Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest Anonymous

Recommended Posts

Sziasztok! Vettem 2 hónapja egy 1.6i 16v- vectrát x16x -es megvettem világitott a chek kiolvastattam a hibát AGR - szelep . vettem egy bele egy újjat megjavult utána kicseréltem a lambda szondát mentem vele 100 km-t 6.2 öt evett nagyon megvoltam vele elégedve mentem még kb 20 km-t és elkezdett rángatni kicseréltem ma a üzemanyag szürőt de nem oldotta meg a problémát ha szépen váltok és kis gázzal megyek akor nem rángat ha rá nyomom a gázt csak akkor üresbe jár a motor 2500 ig szépen kipörög de onnan kb 4500 ig gondolkodik és onnan szabályoz fogalmam sincs hogy mi a lehet a baja esetleg valaki járt már igy ? elöre is köszi!

Ha 4500 nál szabályoz akkor vészüzemben megy. Célszerű javítás után újra olvastatni esetenként akkor törölni a kijavított hibát.

Lehet üza nyomás probléma ha alacsony fordulatnál jól meg. Üza nyomás, vagy " csak" az a vmi elektromos hiba ami miatt vészüzemben van. :(

Így a 2-3 Kiolvasás előtt már érdemes elgondolkozni egy opco m vásárlásán, ha még nincs. :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ha 4500 nál szabályoz akkor vészüzemben megy. Célszerű javítás után újra olvastatni esetenként akkor törölni a kijavított hibát.

Lehet üza nyomás probléma ha alacsony fordulatnál jól meg. Üza nyomás, vagy " csak" az a vmi elektromos hiba ami miatt vészüzemben van. :(

Így a 2-3 Kiolvasás előtt már érdemes elgondolkozni egy opco m vásárlásán, ha még nincs. :)

Szia Neharagudj rosszul írtam le 4500-tól ismét rendesen kipörög szabályzásig! de odáig gondolkodik, nem veszi a lapot ahogy kéne nincs semmi hibakód semmi nem utal hibára csak az hogy rángat mi üzemanyagszürőre gondoltunk kicseréltem tegnap de sztem itt összetetebb a dolog :(

Link to comment
Megosztás:

Szia Neharagudj rosszul írtam le 4500-tól ismét rendesen kipörög szabályzásig! de odáig gondolkodik, nem veszi a lapot ahogy kéne nincs semmi hibakód semmi nem utal hibára csak az hogy rángat mi üzemanyagszürőre gondoltunk kicseréltem tegnap de sztem itt összetetebb a dolog :(

ok akkor marad az üza nyomás. az nem mindig ad hiba üzenetet.

Cső repedezett nem tömít vagy a szivattyú nem nyom megfelelően

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!!! Olyan kérdésem lenne, hogy ha én egy c20xe mocit rakok egy Vectra B-be, akkor a belső kábelköteget is cserélnem kell?? Csak mert a motortéri kábelköteg tuti a vezérlő tuti, csak nem tudom hogy az óracsoportomat mi fogja működtetni??? Egyáltalán az óracsoport kábelkötege csatlakozik a motorvezérlőhoz???

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

'97-es B Vectra, x20xev, automata váltó, digit. klíma....
Jelenségek:
országút, egyenletes tempó, 120-ig a vízhőmérséklet kb. 92-94 fok. Sok emelkedő és/vagy 130-140-es sebességnél szépen lassan felkúszik 96-98 fokra, ha klíma is megy, akkor majdnem piros (az idegbaj kerülget). És ami a legfurcsább, ha a terhelést csökkentem - klíma kikapcs és/vagy 120km/ó alá megyek, a mutató nem megy vissza, ott marad "csúcsértéknél", ha azonban leállítom a motort és es kb. 1 perc után újra elindítom, a mutató visszamegy 100 fok alá...
Hűtővíz nem fogy.

Adjatok tanácsot vagy ötletet, mert a szerelő csak annyival intézi el, hogy hát mit várok egy több. mint 15 éves autótól...

Üdv.
RD

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

'97-es B Vectra, x20xev, automata váltó, digit. klíma....

Jelenségek:

országút, egyenletes tempó, 120-ig a vízhőmérséklet kb. 92-94 fok. Sok emelkedő és/vagy 130-140-es sebességnél szépen lassan felkúszik 96-98 fokra, ha klíma is megy, akkor majdnem piros (az idegbaj kerülget). És ami a legfurcsább, ha a terhelést csökkentem - klíma kikapcs és/vagy 120km/ó alá megyek, a mutató nem megy vissza, ott marad "csúcsértéknél", ha azonban leállítom a motort és es kb. 1 perc után újra elindítom, a mutató visszamegy 100 fok alá...

Hűtővíz nem fogy.

Adjatok tanácsot vagy ötletet, mert a szerelő csak annyival intézi el, hogy hát mit várok egy több. mint 15 éves autótól...

Üdv.

RD

üdv. megnézdet, működnek hűtőventillátorok rendesen?

Link to comment
Megosztás:

üdv. megnézdet, működnek hűtőventillátorok rendesen?

Szia,

úgy általában működnek, bár - legalábbis a műszerfal hőmérője alapján - nekem néha elég sztochasztikusnak tűnt: van amikor ~94 fokon bekapcsol, aztán van, hogy 100 fok környékén semmi...

KCS

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.
Kérdésem lenne mégpedig az hogy ki mijen olajat ajánlana a gépbe X20XEV Most Total Quartz 9000 5W-40 van benne mert a szerelő nézte a gépen ezt irta és mert hogy a opelnek nagyon passzosak az alkatrészei és ez megfelelően eljut oda ahova kell...
Másokatis kérdeztem azok 10W-40 mondanak de ugye azis lényeg lenne hogy mijen márkát érdemes mert ugye alsókategoria felejtős minimum közép kategória érdekelne de ha nemnagy árérték különmbségvan akkor persze a jobbat venném... Ja és a Vectra könyveis 10W-40 ír... pedig eztis mondtam neki..

És még az érdekelne, hogy a tempomatot hogyan tudom működtetni vagy mitkell kijeleznije a fedélzetin ha kell valamitis?? Vagy mi lehet amiért nemmükszikl?

Köszi előreis a választ..

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Kérdésem lenne mégpedig az hogy ki mijen olajat ajánlana a gépbe X20XEV Most Total Quartz 9000 5W-40 van benne mert a szerelő nézte a gépen ezt irta és mert hogy a opelnek nagyon passzosak az alkatrészei és ez megfelelően eljut oda ahova kell...

Másokatis kérdeztem azok 10W-40 mondanak de ugye azis lényeg lenne hogy mijen márkát érdemes mert ugye alsókategoria felejtős minimum közép kategória érdekelne de ha nemnagy árérték különmbségvan akkor persze a jobbat venném... Ja és a Vectra könyveis 10W-40 ír... pedig eztis mondtam neki..

És még az érdekelne, hogy a tempomatot hogyan tudom működtetni vagy mitkell kijeleznije a fedélzetin ha kell valamitis?? Vagy mi lehet amiért nemmükszikl?

Köszi előreis a választ..

Szia,

Nekem Isuzu dieselem van, korábban Valvoline durablend 10W-40-est használtam ,teljesen jó olaj, most Eneos premium 10W-40 van benne, mindkettő szerintem nagyon tuti, bár a bengásban nem tudom milyen lenne.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Kérdésem lenne mégpedig az hogy ki mijen olajat ajánlana a gépbe X20XEV Most Total Quartz 9000 5W-40 van benne mert a szerelő nézte a gépen ezt irta és mert hogy a opelnek nagyon passzosak az alkatrészei és ez megfelelően eljut oda ahova kell...

Másokatis kérdeztem azok 10W-40 mondanak de ugye azis lényeg lenne hogy mijen márkát érdemes mert ugye alsókategoria felejtős minimum közép kategória érdekelne de ha nemnagy árérték különmbségvan akkor persze a jobbat venném... Ja és a Vectra könyveis 10W-40 ír... pedig eztis mondtam neki..

És még az érdekelne, hogy a tempomatot hogyan tudom működtetni vagy mitkell kijeleznije a fedélzetin ha kell valamitis?? Vagy mi lehet amiért nemmükszikl?

Köszi előreis a választ..

Olajról annyit, hogy ahány embert kérdezel mindenki mást fog mondani, mindenki mást favorizál. valami jobb minőségűt tegyél bele, ne a legolcsóbbat. Mobil, Total, Castrol jó lehet bele. ha a könyve 10-est ír, akkor tegyél olyat. Attól nem lesz gondja.

A tempomat ha nem működik, akkor lehet, hogy hibás a féklámpakapcsolód, vagy kuplungkapcsolód. Visszajelzője sajnos nincs semmi.

Link to comment
Megosztás:

Olajról annyit, hogy ahány embert kérdezel mindenki mást fog mondani, mindenki mást favorizál. valami jobb minőségűt tegyél bele, ne a legolcsóbbat. Mobil, Total, Castrol jó lehet bele. ha a könyve 10-est ír, akkor tegyél olyat. Attól nem lesz gondja.

A tempomat ha nem működik, akkor lehet, hogy hibás a féklámpakapcsolód, vagy kuplungkapcsolód. Visszajelzője sajnos nincs semmi.

Köszi szépen majd ránézek a tempomat dologra mindenképp!! :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok van egy 1.7 TD Vectrám

az a jelenség történt az automal hogy mikor megyek vele hip hop fel megy a viz a végtelenségbe nem tom mi lehet a baja az a gyanum hogy hengerfejes leszz....de nem eszi az olajat meg semmi iesmi csak a viz fel forr néztem a högombát az jó minden jó de hiányzik a kocsiból a termosztát sztetek ez lehet az oka hogy forr a viz ...ha valaki tud segitsen elöre is köszönöm....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok van egy 1.7 TD Vectrám

az a jelenség történt az automal hogy mikor megyek vele hip hop fel megy a viz a végtelenségbe nem tom mi lehet a baja az a gyanum hogy hengerfejes leszz....de nem eszi az olajat meg semmi iesmi csak a viz fel forr néztem a högombát az jó minden jó de hiányzik a kocsiból a termosztát sztetek ez lehet az oka hogy forr a viz ...ha valaki tud segitsen elöre is köszönöm....

Ha nincs termosztát, akkor végképp nem kellene felforrania, mivel olyankor folyamatosan kering a víz a rendszerben. Vized fogy, vízcsövek nem kemények? Elindítod, kiegyenlítő tartály sapkát leveszed megpörgeted, h nyomja ki a vizet, akkor repedt a hengerfej. Honnan tudod, hogy hiányzik a termosztát, leszedted a házat? Mert ha nem, akkor lehet csak szimplán zárt állapotban adta meg magát és folyamatosan zárva van, így nem tud keringeni a víz.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

leszedtem a házat és nincs benne termosztát gondolom az elözö tulaja kivehette belöle nem rég vettem az autót 1 hónapja .....a vizet nem eszi és nem is olajos a kipufogoból szép feket füst jön ki.... kék szinü füstöt nem tapasztalok nem eszi az olajat sem végkép nem tom mi lehet a baja.....megyek be inditom és kiprobálom hogy löki e ki a vizet ha leveszem a sapkát a kiegyenlitö tartájról....amúgy 1.7 TD isuzu motor ...köszönöm a válaszodat elöre is....

Link to comment
Megosztás:

nos mentem vele egy kört csak itt bent városban a vizz már is felugrott leszedtem a kiegyenlitö tartájról a sapkát nem bugyborékol a viz..... haza jöttem felnyittottam a motorháztetöt leállitottam a motort és a kiegyenlitö tartálynál a sapka sziszeg....néztem a csöveket is a hütöbe vezetö csövek melegek...

Link to comment
Megosztás:

leszedtem a házat és nincs benne termosztát gondolom az elözö tulaja kivehette belöle nem rég vettem az autót 1 hónapja .....a vizet nem eszi és nem is olajos a kipufogoból szép feket füst jön ki.... kék szinü füstöt nem tapasztalok nem eszi az olajat sem végkép nem tom mi lehet a baja.....megyek be inditom és kiprobálom hogy löki e ki a vizet ha leveszem a sapkát a kiegyenlitö tartájról....amúgy 1.7 TD isuzu motor ...köszönöm a válaszodat elöre is....

Az akkor érdekes :S És biztos, hogy olyan forró a víz? Nem csak az óra mutat rossz értéket? Vagy még lehet esetleg vízpumpa pl. nem tudja megfelelően keringetni a vizet vagy esetleg valami dugulás féle a vízrendszerben.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

nos mentem vele egy kört csak itt bent városban a vizz már is felugrott leszedtem a kiegyenlitö tartájról a sapkát nem bugyborékol a viz..... haza jöttem felnyittottam a motorháztetöt leállitottam a motort és a kiegyenlitö tartálynál a sapka sziszeg....néztem a csöveket is a hütöbe vezetö csövek melegek...

Nem arra gondoltam, hogy menj egy kört és vedd le a sapkát:D Hanem kicsit melegedjen be a motor, aztán vedd le a sapkát álló helyben, majd adj neki gázfröccsöket, vagy pörgesd fel a fordulatot, ha akkor nem nyomja kifelé a vizet, akkor a víztérbe nem dolgozik bele, ergo attól nem fog melegedni+ nyomkodd meg a csöveket, hogy nem-e kemények. Amúgy nyomás van a rendszerben azért szisszen ha leveszed, viszont a tartály sapkát érdemes lenne kicserélni még mielőtt valami máshoz hozzá nyúlsz, nem-e csak elengedi a nyomást így hamarabb is melegedhet. 1000 forintos tétel. Én anno 35ért vettem sikolt, nyomásbróbázott, szelepelt, vezérműtengellyel együtt a hf-et+ 25 volt a hf tömítés+ munkadíj ~90-100 körül lett a vége.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ha a termosztál nem lenne benne, és állandóan teljes keresztmetszeten áramlana a víz akkor tuti hogy nem forrna fel. Írtad hogy melegek a csövek. De elől a hűtő is forró? Lehet hogy le van vízkövesedve az egész. Én nem tartom valószínűnek hogy hengerfejes legyen. Ha az lenne akkor olaj lenne a víztartályodban, kapuccinó szerű trutyi a nívópálcán és az olajbeöntő nyálásnán, és fehéren füstölne.

nem tudom vagy a hütöm szart be vagy az amit te mondasz (vizpumpa) remélem nem hengerfejes mert akkor nyólhatok mélyen a zsebembe ...még mielött elviszem szerelöhöz szét kapom a hütöt és jó alaposan kimosom....köszi a segitséget

Link to comment
Megosztás:

Én nem tartom valószínűnek hogy hengerfejes legyen. Ha az lenne akkor olaj lenne a víztartályodban, kapuccinó szerű trutyi a nívópálcán és az olajbeöntő nyálásnán, és fehéren füstölne.

Sajnos nem feltétlenül. Ez csak annyi jelent, hogy az olajtér, és a víztér között létesült átjárás. Ennél jóval gyakoribb, ha a víztér és az égéstér között keletkezik átjárás. Ekkor van az, hogy egyik pillanatról a másikra melegszik a motor, majd hirtelen visszahűl. Ezért szokták kivenni a termosztátot, hogy a gyanútlan vevőt átverjék.

Az Isuzu motor hajlamos a hengerfej tömítés hibára 300 e km körül.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.