Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest Anonymous

Recommended Posts

az élet más terén is lehetne ekkora szerencsém! :rolleyes:

hu vazz... reggel ígértem egy szívosor megnézést Istvánnak. megyek is megnézem.

Sikerült? Tényleg változtatható a geometriája? Visszaadtam az autót sógornak... ugy rángatósan (pedig nagyon reménykedtem, hogy megoldom).... majd egy hónap mulva tovább folytatom a keresést. Akkor kerül végleg hozzám....

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

van egy '98-as 2000-es bengás autóm, olyan hangot adott mintha a generátor ékszíj csúszna. kicseréltettem a szijjat+a feszítőt, de ennek ellenére nincs változás! lehet, hogy szorul valami s ezért van a hang? esetleg nem onnan jön? a szervószivttyú csinálhat ilyet? más: a generátor ékszíj ill. a hengerfej tömítés csere a motorhoz tartozik-e olyan értelemben, hogy a javításuk a fődarab javításának számít, mivel szervízben vettem s van garancia!

a választ előre is köszi

Link to comment
Megosztás:

Szép estét!

Egy Vectra B 2.0 16V X20XEV tulajdonosaként hengerfej tömítés csere előtt állok,és ha már egyszer meg van bontva, az ilyenkor szokásos összes hozzáférhető tömítés cseréjét is javasolta a szerelőm.Létezik gyári hegerfej felújító tömítéskészlet (elég borsos áron) illetve Elring és Reinz gyártmányú készletek is. A kérdésem az lenne, hogy tud-e valaki mondani valamit a fenti márkákról, melyiket érdemes/szabad megvenni vagy egyáltalán van-e alternatívája a gyári készletnek?!

Köszi:Zosti

Link to comment
Megosztás:

A fent említett 2 készlet bármelyikét megveheted, elég korrekt mindkettő.

Ha már hengerfejtőmítést cseréltetsz, javaslom a hengerfej esetleg gépműhelyben történő síkoását, valamint "felújítását" (járatok pucolása, szelepülékek, szelepszár szimmeringek cseréje.

És akkor biztos, hogy sokáig nem kell hozzányúlni. Felrakáshoz új hengerfejcsavarokat kell használni, vagyis illik.

Vezérlés mikori? ha régi, egy füst alatt lehet érdemes azt is...

hu de sokat írtam, és közben a fele lehet felesleges. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm

Tegnap este még én is rákerestem mindkét gyártóra,a Reinz mondjuk ismert volt mar korábbról is,szerelők bátran ajánlották,de az Elring nem hangzott ismerősen senkinek.A honlapról kiderült hogy beszállítói az Opelnek,persze az nem derül ki hogy mit,lehet csak egy O-gyűrűt szállít valami alárendelt helyre,meg aztán ugye a honlapra irogatni bármit lehet.

Ezért is kérdeztem inkább rá.

A hengerfej síkolása épp most van folyamatban, kértem még mellé hogy csináljanak egy nyomáspróbát is.Szelepszár szimmering van mindkét készletben,egyedül a csavarok nincsenek benne, de azokat is cserélem természetesen.

Nyílván én is úgy vagyok vele hogy ha már egyszer lekerült a hengerfej,akkor tegyék rendbe tisztességesen,ezért is kérdeztem rá hogy tömítéskészletből mit lehet beletenni hogy a "gatyám" is megmaradjon. :rolleyes:

Tisztelettel: Zosti

A fent említett 2 készlet bármelyikét megveheted, elég korrekt mindkettő.

Ha már hengerfejtőmítést cseréltetsz, javaslom a hengerfej esetleg gépműhelyben történő síkoását, valamint "felújítását" (járatok pucolása, szelepülékek, szelepszár szimmeringek cseréje.

És akkor biztos, hogy sokáig nem kell hozzányúlni. Felrakáshoz új hengerfejcsavarokat kell használni, vagyis illik.

Vezérlés mikori? ha régi, egy füst alatt lehet érdemes azt is...

hu de sokat írtam, és közben a fele lehet felesleges. <_<

Link to comment
Megosztás:

Azért nem ártana a szelepfészkeket bemarratni és a szelepeket becsiszolni, valamint a hidrotőkéket és

olajjárataikat átpucolni. :rolleyes: Ezt itt nálunk a Szuromi mester kompletten mindent (síkolással, szimmering cserékkel)

25-30 körül szokta vállalni.

Link to comment
Megosztás:

Mackósajt

Ha Te ezt végigcsináltad,akkor tudod mekkora nyűggel jár,főleg hogy kiesik az egy szem családi kocsi napokra.

Te milyen gyármányú tömítéseket raktál bele?

Zosti

Én az ősszel jártam végig ezt. 160e km után.

Ne lepődj meg, ha az összerakás után még a dinamika is pozitívan megváltozik. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Reinz és Erling.

sajna mikor rendeltem őket, készlet nem volt, így úgy kapkodtuk össze, de készlet árban kaptam.

Szinte mindet fel is használtam, szívósor, kipufogósor, termosztátház, bypass ház, dis alatti víztér tömítés, szelepszárszimmeringek, hengerfejtömítés, csavarok. Egyedül a hengerfejtömítés nem volt Reinz, az lett Erling. (vagy Elring, már most nem tudom hirtelen úgy megkavartam magam) :rolleyes:

azóta már közelítem a 9e km-t és minden rendben.

Link to comment
Megosztás:

Hello

Elringben találtam komplett készletet,de Reinzben eddig még nem,van valami ötleted esetleg hol keressek?

Az Elringet Csergonel talaltam Pesten.

Köszi: Zosti

Reinz és Erling.

sajna mikor rendeltem őket, készlet nem volt, így úgy kapkodtuk össze, de készlet árban kaptam.

Szinte mindet fel is használtam, szívósor, kipufogósor, termosztátház, bypass ház, dis alatti víztér tömítés, szelepszárszimmeringek, hengerfejtömítés, csavarok. Egyedül a hengerfejtömítés nem volt Reinz, az lett Erling. (vagy Elring, már most nem tudom hirtelen úgy megkavartam magam) :rolleyes:

azóta már közelítem a 9e km-t és minden rendben.

Link to comment
Megosztás:

A hengerfej tömítés csere eléggé fődarab javításnak számít. :rolleyes:

Hangot nem tudom milyenre gondolsz, de pl. visíthat a szervó is. Mindig csinálja, vagy csak teljesen kitekert kormánynál?

köszönöm a választ!

a teljesség kedvéért: február körül fellett újítva a kormánymű. egyszer csak észrevettem. hogy a jobb elején(a kerék környékén) olyan hangot ad, mint amikor valmilyen folyadék csörgedezik. voltam vele szerelőnél, a válasz:hát nem tudom.

indulás után különben egy rövid ideig elég furcsa hangot ad. ezt -a szerelő szerint- a légbuborék okozza ami a korm.mű felújításakor került a rendszerbe. állítólag majd légtelenedik. ebben lehet valami, mert ez a zaj egyre halkabb!most hogy gondolkdom ez megmagyarázná a csörgedezést!

a "generátorszíjas" zajra visszatérve: közvetlen indítás után( amikor elforditom a gyújtáskulcsot) lehet hallani egy darabig.

talán mintha a meleggel is összefüggene. múltkor a szerelö meghúzogatta a karlburátornál a gázt, s egyértelműnek tünt, hogy gázfröccsnél kifejezetten erösödik!de a válasz a már megszokott:hát nem tudom.a kerék helyzetétöl(középen v. teljesen kitekerve) nem függ. az a gond, hogy az egész teljesen olyan mintha tönkre ment volna a feszítő ill. a szíj.

jövö héten leteszem a vasat, ha meglessz a probléma megüzenem.

mégegyszer köszi, szia

Link to comment
Megosztás:

vízpumpa mikor volt cserélve? szerintem az lesz a ludas...

köszi!

mit értesz ezalatt? az adja a hangot, vagy az okozza a szíjtárcsánál? az a baj srácok, hogy sajna egy keveset értek csak az autókhoz, ezért próbálok több infót gyöjteni.

gondolom ismeritek azt a fajta szerelőt amelyikhez ha így mész oda: "az az izé néha izél" erre ö magában szélesen elmosolyodik, a fogai között elmorzsol egy demegjöttél kicsirigó mondatot , majd fennhangon így folytatja: nagy a baj. hatásszünet, közben kicsirigó(esetünkben én) lelki szemei előtt megjelenik aladin kincse, a lottó ötös, esetleg las vegas fényei.

ezután a mester belekezd: van egy 3 mikronnyi repedés a blokkban meg aztán a zajból itélve a főtengelycsapágyból a harmadik megvan kopva! a madár remegő hangon felteszi a fő kérdést: MENNYI? erre a májsztró: k...nagy szerencsém van, mert miután plazmavágóval kettévágta a motort, meghegesztette a repedést, kicserélte mind a huszonnyolc cserélendö alkatrészt 300 lenne, de mivel neki jók a kapcsolatai olcsón betudja szerezni a cuccot. igy álleszcuzámmen két kiló lessz.

és kicsirigó köhög. először a számok után, majd a reparálás végén.

szóval ez van.

kösz mégegyszer, várom a választ

Link to comment
Megosztás:

ékszíjtárcsákat lehet érdemes lenne cserélni. :rolleyes:

Meg lehet szerelőt is.... túl sok a "nem tudom"...

szia mackósajt!

ez gyors volt! nemrég irtam pár sort opel16v-nek, amit már lehet hogy olvastál, s melyben kifelytettem, hogy ezekkel a szerelőkkel milyen aggályok merülhetnek fel. na mindeggy, megfogadom a tanácsod és körbeérdeklődöm egy jó reparátor után. megemlítem majd a tárcsákat is.

most sajna mennem kell, de mégegyszer kösz, szia

Link to comment
Megosztás:

mit értesz ezalatt? az adja a hangot, vagy az okozza a szíjtárcsánál?

A vízpumpát is kell minden 60000km-ként cserélni a vezérműszíjjal és a görgőkkel együtt

cserélni, csak ezt páran "elfelejtik" a plusz költségek miatt. És a vízpumpa ha már elkezd

haldokolni, akkor hangja is lesz, egyre hangosabb és rosszabb.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.