Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


hemi

Recommended Posts

Vótmá?

Ki érdekesség B Vectrából: a Calibra gyártásának kifutása után először ebből akarták elkészíteni az utódját, de végül elvetették és sosem jutott ki a prototípus fázisból, lett helyette Astra G Coupé.

B_Vectra_Coupe_Concept_2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

B_Vectra_Coupe_Concept_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Érdekességnek nem rossz, bár nekem túl gömbölyded és az eleje nagyon B Corsás. Mondjuk lehet hogy a '90-es évek végének stílusába azért még beleillett volna...

Link to comment
Megosztás:

Hello Mindenkinek!

Egy kis segítség kellene nekem! Autó csere előtt vagyok, vagyis majd csak ősszel, de azért érdekelne a Ti véleményetek! Egy F Astrát akarok lecserélni egy 2001-es B Vectrára! Azt már tudom, hogy egy nagyon kényelmes kis kocsi! Viszont azt mondták nekem, hogy a 2.0 motor eléggé megbízhatatlan és vegyek 1.8 -ast! Vélemény a 2.0 -ról? Mi a különbség a 116 és a 125 LE 1.8-as között? Elég-e a nagy kasznihoz a 116 vagy azért jó neki a 125? Gondolok itt az előzésre, szorítani kell a fogat, hogy beférek-e vagy azért szépen gyorsul :rolleyes: ! a CD és a CDX között! Ez megér-e ennyit http://www.hasznaltauto.hu/2117890_opel_vectra-b_2001 (ez csak egy példa de körülbelül ezek az elvárások). Valahol találok róla technikai adatot hossz, nyomaték, gyorsulás etc. Köszönöm a segítséget előre is!

Link to comment
Megosztás:

Hello Mindenkinek!

Egy kis segítség kellene nekem! Autó csere előtt vagyok, vagyis majd csak ősszel, de azért érdekelne a Ti véleményetek! Egy F Astrát akarok lecserélni egy 2001-es B Vectrára!

Ne várj ezejktől a motoroktól csodákat.Elég nehéz a kasztni mind2-höz (1380kg) , és a takarékos utazáshoz hosszú váltót tettek bele. F18 W3.74.

Kényelmesnek kényelmes, masszív, stabil autó, szabályosan unalmas vezetni, de a kategóriájához mérten az alkatrész is drága hozzá.Sajnos az itthoni kínálat jelentős része import, megfutották már a maguk kilóméterét.Nagyon meg kell őket nézni, mert van közöttük gazdasági totálkárból felépített példány.

Nekem volt, mindig volt vele v.mi apró banális hiba, út mellett soha nem hagyott ott. (10e.km alatt) Viszont költeni azt kellett rá.

Ha lendületesen akarsz autózni, akkor pedig csak a 2.5V6 jöhet szóva, mert a 2.2 is "csak" 147LE-s.Értelemszerűen a V6-nak sem olcsó az alkatrészellátása, viszont fogyasztásban nem sokkal eszik többet mint pl. egy 2.0-ás.Nekem szinte nem sikerült nagyon 9L alá vinni soha.Akkor sem ha normálisan használtam.

Link to comment
Megosztás:

Ne várj ezejktől a motoroktól csodákat.Elég nehéz a kasztni mind2-höz (1380kg) , és a takarékos utazáshoz hosszú váltót tettek bele. F18 W3.74.

Száguldozni nagyon nem is akartam vele, de legalább egy olyan lendületes mozgás kéne mint a 8V GSI Astra! ha az meg van akkor nagyon tökéletes nekem! Mert azért a kényelem az fontosabb :rolleyes: ! Bár a 9L fogyasztás az nem egy kis érték! Ez városi mérés vagy inkább hosszabb út?

Link to comment
Megosztás:

Ez megér-e ennyit

NEM. Mert vevő vagy, Igen többet is ha eladó vagy, mert az eladó tudja milyen jó.

De a km tuti min 200.000.

Ha kiszámod látod te is a napi 42 km igen kevés. Ez csak arra elég, hogy be a céghez meg haza max, még a gyerekér is busszal mentek biztos, meg a nyagymamához is :D

nem kellenem álmok, a valóságban nem ilyen úgy sem.

Ha tutit akarsz venni, olyat vegyél amit ismersz, vagy legalább klubosé volt :rolleyes: ;) ;)

mint az enyém de az kombi és diesel, full extra, meg tényleg nem 110 ezer van benn, csak én tettem bele annyit 2 év alatt :lol: :lol: :lol:

akkor mennyi lehet most benne? B)

de semmi baja, felújítottam a motorját és kva jó!

Link to comment
Megosztás:

de semmi baja, felújítottam a motorját és kva jó!

A rábeszélő képességed nem is rossz! ;) ;) :lol:

A kilóméterrel tisztában vagyok hisz az enyém is most fogja átlépni a 300e és még megy! Akkor mennyit érne meg egy 2001-es ilyen felszereltséggel! Csak a mihez tartás végett! Nem is ártana ugye kipróbálni sem egy kettőt mert nincs viszonyítási alapom! :rolleyes:

A Tied sajna két dolognál bukik meg nálam diesel és kombi! De abban mindenképpen igazad van, hogy egy klubbostól biztos hogy nem a sz*rt veszi meg az ember! Legalább is ahogy megismertem itt egy két embert nem olyanok! :lol:

Link to comment
Megosztás:

szerintem egy százast dobjon le egyből, vidd el egy opel szervízbe átvizsgáltatni, nehogy 4x annyi festék legyen rajta mint kéne :rolleyes: megaztán jól átrántgatják.

ez megér 6-10 ezret

és pofátlannak kell lenni az alkuban. én most vettem autót, kb 10 Astra Gt megnéztem és sok kereskedőt kiborítottam de mindenhol hagytam tel számot. aki átgondolta az ajánlatom az vissza is hívott, ás egyezkedni kezdett. Na itt jön az, hogy ha megveszed kb 200 tuti rámegy javítgatásokra, szögelgetésekre.

Ezzel is számolj mikor az árat nézed!!!

...aztán új toyotát vettem...

Link to comment
Megosztás:

Száguldozni nagyon nem is akartam vele, de legalább egy olyan lendületes mozgás kéne mint a 8V GSI Astra! ha az meg van akkor nagyon tökéletes nekem! Mert azért a kényelem az fontosabb :rolleyes: ! Bár a 9L fogyasztás az nem egy kis érték! Ez városi mérés vagy inkább hosszabb út?

A 8V GSi komolyabbat lép, jobb a motor karakterisztikája.Meg kevesebb vele a macera is, mint ezekkel a lebutított, agyoneketronizált motorokkal.Nekem érzésre nem ment jobban mint az 1.6 16V Astrám, annyi kivétellel, hogy a Veki nem fogyott el 160km/h-nál.

A 9L, nagyon kímélős inkább vegyes fogyasztás.

Ha váltani akarsz de nem akarod magad komoly költségekbe is verni, , inkább vegyél egy erősebb motorú, legalább 1.8 (C18XE)-2.0 (C20XE) F Astrát akár Caravant, ami jól fel van szerelve.Olcsó a fentartása, és nem eszik sokkal többet mint egy 1.6 16V.Én nem bántam meg, hogy Vekiből visszaültem.Nagyon szeretem ezt az autót, és minden benne van autómata/bőr és ülésfűtés kivételével amit Astra F-be bele lehetett tenni.

Persze azt teszel amit jónak látsz, ez csak egy vélemény.

Télen amúgy a Veki akármit csináltam vele, nem tudtam levinni a fogyiját 10L alá.

Link to comment
Megosztás:

Télen amúgy a Veki akármit csináltam vele, nem tudtam levinni a fogyiját 10L alá.

pfffff! Most nem tudom mit tegyek! :rolleyes: Amúgy egy chip nem segít rajta? Bár ha már jobban ugrik mint a mostani 1.4 SI Astrám akkor az rossz nem lehet mert azért azzal is lehet menni! ;) Nem akarok én mindig száguldozni csak azért néha jó az a feeling, hogy oda lépsz és akkor ami a csövön kifér! ;) Néha kell az adrenalin! De inkább a konfort érzet számít meg az, hogy kényelmesen elférjünk benne! Mert az Astrába nekem nagyon hátra van tolva az ülésem és egy felnőt már kényelmetlenül ül! Hát nem tudom!

Link to comment
Megosztás:

pfffff! Most nem tudom mit tegyek! :rolleyes: Amúgy egy chip nem segít rajta? Bár ha már jobban ugrik mint a mostani 1.4 SI Astrám akkor az rossz nem lehet mert azért azzal is lehet menni! ;) Nem akarok én mindig száguldozni csak azért néha jó az a feeling, hogy oda lépsz és akkor ami a csövön kifér! :lol: Néha kell az adrenalin! De inkább a konfort érzet számít meg az, hogy kényelmesen elférjünk benne! Mert az Astrába nekem nagyon hátra van tolva az ülésem és egy felnőt már kényelmetlenül ül! Hát nem tudom!

A megoldás, X20SE Opel Omega B.Bolondbiztos motor, a méretéhez mérten alacsony fogyi, tágas, komfortos....

Vagy keress inkább Olyan Vekit, ami 1.7TD.Ugyanilyen paraméterekkel rendelkezik, tehát szintén nem megy, de cserébe komfortos, és alacsony a fogyija, ill. Z16XE Veki, ami detto.

Azaz 1.4Si igenjóó motor...... ;)

Link to comment
Megosztás:

A megoldás, X20SE Opel Omega B.Bolondbiztos motor, a méretéhez mérten alacsony fogyi, tágas, komfortos....

Hmmmm :rolleyes: !!! Nem is rossz ez az Omega nézegettem már de annyira nem is érdekelt inkább a Veki de most hogy megnéztem nagyon jó szép belülről! Bár kívűlről hagy maga után kivánni valót a segge de türhető! Olvasva a népitéletet egész megbízható kis autónak tűnik és kb egy árban van a űVekivel persze 1-2 évvel öregebb! Kössz a Tippet :lol:

Egyre jobban nem tudom mi legyen ;) ;)

Viszont ha a gyári adatokat nézzük akkor az omega meg a Vecta között van egy kis külömbség a Vekctra javára! Ha a Vectrát összehasonlítom az enyémmel akkor szerintem simán kiegyeznék a Vectrával! Persze ha igazak azok az adatok!

A link amin néztem: Itt

Link to comment
Megosztás:

Egyre jobban nem tudom mi legyen ;) ;)

Opel 16V-nek is ilyen kombóval van a gépe, és nem sok gondja volt eddig vele.Azt tudom, hogy én kipróbáltam a Vekit, nagyon tetszett mert kényelmes, tágas, biztonságos autó, bolondbiztos futóművel, de a korához mérten drága a fentartása és arra amire én használtam, teljességgel felesleges volt ekkora autót vennem.

Az Omit még nem próbáltam....... :rolleyes: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Opel 16V-nek is ilyen kombóval van a gépe, és nem sok gondja volt eddig vele.Azt tudom, hogy én kipróbáltam a Vekit, nagyon tetszett mert kényelmes, tágas, biztonságos autó, bolondbiztos futóművel, de a korához mérten drága a fentartása és arra amire én használtam, teljességgel felesleges volt ekkora autót vennem.

Az Omit még nem próbáltam....... :rolleyes: ;)

Azért szerintem nem egyártelmüen ez a helyzet, inkább warwolf szemszöge ez ....

Nekem is volt Astrám (igaz csak 1.4-es fapados), de azért a Vectra az más világ. Kényelmesebb, nem ráz. A gyerekülést normálisan be tudom kötni, a hátsó ulésen el lehet akár hosszab távra is férni, az 1.8-as azért jóval jobban ugrik mint az 1.4 (kb. ugy megy mint az 1.9-es, 101LE-s négyes Golf) akár ezzel a kasznival is. A fogyasztás nálam hoszutávra (tenger s vissza - 4 személy, csomagok, klima néha... éjjel utaztunk) 6.5. Városban megugrik, az tény.... 9 ig is elmegy, de én nem járok sokat városban... tény, hogy városi autónak kicsit nagy a fogyasztása. Ami a fentartását illeti.... két dolog miatt lehet nagyobb: a 16 szelepes motor alkatrészárai nagyobbak és többfélék (légtömegmérő, egyéb szenzorok) - de ez az ugyanilyen motoru Astákra is érvényes. A második pedig a kissé kényelmesebb és igényesebb hátsó futómű - tény hogy innen elég gyakran hallani kopogást... ez az ára a kényelemnek. Szerintem egyéb alkatrészár Astra szinvonalu. Ja és az extrák, a mi miatt jobban szeretem mint a volt Astrámat.... igaz, ugyanazokat az extrákat Astrában is meg lehet találni, csak gondolom nehezebben...

Link to comment
Megosztás:

Azért szerintem nem egyártelmüen ez a helyzet, inkább warwolf szemszöge ez ....

Így van. ;)

igaz, ugyanazokat az extrákat Astrában is meg lehet találni, csak gondolom nehezebben...

Így van.Pl. az én CDX-emben........ :rolleyes: Kényelmetelenebb, de cserébe nem sok autó tud lépést tartani velem.Én pedig főleg városban használom, ezért fel tudom áldozni a kényelmet a sportosság oltárán.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új vectra tulajdonos vagyok (1998-as x20dth caravan).

Egyenlőre még csak az olajcserénél tartok és ezzel kapcsolatban kérnék tanácsot.

Az elöző tulaj Castrol GTX 3 15w-40-es olajat használt. Várom a javaslatokat,hogy maradjak ennél vagy váltsak!?

Köszönöm.

A 15W-40 nem jó ebbe a motorba.Ha már Castrol, akkor a Magnatec 10W-40.Vagy Mobil 1 10W-40 , Liqui Molly 10W-40, Metabond 10W-40, mindegyikből a TurboDiesel verzió.

Link to comment
Megosztás:

A 15W-40 nem jó ebbe a motorba.Ha már Castrol, akkor a Magnatec 10W-40.Vagy Mobil 1 10W-40 , Liqui Molly 10W-40, Metabond 10W-40, mindegyikből a TurboDiesel verzió.

Szia!

Köszönöm a gyors választ. A "ha már castrol..."kezdetű mondat számomra azt sejteti,hogy maga a márka sem a leg szerencsésebb!? Az autós boltban ahol vásárolni szoktam a tulaj a Mobilt ajánlotta,de még nem vettem meg..csak beugrottam informálodni,hogy van-e olaj és egyéb szürő nála. Várom válaszod...köszi.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Köszönöm a gyors választ. A "ha már castrol..."kezdetű mondat számomra azt sejteti,hogy maga a márka sem a leg szerencsésebb!? Az autós boltban ahol vásárolni szoktam a tulaj a Mobilt ajánlotta,de még nem vettem meg..csak beugrottam informálodni,hogy van-e olaj és egyéb szürő nála. Várom válaszod...köszi.

Én a 15W-40-t nem értettem, mert ebbe a motorba ez nem jó.10W-40 bármikor.Egy kedves barátom Y20DTH-jába ilyet (Castrol Magnatec 10W-40) raktunk.Eddig is ezt használta, és nem volt vele gondja.Szóval maradhatsz a Castrolnál.Nyilván a Mobil 1-nek nagyobb a presztízse, ez látszik az árán is gondolom.....

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.