Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest Anonymous

Recommended Posts

Ha már egy percig jártál vele kerepelve, az már jó eséllyel hazavágta a csapágyakat, és meg kell

nézni a hengerfal/dugattyú viszonyát is. Valamint ahogy említették előttem, hengerfejet is át kell

nézni ebben az esetben.

Sajnos azt kell mondanom, készülhetsz a generálra lelkileg, mert nagyon esélyes az elmondottak

alapján. Nem lesz olcsó, ha így lesz. esetleg keresel bele másik mocit, esélyes hogy kuplunggal

együtt kapsz bele viszonylag olcsón, de a hátránya ennek a megoldásnak az, hogy lutri a másik moci.

Link to comment
Megosztás:

hááát.. már asse tom mi wan csak ugy kawarognak a gondolatok a fejemben nem tom nem tom nem tom LOL picsába tudtok esetleg egy franko szerelöt?? nem az olcsoság a lényeg hanem a hozzáértés korrektség precizség hja és persze BP wagy max környéke

Link to comment
Megosztás:

Én csak annyit tennék hozzá hogy nézesd meg a hajtókarokat is mert nemrég generáloztam egy toyotát mivel aki előőtem csinálta nem nézte meg és 3 hónapot bírt ki aztán nálam kötött ki hogy csináljam meg normálissan mert az előző szerelő balfax volt.

Link to comment
Megosztás:

hááát.. már asse tom mi wan csak ugy kawarognak a gondolatok a fejemben nem tom nem tom nem tom LOL picsába tudtok esetleg egy franko szerelöt?? nem az olcsoság a lényeg hanem a hozzáértés korrektség precizség hja és persze BP wagy max környéke

Fenti strohm preferált hely M5 kivezetőnél, illetve 13. kerben van Patyi Laciék műhelye, ő is ajánlott (Tatai u. 70.).

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Üdv mindenkinek!

Nemrég tévedtem erre a fórumra, És volna néhány kérdésem.

Sikerült szert tennem egy 2.0 literes vectrára nem is olyan rég. És kíváncsi lennék mik azok a dolgok amit kötelezően cserélni, illetve megnézni kellene vásárlás után? Természetesen vezérlés, olaj, olajszűrő, levegő szűrőn kívűl.

Következő kérdés amire eddig elég vegyes választ kaptam, hogy érdemes e bele tenni három pólusú gyertyákat, vagy maradjak a hagyományosnál? Ha igen konkrétan milyen típusnál?

Aszem most ennyi lenne.

Előre is köszönöm a válaszokat.

motorszám: X20XE

Link to comment
Megosztás:

X20XEV lesz az, és gyári, 2 póulú tökéletes lesz. :)

meg kell nézni fékek állaptát, fékfolyadék.

Pollenszűrő, klíma takarítás.

majd a többiek keigészítik.

meg még esetleg klíma feltöltés+jelölőfesték+olaj.

Elemcsere a távirányítóba, szinkronizálás.

a vezérléshez nem értek...láncos :)

Link to comment
Megosztás:

X20XEV lesz az, és gyári, 2 póulú tökéletes lesz. :)

meg kell nézni fékek állaptát, fékfolyadék.

Pollenszűrő, klíma takarítás.

majd a többiek keigészítik.

Igaz, lehagytam egy "V" betűt!

A féket néztük egyenlőre nics vele gond. A klímát még halogatom had legyen egy kicsit jobb az idő. Illetve ha jól tudom 5fok alatt nem is kapcsolbe.

A pollen szűrőt letudom magam cserélni, hol van az? ezt még életemben nem cseréltem. :)

Link to comment
Megosztás:

meg még esetleg klíma feltöltés+jelölőfesték+olaj.

Elemcsere a távirányítóba, szinkronizálás.

a vezérléshez nem értek...láncos :)

Szíjas a vezérlés, de az már átnézve és cserélve minden ami szükséges volt.

Milyen motorolajat javasoltok?

Ezen az olajon gondolkodom: LIQUI MOLY.

Ismerős aki használja megvan vele elégedve. Bár igaz hogy nem vectra-ja van.

Link to comment
Megosztás:

Szíjas a vezérlés, de az már átnézve és cserélve minden ami szükséges volt.

Milyen motorolajat javasoltok?

Ezen az olajon gondolkodom: LIQUI MOLY.

Ismerős aki használja megvan vele elégedve. Bár igaz hogy nem vectra-ja van.

A pollenszűrő az ablak előtti/alatti műanyagtakaró lemez alatt van, egy jópofa felpattintható nyílás vezet hozzá.Egyszerű kicserélni.

Ha manuál a klímád, akkor absz. mechanikus módon működik.Ha digit, akkor keveri a levegőt, így állítva elő a benti, beállított hőfokot.A hőfokérzékelője a gázpedál felett van, és elég drága mulaccság ha gallyra megy.

Motorolajból nem rossz választás a Liqui, de ajánlható a Mobil1, Castrol, és elég népszerű a Metabond Speed 10W40 is.Utóbbi olcsó, és minőségi is(ELF olaj) .A Vekim legalább is szereti.Van is még 900km az olajcseréig, szal nekem is be kell majd szereznem, mert itt Kméten csak 1 helyen forgalmazzák.

Amúgy ha van rá lehetőséged, cseréltesd le a fékolajat.Me persze használd nyugodtan a gépet.Viszont előfordulhat, hogy elreped a kipufogótorkod.Ez amolyan típushiba X20XEV ill. X18XE-nél.Én kiváltottam 4-2-1 leömlővel, és a secunderlevegő kompresszort száműztem, az AGR szeleppel együtt.Jobb nélkülük az élet.

Link to comment
Megosztás:

A pollenszűrő az ablak előtti/alatti műanyagtakaró lemez alatt van, egy jópofa felpattintható nyílás vezet hozzá.Egyszerű kicserélni.

Ha manuál a klímád, akkor absz. mechanikus módon működik.Ha digit, akkor keveri a levegőt, így állítva elő a benti, beállított hőfokot.A hőfokérzékelője a gázpedál felett van, és elég drága mulaccság ha gallyra megy.

Motorolajból nem rossz választás a Liqui, de ajánlható a Mobil1, Castrol, és elég népszerű a Metabond Speed 10W40 is.Utóbbi olcsó, és minőségi is(ELF olaj) .A Vekim legalább is szereti.Van is még 900km az olajcseréig, szal nekem is be kell majd szereznem, mert itt Kméten csak 1 helyen forgalmazzák.

Amúgy ha van rá lehetőséged, cseréltesd le a fékolajat.Me persze használd nyugodtan a gépet.Viszont előfordulhat, hogy elreped a kipufogótorkod.Ez amolyan típushiba X20XEV ill. X18XE-nél.Én kiváltottam 4-2-1 leömlővel, és a secunderlevegő kompresszort száműztem, az AGR szeleppel együtt.Jobb nélkülük az élet.

Köszi a részletes leírást. Szerintem hétvégén az olajjal együt kicserélem. Akkor kipróbálom a Liqui olajat.

Egyébként digitklímás.

A kipufogótorokra meg majd ránézek gyakrabban.

Az AGR szelep és a kompresszor kiiktatásával átmegy még zöldkártyán?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Motorolajjal kapcsolatban volna kérdésem. 2000-es évjáratú, 2.0 16v dti-m van milyen olajat javasoltok bele???

Évente 3 szor cserélem mert sokat megyek,most Castrol Magnetech van benne. A szerelőm a Valvolin-t erőlteti nekem én meg már nem tudom mi volna jó bele.

Az ár nem lényeg,minőséget akarok!! Mobil1,Castrol,Valvolin,Liqvi Moly?????

Köszi a tippeket előre is!!

Z.

Link to comment
Megosztás:

Helló Kollégák

egy kis segítségre lenne szükségem!

az alapjárat 825-875 között mpörög 1.6 16V motornál, lambdacsere megvolt, hibakódok törlve

még sincs egyenletedsalapjárat!

már végignéztem mindent fals levegő ninics, csövek rendben, nincs repedés.

valami ötlet tapasztalt KOLLÉGÁK?

Üdv:

A.

Link to comment
Megosztás:

Helló Kollégák

egy kis segítségre lenne szükségem!

az alapjárat 825-875 között mpörög 1.6 16V motornál, lambdacsere megvolt, hibakódok törlve

még sincs egyenletedsalapjárat!

már végignéztem mindent fals levegő ninics, csövek rendben, nincs repedés.

valami ötlet tapasztalt KOLLÉGÁK?

Üdv:

A.

Valszeg az alapjárati léptetőmotor lesz a ludas, kicsit kopottabb már mint kellene.Ez amúgy nagyon minimális ingadozás, ne foglalkozz vele.Ha durván ejtegeti majd az apajáratot, akkor célszerű lesz cserézni.Addig is egy kiadós tisztítás sokat segítene.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.