Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


hemi

Recommended Posts

Köszönöm a válaszodat.

A katalizátor kb 2 hete lett felrakva vadonat újonnan és elõtte is csinálta, tehát az kizárva. Akkor valószínû tényleg a kipufogó lesz. De benéztem alá tanulmányoztam egy kicsit, megmozgattam a dolgokat és nem találtam semmi olyat. De majd jobban megnézem pénteken.

Amúgy mióta fel lett rakva a katalizátor van amikor enyhén szürkén füstöl a kipufogó, van amikor töményen fehéren úgy hogy látni is alig lehet. Hidegen pedig folyik a víz belõle, gondolom lecsapódott pára. Ezek eddig nem voltak. A katalizátor okozhat ilyen dolgokat?

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a válaszodat.

A katalizátor kb 2 hete lett felrakva vadonat újonnan és elõtte is csinálta, tehát az kizárva. Akkor valószínû tényleg a kipufogó lesz. De benéztem alá tanulmányoztam egy kicsit, megmozgattam a dolgokat és nem találtam semmi olyat. De majd jobban megnézem pénteken.

Amúgy mióta fel lett rakva a katalizátor van amikor enyhén szürkén füstöl a kipufogó, van amikor töményen fehéren úgy hogy látni is alig lehet. Hidegen pedig folyik a víz belõle, gondolom lecsapódott pára. Ezek eddig nem voltak. A katalizátor okozhat ilyen dolgokat?

A kipuffogó rendszerben az okozhat rörejt, ha valamelyik dob már szét van rohadva, és a belseje zörög.

A reggeli indításkori fehér füst (természetesen ha a motorral minden rendben, nem hengerfejes) időjárás függő, mikor mennyi a páratartalom a levegőben. Főleg ködös időben jelentkezik a fehér füst.

A kipuffogóból folyó víz pedig a hideg kipuffogón lecsapódó pára. Plusz a benzin víztartalma is kismértékben.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Először is boldog újévet mindenkinek. :icon1: :hiya:

A kérdésem az lenne hogy az ajtókon belülről van az "ajtó behúzó" fogantyú. Ezen van kívülről egy gumiszerű borítás (ott ahol megmarkolja az ember). Olyan gumit lehet valahonnan rendelni? Majd megnézem bontóban is de úgy vélem hogy ott is csak megviseltet találok.

Link to comment
Megosztás:

Először is boldog újévet mindenkinek. :icon1: :hiya:

A kérdésem az lenne hogy az ajtókon belülről van az "ajtó behúzó" fogantyú. Ezen van kívülről egy gumiszerű borítás (ott ahol megmarkolja az ember). Olyan gumit lehet valahonnan rendelni? Majd megnézem bontóban is de úgy vélem hogy ott is csak megviseltet találok.

Lehet külön akár vakerán (2E) is találsz de aprón és fogason (1-1.5E) is van csak elég kelendő így gyorsnak kell lenni, vagy többe kerül (2-3E) mert azt nem veszik meg olyan hamar.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Látom már neveztél... csábító a gondolat, már tavaly is akartam (csak akkor még messzebb volt tőlem, ha jól emlékszem valahol a viharsarokban), csak nem tudom hogy van-e olyan kondim hogy végig bírjam (tavaly jeges vízben kellett pl. gázolni, konkrétan jégkockák között. Na az annyira nem kellemes, bár tudom ez nem erről szól). Gondolkodom a dolgon, 7km-t csak kibírok valahogy...

Link to comment
Megosztás:

Jaja, 103 a rajtszámom... :D

Ha a 8 éves gyerekek kibírják, akkor én is. Öcsém főnöke volt tavaly, ma beszéltem vele, idén sem hagyja ki- de már a gyerekével együtt indul! Ahogy mondta: "nem gyerekgyilkos a pálya..." Ha meg nem bírom, jövőre nem megyek... :D Esélyt meg kell adni... :P

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!
Valaki foglalkozik ledezéssel? Sajnos a kapcsolók már nagy része nem világít ezért szeretném kicserélni bennük az izzókat ledesre!(rádió feletti kapcsolók)
Próbálkoztam, de nagyon kárt tettem, szét égettem egy kapcsolót :)
Aki frankón megtudná csinálni annak megköszönném! postáznám a kapcsolókat vagy valahogy megoldanánk.

Link to comment
Megosztás:

alig bírtam kiszedni a régi izzokat
az újakat kész szenvedés volt bele forrasztani.. elég gatya lett az egész. megforrasztottam, de nem lett jó. kell egy új kapcsoló mert ezzel már nem érdemes szórakozni. Szóval most keresek egy B2 es hátsó ablak fűtés kapcsolót. Aki tud az segíthetne!:)
úgy szeretném megcsinálni, hogy kéken világítson, kapcsoláskor meg pirosan az alsó kis led. ledek ma jöttek meg..

Link to comment
Megosztás:

Hát megosztom veletek mi történt hátha más látott ilyet és nem csak én vagyok szerencsétlen :)

Megyek haza szép nyugodtan, indulnék a lámpánál, 1-es, elkezd gurulni, csatt, hajtásnak könnyes búcsút intek. Ami a legjobb volt, hogy a hangja normális volt, a féltengelyek a helyükön voltak látszólag, a kuplung+váltó is működni látszott, kis aprósággal, hogy a váltáshoz nem kellett kuplungozni, és sok hatással nem volt a haladásra. Tréler...szerelő...féltengely. Nem is akárhogy, nem a csuklója, magának a tengelynek majdnem a legvége olyan szépen lehasadt, hogy flex-el se tudtam volna szebben elvágni. El nem tudom képzelni mitől tud így eltörni egy tengely 13évnél biztos kevesebb idő kellett volna neki ha anyaghibás lett volna.

Link to comment
Megosztás:

Hát megosztom veletek mi történt hátha más látott ilyet és nem csak én vagyok szerencsétlen :)

Megyek haza szép nyugodtan, indulnék a lámpánál, 1-es, elkezd gurulni, csatt, hajtásnak könnyes búcsút intek. Ami a legjobb volt, hogy a hangja normális volt, a féltengelyek a helyükön voltak látszólag, a kuplung+váltó is működni látszott, kis aprósággal, hogy a váltáshoz nem kellett kuplungozni, és sok hatással nem volt a haladásra. Tréler...szerelő...féltengely. Nem is akárhogy, nem a csuklója, magának a tengelynek majdnem a legvége olyan szépen lehasadt, hogy flex-el se tudtam volna szebben elvágni. El nem tudom képzelni mitől tud így eltörni egy tengely 13évnél biztos kevesebb idő kellett volna neki ha anyaghibás lett volna.

Még szerencse, hogy nem történt nagyobb baj. Azt hiszem a lehető legolcsóbban megúsztad. :)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.