Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos problémák, kérdések


forumadmin

Recommended Posts

A valto leszedesehez a jobb feltengelyt nem kell bantani, igy csak a valtoolaj leereszteset sporoltak meg vele...

 

Ez sztorno, ki kell huzni belole :)

 

Csaba, ennyire félreérthetően fogalmaztam? :)

Hol írtam olyant, hogy a szimering cseréhez le KELL(!!!) venni a váltót? Semmi ilyesmit nem írtam. Csak annyit jegyeztem meg, hogy mivel úgy is szét volt szedve minden ezen a környéken (más okból kifolyólag) ez már nem volt tétel és talán emiatt 0,92 óra helyett így kevesebbet kellett erre fordítani. De látom már, hogy hiba volt ezt megemlíteni, mert ennyire félreérthető.

 

Link to comment
Megosztás:

Csaba, ennyire félreérthetően fogalmaztam? :)

Hol írtam olyant, hogy a szimering cseréhez le KELL(!!!) venni a váltót? Semmi ilyesmit nem írtam. Csak annyit jegyeztem meg, hogy mivel úgy is szét volt szedve minden ezen a környéken (más okból kifolyólag) ez már nem volt tétel és talán emiatt 0,92 óra helyett így kevesebbet kellett erre fordítani. De látom már, hogy hiba volt ezt megemlíteni, mert ennyire félreérthető.

 

Nem, a valaszomat ertetted felre :)

 

Azt irtad, hogy ha ugyis le van szedve a valto, a szimering cserehez mar nem kell plusz munka, csak a csere.

 

Ezt teljes mertekben ertettem, csak azt hittem, a valto leszedesekor a differencialmu fent marad, es akkor a fenti allitas nem lenne igaz. Kesobb rajottem, hogy a differencialmu is lejon a valtoval egyutt, ezert javitottam a hozzaszolast.

Módosítva : csaba66
Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek, 

 

Z19DTH tulajok figyelmébe, ha bárkinek szüksége lenne új eredeti gyári GM szívósorra (+tömítés+örvényszelep vezérlő), van egy alkalmi vétel (magánszemélytől, 1-1 db van csak):

 

- szívósor: 
http://racing-bazar.hu/alkatresz/motor/opel_gyari_gm_szivosor_gyujtocso_orvenyszelephaz_z19dtj_z19dth_vectra_c_astra_h_zafira_b_1.9_cdti 

- örvényszelep vezérlő: 
http://racing-bazar.hu/alkatresz/egyeb/opel_z19dth_1.9_cdti_gyari_gm_szivosor_orvenyszelep_vezerlo_gyujtocso_szabalyzo_egyseg_5850574 

- szívósor tömítés: 
http://racing-bazar.hu/alkatresz/motor/opel_gyari_gm_tomites_szivosorhoz_szivocsohoz_gyujtocsohoz_z19dtj_z19dth_1.9_cdti

 

köszönöm a figyelmet, üdv

donvv

Link to comment
Megosztás:

Szép estét mindenkinek!

Szeretném a segítségeteket kérni..

Két hónapja vásároltamegy H astrát 2007 évjáratú 235000 km-el .

A mai napig mentem vele 6000 km-t gond nélkül..Tegnap 100km/h val haladok és egy másodpercre megtorpan az autó, aztán mint ha misemtörtént volna minden a régi megy tovább.. ezt megismétli 20 km alatt kétszer..

Ma délután az egyik kereszteződésben leált, és nem tudtam újra inditani .Tizedik próbálkozás után kiírtahogy a megtehető út 0 km tehát szerinte üres a tank.Nem tünt reálisnak az eddigi tapasztalatok alapján nem 450 km t megy el 50 l üzemanyaggal. Levettük az üzemanyag szürő ház tetejét porzott a szárazságtól

Hoztam bele 10 liter gázolajat , második próbára elindult. Mintha tényleg ez lett volna a baja . Ezután iránya kút aholkiderült még több mint 10 liter volt benne mikor leállt  . Mi lehet a gondja? Elmerjek vele menni hosszabb útra? Valaki találkozott már ilyen problémával?

Hálásan köszönöm a segítséget..

üdv. Gege

Link to comment
Megosztás:

Ma délután az egyik kereszteződésben leált, és nem tudtam újra inditani .Tizedik próbálkozás után kiírtahogy a megtehető út 0 km tehát szerinte üres a tank.Nem tünt reálisnak az eddigi tapasztalatok alapján nem 450 km t megy el 50 l üzemanyaggal. Levettük az üzemanyag szürő ház tetejét porzott a szárazságtól

Hoztam bele 10 liter gázolajat , második próbára elindult. Mintha tényleg ez lett volna a baja . Ezután iránya kút aholkiderült még több mint 10 liter volt benne mikor leállt  . Mi lehet a gondja?

 

No atirom inkabb az egeszet, mert azt irtak egy helyen, hogy a tankban nincs szivattyu, de minden mas forras arra utal, hogy van. Tegyuk fel, hogy ez igaz :)

 

Akkor a problema is ezzel lesz, meg kell nezni, hatha ki lehet tisztitani, vagy ilyesmi. Ha nem hagyod nagyon leurulni a tankot, az is mindenkeppen segit.

 

Igy nez ki a ketyere, de van tobb fele, igy esetleges cserenel kell a pontos szama:

 

http://www.ebay.com/itm/Genuine-Vauxhall-Astra-H-Brand-New-1-7-In-Tank-Fuel-Feed-Unit-93188872-/231521954769?hash=item35e7c8abd1

 

Módosítva : csaba66
Link to comment
Megosztás:

No atirom inkabb az egeszet, mert azt irtak egy helyen, hogy a tankban nincs szivattyu, de minden mas forras arra utal, hogy van. Tegyuk fel, hogy ez igaz :)

 

Akkor a problema is ezzel lesz, meg kell nezni, hatha ki lehet tisztitani, vagy ilyesmi. Ha nem hagyod nagyon leurulni a tankot, az is mindenkeppen segit.

 

Igy nez ki a ketyere, de van tobb fele, igy esetleges cserenel kell a pontos szama:

 

http://www.ebay.com/itm/Genuine-Vauxhall-Astra-H-Brand-New-1-7-In-Tank-Fuel-Feed-Unit-93188872-/231521954769?hash=item35e7c8abd1

 

Köszönöm a gyors reagálást, én is úgy tudom hogy nincs a tankban szivattyú...

Ha van még más ötlet , szívesen várom..

További szép napot

Gege

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a gyors reagálást, én is úgy tudom hogy nincs a tankban szivattyú...

 

Ha nincs, az azt jelenti, hogy a nagynyomasu szivattyunak kell felszivnia a naftat, es ezzel van gond.

 

- lehet, hogy valahol lukas a rendszer

- a szurot erdemes kicserelni, hacsak nem friss

- minel tobb van a tankban, annal konnyebb a szivattyu dolga

 

A nagynyomasu szivattyu felujitasa / csereje eleg fajdalmas dolog, igy jobban jarsz, ha megiscsak van a tankban is szivattyu, szoval en mindenkeppen megneznem :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ha nincs, az azt jelenti, hogy a nagynyomasu szivattyunak kell felszivnia a naftat, es ezzel van gond.

 

- lehet, hogy valahol lukas a rendszer

- a szurot erdemes kicserelni, hacsak nem friss

- minel tobb van a tankban, annal konnyebb a szivattyu dolga

 

A nagynyomasu szivattyu felujitasa / csereje eleg fajdalmas dolog, igy jobban jarsz, ha megiscsak van a tankban is szivattyu, szoval en mindenkeppen megneznem :)

Köszönöm, megnézem délután, jelentkezem..

szép napot

Gege

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm, megnézem délután, jelentkezem..

szép napot

Gege

Szia!

Nem írtad milyen motor van az autóban, ami azért fontos, mert nem mindegyikhez van a tankban szivattyú. Ha 1,3, 1,9 akkor van biztosan. A z17 dth kódú motornál nincs szivattyú, ott 3 lépcsős bosch magasnyomású van. Előfordul még a szívó cső repedése, de ezt eddig csak benzines modelleknél olvastam, ami persze nem zárja ki a lehetőségét :) 

Link to comment
Megosztás:

A z17 dth kódú motornál nincs szivattyú, ott 3 lépcsős bosch magasnyomású van.

 

No ez az, viszont ha beirom az Ecat-ba az alvazszamomat, kiad hozza tank szivattyut is. A szam alapjan rakeresve pedig kaphato is, es azt irjak, Z17DTL es DTH-hoz valo.

https://zsu.hu/webaruhaz/htmls/cikkszam?km=2&cikkkod=5815056K+*CS&keres=5815056

Tehat legalabbis gyanus, vagy tobb varians van, de ezert most nem fogom szetszedni a tankot :)

 

 

1.7 dth a motor ami ketyeg benne..

Ma 50 km alatt semmi negatívan nem tapasztaltam benne...

Akkor lehet kezdetek gyűjtögetni? :)

 

A gyujtogetes sosem art :) De elso lepesben meg kell nezni, van-e a tankban szivattyu, szurot cserelni, ha esedekes, es viszonylag tele tankkal jarkalva tapasztalatot is gyujteni a penz melle...

Módosítva : csaba66
Link to comment
Megosztás:

No ez az, viszont ha beirom az Ecat-ba az alvazszamomat, kiad hozza tank szivattyut is. A szam alapjan rakeresve pedig kaphato is, es azt irjak, Z17DTL es DTH-hoz valo.

https://zsu.hu/webaruhaz/htmls/cikkszam?km=2&cikkkod=5815056K+*CS&keres=5815056

Tehat legalabbis gyanus, vagy tobb varians van, de ezert most nem fogom szetszedni a tankot :)

 

 

 

A gyujtogetes sosem art :) De elso lepesben meg kell nezni, van-e a tankban szivattyu, szurot cserelni, ha esedekes, es viszonylag tele tankkal jarkalva tapasztalatot is gyujteni a penz melle...

Nem tudom! Az enyémben nincs, de lehet más a rendszer. Ha jól tévedek, van amelyik delphi vel van szerelve, van amelyik bosch, a boschnak is van két lépcsős szivattyúja, és még lehet denso is. De mindegy is mert ha a megtehető utat is nullának látja, akkor nem lát a rendszer gázolajat a tankban. Szóval én vinném a szerelőmhöz, ha nem értek hozzá  :( 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Z17DTR motornál a vízhűtő kiegyenlítő tartályába kell valamelyik csövön visszafolyni víznek járó motornál, és ha igen akkor az alsónn, vagy a fölsőnn?    Köszi.

 

Ha nyitott a termosztát, üzemi hőmérsékleten, a felső csövön kell visszafolynia, alapjáraton csak éppen csordogál, gázadásra, fordulaton jobban kell jönnie.

Ha nem jön vissza valószínű beragadt a termosztát.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nem tudom! Az enyémben nincs, de lehet más a rendszer. Ha jól tévedek, van amelyik delphi vel van szerelve, van amelyik bosch, a boschnak is van két lépcsős szivattyúja, és még lehet denso is. De mindegy is mert ha a megtehető utat is nullának látja, akkor nem lát a rendszer gázolajat a tankban. Szóval én vinném a szerelőmhöz, ha nem értek hozzá   :(

Köszönöm mindenkinek a segítséget, a szerelőhöz természetesen elviszem , de amíg nem produkálja újra a problémát nem ír hibakódot addig valószínűleg kb. semmit nem fog tudni mondani..eddigi tapasztalataim alapján..

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Z17dtr motornál mi okozhat olyan hangot mindtha az ékszíj csúszna olyan 2-3 másodpercig. Ez a hang csak akkor jelentkezik ha az autót kihutatom és a gázt elengedem, akkor sem azonnal jentkezik hanem 1-2 másodpercel gázelengedés utánn. Cseréltem már hosszbordás szíjfeszítőt, generátor szabadonfutót. Na meg ékszíjat is, abból már minden márkát kipróbáltam. Ja és a főtengely ékszíjtárcsát is megjelöltem, de semmi hiba. Ha valaki tud segíteni az megköszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Z17dtr motornál mi okozhat olyan hangot mindtha az ékszíj csúszna olyan 2-3 másodpercig. Ez a hang csak akkor jelentkezik ha az autót kihutatom és a gázt elengedem, akkor sem azonnal jentkezik hanem 1-2 másodpercel gázelengedés utánn. Cseréltem már hosszbordás szíjfeszítőt, generátor szabadonfutót. Na meg ékszíjat is, abból már minden márkát kipróbáltam. Ja és a főtengely ékszíjtárcsát is megjelöltem, de semmi hiba. Ha valaki tud segíteni az megköszönöm.

 

Kuplung?

Klímával és klíma nélkül is csinálja?

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm mindenkinek a segítséget, a szerelőhöz természetesen elviszem , de amíg nem produkálja újra a problémát nem ír hibakódot addig valószínűleg kb. semmit nem fog tudni mondani..eddigi tapasztalataim alapján..

Sziasztok 

Ma reggel ismét megállt az autóm a lámpánál leállt és nem indult..

Hívom a segítséget kb 15 perc mire odaér kötél stb . még egy próba ..egyből indul.. a szerelőm hibakiolvasás után a főtengely jeladón kívül még másik 3 hibát lát de semmilyen lámpa nem jelzett a műszerfalon.. valami alacsony nyomás stb.volt még a többire nem emlékszem..állítólag egyik következett a másikból.. 

Most kap egy új jeladót , kíváncsi leszek...

Később jelentkezem..

Link to comment
Megosztás:

Ma reggel ismét megállt az autóm a lámpánál leállt és nem indult..

Hívom a segítséget kb 15 perc mire odaér kötél stb . még egy próba ..egyből indul.. a szerelőm hibakiolvasás után a főtengely jeladón kívül még másik 3 hibát lát de semmilyen lámpa nem jelzett a műszerfalon.. valami alacsony nyomás stb.volt még a többire nem emlékszem..állítólag egyik következett a másikból.. 

Most kap egy új jeladót , kíváncsi leszek...

 

A haldoklo jelado siman tud ilyet, ami erdekes, az az, amit korabban irtal, hogy a szurohazat szetszedve ures volt.

 

Amikor szurot csereltem, akkor a regit kiemelve legalabb harmadig volt gazolajjal a haz, igy lehet, hogy itt lep be a van vagy nincs a tankban szivattyu kerdese.

 

Ha nincs, akkor a szurohazat kinyitva visszacsurog a gazolaj, mig ha van, akkor nem (gondolom en naivan). Vagy valamilyen egyeb rejtellyel allunk szemben :)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

 

1.7 cdti 101 lovas motornál a következő a helyzet:

 

- már az indítás is nehézkesen jön össze, egy kisebb felhő kíséretében aztán mégis. (ez nem minden esetben, nem tudom minek a függvénye)

- a nagyobb problémám a kigyorsításnál van, egyszerűen lomha dög. Nyomom a gázt, de egyszerűen nem akar menni. Vissza kell váltanom, ami előtte nem volt jellemző. 3000nél meg kilő, mint a golyó. Megnéztem az üzemanyagszűrőt, egy kissé elszíneződött az alsó része.

 

Szóval remélem megúszom pár ezerből, és semmi motorvezérlés, gyújtás stb... Tippek, ötletetek? :)

 

Köszi előre is!

 

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 

1.7 cdti 101 lovas motornál a következő a helyzet:

 

- már az indítás is nehézkesen jön össze, egy kisebb felhő kíséretében aztán mégis. (ez nem minden esetben, nem tudom minek a függvénye)

- a nagyobb problémám a kigyorsításnál van, egyszerűen lomha dög. Nyomom a gázt, de egyszerűen nem akar menni. Vissza kell váltanom, ami előtte nem volt jellemző. 3000nél meg kilő, mint a golyó. Megnéztem az üzemanyagszűrőt, egy kissé elszíneződött az alsó része.

 

Szóval remélem megúszom pár ezerből, és semmi motorvezérlés, gyújtás stb... Tippek, ötletetek? :)

 

Köszi előre is!

 

Nekem is csinál ilyet, kb havonta-kéthavonta egyszer. Ha megtalálod az okát engem is érdekel.

 

Én amikor megvettem a kicsikét akkor volt nagyon lomha.

Sokat segítettek az olaj és szűrőcserék, ja igen az üzemanyagszűrőt is cseréltem. De nekem igazán látványosan egy injektor tisztító folyadék segített.

 

Ha folyamatos gyorsításnál 2000 után nem érzel jeletős gyorsulást, akkor az turbó is lehet.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is csinál ilyet, kb havonta-kéthavonta egyszer. Ha megtalálod az okát engem is érdekel.

 

Én amikor megvettem a kicsikét akkor volt nagyon lomha.

Sokat segítettek az olaj és szűrőcserék, ja igen az üzemanyagszűrőt is cseréltem. De nekem igazán látványosan egy injektor tisztító folyadék segített.

 

Ha folyamatos gyorsításnál 2000 után nem érzel jeletős gyorsulást, akkor az turbó is lehet.

Holnap viszem szervízbe. Megtudok valamit, írok! :)

Link to comment
Megosztás:

Kedves Fórumozók!

 

7 éves 1.7 cdti 100 lovas diesel autóm eddigi barátságunkat felrúgva, a hétvégén kétszer is megtréfált. Autópályán 130-140 tempóval utazva (Bp-Fehérvár) odafelé és visszafelé is az út végén amint lejöttem a pályáról és sebességváltás miatt kikuplungoltam, azonnal leállt a motor. A visszaengedés "berántotta", de az első piros lámpánál - mivel nem voltam elég gyors a fék, kuplung, gáz pedálokkal való játékban - le is állt. Nem indult. A lámpánál sárgán villogva 3-5 perc várakozás után újraindítottam - mintha semmi se történt volna, beindult és mehettem vele tovább. Odafelé pár km. volt a végcélig, több órát állt, hazafelé simán indult - majd a játék hazaérkezéskor megismétlődött. Piros lámpánál üzemszünet, pár perc várakozás, indítás és hazaballagás gond nélkül. 

 

Amikor Trabim volt, azonnal szétszedtem a karburátort és kifújtam az üresjárati fúvókát. De most...??? Szennyezett üzemanyag + adagoló eldugulva...?? Nagyon szívesen fogadok bármely ötletet - tanácsatlan vagyok. 

 

Üdvözlettel

 

madár57

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.