Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos problémák, kérdések


forumadmin

Recommended Posts

Ennek valamivel rálisabb az ára. De alkudni így is kötelező. Görgőt cserélni nem egy nagy dolog. Bontott jó állapotú görgőt ki lehet fogni pár ezer Ft-ért. Attól megállni nem fog a kocsi, hogy kopott görgő gumírozása. :)

Egyébként ezért az 1,4-1,5M-ért az enyémet is vihetnék szó nélkül. :)

Link to comment
Megosztás:

17 minutes ago, Astra555 said:

Ne viccelj már. Ez egy facelift előtti autó. Az enyémben 145 ezer van, 2007-es 120 lovas kombi. Ettől sokkal jobban felszerelt, de ha adnának érte 1.8-at, vihetnék is. Ezt engedd el. A kormányon pl. a görgő rommá van kopva.

9 ev alatt? Akkor az vissza van tekerve :) A kormany gorgo onmagaban sokat nem jelent; attol fugg, mennyit piszkalja valaki, illetve hogy izzad a keze. Bizonyos emberektol a taviranyitok feliratai is nagyon hamar lejonnek, mig masokat eveken at elviselnek...

Link to comment
Megosztás:

21 minutes ago, Astra555 said:

Ne viccelj már. Ez egy facelift előtti autó. Az enyémben 145 ezer van, 2007-es 120 lovas kombi. Ettől sokkal jobban felszerelt, de ha adnának érte 1.8-at, vihetnék is. Ezt engedd el. A kormányon pl. a görgő rommá van kopva.

Ez a facelift miben teszi mássá a kocsit? Ezek a 2008-as évjáratok? Összességében azonban nem tartom egy rossz állapotban lévő autónak és az ára és a felszereltsége is normális. 

Link to comment
Megosztás:

1 óra, jeki írta:

Ez a facelift miben teszi mássá a kocsit? Ezek a 2008-as évjáratok? Összességében azonban nem tartom egy rossz állapotban lévő autónak és az ára és a felszereltsége is normális. 

Újabb motorok és néhány külső belső ráncfelvarrás, újabb szoftverek stb.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, jeki írta:

Ez a facelift miben teszi mássá a kocsit? Ezek a 2008-as évjáratok? Összességében azonban nem tartom egy rossz állapotban lévő autónak és az ára és a felszereltsége is normális. 

Nem sokban. A facelift a H Astránál pont a gazdasági válság idején volt szerencsétlen módon. Onnantól kezdve kezdtek el spórolni a gyárban. Pl az első szériákban még rendesen forrasztva volt a CIM modul, utána már nem. Ahol csinálták annak idején a navigációm magyarítását, nagyon örültek, hogy nem faceliftes az autó. Állítólag az újabbaknál sokkal gyakoribb (nem tövrényszerű csak gyakoribb) a CD olvasási hiba. De hallottam már több forrásból is olyat, hogy a lengyel gyártás már nem sikerült teljesen olyan jól mint pl az natwerpeni összerakás. Stb. Nem kell ezt túlmisztifikálni, de nem biztos, hogy annyira törném magam a faceliftért.

Külsőre az 5 ajtós faceliftes hátsólámpa szebb, de cserébe az első halogénes krómos valami ocsmány.

Módosítva : Cserenkov
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

J-m van, de gondolom H-nál is ugyanaz a helyzet...

Ingadozik az alapjáratom 820-és 870rpm között. De nem mindig, van amikor egyenletes a fordulatszám, nem ingadozik. Teljesen random.

Úgy tudom, a nagynyomású rendszer szabályozó szelepe lehet a ludas. Ez az ingadozás már nagynak számít? Okoz valami kárt? Illetve esetleg valami mószer, amivel ez megszüntethető? Adalék, vagy más üzemanyag? Mindig az OMV kúton tankolok pedig...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Pár hónapja vásároltam egy astra h-t (1,7 cdti).
Első hetekben nem vettem észre de párhónapja 1500-1800 fordulat között hallok egy fura búgó hangot. Ez a fordulattartomány alatt és felett nem hallom. 
Tapasztaltatok már hasonlót? Merre kezdjem el keresni a hibát? (érdemes lehet vele foglalkozni?)

Link to comment
Megosztás:

7 perce, Ricsi94 írta:

Sziasztok!

Pár hónapja vásároltam egy astra h-t (1,7 cdti).
Első hetekben nem vettem észre de párhónapja 1500-1800 fordulat között hallok egy fura búgó hangot. Ez a fordulattartomány alatt és felett nem hallom. 
Tapasztaltatok már hasonlót? Merre kezdjem el keresni a hibát? (érdemes lehet vele foglalkozni?)

Menet közben vagy pedig alaphelyzetben ha gázt adsz és ugy emeled a fordulatot? Nekem pl. a gumi ad búgó hangot mert már rosszak, de lehet kerék csapágy is az is búg.

 

Link to comment
Megosztás:

13 órája, imy írta:

Sziasztok!

J-m van, de gondolom H-nál is ugyanaz a helyzet...

Ingadozik az alapjáratom 820-és 870rpm között. De nem mindig, van amikor egyenletes a fordulatszám, nem ingadozik. Teljesen random.

Úgy tudom, a nagynyomású rendszer szabályozó szelepe lehet a ludas. Ez az ingadozás már nagynak számít? Okoz valami kárt? Illetve esetleg valami mószer, amivel ez megszüntethető? Adalék, vagy más üzemanyag? Mindig az OMV kúton tankolok pedig...

Nekem is ingadozik kicsit ugyan így véletlenszerően. A fodulatszámmérő mutatójának a vége kb 1mm-t leng ki. Talán hideg motornál valamivel gyakrabban csinálja. Igen a szabályozószelep az oka. Sokan előszeretettel cserélgetik, pedig nem olcsó és az ég világon semmilyen problémát nem okoz. Legalábbis nekem mindig is ilyen volt és semmilyen hibám nem származott még ebből és nem is hallottam róla, hogy valakinek emiatt állt volna meg az autója. Szerintem adaléktól, vagy más üzemanyagtól nem javul meg egy szabályozószelep. Én is mindig OMV MaxxMotiont vagy Shell V-Power Nitrot tankolok.

Olyanról már hallottam, hogy volt akinek már füllel lehetett hallani az alapjáraton az ingadozást. Esetleg akkor cserélném a szelepet ha már tényleg olyan mértékű az ingadozás.

 

11 órája, Ricsi94 írta:

Sziasztok!

Pár hónapja vásároltam egy astra h-t (1,7 cdti).
Első hetekben nem vettem észre de párhónapja 1500-1800 fordulat között hallok egy fura búgó hangot. Ez a fordulattartomány alatt és felett nem hallom. 
Tapasztaltatok már hasonlót? Merre kezdjem el keresni a hibát? (érdemes lehet vele foglalkozni?)

Minden sebességi fokozatban hallod? Lehet váltó is, ha menet közben csinálja. Az M32-es (6-os) váltóval szokott ilyen gond lenni.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 05. 19. at 21:35, janyka19 írta:

Menet közben vagy pedig alaphelyzetben ha gázt adsz és ugy emeled a fordulatot? Nekem pl. a gumi ad búgó hangot mert már rosszak, de lehet kerék csapágy is az is búg.

 

Én is gondoltam kerék csapágyra, de álló helyzetbe is üresbe arra a fordulatra pörgetve lehet hallani.

Link to comment
Megosztás:

12 órája, Cserenkov írta:

Minden sebességi fokozatban hallod? Lehet váltó is, ha menet közben csinálja. Az M32-es (6-os) váltóval szokott ilyen gond lenni.

Úgy tapasztaltam h minden seb.fokozatnál hallani, de üresbe is csinálja az adott fordulatra pörgetve. Gázról lelépve ahogy eléri azt a tartományt akkor is csinálja.
5-ös manuális váltó van benne...

Link to comment
Megosztás:

13 minutes ago, Ricsi94 said:

Úgy tapasztaltam h minden seb.fokozatnál hallani, de üresbe is csinálja az adott fordulatra pörgetve. Gázról lelépve ahogy eléri azt a tartományt akkor is csinálja.

Akkor nyitott motorhaz mellett erdemes hallgatozni, hatha ugy kiderul, honnan jon...

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 05. 19. at 16:47, Cserenkov írta:

Ennek valamivel rálisabb az ára. De alkudni így is kötelező. Görgőt cserélni nem egy nagy dolog. Bontott jó állapotú görgőt ki lehet fogni pár ezer Ft-ért. Attól megállni nem fog a kocsi, hogy kopott görgő gumírozása. :)

Egyébként ezért az 1,4-1,5M-ért az enyémet is vihetnék szó nélkül. :)

Kormányt is lehet cserélni néhány ezerért. De, ha vasig van lekopva, és csak 50 ezer km van az órában, Te is gyanakodni fogsz.:-)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!

Egy olyan problémám van hogy ha felmelegszik a motor nagyon nehezen tudom újra beindítani...rázködik csattog zörög... várok 2-3 percet és után nehezen de elindul.... tanácstalan vagyok nincs hibakód semmi. 1.7 CDTI 101 LE OPEL ASTRA H 2005-ös évjáratú
Előre is köszönöm a válaszokat

Link to comment
Megosztás:

On 2016. május 20. at 9:16, Cserenkov írta:

Nekem is ingadozik kicsit ugyan így véletlenszerően. A fodulatszámmérő mutatójának a vége kb 1mm-t leng ki. Talán hideg motornál valamivel gyakrabban csinálja. Igen a szabályozószelep az oka. Sokan előszeretettel cserélgetik, pedig nem olcsó és az ég világon semmilyen problémát nem okoz. Legalábbis nekem mindig is ilyen volt és semmilyen hibám nem származott még ebből és nem is hallottam róla, hogy valakinek emiatt állt volna meg az autója. Szerintem adaléktól, vagy más üzemanyagtól nem javul meg egy szabályozószelep. Én is mindig OMV MaxxMotiont vagy Shell V-Power Nitrot tankolok.

Olyanról már hallottam, hogy volt akinek már füllel lehetett hallani az alapjáraton az ingadozást. Esetleg akkor cserélném a szelepet ha már tényleg olyan mértékű az ingadozás.

Igen füllel is lehetett hallani, és nem kicsit... Cseréltem, s csere után OK. Cserélni nem egyszerű, nehéz hozzáférni.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, imy írta:

Igen füllel is lehetett hallani, és nem kicsit... Cseréltem, s csere után OK. Cserélni nem egyszerű, nehéz hozzáférni.

Akkor már jogos a csere. Nálam hallani nem lehet. Az órán is csak akkor veszem észre, ha meredten bámulom a mutató végét. Lassan 4 éve és 100.000km óta lesz nálam az autó. Ez alatt nem vettem észre, hogy rosszabbodott volna.

Módosítva : Cserenkov
Link to comment
Megosztás:

On 5/19/2016 at 21:26, Ricsi94 írta:

Sziasztok!

Pár hónapja vásároltam egy astra h-t (1,7 cdti).
Első hetekben nem vettem észre de párhónapja 1500-1800 fordulat között hallok egy fura búgó hangot. Ez a fordulattartomány alatt és felett nem hallom. 
Tapasztaltatok már hasonlót? Merre kezdjem el keresni a hibát? (érdemes lehet vele foglalkozni?)

Szia!

Km óra állása? Ha már elég sok van benne, akkor érdemes lehet a generátor szíj feszítő görgőit kicserélni. Ha van benne klíma, akkor a klíma csapágyat és ott is a görgőt is, ha van.

A BMW-men is volt ilyen gond, volt is benne kilóméter. Utána már csak a turbót lehetett hallani. Most Vectra C-m van, ezen 1500-sa fordulatról lassan kigyorsítva nagyon csúnya hangot hallatott. Ha odaléptem neki, akkor nem volt ideje megszólalni. Cserélve lett az összes görgő, bár valószínű a klíma csapágy volt a ludas a hangért. Nem baj, 184 ezernél nem árt és így egy jó darabig nem lesz vele gondom.

 

 

Computeres, illetve szervízes tanácsot tudna nekem valaki adni?

Mikor megvettem az autót ki lett próbálva és nem láttam, hogy nagyon füstölne. Miután elhoztuk, egy szép meredek dombon odaléptem neki és valahol a domb teteje küröl köpött egy nagy füstöt. De a domb közepén még nem füstölt, pedig nyomtam neki ott is. Azóta hideg motornál nagyobb gázadásra köp egy füstpamacsot. A nagyobb gázadás alatt azt értem, hogy csak addig adom a gázt, míg fel nem válthatok következő fokozatba. Nem pöregetgetem hidegen a végtelenig. Ha kicsit jobban gyorsítok, mondjuk 50-ről kiérvén faluból kicsit jobban odalépek neki, akkor is köp egyet. Már melegen. Ez kb olyan 1500-as fordulatnál történik. Ha lassabban gyorsítok, akkor nem csinálja, viszont az akkor tényleg lassú kigyorsítás.

Sajnos nem tudjuk, hogy a kocsi chippelve van e vagy nincs. Ezt ki lehet deríteni Op-Com-mal?

Valamint az is kérdéses, hogy van e benne részecskeszűrő. A dob ott van, viszont az Op-Com -1kPA-t mért rá és 200%-os telítettséget. A rokon zafírája normál értéket mutatott 4kPa körül alapjáraton és 84%-os telítettséget. Valamint nálam azt sem mutatta, hogy mennyi km-rel előtte volt kiégetve, míg nála mutatta.

A -1kPa-os érték és a füstölés azt jelenti, hogy nincs benne vagy az érzékelő ment volna el?

Az autó 2005 Vecta C SW 1.9 CDTI 150PS

Link to comment
Megosztás:

12 órája, dsteel írta:

Azt hogy? Egy tárolóban 2 x annyi anyag van beletöltve, mintha tele lenne? Inkább hibás lesz az az érték...

Itt alvázszám alapján meg tudod nézni, gyárilag van-e benne, persze, hogy most fizikailag van-e benne, az ebből nem derül ki:

http://ecat24.com/opel/catalog/models/1/

No igen, ezt nem értettem én sem. Még, ha bele is tudott volna préselni 2x annyit, mint amennyi belefér, akkor meg nem ment volna a kocsi, mert nem lett volna hol kijönnie a gáznak. Szerintem nem ütötték ki, hogy kivették belőle a részecskeszűrőt.

Köszi a linket! Gyárilag van benne. Az enyémben szerintem nincs. Már csak a komputeres kiolvasás következtében. Viszont sikerült 0-áznom a 200%-ot. Már csak azt kell megtalálnom, hogy hol lehet átállítani a komputert, hogy nincs benne és akkor talán nem lesz vele több gondom. Mert egy 700 km-es út utolsó 200 km-én elkezdett villogni az izzítás jelző. Mivel nem volt biztos, hogy nincs benne, ezért elég sokáig 2000 fölött járattam a motort és úgy haladtam vele, de nem aludt el a villogás. Újraindítást követően sem. A 0-ázásnál viszont elaludt a lámpa is. Azóta nem dugtam rá a kiolvasót.

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Julian írta:

Már csak azt kell megtalálnom, hogy hol lehet átállítani a komputert, hogy nincs benne és akkor talán nem lesz vele több gondom. 

Azt magadnak otthon tuti nem tudod. Nekem komplett új szoftvert telepítettek a kocsiba, amitől úgy tudja, nincs benne. Először kimásolták, ami benne volt, módosították majd visszatöltötték. De van, aki úgy használja, hogy nincs módosítva a szoftver. Néha hibalmpázik, más baja nincs asszem, de majd megírja talán, akinek olyan.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, dsteel írta:

Azt magadnak otthon tuti nem tudod. Nekem komplett új szoftvert telepítettek a kocsiba, amitől úgy tudja, nincs benne. Először kimásolták, ami benne volt, módosították majd visszatöltötték. De van, aki úgy használja, hogy nincs módosítva a szoftver. Néha hibalmpázik, más baja nincs asszem, de majd megírja talán, akinek olyan.

Akkor olyan helyen van a beállítás, amit diagnosztika nem tud. Végül is tartozék, amit elvileg nem lehetne eltávolítani.
Hibalámpáim nekem is vannak. Hol egyik, hol másik. Viszont nem tilt, így amíg konkrét gond nem lesz, addig nem nagyon tudok vele mit kezdeni. 
Az Op-Com ki tudja menteni fájlba a szoftvert? Ha igen, akkor hogy?

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 05. 31. at 21:12, Julian írta:

Szia!

Km óra állása? Ha már elég sok van benne, akkor érdemes lehet a generátor szíj feszítő görgőit kicserélni. Ha van benne klíma, akkor a klíma csapágyat és ott is a görgőt is, ha van.

A BMW-men is volt ilyen gond, volt is benne kilóméter. Utána már csak a turbót lehetett hallani. Most Vectra C-m van, ezen 1500-sa fordulatról lassan kigyorsítva nagyon csúnya hangot hallatott. Ha odaléptem neki, akkor nem volt ideje megszólalni. Cserélve lett az összes görgő, bár valószínű a klíma csapágy volt a ludas a hangért. Nem baj, 184 ezernél nem árt és így egy jó darabig nem lesz vele gondom.

Én most cseréltem pár hónapja 250.000km-nél a generátorszíj készletet. Igazság szerint csak a generátor szabadonfutója volt az, ami télen hidegben, hidegindítás után pár másodpercig hangosan nyikorgott. A feszítő görgője (szerintem csak egy van belőle) még jó volt, de főleg a vezetőgörgő volt még az, amit a szíj levétele után kézzel megpörgetve egy sziszegő, susogó, halk súrlódó hangot adott. Könnyedén forgott, nem akadt, nem kotyogott, szerintem még jópár ezer km-t elment volna még, de úgy voltam vele, hogy akkor legyen minden új ezen a részen. (Még akkor is ha az új görgő statisztikai meghibásodási esélye egyesek szerint magasabb, mint a használté. ;) )

Búgni nekem nem búgott semmi. De igen, lehet akár bármelyik csapágy a klímakomresszortól kezdve a vízpumpán át, a nagynyomású szivattyúig.

Módosítva : Cserenkov
Link to comment
Megosztás:

11 órája, dsteel írta:

Szerintem tuti nem, gondolom legfeljebb a TECH2, de nem értek hozzá, szóval csak tippelek...

Ok, köszi! Akkor lehet, hogy megkérdem egy szakitól, hogy mennyiben megy és megcsináltatom vele. Vagy így hagyom és nem foglalkozom vele. Meglátjuk, mennyire fognak zavarni a lámpák az órán.

Link to comment
Megosztás:

19 hours ago, Julian said:

Az Op-Com ki tudja menteni fájlba a szoftvert? Ha igen, akkor hogy?

"A szoftver" nincs, minden modulban van egy, vagy akar tobb mikrokontroller, ezek mindegyikeben fut valamilyen program. Lehetnek eltero tipusu mikrokontrollerek, lehet, hogy nem is hagyjak magukat kiolvasni, szoval altalanos kiolvasosdi biztos nincs. Nem is nagyon lehetne mire hasznalni, legfeljebb visszatolteni egy rossz frissites utan, de ilyesmi hazilag csak megfelelo hozzaertes es kockazatvallalasi keszseg eseten javallott :)

 

9 hours ago, Cserenkov said:

(Még akkor is ha az új görgő statisztikai meghibásodási esélye egyesek szerint magasabb, mint a használté. ;) )

Bar korabban latvanyos jelenetben szalltal ki a temabol, latom, nem birod ki, es tovabbra is vagy direkt irkalsz hulyeseget, vagy valoban nagyon csekelyek az ertelmi kepessegeid.

Nem egyesek szerint, hanem a tapasztalat szerint, viszont nem barmilyen hasznaltsagu alkatreszre igaz az allitas. 250ezer km utan mar nyilvan a hasznaltnak lesz nagyobb eselye meghibasodni, de ettol meg igaz, hogy egy uj alkatresz meghibasodasi valoszinusege eleinte csokken.

Szerintem alakitsatok klubot banatillaval, es gyozkodjetek egymast arrol, mennyire elvezetes dolog kozismert muszaki tenyeket dafke nem elhinni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.