Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos problémák, kérdések


forumadmin

Recommended Posts

Sziasztok

H astrám (1,7cdti) turbója az utóbbi időbe elkezdett fütyülészni gázadásnál és gáz "visszavételnél" (távoli mentő szirénázásra hajaz a hangja).
Kezdjek félni, és anyagilag megerősödni egy új turbóra, vagy lehet nincs túl vészes baj?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, kellene egy kis segitseg vagy javaslat. Az auto egy 1.7cdti 92kW-os gtc-rol lenne szo. A jelenseg, hogy hideg idoben, sot mar 0-5 fok kornyeken is produkalja, hogy elso inditasnal csak teker az indito mint a bivaj de nem indul az auto. -17 ben sikerult addig probalkoznom amig szerencsemre valaki segitett a bikazasban. Az izzitogyertyak tavaj nyaron bemerve voltak es mindegyik jo volt, az akkumulator egy bosh s4 vagy s5 silver 74ah-740inditoarammal egy eve vasaroltam ujonnan.  A hibakod es jelentesere ezt talaltam: P0683 "adatátviteli hiba az izzitógyertya es vezérlő kozotti kommunikacioban". 

valakinek lenne-e valami otlete, hogy mi lehet a gond? Koszi elore is!

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, P.G írta:

Sziasztok, kellene egy kis segitseg vagy javaslat. Az auto egy 1.7cdti 92kW-os gtc-rol lenne szo. A jelenseg, hogy hideg idoben, sot mar 0-5 fok kornyeken is produkalja, hogy elso inditasnal csak teker az indito mint a bivaj de nem indul az auto. -17 ben sikerult addig probalkoznom amig szerencsemre valaki segitett a bikazasban. Az izzitogyertyak tavaj nyaron bemerve voltak es mindegyik jo volt, az akkumulator egy bosh s4 vagy s5 silver 74ah-740inditoarammal egy eve vasaroltam ujonnan.  A hibakod es jelentesere ezt talaltam: P0683 "adatátviteli hiba az izzitógyertya es vezérlő kozotti kommunikacioban". 

valakinek lenne-e valami otlete, hogy mi lehet a gond? Koszi elore is!

Az inditasi nehezseget okozhatja az, hogy nincs izzitas, es hiaba jok a gyertyak, az meg nem jelenti azt, hogy mukodesbe is lepnek, amikor kell.

A legegyszerubb lakatfogoval aramot merni az izzitogyertyakhoz meno kabeleken. De nyilvan nem veletlen a hibakod, valami nem stimmel az izzitasvezerlo korul.

Módosítva : csaba66
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

19 órája, Ricsi94 írta:

Sziasztok

H astrám (1,7cdti) turbója az utóbbi időbe elkezdett fütyülészni gázadásnál és gáz "visszavételnél" (távoli mentő szirénázásra hajaz a hangja).
Kezdjek félni, és anyagilag megerősödni egy új turbóra, vagy lehet nincs túl vészes baj?

Nem csak hideg motornál csinálja ?

Link to comment
Megosztás:

20 órája, Ricsi94 írta:

Sziasztok

H astrám (1,7cdti) turbója az utóbbi időbe elkezdett fütyülészni gázadásnál és gáz "visszavételnél" (távoli mentő szirénázásra hajaz a hangja).
Kezdjek félni, és anyagilag megerősödni egy új turbóra, vagy lehet nincs túl vészes baj?

Ilyesmi hangja van?

 

Link to comment
Megosztás:

10 perce, csaba66 írta:

Mivel nekem nincs, csak szor menten kovetem a DPF koruli dolgokat, de ugy remlik, mintha a kiiktatas beprogramozasa valami rendkivuli dolognak szamitana. Nem tudom, ez eleg-e, de az OpComban van egy ilyen:

 

Meglepo modon az IPC Variant Configuration Programming alatt...

Szerintem tuti nem elég. Nálam, amikor kiszerelték vagy fél órán keresztül letöltötte laptopra a szerelő az autó teljes szoftverét, módosította, majd visszatöltötte. Ha elég lett volna az opcom, nyilván úgy csinálja. Ez a módosítás kell ahhoz, hogy ne hibalámpázzon néha. Nekem az EGR-t is letanította, azt nem tudom, a teljes szoftver le- és feltöltés a DPF, vagy az EGR miatt volt-e, de nálam így történt.

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 02. 12. at 19:01, csaba66 írta:

Az inditasi nehezseget okozhatja az, hogy nincs izzitas, es hiaba jok a gyertyak, az meg nem jelenti azt, hogy mukodesbe is lepnek, amikor kell.

A legegyszerubb lakatfogoval aramot merni az izzitogyertyakhoz meno kabeleken. De nyilvan nem veletlen a hibakod, valami nem stimmel az izzitasvezerlo korul.

Koszi csaba66, az izzitas vezerlo alatt a relere gondolsz ami az akkumulator elott van? Nem biztos de netes keresgeles utan az hasonlit legjobban az izzitorelere. Vagy teljes elektronika atnezest javasolsz az izzitas teren?

Udv Peti

Link to comment
Megosztás:

10 órája, P.G írta:

Koszi csaba66, az izzitas vezerlo alatt a relere gondolsz ami az akkumulator elott van? Nem biztos de netes keresgeles utan az hasonlit legjobban az izzitorelere. Vagy teljes elektronika atnezest javasolsz az izzitas teren?

Igen, bar azert az tobb, mint rele. Felteve, hogy a motorvezerlo es a kabelek jok, csak o lehet a hunyo, ha valoban nem kapnak tapot az izzitogyertyak (elso korben persze errol kell meggyozodni).

Módosítva : csaba66
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Üdvözlet fórumtársak!

Teljesen tanácstalan vagyok. Van egy 1.7 CDTI 2008-as évjáratú Astrám Z17DTH motorral. A szituáció a következő: Az autó hidegen teljesen normálisan izzít indul. Üzem melegen szintén normálisan indul. Ha egy kicsit hűl már nehezen 10-15 másodperces tekerés után indul, vagy ha tovább hűl "langyosra", akkor egyáltalán nem hajlandó beindulni. Hibakódot pedáltesztre a sebesség szenzort adja, azon kívül semmit. Ha hagyom a motort teljesen kihűlni, vagy kellő képen lehűlt 2-3 órát áll, akkor megint indul, de akkor is nehezebben. Ha az autó beindul, minden teljesen normális nincs teljesítmény csökkenés minden ok.  Láttam már másnak is volt hasonló hibája de válasz még nem érkezett rá. Szerintetek mi lehet a hiba oka? Hibakód híján nem tudom merre induljak. Kérlek titeket, hogy segítsetek, bármilyen ötlet jól jöhet.

Előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 02. 13. at 17:00, csaba66 írta:

Mivel nekem nincs, csak szor menten kovetem a DPF koruli dolgokat, de ugy remlik, mintha a kiiktatas beprogramozasa valami rendkivuli dolognak szamitana. Nem tudom, ez eleg-e, de az OpComban van egy ilyen:

Meglepo modon az IPC Variant Configuration Programming alatt...

Az IPC a műszeregység, ha ott kikapcsolod a DPF-et nem történik más csak nem lesz visszajelzésed amikor regenerál. Azért kell teljes szoftverből kiírni, hogy egyáltalán ne akarjon nekiállni.

Link to comment
Megosztás:

19 perce, Davee írta:

Az IPC a műszeregység, ha ott kikapcsolod a DPF-et nem történik más csak nem lesz visszajelzésed amikor regenerál. Azért kell teljes szoftverből kiírni, hogy egyáltalán ne akarjon nekiállni.

Nálam nem írták ki, de nem is regenerál, csak a szűrőt vették ki. Hibakódot ad, de amúgy semmi sem történik.

Link to comment
Megosztás:

45 perce, Davee írta:

Az IPC a műszeregység, ha ott kikapcsolod a DPF-et nem történik más csak nem lesz visszajelzésed amikor regenerál. Azért kell teljes szoftverből kiírni, hogy egyáltalán ne akarjon nekiállni.

 

25 perce, Astra555 írta:

Nálam nem írták ki, de nem is regenerál, csak a szűrőt vették ki. Hibakódot ad, de amúgy semmi sem történik.

 

Egyaltalan, hogy mukodik ez az egesz?

Korabban olyanokat irkaltak, hogy a megnovekedett fogyasztasbol latszik a regeneralas, mintha nem lenne ra mas jelzes.

Mikor kezd el regeneralni? Gondolom, amikor valamibol kiderul, hogy telitve van, de ha ott sincs a DPF, akkor a telitettsege sem derulhet ki, gondolnam en.

Szoval ujabb dolog, amit nem ertek :)

Egyebkent "teljes szoftver" nincs, gondolom, ez alatt a motorvezerlo szoftvere ertendo, es nyilvan ez is intezi magat a folyamatot, vagyis tobb uzemanyagot ad, stb. De az arra vonatkozo utasitast, hogy csinalja, elvileg kaphatna mashonnan is.

Illetve az sem kizart, hogy maskepp van megoldva az 1.3-as, 1.7-es es 1.9-es motoroknal; a szelso ketto ugye Fiat, amint tudjuk :)

Módosítva : csaba66
Link to comment
Megosztás:

10 órája, csaba66 írta:

Egyaltalan, hogy mukodik ez az egesz?

Korabban olyanokat irkaltak, hogy a megnovekedett fogyasztasbol latszik a regeneralas, mintha nem lenne ra mas jelzes.

Mikor kezd el regeneralni? Gondolom, amikor valamibol kiderul, hogy telitve van, de ha ott sincs a DPF, akkor a telitettsege sem derulhet ki, gondolnam en.

Szoval ujabb dolog, amit nem ertek :)

Egyebkent "teljes szoftver" nincs, gondolom, ez alatt a motorvezerlo szoftvere ertendo, es nyilvan ez is intezi magat a folyamatot, vagyis tobb uzemanyagot ad, stb. De az arra vonatkozo utasitast, hogy csinalja, elvileg kaphatna mashonnan is.

Illetve az sem kizart, hogy maskepp van megoldva az 1.3-as, 1.7-es es 1.9-es motoroknal; a szelso ketto ugye Fiat, amint tudjuk :)

Hogy, hogyan működik, fogalmam sincs. Már a sokadik szezont futom vele, biztos, hogy nem indít regenerálást, mert akkor nehezen jönne ki a hosszú 6,1-es átlag, vagy az autópályás 4,5. Bizonyos hőmérséklet felett dobja a hibakódot (tavasztól-őszig). Ha megnézem op-commal, kiadja az utolsó regenerálás utáni távot, ami stimmel azzal, amikor kivették a szűrőt. Más is írta, hogy amiatt kell kivenni, hogy ne kezdjen el regenerálni, de nem teszi. Ha jól emlékszem a telítettség a gép szerint -2%, tehát lehet, hogy emiatt nem is kezdi el.

Azt nem tudom, hogy gyárilag hány ponton mér. A szűrő előtti szonda még benne van, de utána semmi.

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 02. 13. at 22:41, csaba66 írta:

Igen, bar azert az tobb, mint rele. Felteve, hogy a motorvezerlo es a kabelek jok, csak o lehet a hunyo, ha valoban nem kapnak tapot az izzitogyertyak (elso korben persze errol kell meggyozodni).

Nah megoldodott egy izzito rele cserevel meg egy u testkabellel. Koszi!

Módosítva : P.G
Link to comment
Megosztás:

On 2017. 02. 17. at 9:58, csaba66 írta:

 

 

Egyaltalan, hogy mukodik ez az egesz?

Korabban olyanokat irkaltak, hogy a megnovekedett fogyasztasbol latszik a regeneralas, mintha nem lenne ra mas jelzes.

Mikor kezd el regeneralni? Gondolom, amikor valamibol kiderul, hogy telitve van, de ha ott sincs a DPF, akkor a telitettsege sem derulhet ki, gondolnam en.

Szoval ujabb dolog, amit nem ertek :)

Egyebkent "teljes szoftver" nincs, gondolom, ez alatt a motorvezerlo szoftvere ertendo, es nyilvan ez is intezi magat a folyamatot, vagyis tobb uzemanyagot ad, stb. De az arra vonatkozo utasitast, hogy csinalja, elvileg kaphatna mashonnan is.

Illetve az sem kizart, hogy maskepp van megoldva az 1.3-as, 1.7-es es 1.9-es motoroknal; a szelso ketto ugye Fiat, amint tudjuk :)

Nem csak a megnövekedett fogyasztás mutatja, hanem a villogó izzítás visszajelző is.

Ha ki van véve és nincs az ECU-ból kiírva akkor neki akarna állni, de mivel hiányzik a hőmérséklet és egyéb szenzor így egyből letilt beadja neked a hibát és kész.

Teljes szoftver alatt ECU (motorvezérlő értendő).

Azt, hogy mikor áll neki, a dpf-ben található szenzorok alapján végzi, hőmérséklet és nyomásszenzor van bent, értelem szerűen megnövekedett nyomás esetén tudja, hogy eltömődött, ha hőmérséklet szenzor alapján megvan a megfelelő hőmérséklet, és fordulatszám akkor nekiáll.

Link to comment
Megosztás:

6 órája, Davee írta:

Nem csak a megnövekedett fogyasztás mutatja, hanem a villogó izzítás visszajelző is.

Ha ki van véve és nincs az ECU-ból kiírva akkor neki akarna állni, de mivel hiányzik a hőmérséklet és egyéb szenzor így egyből letilt beadja neked a hibát és kész.

Teljes szoftver alatt ECU (motorvezérlő értendő).

Azt, hogy mikor áll neki, a dpf-ben található szenzorok alapján végzi, hőmérséklet és nyomásszenzor van bent, értelem szerűen megnövekedett nyomás esetén tudja, hogy eltömődött, ha hőmérséklet szenzor alapján megvan a megfelelő hőmérséklet, és fordulatszám akkor nekiáll.

Tehat ha valaki el tudja viselni a hibajelzest, akkor nem kell varialni (felteve, hogy csak hibakod van, nem eg folyamatosan a jelzes).

Az viszont tovabbra sem vilagos, hogy az IPC-ben miert lehet beallitani, hogy nincs DPF. Ha ez csak a "most mar mindenkeppen pucolni kell" jelzest tiltja le, akkor kifejezetten karos, sot akar veszelyes is lehet (teljesen eltomodik a szuro, aztan a kovetkezo nagyobb gazadasra kidurran, vagy hasonlok). 

Link to comment
Megosztás:

8 órája, Davee írta:

Azt, hogy mikor áll neki, a dpf-ben található szenzorok alapján végzi, hőmérséklet és nyomásszenzor van bent, értelem szerűen megnövekedett nyomás esetén tudja, hogy eltömődött, ha hőmérséklet szenzor alapján megvan a megfelelő hőmérséklet, és fordulatszám akkor nekiáll.

Ki kell mérni a nyomáskülönbség érzékelő jelét pl. 50% telítettségnél (gondolom ellenállás változás) Majd kivenni a dpf-et és visszaadni egy elektronikával a jelet.

A motorvezérlő azt hinné, hogy 50%-on van, sosem regenerálna, és hibát sem adna.

Link to comment
Megosztás:

4 órája, koco írta:

Az IPC állítgatása nem normál felhasználói tevékenység. A mérnökök azt feltételezik, hogy szakember fog hozzányúlni, aki tudja mi mire való. A lehetőséget viszont meg kell adni, hiszen készült DPF nélküli dízel autó is.

De ha nincs DPF, akkor nem fog utasitast sem kapni, hogy jelezze a regeneralas szuksegesseget, tehat folosleges kikapcsolni. Illetve a motorvezerlonel is lehetne egy ugyanilyen beallitas (valoszinuleg van is, legfeljebb nem jottek ra, hogy kell, igy inkabb sw-t toltogetnek).

 

3 órája, Sztaricsnaja írta:

Ki kell mérni a nyomáskülönbség érzékelő jelét pl. 50% telítettségnél (gondolom ellenállás változás) Majd kivenni a dpf-et és visszaadni egy elektronikával a jelet.

A motorvezérlő azt hinné, hogy 50%-on van, sosem regenerálna, és hibát sem adna.

Me'g elektronika sem biztos, hogy kell, lehet, hogy egy ellenallas is eleg :)

Na jo, ket ellenallas... Megneztem a rajzot, harom csatlakozo van a szenzoron, fold, tap, jel. Ha ilyesmit tennek. elso korbenben ket 1kiloohmos ellenallast probalnek ki.

Sot: egyszeruen ott kell hagyni a szenzort a droton, tenni ra valami kupakot, aztan abban biztos nem lesz tulnyomas :)

Módosítva : csaba66
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.