Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


hemi

Recommended Posts

Az autó tecccik, bár automata váltóval volna igazán full. Én nem érteni klimához (sem), ennek a duplának mi a lényege?

Most én is klima nélkül közlekedek. Bár 50E-rel olcsobban adta az eladó a kialkudott árnál, mivel az utolsó pillanatban derült ki számára, hogy "valami" tömszelencénél ereszti a gázt, erről többet nem árult el. Érdi klimás csak legyintett, eladó beszél össze-vissza (itt olvasgatva derült ki számomra, hogy a kompresszorban van a tömszelence), 27E-ért kideritette, hogy a nyomásszabályzó szeleppel volt gond, de azt megjáratta (???) és igy nem kellett kicserélni. Amikor átvettem az autót azt mondta fogalma sincs meddig lesz jó a klima (???!), de akkor nagyon hűtött... 3 napig. Legközelebb remélem sikerül korrekt szakemberhez vinnem.

Link to comment
Megosztás:

Az autó tecccik, bár automata váltóval volna igazán full. Én nem érteni klimához (sem), ennek a duplának mi a lényege?

A dupla digitklímánál ha jól tudom a sofőr és a jobb1-ben utazó is külön hőmérsékletet állíthat be magának. Fullos kocsikba szerelik általában, de inkább csak a felső/luxus kategóriában. Én még nem ültem olyanban amiben lett volna. <_<

Link to comment
Megosztás:

Én úgy tudom hogy elöl és hátul lehet külön állítani nem jobb és bal oldalon.

De végül is tökmind1 <_<

A dupla digitklímánál ha jól tudom a sofőr és a jobb1-ben utazó is külön hőmérsékletet állíthat be magának. Fullos kocsikba szerelik általában, de inkább csak a felső/luxus kategóriában. Én még nem ültem olyanban amiben lett volna. :)
Link to comment
Megosztás:

Amit elöl meg hátul is külön tudsz állítani az már négy zónás klíma.Amit elöl külön tudsz állítani az a két zónás.Soha nemértettem hogy minek egyáltalán a két zónás is.Szerintem tök felesleges.

Én úgy tudom hogy elöl és hátul lehet külön állítani nem jobb és bal oldalon.

De végül is tökmind1 <_<

Link to comment
Megosztás:

A dupla digitklímánál ha jól tudom a sofőr és a jobb1-ben utazó is külön hőmérsékletet állíthat be magának. Fullos kocsikba szerelik általában, de inkább csak a felső/luxus kategóriában. Én még nem ültem olyanban amiben lett volna. <_<

Ó, nem kell nagyon fullos luxusautókra gondolni ám! Elég beülni egy B-Omegába. A digit és a manuál klímás verziók is kétzónásak.

Például ez itt.

Ez egy manuál verzió. Ha megnézed, két hőmérséklet tekerentyű van a középkonzolon.

Mondjuk túl sok értelme szerintem sincs, bár az tény, hogyha most a Vecivel az M1-esen dél körül Győr felé megyek, akkor nekem a bal-egyben melegem van, mert rám süt a nap, ezért hidegebbre, vagy intenzívebbre veszem a klímát, míg a jobb-egyben ülő utas már fázik. Ezt most a szellőzők elzárogatásával lehet orvosolni, de a kétzónás klímával ő egy kicsit melegebb időt tud magának varázsolni, ha akar. Azzal még nem feltétlen rontja el az utastér átlaghőmérsékletét.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem ha pár fok különbség van a két oldal közt,akkor kis idő elteltével úgy is a kettő átlaghőmérséklete lesz,mert az a kb 1 köbméternyi levegőt ami az autó belsejében van hamar átforgatja.Ettől az a jobb amit már némely felső kategóriás autóban alkalmaznak,hogy figyeli a klíma hogy honnan süt a nap,és oda autómatikusan alacsonyabb hőmérsékletet fúj.Pont azért hogy ne kelljen áligatni mindig.

Ó, nem kell nagyon fullos luxusautókra gondolni ám! Elég beülni egy B-Omegába. A digit és a manuál klímás verziók is kétzónásak.

Például ez itt.

Ez egy manuál verzió. Ha megnézed, két hőmérséklet tekerentyű van a középkonzolon.

Mondjuk túl sok értelme szerintem sincs, bár az tény, hogyha most a Vecivel az M1-esen dél körül Győr felé megyek, akkor nekem a bal-egyben melegem van, mert rám süt a nap, ezért hidegebbre, vagy intenzívebbre veszem a klímát, míg a jobb-egyben ülő utas már fázik. Ezt most a szellőzők elzárogatásával lehet orvosolni, de a kétzónás klímával ő egy kicsit melegebb időt tud magának varázsolni, ha akar. Azzal még nem feltétlen rontja el az utastér átlaghőmérsékletét.

Link to comment
Megosztás:

A klímagáznak pedig kilója 1500 Ft... Úgyhogy csak ennyire vagyunk lehúzva. <_< :)

Én azt hallottam hogy ha tudod pontosan mennyi gáz kell bele, akkor elvileg háztartásigép-szerelők is fel tudják tölteni... a hűtőgépekbe pontosan olyan R134a kell mint az autóklímába. :) És talán olcsóbban meg is lenne...

Link to comment
Megosztás:

Szerintem ha pár fok különbség van a két oldal közt,akkor kis idő elteltével úgy is a kettő átlaghőmérséklete lesz,mert az a kb 1 köbméternyi levegőt ami az autó belsejében van hamar átforgatja.Ettől az a jobb amit már némely felső kategóriás autóban alkalmaznak,hogy figyeli a klíma hogy honnan süt a nap,és oda autómatikusan alacsonyabb hőmérsékletet fúj.Pont azért hogy ne kelljen áligatni mindig.

Nekem a közelmúltból a Jeep (asszem <_< ) Cherokee megoldása tetszik, amiben egyáltalán nem is lehet állítani az utastér hőmérsékletét, helyette infravörös érzékelők figyelik a bennülők testhőmérsékletét/bőrét, és ha az autó úgy érzi hogy fázol akkor automatikusan ráadja a fűtést, ha meg meleged van, akkor a klímát. Vagy még a Lancia Thesis megoldása sem rossz, abban meg a napfénytető egyben napelem is, ami az autó álló helyzetében, álló motornál működteti a klímát valamiféle gazdaságos üzemben, és így hosszas napon tartózkodás után sem emelkedik az utastér hőmérséklete 20-25°C fölé, azaz nincs többé 50 fok az autóban.

Link to comment
Megosztás:

Na akkor ezt a napelemes tetőablakost a Vectrában megcsinálom! :) :)

Amúgy amit én írtam az meg a Touareg-ben van,és az viszont nagyon jó.

Nekem a közelmúltból a Jeep (asszem <_< ) Cherokee megoldása tetszik, amiben egyáltalán nem is lehet állítani az utastér hőmérsékletét, helyette infravörös érzékelők figyelik a bennülők testhőmérsékletét/bőrét, és ha az autó úgy érzi hogy fázol akkor automatikusan ráadja a fűtést, ha meg meleged van, akkor a klímát. Vagy még a Lancia Thesis megoldása sem rossz, abban meg a napfénytető egyben napelem is, ami az autó álló helyzetében, álló motornál működteti a klímát valamiféle gazdaságos üzemben, és így hosszas napon tartózkodás után sem emelkedik az utastér hőmérséklete 20-25°C fölé, azaz nincs többé 50 fok az autóban.
Link to comment
Megosztás:

Hello!

Egyébként a B vectra is figyeli a napot, mégpedig a digit klímás. Van egy pukli a műszerfal tetején a szelőző rostély közepén, ami a manualba nincs. Az arra hivatott, hogy a napot figyeli, és igen csak szívás ősszedugni és bepattintani ahelyére, mert a vezeték nagyon rövid!

SZP

Link to comment
Megosztás:

Na ezt nem tudtam.Én mindig azt hittem,hogy a kp zár érzékelője <_<

Amúgy a klímát nem a klímakapcsolónál található pici rostélyon keresztül figyeli?Ha már itt tartunk.Azt a felső,ablaknál levő szellőzőrostélyt hogy lehet kiszedni?

Hello!

Egyébként a B vectra is figyeli a napot, mégpedig a digit klímás. Van egy pukli a műszerfal tetején a szelőző rostély közepén, ami a manualba nincs. Az arra hivatott, hogy a napot figyeli, és igen csak szívás ősszedugni és bepattintani ahelyére, mert a vezeték nagyon rövid!

SZP

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Egyébként a B vectra is figyeli a napot, mégpedig a digit klímás. Van egy pukli a műszerfal tetején a szelőző rostély közepén, ami a manualba nincs. Az arra hivatott, hogy a napot figyeli, és igen csak szívás ősszedugni és bepattintani ahelyére, mert a vezeték nagyon rövid!

SZP

:) ez komoly?? érdekes! nem gondoltam volna hogy az az! illetve nem érzékeltem hogy naptól függően változna a klíma működése. igaz, még nem mentem soxáz km-t klímázva 30 fokban de erre tuti nem jöttem volna rá magamtól <_<

gondolom ez is összeköttetésben van a computerrel és kiírja ha hibásan működik... nem?

Link to comment
Megosztás:

Na ezt nekem valaki magyarázza el! Nekem is van olyan gömb de én nem tudtam mi az! Mit figyel a napon? Miben befolyásolja a klíma működését!

Én azt hittem hogy az az immobilaiser érzékelője! Ezt akkor lehet, hogy benéztem <_<

Elvileg a kézikönyv szerint automata üzemmódban a klíma a külső hőmérséklet függvényében automatikusan változtatja a belépő levegő hőmérsékletét, mennyiségét és elosztását. Ezt én úgy értelmezem, hogy ha mondjuk 20°-ra van állítva a klíma hőfokszabályzója, de az automatika úgy érzékeli hogy mondjuk jobbról tűz be a nap, akkor a jobboldali levegőkilépő rostélyon megnöveli a beáramló levegő intenzitását (a hőfokot ugye nem tudja csökkenteni azon az oldalon mert nem többzónás) a hőmérséklet kiegyenlítése céljából. Sztem.

Link to comment
Megosztás:

Elvileg a kézikönyv szerint automata üzemmódban a klíma a külső hőmérséklet függvényében automatikusan változtatja a belépő levegő hőmérsékletét, mennyiségét és elosztását. Ezt én úgy értelmezem, hogy ha mondjuk 20°-ra van állítva a klíma hőfokszabályzója, de az automatika úgy érzékeli hogy mondjuk jobbról tűz be a nap, akkor a jobboldali levegőkilépő rostélyon megnöveli a beáramló levegő intenzitását (a hőfokot ugye nem tudja csökkenteni azon az oldalon mert nem többzónás) a hőmérséklet kiegyenlítése céljából. Sztem.

Értem!!! :) Nagyon laza ezt nem is gondoltam volna, hogy ilyen király dolgokat tud a digit klíma! Bár működne már <_< De már csak 1 hét! remélem

Link to comment
Megosztás:

Ma leszedtük a 2 vakdugót, amiből az egyik mögött kéne lennie TC kapcsoló csatlakozónak bekötve. Ám ott bizony nincs semmi. Látni, hogy ha be lenne kötve, milyen alakú lenne hátul a kis kallantyúja, de ennyi. <_< Pedig most a vaterán árulnak régi és újfajta TC gombot is. :)

Link to comment
Megosztás:

Értem!!! :) Nagyon laza ezt nem is gondoltam volna, hogy ilyen király dolgokat tud a digit klíma! Bár működne már <_< De már csak 1 hét! remélem

Ejmár! Akkor ezért volt az, hogy ha kiértem az árnyékos erdős útról a naposra, akkor feljebb kapcsolt a klíma. Én meg néztem, hogy akkor ezt most hogy? Már kezdtem rettegni, hogy be fog tojni az előtét ellenállás. :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.