Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Futómű, gumik, felnik


hemi

Recommended Posts

Ha tényleg csapágyas, azt hallani fogod. Nálam már jelentkezett ez, és semmihez nem fogható a hanghatás.

Én nem hallok semmi extrát, kanyarban sem búg, Father mondta hogy szerinte az, ő autószerelő volt régen (de attól még nem ért hozzá túlzottam szerintem, sok hülyeséget mondott már, úgyhogy nem hiszek most neki)

Aztán beültem egy régi swiftbe és az sokkal hangosabb..:lol: szóval nem lesz itt gond, hangosak a gumik is amik rajta vannak... De suzukihoz képest milliószor csöndesebb belül...

De majd ha lesz kis időm, akkor beállok egy futóműveshez aztán megrángattatom.

Téligumira visszatérve.. most ugye 195/65/15-ös gumi van fent, érdemes esetleg mást tenni rá? pl: 205/60R15? Vagy milyen méret megy még rá?

Link to comment
Megosztás:

Téligumira visszatérve.. most ugye 195/65/15-ös gumi van fent, érdemes esetleg mást tenni rá? pl: 205/60R15? Vagy milyen méret megy még rá?

télire ne tegyél fel szélesebb gumit, mert csökken a nyomás egységnyi felületen és hamarabb csúszik meg.

Nekem 95-65-15 volt fent és teljesen jól vizsgázott. Dayton DW510

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...
Üdv!!

Venni akarok most felnit és nyárigumit és azt szeretném megtudni h mekkora az a felni- és az ahhoz tartozó gumiméret amit érdemes alápolni a 96-os B-s Vectrám alá!!!4x100 lyukosztású!!!!Köszi

Hi!

Nekem már volt fent 15/195/50/ , 16/205/45 2008 nyarán 16/205/40 el haladtam, ezek bármelyike már durva úttartást ad, annyi h /50 és annál kisebb gumival már nagyon kell vigyázni az utakon, mert könnyen görgözés lehet a vége.

Attól függ mennyit akarsz rákölteni!

15 colos méret a leg általánosabb, arra ajánlom a falken ziex-et 195/50 be, harap "nem drága" és jól is néz ki!

De a vectrákra bőven rámennek a nagyobb felnik ha nem ülteted porig!(16,17,19 is)

Annyival érdemes számolni ha alufelnit raksz az autódra h előbb kihozza a vectra futómű típus hibáit hátul(kerékcsapágy,szilentek)

De a látványa az autódnak és az uttartás mindenért kárpótol!

Link to comment
Megosztás:

Hi!

Nekem már volt fent 15/195/50/ , 16/205/45 2008 nyarán 16/205/40 el haladtam, ezek bármelyike már durva úttartást ad, annyi h /50 és annál kisebb gumival már nagyon kell vigyázni az utakon, mert könnyen görgözés lehet a vége.

Attól függ mennyit akarsz rákölteni!

15 colos méret a leg általánosabb, arra ajánlom a falken ziex-et 195/50 be, harap "nem drága" és jól is néz ki!

De a vectrákra bőven rámennek a nagyobb felnik ha nem ülteted porig!(16,17,19 is)

Annyival érdemes számolni ha alufelnit raksz az autódra h előbb kihozza a vectra futómű típus hibáit hátul(kerékcsapágy,szilentek)

De a látványa az autódnak és az uttartás mindenért kárpótol!

Hy!!

Hát figy nekem erősen megy a kavar hogy akkor milyen kerekek kerüljenek fel a verdára!Az lenne a legfőbb gondom hogy ha alárakok egy 16-os felnit 205/55ös gumikkal akkor elől vagy hátul nem e fog beleérni valamibe ha esetleg hátra beülnek!!

Nem tudom neked milyen Vectrád van de ha ebben tudnál nekem vhogy segíteni annak örülnék!!Thx

Link to comment
Megosztás:

Én arról tudok nyilatkozni, hogy a 225/45 r17 8*17-es felnin ET35 mellett nagyobb döccenőkön oldalfalnál súrolgat, illetve plafonig pakolt csomagtartóval, és 5 személlyel sűrűn. De a gumin még mindig alig látszik.

Vagyis látszott. Nálam már nem kerülnek fel újra a kerekek... vagyis remélem addigra már elkel a kocsi.

Link to comment
Megosztás:

Hy!!

Hát figy nekem erősen megy a kavar hogy akkor milyen kerekek kerüljenek fel a verdára!Az lenne a legfőbb gondom hogy ha alárakok egy 16-os felnit 205/55ös gumikkal akkor elől vagy hátul nem e fog beleérni valamibe ha esetleg hátra beülnek!!

Nem tudom neked milyen Vectrád van de ha ebben tudnál nekem vhogy segíteni annak örülnék!!Thx

Dezent és Mille MIglia-nál tuti nem, egyébként ha meg et35 nél nem választasz mélyebb felnit akkor sem!

Egyébként b vectrám van!

Link to comment
Megosztás:

Üdv megint!

Nah most olyan problémám lenne, hogy kb 2hete ki lett cserélve a vectrámon elől, jobb oldalt a "kutyacsont"!Azóta a kocsi egy picit jobbra, a kormány meg egy picit balra áll!!!Lehet ennek vmi köze egymáshoz??? :D Ha csapágyas, akkor mi(k) a "tünetek"??

Köszöntem a választ!

Link to comment
Megosztás:

Üdv megint!

Nah most olyan problémám lenne, hogy kb 2hete ki lett cserélve a vectrámon elől, jobb oldalt a "kutyacsont"!Azóta a kocsi egy picit jobbra, a kormány meg egy picit balra áll!!!Lehet ennek vmi köze egymáshoz??? :D Ha csapágyas, akkor mi(k) a "tünetek"??

Köszöntem a választ!

El kell vinni futóműveshez, és belövi.Ha csapágyas, akkor menet közben kellemes mélymorgó hangot hallasz.

Link to comment
Megosztás:

El kell vinni futóműveshez, és belövi.Ha csapágyas, akkor menet közben kellemes mélymorgó hangot hallasz.

Én cseréltem kutyacsontot, de ugy gondolom, nem sok köze van a futóműhöz.... ugy tudom az csak a motor felfügesztésében meg csilapitásában játszik szerepet.... :D

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Van vkinek tapasztalata olyan esetről, hogy a bal hátsó teleszkóp nyöszörgő, surlódó hangot ad ki ha rugózik???Már kb 1 hete ilyen és nem tudom mi lehet vele!!!!A választ köszöntem!!

Hi!

Nekem is volt, így kezdődött aztán eltört a rugó!Ki lett cserélve és folytatta azt a nyekergő hangot.Amire felül a rugó hátul, azon van rohadás, vagy elrohadva és azért adja azt a hangot!

Én kicseréltem kompletten a gátlókat!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Most regisztráltam, Úgyhogy bocs ha nem pont a tökéletes helyre írok....

Egy '97-es Opel Vctra B caravánom van (Mackósajt volt vekijének kiköpött mása csak épp 1.6 16V) szal mégsem a kiköpött mása...na mindegy.

Kinéztem hozzá egy felnit.....

http://www.carstyling.hu/buy_shower.php?id=121252

A kérdésem az lenne hogy szerintetek megéri-e az árát a felni?,

valamint hogy különféle komolyabb alakítgatások nélkül(peremezés....stb.)beférne-e alá?

Segítségeteket előre is köszönöm.

Üdv, HVG

Link to comment
Megosztás:

Egy '97-es Opel Vctra B caravánom van (Mackósajt volt vekijének kiköpött mása csak épp 1.6 16V) szal mégsem a kiköpött mása...na mindegy.Kinéztem hozzá egy felnit.....

ATS CUP

A kérdésem az lenne hogy szerintetek megéri-e az árát a felni?,

Sztem ez a felni jól mutat egy kettes golfon, de Opelen, főleg vectra B alatt nem.Én inkább 16'-os Astra Coupe felnire szavaznék....

Link to comment
Megosztás:

Köszi a képet.....nem az én világom, de mondjuk az ats-ben sem vok biztos, csak keresgéltem és megtetszett....

Amúgy Mackosajt felnije is tetszik, csak az ára nekem elég borsos és messze is van...de azért megérdeklődöm tőle h megvane még, ill vane változás....

Link to comment
Megosztás:

Köszi a képet.....nem az én világom, de mondjuk az ats-ben sem vok biztos, csak keresgéltem és megtetszett....

Az egyetlen gyári felni ami jól nézett ki.Ezért tettem anno rá az enyémre.De azaz ATS elég bután fog állni a nagy kerékjáratok miatt, szal inkább v.mi AWS Maranello, vagy ilyesmire voksolnék....

Link to comment
Megosztás:

Az egyetlen gyári felni ami jól nézett ki...

Hát... van ugyan egy ilyen garnitúrám, de csak azért lesz feltéve a Coupéra, mert momentán nincs más alternatíva (leszámítva a mostani 15"-öst, de akkor már inkább a 16"), de az azért túlzás hogy tetszik... a 17"-es gyári Coupé felni, na az már igen!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.