Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos problémák, kérdések


forumadmin

Recommended Posts

Sziasztok kedves fórumozók!

Eddig azt hittem igaz a mondás hogy Opel sosem kopel.

Igaz is, leírásod alapján nem az autó hibája, megpróbálnám legalább a munkadíjat elengedtetni velük, de ha korrekt a szerviz szerintem elfogadja garanciális problémának, nem túl gyakori, hogy 6ezer után elszálljon a vezérlés... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Még ha ők hibáztak, akkor is azt fogják mondani, hogy anyaghiba volt és fizetős lesz a javítás, ami nem lesz olcsó!

na látod, itt A rosszindulat, és a félrevezetés....

ha anyaghiba volt, akkor az anyag garanciájára lehet javitani a motort. de csak a gyári alkatrésznél.

ha utángyártott az alkatrész akkor az dijmentes amit az anyag gyártója kifizet.

a GM terméknél mindent fizet.

Link to comment
Megosztás:

na látod, itt A rosszindulat, és a félrevezetés....

ha anyaghiba volt, akkor az anyag garanciájára lehet javitani a motort. de csak a gyári alkatrésznél.

ha utángyártott az alkatrész akkor az dijmentes amit az anyag gyártója kifizet.

a GM terméknél mindent fizet.

Hát majd iderül hétfőn milyen súlyosak a károk, mert a motort majd akkor szedik szét. Remélem hogy valamit elfogadnak garanciába, mert annak oka volt hogy átugrott a vezérlés. Akkor lesz még szép, ha kuka a motor.

Egyébként gyári GM vezérlés készletre cserélték az előzött.

Link to comment
Megosztás:

Hát majd iderül hétfőn milyen súlyosak a károk, mert a motort majd akkor szedik szét. Remélem hogy valamit elfogadnak garanciába, mert annak oka volt hogy átugrott a vezérlés. Akkor lesz még szép, ha kuka a motor.

Egyébként gyári GM vezérlés készletre cserélték az előzött.

Azt elfelejtettem írni, hogy a szíj nem szakadt el, semmi külsérelmi nyom nem volt rajta. :lol:

Link to comment
Megosztás:

1,7 cdti motoros H astrám van. Injektorai felújításon estek át hivatalos bosch márkaszervizben, ezt követően a kocsi átlagfogyasztása a korábbihoz képest 1-2 literrel megnőtt. állítólag 30-40 üzem meleg állapot elérését követően beáll majd a fogyasztás, nekem ez kicsit furcsa. Szerintetek?

Link to comment
Megosztás:

1,7 cdti motoros H astrám van. Injektorai felújításon estek át hivatalos bosch márkaszervizben, ezt követően a kocsi átlagfogyasztása a korábbihoz képest 1-2 literrel megnőtt. állítólag 30-40 üzem meleg állapot elérését követően beáll majd a fogyasztás, nekem ez kicsit furcsa. Szerintetek?

Szerintem ők arra gondoltak, hogy az új porlasztók "szorulnak", túl pontos az illesztésük és ezért lett több a fogyasztásod. Magyarul minden befecskendezésnél egy picit tovább vannak nyitva, több üzemanyag jut az égéstérbe. De így szarabbul kéne járnia a motornak és füstölnie is kellene feketén, ha ez tényleg így van. Volt már dolgom jó pár felújított porlasztóval, de ilyen problémával még senki nem jött vissza. Ezt nagyon egyszerű leellenőrizni, megfelelő diagnosztikai műszerrel meg lehet nézni a porlasztók befecskendezett mennyiségeit. Ha nem javul, feltétlen menj vissza!

Link to comment
Megosztás:

Szerintem ők arra gondoltak, hogy az új porlasztók "szorulnak", túl pontos az illesztésük és ezért lett több a fogyasztásod. Magyarul minden befecskendezésnél egy picit tovább vannak nyitva, több üzemanyag jut az égéstérbe. De így szarabbul kéne járnia a motornak és füstölnie is kellene feketén, ha ez tényleg így van. Volt már dolgom jó pár felújított porlasztóval, de ilyen problémával még senki nem jött vissza. Ezt nagyon egyszerű leellenőrizni, megfelelő diagnosztikai műszerrel meg lehet nézni a porlasztók befecskendezett mennyiségeit. Ha nem javul, feltétlen menj vissza!

Állítólag a kocsi vezérlése ennyi idő után tanulja be a felújított injektor új adatait. A motor nem füstöl, nem veszek észre semmi mást, csak a fogyasztás nőtt. Az érdekelne, hogy diesel autónál valóban lehet ilyen jelenség, vagy csak kamuztak.

Link to comment
Megosztás:

Állítólag a kocsi vezérlése ennyi idő után tanulja be a felújított injektor új adatait. A motor nem füstöl, nem veszek észre semmi mást, csak a fogyasztás nőtt. Az érdekelne, hogy diesel autónál valóban lehet ilyen jelenség, vagy csak kamuztak.

A motorvezerlo valoban finomit bizonyos parametereket, ez nem kamu, viszont azt nem tudom, hogy az alapadatokkal valo indulas okozhat-e akkora fogyasztasnovekedest, amekkorat irsz.

Link to comment
Megosztás:

Állítólag a kocsi vezérlése ennyi idő után tanulja be a felújított injektor új adatait. A motor nem füstöl, nem veszek észre semmi mást, csak a fogyasztás nőtt. Az érdekelne, hogy diesel autónál valóban lehet ilyen jelenség, vagy csak kamuztak.

programozni kell a befecskendezőket beszerelés után....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Mióta légszűrőcsere volt az autóban (Z19DT 2006os 120eKm), azóta volt (2-alkalommal), hogy max 1500-2000-ig engedte prörgni a motort és csak 4-5km után működött a megszokott módon, néha pedig, ha épp nem jelentkezik indításkor a hiba, akkor menet közben 2-3-as ban 2000rpm-nél hiába nyomom a gázpedált. hosszú másodpercekig nem történi semmi. Azt hallottam, ennek oka lehet a légszűrő nedvesedése is. (?!)Mégnéztem, kitakarítottam a port a házból, a légszűrő papír része alatt egy vattaszerű anyag van,amit mintha az előző alkalmakkor nem láttam volna mikor cserélik.

Nektek is ilyen a levegő szűrőtők? icon9.gif

Előre is köszönöm a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Mióta légszűrőcsere volt az autóban (Z19DT 2006os 120eKm), azóta volt (2-alkalommal), hogy max 1500-2000-ig engedte prörgni a motort és csak 4-5km után működött a megszokott módon, néha pedig, ha épp nem jelentkezik indításkor a hiba, akkor menet közben 2-3-as ban 2000rpm-nél hiába nyomom a gázpedált. hosszú másodpercekig nem történi semmi. Azt hallottam, ennek oka lehet a légszűrő nedvesedése is. (?!)Mégnéztem, kitakarítottam a port a házból, a légszűrő papír része alatt egy vattaszerű anyag van,amit mintha az előző alkalmakkor nem láttam volna mikor cserélik.

Nektek is ilyen a levegő szűrőtők? icon9.gif

Előre is köszönöm a válaszokat!

Csak mint lehetőség: a levegőszűrő megfelelő? Van rajta lyuggatott fém "rács"? Ha van, akkor az van a motor felőli oldalon?

Link to comment
Megosztás:

Csak mint lehetőség: a levegőszűrő megfelelő? Van rajta lyuggatott fém "rács"? Ha van, akkor az van a motor felőli oldalon?

Szia!

A teteje a rácsos, ez van felfelé, innen távozik a motor felé a levegő, a vattás rész van alulra helyezve, itt szívja be. Az alsó vattás részen, most, hogy szédszedtem és kitakarítottam a dobozt, fekete (talán olajos, kormos) szennyeződést találtam. Most 180 fokkal elfordítva tettem vissza (vízszintesen persze), és majd ránézek pár nap használat után. (ha nem kerülök sorra addig a szervizben).

Előmelegített levegőt kéne kapnia a motornak? Ha igen ez a melegítő még a szűrő előtt van? (hátha tényleg párásodik??)icon2.gif

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok kedves fórumozók!

Eddig azt hittem igaz a mondás hogy Opel sosem kopel. Tegnap viszont este az Opel Combom 1.7 CDTI megadta magát az autópályán. :lol: :D 120 as tempónál olyan volt mintha elfogyott volna az erő és leállt a motor. Kuplung ki és legurúltam a leállósávba. Be índítani nem tudtam, mert az önindító nem bírta átfordítani a motort... Szerelőműhelybe (hivatalos márkakereskedés) történő szállítása után ma kiderült hogy átugrott a vezérlés. Visszatették a vezérlést és az autót beindították amiből olyan füst jött hogy megszólalt a tűzjelző a szervízbe. Az 1 es henger nem működik. Szerintem kapa a motornak.

A vezérműszíj csererét ők csinálták azóta ment az autó kb. 6000 km. Ekkor cserélve lett a vezérműszimering is. ( lehet olyan hogy fel lazzúlt a vezérműszíjtárcsa és megforgott?)

Kérdezni szeretném véleményeteket hogy mi okozhatta hibáját. Én arra gondolok hogy valami anyag hiba miatt elszállt valami a motorba, vagy a vezérműcserére vezethető vissza.

A cég 2 év garit adott akkor a csére. Autóba 110 ezer km van. Gazdája második vagyok.

Válaszotokat köszönöm, és megírom mik romlottak el ha szétszedték a motort.

Üdv.

Ma voltam megnézni az autót, mivel hívtak hogy nem kicsi a probléma. Az 1 henger dugója elolvadt. Mint ha egy műanyagot meggyújtanál és összeolvad. Egyik része a hengerfejre olvadt, másik része pedig a hengerbe égett.

Nem tudni hogy mi lehetett a hiba okozója, ők arra gyanakodnak hogy beszart a porlasztó és telenyomta a hengert üzemanyaggal és a nagy berobbanás valamint a hő hatása miatt adódott, de ez még nem biztos. (vezérléshiba tehát kizárva)

Úgyhogy motor csere lesz a kicsikében........ :devlish: :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Ma voltam megnézni az autót, mivel hívtak hogy nem kicsi a probléma. Az 1 henger dugója elolvadt. Mint ha egy műanyagot meggyújtanál és összeolvad. Egyik része a hengerfejre olvadt, másik része pedig a hengerbe égett.

Nem tudni hogy mi lehetett a hiba okozója, ők arra gyanakodnak hogy beszart a porlasztó és telenyomta a hengert üzemanyaggal és a nagy berobbanás valamint a hő hatása miatt adódott, de ez még nem biztos. (vezérléshiba tehát kizárva)

Úgyhogy motor csere lesz a kicsikében........ :lol: :D

ez a porlaszto hibája okozza. ennek van előjele is bőven, bár aki nem tudja - látott ilyet az nem szokta észrevenni....

egyszerüen becsöpögött a porlasztó, és felizzott a dugattyú.

én már lattam egy pár ilyet ....

szívás.

viszont ennek a hibának nincs köze a vezérléshez....

Link to comment
Megosztás:

Mann-filter szűrőnél szokott lenni az a vattás anyag ráragasztva,azt hiszem annak kell felfelé néznie,nekem is olyan van benne de nem volt vele gondom!

Szia!Arra gondolsz, hogy a fémhálós részét kellene a bejövő levegő útjába és a vattás részt kellene a motor felé áramló levegő elé tennem?Magyarul fordítva? Rákeresek a neten..

Link to comment
Megosztás:

Ma voltam megnézni az autót, mivel hívtak hogy nem kicsi a probléma. Az 1 henger dugója elolvadt. Mint ha egy műanyagot meggyújtanál és összeolvad. Egyik része a hengerfejre olvadt, másik része pedig a hengerbe égett.

Nem tudni hogy mi lehetett a hiba okozója, ők arra gyanakodnak hogy beszart a porlasztó és telenyomta a hengert üzemanyaggal és a nagy berobbanás valamint a hő hatása miatt adódott, de ez még nem biztos. (vezérléshiba tehát kizárva)

Úgyhogy motor csere lesz a kicsikében........ :lol: :D

Nem tudna valaki véletlenül egy jó állapotú 1.7 cdti motort Combóba? Mert a gyári felújított elég húzós árban van.......

Link to comment
Megosztás:

Szia!Arra gondolsz, hogy a fémhálós részét kellene a bejövő levegő útjába és a vattás részt kellene a motor felé áramló levegő elé tennem?Magyarul fordítva? Rákeresek a neten..

A fémhálós fele legyen a motor felé! Azért van a fémháló, hogy a turbó okozta vákuum ne tudja a szűrő "lágy részét" beszívni.

Link to comment
Megosztás:

:lol: Most a legutóbbi két hozzászólástól elbizonytalanodtam.Ha szemben állok a kocsival és leszedem a légszűrő ház tetejét akkor "vattával le és fémhálóval felfelé" látom a légszűrőt. A légszűrőház levett tetejéből induló cső vezet, a légtömegmérőn át,a motor felé, míg a ház alajába a külső levegő beömlő csövét látom. Erősítsetek meg, hogy jól látom, és így van jól beépítve! :D

Link to comment
Megosztás:

:lol: Most a legutóbbi két hozzászólástól elbizonytalanodtam.Ha szemben állok a kocsival és leszedem a légszűrő ház tetejét akkor "vattával le és fémhálóval felfelé" látom a légszűrőt. A légszűrőház levett tetejéből induló cső vezet, a légtömegmérőn át,a motor felé, míg a ház alajába a külső levegő beömlő csövét látom. Erősítsetek meg, hogy jól látom, és így van jól beépítve! :D

Így van jól betéve!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.