Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest Anonymous

Recommended Posts

Nekem ennél sokkal egyszerűbb a rendszer... :-( X16XEL. Tegnap este M7-es Balcsiról haza, 140-150 tempó, 4 személy. Hőfok stabilan 88 fok. De városban nagyon ijesztő az a 100 fok...

Szerintem nálad akkor a ventilátorokkal nincs rendben valami. Működik minden fokozat rendesen? Városban dugóban nincs menetszél, viszont a hőfejlődés is jóval kevesebb, mint autópályatempó mellett. 140-150 mellett olyan menetszelet kap a hűtő, hogy az elég neki, városban viszont semmit sem kap.

Link to comment
Megosztás:

Azt hogyan tudom ellenhrizni? Nekem ugye egy venri elöl (klíma?) és egy hátul. Ma dolgozom, holnap úgy is játszanom kell vele. Lámpát kell állítanom mert hiányzik a jobbos állítömotor. Klímacső cserénél szerdán kibuktatták a bal lámpát, az meg lefelé világít. A két lámpatest sem egyforma, az egyik GM a másik Valeo, így a vetített kéo sem egyforma... Fáradok ezektől az aprö marhaságoktól... Pedig nagy bajom nem is volt vele november óta.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem van egy 2001-es opel vectra b 2.0 dti-s autóm. Az a helyzet hogy mostanában kivillan a motorlámpa és az alapjárat ingadozó és a fordulatszámmérő is 0-át mutat holott megy az autó,továbbá menet közben nem akar húzni meg kipörögni se , de ha nyomok egy nagyobb gázfröccsöt üresben akkor viszont elmúlik a probléma. Mire számíthatok ? drága lesz ? válaszokat előre is köszi :))) (Az autóba 204 ezer km van)

szia nekunk ugyanez a baja a kocsinak neked miez es mennyibe kerul koszonon elore is valaszod

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szerintetek az mi lehet, hogy ha olyan 90-100 km/h-val megyek a kocsival felvillan a motorvisszajelző lámpa. A kocsi ugyanúgy viselkedik mint elötte majd pár km múlva elalszik. Vagy ha égve is marad miután leállítom a kocsit újraindításnál már nem ég! Előre is köszi a válaszokat.

Próbáld meg kiolvasni (olvastatni) a hibakódot mert az ECU megőrzi törlésig (lehet EGR hiba is, vákuum hiba, stb.)

Üdv,

Módosítva : Attix70
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Segítségre lenne szükségem mert a kocsim mostanság kb 1 hónapja nehezen indul.
X20XEV a motortípus teker rendesen de vagy 5 másodperc mire beindul előttemeg pöcc röff..
Új kb 4 hónapos GM gyertyák vannak benne akksi rendesen feltöltve gyujtásmodul cserepróbás volt, hibakód nincs még indítózás közben sem mutat..
Kábeleket is átmozgattam naggyából. Gyertya kábeleket is néztem.
Ötlet esetleg valakinek, hogy milehet a gondja.
Ép kb fél óra mulva indulok a balatonra ami nekem 180km...
Remélem nemlessz vele gondom...

Válaszokat előre is köszönöm.

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Y20DTH motor. A turbóhoz megy egy fém rúd, egy fém UFÓ-ból. Annak a rúdnak kéne mozogni gáz adásnál? Azért kérdezem, mert intenzív gáz adásnál kormol kicsit az autó. Megnéztük géppel, magasabb fordulatnál kicsit kevesebb a turbónyomás a normálisnál. Erre a fém UFÓ szerű dologra megy egy vákumcső, aminek a másik vége egy vákumos membránhoz csatlakozik. Nem tudom mi a pontos nevük ezeknek. Szóval lehet hogy ez a műanyag házas vákum szelep szart be?

Link to comment
Megosztás:

Szerintem az a "Waste Gate" szelep, amiről te beszélsz. Egy megkerülő szelep, ami magasabb fordulaton visszaveszi a turbónyomást, nehogy szétmenjen a turbó. Eltereli a kipuffogógáz egy részlét. Vagy ezzel nincs valami rendben, vagy a vezérlőjével.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem az a "Waste Gate" szelep, amiről te beszélsz. Egy megkerülő szelep, ami magasabb fordulaton visszaveszi a turbónyomást, nehogy szétmenjen a turbó. Eltereli a kipuffogógáz egy részlét. Vagy ezzel nincs valami rendben, vagy a vezérlőjével.

De nekem épp hogy kevés a nyomás, nem magas. Ettől kormol állítólag. Kevés a levegő.

Link to comment
Megosztás:

De nekem épp hogy kevés a nyomás, nem magas. Ettől kormol állítólag. Kevés a levegő.

Csak a működési elvét írtam le, azt konkrétan nem tudom, hogy a te autódnál hogy működik, és mi szabályozza.

Általánosságban az elektronikusan vezérelt dieseleknél van egy érzékelő, ami méri a turbónyomást. Ez küld jelet az ECU-nak, az ECU megvezérel egy mágnesszelepet, ami vákuumal nyitja a Waste Gate szelepet. Ha ezek közül bármi szar, akkor nem működik megfelelően. Viszont azt én innen meg nem állapítom, hogy mi a rossz ebben a körben.

Egyébként meg, ha jól emlékszem írtad, hogy chippelve van a motor. Tehát ha minden jó, akkor én nem csodálkoznék a kormoláson a helyedben. A diesel motor nyomatéka illetve teljesítménye a kormolás határán a legnagyobb. A chipeléssel ezt lehet kihasználni. A környezetvédelem rovására nő a telejsítmény.

Link to comment
Megosztás:

Csak a működési elvét írtam le, azt konkrétan nem tudom, hogy a te autódnál hogy működik, és mi szabályozza.

Általánosságban az elektronikusan vezérelt dieseleknél van egy érzékelő, ami méri a turbónyomást. Ez küld jelet az ECU-nak, az ECU megvezérel egy mágnesszelepet, ami vákuumal nyitja a Waste Gate szelepet. Ha ezek közül bármi szar, akkor nem működik megfelelően. Viszont azt én innen meg nem állapítom, hogy mi a rossz ebben a körben.

Egyébként meg, ha jól emlékszem írtad, hogy chippelve van a motor. Tehát ha minden jó, akkor én nem csodálkoznék a kormoláson a helyedben. A diesel motor nyomatéka illetve teljesítménye a kormolás határán a legnagyobb. A chipeléssel ezt lehet kihasználni. A környezetvédelem rovására nő a telejsítmény.

Köszönöm.

Igen, ez igaz. Chippelve van. De nem durván. És az decemberben volt. A kormolást mostanában vettem észre.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm.

Igen, ez igaz. Chippelve van. De nem durván. És az decemberben volt. A kormolást mostanában vettem észre.

Ha durván lenne chippelve, akkor még jobban kormolna. Gyárilag viszonylag nagy légfelesleggel üzemeltetik a motort, a környezetvédelem miatt. A chippelés lényege az, hogy megszüntetik ezt a nagy légfelesleggel való üzemet úgy, hogy plusz üzemanyagot juttatnak be a motorba. Persze ez nem ilyen egyszerű, mert a különböző fordulatszám tartományban és terhelés mellett is jónak kell lennie. Amúgy bátor vagy, hogy még chippeled is, amúgy is gyenge lábalkon áll az az adagoló :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Az alábbi problémával fordulnék hozzátok.

Opel Vectra B 2000-es, benzines, 1999-es.

Kuplung beesett - kuplung felső munkahenger csere, 100 km

Kuplung ismét beesett - kuplung szett csere, 300 km

Kuplung ismét beesett - újabb felső munkahenger csere, 1100 km

Kuplung ismét beesett - ötlet? Mit kellene még megnézni?

Előre is köszönöm a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!
Szeretnék egy kis segítséget kérni tőletek.
Lenne egy kis gond a kocsimmal unsure emoticon Vectra B 1.6 16v (x16xel)
Ma délután elmentem vele városba, azután bevásárolni és a parkolóból már nem tudtam hazamenni vele.
Először elindult, kitolattam és ahogy megálltam, elkezdett dadogni, leesett a fordulatszám és leállt.
Utána még egy pillanatra el tudtam indítani, de nem tartotta meg a fordulatot, hanem szépen leesett.
Mikor kicsit elkapta, akkor próbáltam még neki gázt adni hogy felpörögjön, de inkább csak lefulladt. Ezt többet meg sem tudtam próbálni, mert már egy pillanatra sem kapta el az 1000-es fordulatot.
Indítok, néha elkapja a fordulatot, úgy hallani, de nem indul
most otthagytam, reggel rápróbálok még.
Videó a próbákozásról :
https://www.youtube.com/watch?v=UElYYftMBdo&feature=youtu.be
Az a gyanúm hogy nem kap benzint, talán benzinpumpa lehet a hiba forrás, de ez az én amatőr meglátásom.
Sajnos nem otthon vagyok, nincs itt hozzá most semmi szerszámom sem, meg nem is nyúltam még hozzá a motorjához, én magam.
A környéken (Pécs) nem ismerek szerelőket sem.
Tudnátok segíteni a hiba forrásának felderítésében, esetleg a környéken szerelőt ajánlani ?
Köszönöm szépen előre is a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni tőletek.

Lenne egy kis gond a kocsimmal unsure emoticon Vectra B 1.6 16v (x16xel)

Ma délután elmentem vele városba, azután bevásárolni és a parkolóból már nem tudtam hazamenni vele.

Először elindult, kitolattam és ahogy megálltam, elkezdett dadogni, leesett a fordulatszám és leállt.

Utána még egy pillanatra el tudtam indítani, de nem tartotta meg a fordulatot, hanem szépen leesett.

Mikor kicsit elkapta, akkor próbáltam még neki gázt adni hogy felpörögjön, de inkább csak lefulladt. Ezt többet meg sem tudtam próbálni, mert már egy pillanatra sem kapta el az 1000-es fordulatot.

Indítok, néha elkapja a fordulatot, úgy hallani, de nem indul

most otthagytam, reggel rápróbálok még.

Videó a próbákozásról :

https://www.youtube.com/watch?v=UElYYftMBdo&feature=youtu.be

Az a gyanúm hogy nem kap benzint, talán benzinpumpa lehet a hiba forrás, de ez az én amatőr meglátásom.

Sajnos nem otthon vagyok, nincs itt hozzá most semmi szerszámom sem, meg nem is nyúltam még hozzá a motorjához, én magam.

A környéken (Pécs) nem ismerek szerelőket sem.

Tudnátok segíteni a hiba forrásának felderítésében, esetleg a környéken szerelőt ajánlani ?

Köszönöm szépen előre is a segítséget.

Sziasztok. Ahogy írtam tegnap, ma reggel lementem újra és megpróbáltam elindítani, szinte pöccre indult, ahogy előtte. Gyorsan felpörgettem és magasabb fordulatszámon járattam most a városban míg be nem értem munkába. Miután megálltam vele a mélygarázsban rápróbáltam még 1-2 indítást és simán ment, normálisnak tűnik.

Holnap megyek vele hosszabb távot (150KM) megpróbálom kicsit kiégetni.

Mit tanácsoltok ez után, igényel még valami utána járást, vagy hagyjam ha működik ? smile emoticon

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Az alábbi problémával fordulnék hozzátok.

Opel Vectra B 2000-es, benzines, 1999-es.

Kuplung beesett - kuplung felső munkahenger csere, 100 km

Kuplung ismét beesett - kuplung szett csere, 300 km

Kuplung ismét beesett - újabb felső munkahenger csere, 1100 km

Kuplung ismét beesett - ötlet? Mit kellene még megnézni?

Előre is köszönöm a segítséget!

Hidraulikus kinyomócsapágy? Minden bizonnyal elereszti a nyomást valahol, vagy alapból kevés a folyadék szintje. Ezt ellenőriztétek?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Ahogy írtam tegnap, ma reggel lementem újra és megpróbáltam elindítani, szinte pöccre indult, ahogy előtte. Gyorsan felpörgettem és magasabb fordulatszámon járattam most a városban míg be nem értem munkába. Miután megálltam vele a mélygarázsban rápróbáltam még 1-2 indítást és simán ment, normálisnak tűnik.

Holnap megyek vele hosszabb távot (150KM) megpróbálom kicsit kiégetni.

Mit tanácsoltok ez után, igényel még valami utána járást, vagy hagyjam ha működik ? smile emoticon

Ez szinte bármi lehet. Üzemanyag, gyújtás, szenzor... Hibakódot nem tárol véletlen?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítségre volna szükségem! Volna egy 2.0 dti (x20dth) vectrám. Gázolajszűrő csere után nem indul az autó.

Vettem bele kézi pumpát, szűrő elé beépítve.

Kicseréltem a résolajcsöveket.

Féktisztítóval elindul, viszont még az alapjárati fordulatot sem éri el, talán 3 henger, ha megy.

Valaki segítsen, hogyan tovább... Itt vidéken a szerelők hozzá se szagolnak...

Hatvan környékén lakom, esetleg a közelben hozzáértő szerelő?

Köszönök bármilyen jellegű segítséget!

Módosítva : vecidti
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítségre volna szükségem! Volna egy 2.0 dti (x20dth) vectrám. Gázolajszűrő csere után nem indul az autó.

Vettem bele kézi pumpát, szűrő elé beépítve.

Kicseréltem a résolajcsöveket.

Féktisztítóval elindul, viszont még az alapjárati fordulatot sem éri el, talán 3 henger, ha megy.

Valaki segítsen, hogyan tovább... Itt vidéken a szerelők hozzá se szagolnak...

Hatvan környékén lakom, esetleg a közelben hozzáértő szerelő?

Köszönök bármilyen jellegű segítséget!

Az új szűrőt feltöltötted gázolajal cserekor? Ha nem akkor az gáz, viszont töltsd fel utólag, majd inditgatas, ha nem akar akkor közben a magasnyomású csöveket lazít zár.
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.