Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos problémák, kérdések


forumadmin

Recommended Posts

Sziasztok!

Ma volt a vas a szerelőmnél.Olajcsere,klíma tisztítás,pollenszűrő csere.

A kérdésem a következő:

A szerelő nagyon ajánlotta a Q8 10w40-et,ez is került bele.

Valakinek valami tapasztalata ezzel az olajjal?

aha, nem a legjobb ebbe a motorba. abba szintetikus olaj való valami 5w30....

Link to comment
Megosztás:

Sosem értem, miért nehéz betartani ezeket...

Egyértelműen rá van írva, többféle márka is kínál ilyen minősítésű olajat, vagy legalább a viszkozitás stimmelne...

Nem, a sok agyonképzett szaki jobban tudja, mert neki (de tényleg csak neki) ez jobban megéri!!...

Az enyémben is volt 10W40 (még az előző tulaj rakatta bele a helyi "mágussal" Castrol Magnatec 10W40) tiszta szutyok lett belül az egész, ujjnyi tejfölös-olajpárlat az olajsapkán...

Következő cserénél rendes Gm-es 5w30 ment bele, a motor azóta nem szutykos és nem eszi az olajat (ezt előtte sem tette)...

Szerintem következőre, inkább térj vissza 5w30-ra..

Bár mondjuk télen szerintem külön nem jó hogy 10w a mostani...

Üdv!

Ha van GM-LL-A025 minősítése akkor jó bele, de szerintem nincs. Biztos ezen volt jó kedvezménye.
Link to comment
Megosztás:

Sosem értem, miért nehéz betartani ezeket...

Egyértelműen rá van írva, többféle márka is kínál ilyen minősítésű olajat, vagy legalább a viszkozitás stimmelne...

Nem, a sok agyonképzett szaki jobban tudja, mert neki (de tényleg csak neki) ez jobban megéri!!...

Az enyémben is volt 10W40 (még az előző tulaj rakatta bele a helyi "mágussal" Castrol Magnatec 10W40) tiszta szutyok lett belül az egész, ujjnyi tejfölös-olajpárlat az olajsapkán...

Következő cserénél rendes Gm-es 5w30 ment bele, a motor azóta nem szutykos és nem eszi az olajat (ezt előtte sem tette)...

Szerintem következőre, inkább térj vissza 5w30-ra..

Bár mondjuk télen szerintem külön nem jó hogy 10w a mostani...

Üdv!

Úgy látszik most elég jól mellényúltam az olajjal.

Azért köszi mindenkinek,következőnél visszatérek az 5w30-ra.

A ti véleményetekben jobban megbízom,idáig csak jót kaptam itt. :excl:

Üdv:Norboy

Link to comment
Megosztás:

Úgy látszik most elég jól mellényúltam az olajjal.

Azért köszi mindenkinek,következőnél visszatérek az 5w30-ra.

A ti véleményetekben jobban megbízom,idáig csak jót kaptam itt. :excl:

Üdv:Norboy

Meg ha draga lenne a gyari olaj, akkor esetleg ertheto lenne ez a varialas, de a teljesen nevteleneket leszamitva gyakorlatilag az a legolcsobb is...

Link to comment
Megosztás:

Meg ha draga lenne a gyari olaj, akkor esetleg ertheto lenne ez a varialas, de a teljesen nevteleneket leszamitva gyakorlatilag az a legolcsobb is...

Igazából nem volt lényeg hogy olcsóbb legyen az olaj,csak megbíztam a szerelőben.

Hiba volt.... de tanultam belőle.

Link to comment
Megosztás:

Ha a következőnél visszacserélteted akkor minden ok, viszont ezt már max. 15000 km után tedd meg, nehogy a gyári 30000km szerint mert ez nem longlife típusú olaj, mondjuk én amúgy is sűrűbben cseréltetem,(évente= kb.17000 km nálam), mert szerintem az azért picit túlzás, mármint a 2év/30000km egyébként a maga nemében tényleg egy jó minőségű olaj, szóval kárt nem tesz, de nem ebbe az autóba való tartósan:)

Igazából nem volt lényeg hogy olcsóbb legyen az olaj,csak megbíztam a szerelőben.

Hiba volt.... de tanultam belőle.

Link to comment
Megosztás:

Ha a következőnél visszacserélteted akkor minden ok, viszont ezt már max. 15000 km után tedd meg, nehogy a gyári 30000km szerint mert ez nem longlife típusú olaj, mondjuk én amúgy is sűrűbben cseréltetem,(évente= kb.17000 km nálam), mert szerintem az azért picit túlzás, mármint a 2év/30000km egyébként a maga nemében tényleg egy jó minőségű olaj, szóval kárt nem tesz, de nem ebbe az autóba való tartósan:)

Általában kb.10000 km-t megyek évente,és olajcsere is évente van nálam.

A következőnél visszatérek. :excl:

Azért köszi mindenkinek! :(

Link to comment
Megosztás:

Nálam csak ez jöhet szóba és 15.000 Km után mindig csere.

CASTROL EDGE 0W-30 (SLX Longtec)

Minősítések:

* ACEA A3 / B3 / B4

* API SL/CF

* BMW Longlife-01

* MB 229.3 és 229.5

* GM-LL-A-025, GM-LL-B-025

* VW 502.00, 505.00 és 503.01

Nem kizart, hogy a GM cimke alatt is pont ugyanez van, csak joval olcsobban, vagy valami mas, ugyanazzal a specifikacioval. De mindenki ugy szorja a penzet, ahogy jonak latja :excl:

Link to comment
Megosztás:

Nem kizart, hogy a GM cimke alatt is pont ugyanez van, csak joval olcsobban, vagy valami mas, ugyanazzal a specifikacioval. De mindenki ugy szorja a penzet, ahogy jonak latja :excl:

Évi min 30000 km mellett nem érdemes 2-3 ezres árkülönbségeken nagyon gondolkozni. 13-ból megvan a kocsiba az olaj és tudom, hogy az van benne és tudja amit tudnia kell. Nekem ennyit megér.

Link to comment
Megosztás:

Évi min 30000 km mellett nem érdemes 2-3 ezres árkülönbségeken nagyon gondolkozni. 13-ból megvan a kocsiba az olaj és tudom, hogy az van benne és tudja amit tudnia kell. Nekem ennyit megér.

Egy kettes faktort kifelejtettel a gyakoribb csere miatt... Ha nem bizol a gyari eloirasokban, akkor magat a kocsit miert merted megvenni? :excl:

Link to comment
Megosztás:

Egy kettes faktort kifelejtettel a gyakoribb csere miatt... Ha nem bizol a gyari eloirasokban, akkor magat a kocsit miert merted megvenni? :excl:

A kocsit én félig meddig munkára is használom ami nem heti két beindítást és 50 km/hét megtételét jelenti. :( Viszont szeretném, hogy ha már ennyi pénzt áldoztam rá, akkor sokáig tudjam használni ugyanolyan műszaki állapot mellett.

A másik, hogy még nincs olyan olaj ami a 30000-es periódust maximálisan kibírná. Ez egy marketing szöveg amit sokan "mert a szervizben/katalógusban/bármiben ennyit írnak" szépen betartanak.

Én maradok a 15000-nél amiről furcsa mód még egyszer sem akartak szervizben lebeszélni.

Link to comment
Megosztás:

A kocsit én félig meddig munkára is használom ami nem heti két beindítást és 50 km/hét megtételét jelenti. :excl: Viszont szeretném, hogy ha már ennyi pénzt áldoztam rá, akkor sokáig tudjam használni ugyanolyan műszaki állapot mellett.

A másik, hogy még nincs olyan olaj ami a 30000-es periódust maximálisan kibírná. Ez egy marketing szöveg amit sokan "mert a szervizben/katalógusban/bármiben ennyit írnak" szépen betartanak.

Én maradok a 15000-nél amiről furcsa mód még egyszer sem akartak szervizben lebeszélni.

Ez valoban rettento furcsa, hiszen baj nem lesz belole, fizetsz is erte, miert beszelnenek le?

Egyebkent "maximalisan" meg egy kilometert sem bir ki egyetlen olaj sem, hiszen folyamatosan hasznalodik; nem 14999-nel mondja azt, hogy eddig tokeletes voltam, de most kosz, ennyi.

Link to comment
Megosztás:

Nálam csak ez jöhet szóba és 15.000 Km után mindig csere.

CASTROL EDGE 0W-30 (SLX Longtec)

Minősítések:

* ACEA A3 / B3 / B4

* API SL/CF

* BMW Longlife-01

* MB 229.3 és 229.5

* GM-LL-A-025, GM-LL-B-025

* VW 502.00, 505.00 és 503.01

Mondok neked egy érdekességet. Nekem Z17DTL-em van, és amióta megvan a Gm besorolásnak megfelelő ARAL 0W-30-at használok (talán csak az első olajcserém volt GM 5W-30-as olajjal). Nem tudom hogy kinek mennyire tűnt fel, még itt a fórumon is érdeklődtem hogy az olajlámpa miért alszik ki lassan illetve néha pár másodperc múlva felvillan még egyszer egy pillanatra. Megnyugtattak hogy minden H astra ilyen, mert a CANBUS miatt kommunikálgat egymással a kijelző meg az "agy". Az érdekesség viszont az hogy a legutóbbi olajcserénél Castrol Edge 0W-40 Sport-ot raktam bele (tudja az összes legújabb dízel specifikációt) és láss csodát a visszajelző lámpa egy pillanat alatt kialszik és soha nem is pislákol többet. Engem ez meggyőzött, én biztos hogy soha többet mást nem használok az árát meg lesz...om 15-20e km-enként kibírom (mondjuk én könnyen beszélek mert autósboltom van :excl: ).

Link to comment
Megosztás:

Mondok neked egy érdekességet. Nekem Z17DTL-em van, és amióta megvan a Gm besorolásnak megfelelő ARAL 0W-30-at használok (talán csak az első olajcserém volt GM 5W-30-as olajjal). Nem tudom hogy kinek mennyire tűnt fel, még itt a fórumon is érdeklődtem hogy az olajlámpa miért alszik ki lassan illetve néha pár másodperc múlva felvillan még egyszer egy pillanatra. Megnyugtattak hogy minden H astra ilyen, mert a CANBUS miatt kommunikálgat egymással a kijelző meg az "agy". Az érdekesség viszont az hogy a legutóbbi olajcserénél Castrol Edge 0W-40 Sport-ot raktam bele (tudja az összes legújabb dízel specifikációt) és láss csodát a visszajelző lámpa egy pillanat alatt kialszik és soha nem is pislákol többet. Engem ez meggyőzött, én biztos hogy soha többet mást nem használok az árát meg lesz...om 15-20e km-enként kibírom (mondjuk én könnyen beszélek mert autósboltom van :excl: ).

Mar csak az a kerdes, hogy ez a valtozas jo-e, vagy rossz, vagy esetleg semmi jelentosege nincs :(

A valaszt egyebkent nem tudom, csak jelzem, hogy a latszat neha csal... Egyesek pl. azt tartjak jo olajnak, ami nem koszolodik el egybol, hanem meg x km utan is olyan, mint az uj. Ez egyertelmuen hibas elkepzeles, amint azt mar korabban itt megbeszeltuk.

Link to comment
Megosztás:

T Povicsabi!

A Castrol Edge Sport 0W-40 motorolajnak semmilyen GM (Opel) gyártóművi jóváhagyása nincs.

Ezért GM (Opel) autóba nem való.

A bp konszern Castrol márkanéven forgalmazott olajai közül az alábbiak rendelkeznek GM jóváhagyással:

Castrol Edge 0W-30:

GM-LL-A-025, GM-LL-B-025.

Más csomagolásban:

Aral SuperTronic G 0W-30,

BP Visco 7000 M 0W-30.

Castrol SLX Professional B4 5W-30:

GM Dexos 2.

Link to comment
Megosztás:

A kocsit én félig meddig munkára is használom ami nem heti két beindítást és 50 km/hét megtételét jelenti. :excl: Viszont szeretném, hogy ha már ennyi pénzt áldoztam rá, akkor sokáig tudjam használni ugyanolyan műszaki állapot mellett.

A másik, hogy még nincs olyan olaj ami a 30000-es periódust maximálisan kibírná. Ez egy marketing szöveg amit sokan "mert a szervizben/katalógusban/bármiben ennyit írnak" szépen betartanak.

Én maradok a 15000-nél amiről furcsa mód még egyszer sem akartak szervizben lebeszélni.

Valószinüleg azért nem akartak lebeszélni,mert mire eléred a 30 000-es km periódust addig 2-szer fizetsz az olaj cseréért,és ez nekik jobb üzlet,mintha csak 30 000-nél cseréltetnél. :(

Link to comment
Megosztás:

T Povicsabi!

A Castrol Edge Sport 0W-40 motorolajnak semmilyen GM (Opel) gyártóművi jóváhagyása nincs.

Ezért GM (Opel) autóba nem való.

A bp konszern Castrol márkanéven forgalmazott olajai közül az alábbiak rendelkeznek GM jóváhagyással:

Castrol Edge 0W-30:

GM-LL-A-025, GM-LL-B-025.

Más csomagolásban:

Aral SuperTronic G 0W-30,

BP Visco 7000 M 0W-30.

Castrol SLX Professional B4 5W-30:

GM Dexos 2.

Engem jobban meggyőz a gyorsan kialvó olajlámpa mint a Gm jóváhagyása.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.