Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest Anonymous

Recommended Posts

A vízpumpát is kell minden 60000km-ként cserélni a vezérműszíjjal és a görgőkkel együtt

cserélni, csak ezt páran "elfelejtik" a plusz költségek miatt. És a vízpumpa ha már elkezd

haldokolni, akkor hangja is lesz, egyre hangosabb és rosszabb.

Aztán elkezdi ereszteni a vizet,végül megszorul és annyi a vezérlésnek!

Link to comment
Megosztás:

Előfordulási helyed ismeretében lehet tudnánk ajánlani megbízható, nem lenyúlós szerelőket. :rolleyes:

szia Mackósajt!

hozzád képest (ha jól látom debrecen) a világ másik végén vagyok, szombathelyen. ezekután nem tudom tudnál-e szerelő ajánlani!

szia

Link to comment
Megosztás:

A vízpumpát is kell minden 60000km-ként cserélni a vezérműszíjjal és a görgőkkel együtt

cserélni, csak ezt páran "elfelejtik" a plusz költségek miatt. És a vízpumpa ha már elkezd

haldokolni, akkor hangja is lesz, egyre hangosabb és rosszabb.

szevasztok opel16v,JOhnny!

köszönöm a segítséget, felfogom hívni a szerelő figyelmét a vízpumpára is.

szép napot

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Van egy "kis" problémám,melyben segítséget szeretnék kérni.

Adott egy Vectra B 1.6/16 /X16XEL/.A gond a múlt héten kezdődött,mikor is kb.2 napig jártam három hengerrel.

Szerelő-gyertyacsere-sokkal jobb lett,de hirtelen gázadásra berángatott,amit előtte nem csinált.

Vissza a szerelőhöz,üzemanyagszűrő csere+injektor takarítás.Ismét jobb lett valamivel,de a hirtelen gázra főleg 2000 1/min alatt dadogás a válasz.

Ma nekiálltam,kitakarítottam a folytószelepet,az alapjárati motort,vagy mágnesszelepet-négy kábel megy hozzá-valamint találtam egy kb.1.5-2mm-es furatot ami szintén el volt tömődve,azt is kitakarítottam.

Sok minden nem változott,talán egy kicsit jobban megy,stabilabb az alapjárat,de a fennt említett rángatás megmaradt.

Bárkinek bármilyen ötlete van szívesen fogadnám!

Köszönöm előre is!

Link to comment
Megosztás:

sziasztok !

ígéretemhez híven (mégha egy kicsit megkésve is) megírom mi volt a probléma. (előzmény : visító hang hírtelen gáznál. leginkább az ékszíj megcsúszására hasonlított). ahogy mackósajt azt korábban ajánlottad szerelőt váltottam. egyszerre mondta mi a gond: a kipufogószelepfedél tömítés(remélem van ilyen ill. az a neve:))) vagy elment v. a csavarok lazultak meg!

állítólag a bal szélsö(ha szemben állunk az autóval) szokott nagyon lelazulni. levette a burkoló lemezt, s láss csodát anyánk kb. fél centit(!!!) levolt csavarodva. minden csavart meghúzott, a gép pedig elcsendesedett!!!

szóval ennyi volt!

szép napot!

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

December óta van egy 2.0-es dti Vectrám. Olyn észrevételem van vele, hogy mostanában a nagy melegekben a vízhőfokom felmegy 95 fok környékére néha!!

Voltam opel szervizben,és azt mondták ez ilyenkor természetes!! Én furcsállom!! Tényleg igy van??? Az olajat,vizet nem eszi!

Várom a tippeket,válaszokat!!!

Köszi mindenkinek!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

December óta van egy 2.0-es dti Vectrám. Olyn észrevételem van vele, hogy mostanában a nagy melegekben a vízhőfokom felmegy 95 fok környékére néha!!

Voltam opel szervizben,és azt mondták ez ilyenkor természetes!! Én furcsállom!! Tényleg igy van??? Az olajat,vizet nem eszi!

Várom a tippeket,válaszokat!!!

Köszi mindenkinek!!

Termosztátot cseréltél már benne?Mert annak a fáradása okozhat ilyesmit, ill. gyorsabb menetnél rendellenesen viszahűl..........Nekem ez volt, így vezérléscserével együtt a termosztát is a kukába került.

Link to comment
Megosztás:

A DTI-ben a termosztátnak semmi köze a vezérléshez, meg különben is láncos.

A termosztát csere után nekem is ingadozik ki be kapcsolgat a termosztát, de eléri a 90-et, kinyit lemegy 80 körülire és beáll 100km/h-nál 80

120-nál, 87

150körül 90 fok,

190 körül 100 fok

ha túlmelegne a klíma kikapcsol és a ventik csak a vizet hűtik azt észreveszed.

Legyen benne elég víz, meg a ventik főleg az első a klímaventi legyen rendesen a tengelyen.

Nekem az lelazult és melegedett mert nem szorult a zeeger gyűrűje a telgelyén

vannak ott előtétek mert többfokozatú a venti, azokat is ki lehet mérni.

Link to comment
Megosztás:

Kössz a tippet skacok,én is erre gondoltam csak előtte meg akartam tudni mennyire népszerű probléma ez másoknál!!

Még egy kérdés! Mostanában eltűnt a dolog de volt nyáron olyan, hogy ha klímáztam és kis fordulaton mentem városban vagy lámpától való gyorsításnál kivillant a motor kontroll lámpám és mintha elment volna a lovak fele!!! Miután elaludt magához tétr de addig nem gyorsult semmit!!! Ez inkább a nagy melegekben fordult elő. Mondjuk amióta az OMV-nél tankolok jó ha kétszer villant 3-4 mp re!!!!

Erre valaimi ötlet???

Link to comment
Megosztás:

Ki kell olvastatni a tárolt hibakódot... ha egyáltalán tárolódott... mert a kezelési utasitás szerint pár másodperces felvillanás nem olyan nagy baj.

Véleményem szerint talán valahol kontakthibás egy szenzorod és az kattan be, esetleg a határértéken dolgozik egy érzékelő - ez utóbbit a diagnosztikán lehet látni. Szerintem várd meg, ameddig állandósul, esetleg elötte az érzékelők csatlakozóit tisztitsd meg....

Link to comment
Megosztás:

Kössz a tippet skacok,én is erre gondoltam csak előtte meg akartam tudni mennyire népszerű probléma ez másoknál!!

Még egy kérdés! Mostanában eltűnt a dolog de volt nyáron olyan, hogy ha klímáztam és kis fordulaton mentem városban vagy lámpától való gyorsításnál kivillant a motor kontroll lámpám és mintha elment volna a lovak fele!!! Miután elaludt magához tétr de addig nem gyorsult semmit!!! Ez inkább a nagy melegekben fordult elő. Mondjuk amióta az OMV-nél tankolok jó ha kétszer villant 3-4 mp re!!!!

Erre valaimi ötlet???

Ha elmegy a lovak fele, akkor sok minden lehet. ha csak ritkán akkor lehet üzemanyag amit magyaráz a kútváltás, de még nem tökéletes.

Ha kiolvasod és tényleg lekorlátoözott a motorcontrol, akkor a "kritikus rendszermeghibásodás 1-es vagy 2-es kód" lesz kiírva. Ha ezzel találkozol, akkor meg kell nézni a vákumcsövek csatlakozását, egy pici repedés is okozhatja ezt. Érdemes mindet kicserélni, filléres játék...

Ami durvább az a légtömegmérő amit a kartelgáz tud lekoszolni, de menthető, és az AGR szelep :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Egyik haverom(jelenleg A Vekis) B Vectra Dieselt venne 2 M. körül és az iránt érdeklődik,hogy milyenek a DTI-k,vagy egyáltalán van-e olyan,hogy egyik motor megbízhatóbb,mik az esetleg előforduló hibák ilyesmi...

Ha esetleg valakinek ismerősi körben van tudomása ilyen tipusú eladó autóról,ne tartsa magában...Köszi

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.