikor megvettem a járművet akkor volt rajta ilyen, nem igazán tetszett mert mozgott rajta. Leszedtem és alatta ki volt dörzsölve a kormány a két kezénél ahol fogta a tulaj, újra bőröztettem a kormányt, most jó.

Köszi-kezdek lemondani róla :) Asszem nem olyan jó az nekem. :D

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Kinek van közületek olyan fűzős kormányvédője? Bőr? Jó az? Kb. ez.

Meg kellene kép a váltószoknyáról, ami vissza van hajtva, hogy néz ki? Mert én hajtottam vissza, de alig ment be a műanyag tokjába, a többi részét inkább felfele hajtogattam, de még így is kicsit eléri az alját, ahol kiszakadt.

Utólagos bőr kormányvédőből a legjobb a Bárdinál kapható "Mária Cavallo" névre hallgató cucc. Mondjuk nem olcsó, 5000 Ft környékén van, de nagyon jó.

Eredeti bőr, úgy kell felrakni, hogy előbb negyed órát vízben kell áztatni, majd felfeszíteni, végigfűzni. Miután megszárad, nagyon szépen rászikkad a kormányra és nem mozog.

Link to comment
Megosztás:

Mostanság cseréltetett valaki benzines motorban szelepszár szimmeringet? Milyen árban lehet ez, meg gondolom a hengerfejet le kell venni hozzá.

Nem mostanában volt, amikor cseréltettem rajta, de én ilyen tizen- egy-kétezres árakra emlékszem. Hengerfejet meg nem kell leszedni, csak a szelepfedelet meg a vezérlést. Legalábbis én úgy emlékszem, anno nem szedték le a cseréhez. Ja, ez X20XEV-re vonatkoztatva.

Link to comment
Megosztás:

Nem mostanában volt, amikor cseréltettem rajta, de én ilyen tizen- egy-kétezres árakra emlékszem. Hengerfejet meg nem kell leszedni, csak a szelepfedelet meg a vezérlést. Legalábbis én úgy emlékszem, anno nem szedték le a cseréhez. Ja, ez X20XEV-re vonatkoztatva.

Így van!

Az a lényeg,hogy amelyik hengernél csinálják, annak a dugattyúját felső holtpontra kell állítani, különben a szelep beesik!

Egyébként nem biztos, hogy a szelepszár szimering csere segít, általában mire ezek csereéretté válnak főleg a kipuff oldalon a vezetők is elkopnak! (saját tapasztalat), bár az enyém x18xe motoros!

Link to comment
Megosztás:

Milyen vezetőre gondolsz? Szelep vezető? De ahhoz már le kell venni a hengerfejet is. Nekem is x18xe és mostanában kezdte el csipegetni az olajat, meg néha füstöl is. Azért gondolkodom szimmering cserén. Ha meg hengerfejet le kell venni akkor már kapna egy gyűrűzést is.

Így van!

Az a lényeg,hogy amelyik hengernél csinálják, annak a dugattyúját felső holtpontra kell állítani, különben a szelep beesik!

Egyébként nem biztos, hogy a szelepszár szimering csere segít, általában mire ezek csereéretté válnak főleg a kipuff oldalon a vezetők is elkopnak! (saját tapasztalat), bár az enyém x18xe motoros!

Link to comment
Megosztás:

Mostanság cseréltetett valaki benzines motorban szelepszár szimmeringet? Milyen árban lehet ez, meg gondolom a hengerfejet le kell venni hozzá.

x18xe igaz hengerfej levétellel ( hengerfejtömítés elöregedett ): Hengerfej sík, nyomáspróba szelep és szelepfészek köszörülés, kipu oldali szelepvezetők cseréje, szelepszár szimeringek cseréje a Szakál-Metal-ban 22000.- Ft

Link to comment
Megosztás:

Nem hiszem hogy a hengerfej tömítésnek van baja. Vizem kristálytiszta nem fogy egyáltalán. Szerelő is szimmeringet mondott, meg minden nap használom a kocsit, úgyhogy nem szeretném levenni a hengerfejet.

x18xe igaz hengerfej levétellel ( hengerfejtömítés elöregedett ): Hengerfej sík, nyomáspróba szelep és szelepfészek köszörülés, kipu oldali szelepvezetők cseréje, szelepszár szimeringek cseréje a Szakál-Metal-ban 22000.- Ft
Link to comment
Megosztás:

Nekem mikor megvettem a járművet akkor volt rajta ilyen, nem igazán tetszett mert mozgott rajta. Leszedtem és alatta ki volt dörzsölve a kormány a két kezénél ahol fogta a tulaj, újra bőröztettem a kormányt, most jó.

Nekem a sima műbőr kormányom van, ami a fapados verziókhoz járt. Semmi nem volt rajta, amikor megvettem, csak úgy magában. Egy kicsit meg van kopva a bal oldalon a 9-10 óra környékén de nem vészes.

Link to comment
Megosztás:

Úgy néz ki sikerült megcsinálnom az anyósoldali napellenzőt. Ha vissza volt hajtva, nem ment fel teljesen a tetőkárpitig, hanem lógott a levegőben. Látszott a műanyagon kívülről egy repedés. Leszedtem, és láttam hogy az a műanyag perselyszerűség amibe a rúd belemegy, egyszerűen le volt törve a műanyag tartóról (amit 2 csavar fog a tetőhöz). először megpróbáltam hogy pillanatragasztót adok neki, majd a törés mentén forrasztóval összeolvasztom a műanyagot, de már visszaszerelés előtt a próbán eltört :) Aztán fogtam a melegragasztó-pisztolyt, amivel a persely körüli részt a műanyag tartón telenyomtam. Megkötött, de láttam hogy még mindig mozog egy kicsit a persely rész, így fogtam megint a forrasztópákát, és a ragasztón átnyomva, a törés mentén a műanyagokat megint kicsit összeolvasztottam, majd az ép műanyag részből húztam kicsit kifelé a ragasztóba, hogyha megköt a ragacs, akkor még fixebben fogja. Jelentem sikerült :D

Link to comment
Megosztás:

Úgy néz ki sikerült megcsinálnom az anyósoldali napellenzőt. Ha vissza volt hajtva, nem ment fel teljesen a tetőkárpitig, hanem lógott a levegőben. Látszott a műanyagon kívülről egy repedés. Leszedtem, és láttam hogy az a műanyag perselyszerűség amibe a rúd belemegy, egyszerűen le volt törve a műanyag tartóról (amit 2 csavar fog a tetőhöz). először megpróbáltam hogy pillanatragasztót adok neki, majd a törés mentén forrasztóval összeolvasztom a műanyagot, de már visszaszerelés előtt a próbán eltört :) Aztán fogtam a melegragasztó-pisztolyt, amivel a persely körüli részt a műanyag tartón telenyomtam. Megkötött, de láttam hogy még mindig mozog egy kicsit a persely rész, így fogtam megint a forrasztópákát, és a ragasztón átnyomva, a törés mentén a műanyagokat megint kicsit összeolvasztottam, majd az ép műanyag részből húztam kicsit kifelé a ragasztóba, hogyha megköt a ragacs, akkor még fixebben fogja. Jelentem sikerült :D

Azt nem tudtam, hogy McGyvernek is Vectrája van. :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.