Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos problémák, kérdések


forumadmin

Recommended Posts

Egy mágus készitette a felujított váltóm,valahol halászteleken.azt állítja,az 1,9 es váltók álltalában ugy 80-90 ezer után kerülnek hozzá.

Es ebben hol a 60ezres gyari ajanlas?

Amugy azt nem tudom, mi van az 1.9-essel, vagy a GTC-vel, es nyilvan barmilyen autot lehet olyan stilusban vezeni, hogy szinte minden resze megsinyli. Ezen pedig az oljcsere nem segit...

Gondolom, majd jelentkeznek itt is az 1.9 tulajok, akiknek ennel tobbet birt a valtoja :)

Link to comment
Megosztás:

Ha rám hallgatsz,azt csinálsz,amit akarsz. m32 wr a váltóm,én biztos cserélem ezután az olajat,rendszeresen.tényleg hajtom az autót: hetente 2szer teszek meg 400 km-t egyhuzamban(meló oda-vissza) ,és 2óra 18 perc volt a legjobb időm,tehát nagyon sokat megyek leszabályzáson( 4000ford/perc,223km/h óra szerint)nem szeretek tökölni. de hidd el,maximálisan karbantartom a taligát,számomra is meglepi volt,mikor elment a 6. belőle.

Link to comment
Megosztás:

Ha rám hallgatsz,azt csinálsz,amit akarsz. m32 wr a váltóm,én biztos cserélem ezután az olajat,rendszeresen.tényleg hajtom az autót: hetente 2szer teszek meg 400 km-t egyhuzamban(meló oda-vissza) ,és 2óra 18 perc volt a legjobb időm,tehát nagyon sokat megyek leszabályzáson( 4000ford/perc,223km/h óra szerint)nem szeretek tökölni. de hidd el,maximálisan karbantartom a taligát,számomra is meglepi volt,mikor elment a 6. belőle.

Egyértelmű, hogy java részt te vagy a hibás ebben az esetben, ahogyan használod a kocsit... A váltóolajcserével semmit nem érsz el, ha így használod az autót, a hírhedt M32-es váltó nem fogja bírni, akkor sem, ha egy, magát csak messiásnak becéző szakember újította fel...

A "csippelést" különösen nem tolerálja, 320nm-re van ez a váltó tervezve, a motorod pont ennyit tud gyárilag... ;) :smartass:

Link to comment
Megosztás:

Egyértelmű, hogy java részt te vagy a hibás ebben az esetben, ahogyan használod a kocsit... A váltóolajcserével semmit nem érsz el, ha így használod az autót, a hírhedt M32-es váltó nem fogja bírni, akkor sem, ha egy, magát csak messiásnak becéző szakember újította fel...

A "csippelést" különösen nem tolerálja, 320nm-re van ez a váltó tervezve, a motorod pont ennyit tud gyárilag... ;) :smartass:

igy igaz. vállalom is.gondolom,néhányaknak ezt nehéz felfogni...ezt el lehet fogadni,felesleges kritizálni érte. a chip még csak ezután jön.vehettem volna másmilyen járművet,ami "tolerálja" ezt a használatot,de ez tetszik,nem tehetek róla...:-D

egyébként meg tervezem motor és váltó épitetését,nem vészes az összeg,és az ebayon nagyon érdekes alkatrészeket lehet rendelni a z19dth motorhoz. hihetetlen,hogy más is igy használja,ugye?:-D

Link to comment
Megosztás:

4000ford/perc,223km/h óra szerint

Ahogy visszaolvastam, pont ezt akartam írni. Korábban már diskuráltunk róla, talán nem is privátban, hanem itt a közösben, hogy Fido szeret padlógázon közlekedni. Ez szerintem nem üzemszerű használat, hanem gyilkolás. :)

Ő vállalja, hogy emiatt idő előtt tönkre megy ez-az. Oké, az ő dolga. Mindenki arra költi a pénzét, amire szeretné.

De azért szerintem sem kellene általánosítani, hogy 50ekm-enként ajánlott az olajat cserélni. Vagy hozzá kéne tenni hogy abban az esetben ha chipelve gyilkolod, széthajtod a gépet.

Link to comment
Megosztás:

igy igaz. vállalom is.gondolom,néhányaknak ezt nehéz felfogni...ezt el lehet fogadni,felesleges kritizálni érte. a chip még csak ezután jön.vehettem volna másmilyen járművet,ami "tolerálja" ezt a használatot,de ez tetszik,nem tehetek róla...:-D

egyébként meg tervezem motor és váltó épitetését,nem vészes az összeg,és az ebayon nagyon érdekes alkatrészeket lehet rendelni a z19dth motorhoz. hihetetlen,hogy más is igy használja,ugye?:-D

Én személy szerint felfogtam és elfogadom, nem kritizáltalak, de...

Ahogy visszaolvastam, pont ezt akartam írni. Korábban már diskuráltunk róla, talán nem is privátban, hanem itt a közösben, hogy Fido szeret padlógázon közlekedni. Ez szerintem nem üzemszerű használat, hanem gyilkolás. :)

Ő vállalja, hogy emiatt idő előtt tönkre megy ez-az. Oké, az ő dolga. Mindenki arra költi a pénzét, amire szeretné.

De azért szerintem sem kellene általánosítani, hogy 50ekm-enként ajánlott az olajat cserélni. Vagy hozzá kéne tenni hogy abban az esetben ha chipelve gyilkolod, széthajtod a gépet.

... Cserenkov cartársnak teljesen igaza van... :icon13:

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ha rám hallgatsz,azt csinálsz,amit akarsz. m32 wr a váltóm,én biztos cserélem ezután az olajat,rendszeresen.tényleg hajtom az autót: hetente 2szer teszek meg 400 km-t egyhuzamban(meló oda-vissza) ,és 2óra 18 perc volt a legjobb időm,tehát nagyon sokat megyek leszabályzáson( 4000ford/perc,223km/h óra szerint)nem szeretek tökölni. de hidd el,maximálisan karbantartom a taligát,számomra is meglepi volt,mikor elment a 6. belőle.

És mi volt a meglepetés tárgya? Hogy nyélgázon egy idő után meghal a váltó? Ilyen körülmények között a motor is meg fog, nyugodj meg, mert nem erre tervezték. :icon1:

Volt kollégám Astrájában (Z19DTH) kb. 240 ezer km van. Semmi baja a váltónak.

De megnézheted a Auto Bild tartóstesztjét, ott is kibírt 200 ezret a váltó minimális kopással, bár az a DT motoros volt.

Link to comment
Megosztás:

Ahogy visszaolvastam, pont ezt akartam írni. Korábban már diskuráltunk róla, talán nem is privátban, hanem itt a közösben, hogy Fido szeret padlógázon közlekedni. Ez szerintem nem üzemszerű használat, hanem gyilkolás. :)

Ő vállalja, hogy emiatt idő előtt tönkre megy ez-az. Oké, az ő dolga. Mindenki arra költi a pénzét, amire szeretné.

De azért szerintem sem kellene általánosítani, hogy 50ekm-enként ajánlott az olajat cserélni. Vagy hozzá kéne tenni hogy abban az esetben ha chipelve gyilkolod, széthajtod a gépet.

azért írok tapasztalatokat,hogy okuljanak belőle a cartársak.a memoárjaimban is megírom,hogy okuljanak majd az unokáim,ha egyszer majd megsokasodom(RegősBendegúz).

én 1,6 m ft-ért vettem a járművet,decemberben.azóta kb 400e ft volt a ráforditásom,30.000 km-en. most értem el a piaci árát..:-)

mindezek miatt,vagy ellenére nálam az astra 4,5 csillagos még mindig.és leszarom a kritikát,imádom a taligát.

Link to comment
Megosztás:

azért írok tapasztalatokat,hogy okuljanak belőle a cartársak.a memoárjaimban is megírom,hogy okuljanak majd az unokáim,ha egyszer majd megsokasodom(RegősBendegúz).

én 1,6 m ft-ért vettem a járművet,decemberben.azóta kb 400e ft volt a ráforditásom,30.000 km-en. most értem el a piaci árát..:-)

mindezek miatt,vagy ellenére nálam az astra 4,5 csillagos még mindig.és leszarom a kritikát,imádom a taligát.

Akkor tedd úgy a tapasztalat írást, hogy korrektül adj meg minden körülményt! Azt köszönjük és okolunk belőle.

De ha megadsz valami félinformációt, ami önmagában nem igaz, azzal csak félrevezetsz embereket. A fórum nyilvános, nem csak mi olvassuk, akik írogatunk.

Az előző megnyilvánulásod második felével nem tudok igazán mit kezdeni. Hogy jön ez ide? Havi 66.000Ft-ot költöttél az autódra a vételáron felül. Egészségedre! De erre most mit vársz? Én is részletezzem, hogy mennyit költök kajára, villanyszámlára, stb-re?

Link to comment
Megosztás:

és továbbra sem tudom,mennyi az alap turbónyomás-maximuma a z19dth-nak...mintha nőkkel beszélgetnék,elvesztek a részletekben...:-D:-D:-D

Kerdezd meg egy szervizben :) Egyebkent mihez kell a turbonyomas? Gyari ajanlasra novelni akarod?

Ami a valtos dolgot illeti, nagyon keresed az onigazolast... Olcson vetted, szuper auto, a rakoltessel is boven megeri, nem szethajtottad, hanem mindenki masnak is tonkremegy, es termeszetesen a legkivalobb szerelovel csinaltattad meg.

Idaig nincs is ezzel semmi gond, hiszen a felsoroltak szubjektiv dolgok, viszont egy gyari ajanlas nem attol van, hogy Gipsz Jakab azt mondja. Ennel kicsit tobb nyoma kell legyen, pl. a TIS-ben, illetve ilyen hordereju kerdesnel az ujabb szervizfuzetekben is benne kene legyen, persze ha valoban letezik.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az lenne a kerdesem hogy most hetvegen jottem az autoval olaszba es az autopalyan egyszercsak ki gyulladt a szervizlampa es elvette a gazt kb 120km/h -nel. De utana ment tovabb mintha semmi sem tortent volna volt mar valakinek hasonlo problemeja. Bocs az rossz irasert de most csak ez van.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

"Most lett egy 1.3 CDTI C Corsa Z13DT motorkódos.A probléma az hogy hidegen nagyon jól indul de melegen kis várakozás után nagyon nehezen és" traktoros" zakatolós hanggal indul majd kitisztul a járása!

Most volt EGR cserélve és teljes kuplung és kettős tömegű de a probléma előtte is meg volt !

Előre is kösz a segítséget

Ja és egyszer a vízhőfok gombát cserélni kellet"

Most ma már alig akart beindulni melegen ?

Mi lehet a probléma???

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

"Most lett egy 1.3 CDTI C Corsa Z13DT motorkódos.A probléma az hogy hidegen nagyon jól indul de melegen kis várakozás után nagyon nehezen és" traktoros" zakatolós hanggal indul majd kitisztul a járása!

Most volt EGR cserélve és teljes kuplung és kettős tömegű de a probléma előtte is meg volt !

Előre is kösz a segítséget

Ja és egyszer a vízhőfok gombát cserélni kellet"

Most ma már alig akart beindulni melegen !!!!!!

Mi lehet a probléma???

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az lenne a kerdesem hogy most hetvegen jottem az autoval olaszba es az autopalyan egyszercsak ki gyulladt a szervizlampa es elvette a gazt kb 120km/h -nel. De utana ment tovabb mintha semmi sem tortent volna volt mar valakinek hasonlo problemeja. Bocs az rossz irasert de most csak ez van.

Nyomd le egyszerre a féket és a gázt,közben tedd gyujtásra.azonnal kiirja a hibakódot.ugy több segitséget kaphatsz.

Az enyém is néha letilt,de én azonnal törlöm a telefonommal a kódokat.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Adalékot szeretnék Opelba önteni 88kw !!

Spuri(Kék) VAGY Castrol TDA!

Vélemények??

Ha aktuális még: egyiket sem.

Próbáltam én már minden féle dízel tisztító adalékot, leginkább a saját megnyugtatásomra. :)

Aztán a szerelőm mondta, hogy neki egyedül a Pro-Tec vált be. Tankban legyen 4-5 liter, rátöltesz egy flakon Pro-Tecet, rátankolsz még 4-5 litert hogy jól összekutyuld, aztán irány a pálya, 2500+ fordulatszámon minimum 20 percig járasd, de inkább tovább. Én egy hete csináltam meg, azóta kevésbé füstölök, és mintha a motor járása is finomabb lenne. Bár az is lehet, hogy placebo. :D

Link to comment
Megosztás:

Ha aktuális még: egyiket sem.

Próbáltam én már minden féle dízel tisztító adalékot, leginkább a saját megnyugtatásomra. :)

Aztán a szerelőm mondta, hogy neki egyedül a Pro-Tec vált be. Tankban legyen 4-5 liter, rátöltesz egy flakon Pro-Tecet, rátankolsz még 4-5 litert hogy jól összekutyuld, aztán irány a pálya, 2500+ fordulatszámon minimum 20 percig járasd, de inkább tovább. Én egy hete csináltam meg, azóta kevésbé füstölök, és mintha a motor járása is finomabb lenne. Bár az is lehet, hogy placebo. :D

Tehát 8-10 literre egy teljes flakont?! Nem sok az?

Én is Pro-Tecet használok leginkább. A többit csak kipróbáltam, de ezt rendszeresen töltögetem bele.

Még régebben bevásároltam belőle néhány litert(!), mikor az egyik helyen akciós volt. Ameddig kitart, addig töltögetem a Maxx-Motionhoz.

Semmi változást nem veszek észre vele, én is csak inkább saját megnyugtatásra töltögetem, szerintem...

De ilyen töményen még nem töltöttem bele. Eddig követtem a flakonon lévő leírást miszerint a 375ml-es flakon tartalma 80 liter üzemanyaghoz elég.

Link to comment
Megosztás:

Furcsa probléma, akkor írnám is.

1,7 CDTi morot ugyebár. Több napja nem indítottam be az autót, nem volt rá szükség, van ilyen.

Ma indítanám be, kulcs be, fordít 1, rádió bekapcsol, elektronika feléled, fordít 2 majd 3 és semmi. Meg sem nyikkan. Teljesen átfordult de nem indított. Visszaveszem, ismét probálom, ugyanaz a hiba, nem idul.

Kulcsot ismét beteszem, 1 pozició, várok fordít és most már elindul. Első sikeres indítás után nem tudtam reprodukálni a hibát, indult egyből.

Most nem tudom, hogy velem van a baj és nem értek hozzá vagy valami furcsaság van folyamatban. Normális ez?

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Furcsa probléma, akkor írnám is.

1,7 CDTi morot ugyebár. Több napja nem indítottam be az autót, nem volt rá szükség, van ilyen.

Ma indítanám be, kulcs be, fordít 1, rádió bekapcsol, elektronika feléled, fordít 2 majd 3 és semmi. Meg sem nyikkan. Teljesen átfordult de nem indított. Visszaveszem, ismét probálom, ugyanaz a hiba, nem idul.

Kulcsot ismét beteszem, 1 pozició, várok fordít és most már elindul. Első sikeres indítás után nem tudtam reprodukálni a hibát, indult egyből.

Most nem tudom, hogy velem van a baj és nem értek hozzá vagy valami furcsaság van folyamatban. Normális ez?

Köszi

Szia!

Nézz egy hibakódot, abból okosabbak leszünk! Akár a gáz+fékpedálos módszerrel...

Simán lehet a klasszikus CIM-mudul érintkezési probléma, immobilizer probléma, vagy kulcs probléma. És lehet még sok miden más is.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tudna valaki pontos infót adni arról, hogyan kell kiszedni a részecskeszűrőt a kipufogóból? Itthon csinálnám. Adott az akna és a szerszámok.

Illetve, hogy Tech2-vel le lehet-e "tanítani", hogy ne keresse?

Egyébként az előző problémára(városba nagyon megy autópályán szívó dízel) fény derült hála Weszi barátunknak!!!

Márkaszervíz és egyéb szervíz látogatása után elmentem hozzá és 10 perc múlva megmondta hogy mi a baja.

A turbó vákuum szabályozó dobja volt lyukas! Városban egy-egy gyorsításhoz elég volt viszont autópályán folyamatos terhelésnél nem volt elég vákuum a turbó behúzásához és kirakta vészüzemmódba...

Még egyszer köszönet neki a hiba megtalálásáért!

Tehát részecskeszűrőről valaki? Előre is köszönöm!

Módosítva : Mark716
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tudna valaki pontos infót adni arról, hogyan kell kiszedni a részecskeszűrőt a kipufogóból? Itthon csinálnám. Adott az akna és a szerszámok.

Illetve, hogy Tech2-vel le lehet-e "tanítani", hogy ne keresse?

Egyébként az előző problémára(városba nagyon megy autópályán szívó dízel) fény derült hála Weszi barátunknak!!!

Márkaszervíz és egyéb szervíz látogatása után elmentem hozzá és 10 perc múlva megmondta hogy mi a baja.

A turbó vákuum szabályozó dobja volt lyukas! Városban egy-egy gyorsításhoz elég volt viszont autópályán folyamatos terhelésnél nem volt elég vákuum a turbó behúzásához és kirakta vészüzemmódba...

Még egyszer köszönet neki a hiba megtalálásáért!

Tehát részecskeszűrőről valaki? Előre is köszönöm!

Szia!

Az enyémben, az előző tulaj elmondása szerint, egyszerűen csak kivágták és tettek a helyére egy csövet. Hibalámpa, hibakód van, nagyjából tavasztól őszig, közötte meg érdekes módon semmi.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.