Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos problémák, kérdések


forumadmin

Recommended Posts

Van valami egyszerű módja, kideríteni, hogy melyik görgőm csapágyas? Már az is elég lenne ha azt tudnám, hogy hosszbordás, vagy vezérmű ékszíj, igazából készletet vennék így is úgyis.

Illetve még egy kérdés. Ledugóztuk az EGR-t, de nekem állandó hiba jelenségként kezeli(z19dth). Igaz, hogy semmivel nem jár a tengeralattjáró ikon, de baromi idegesítő. Erre ECU programozáson kívül van más mód?

Én most az általános módon dugóztam le, az az egy ilyennel: http://i.ebayimg.com/23/!CBWko1w!mk~$%28KGrHqR,!k4Ez+027ORzBNHQGfI,Ng~~_1.JPG

Arra gondoltam, hogy fúrok rá valahol egy 6-os lyukat, hogy valami átmenjen, és akkor a rendszer talán nem b**ogatna vele. Szerintetek?

Link to comment
Megosztás:

Van valami egyszerű módja, kideríteni, hogy melyik görgőm csapágyas? Már az is elég lenne ha azt tudnám, hogy hosszbordás, vagy vezérmű ékszíj, igazából készletet vennék így is úgyis.

Illetve még egy kérdés. Ledugóztuk az EGR-t, de nekem állandó hiba jelenségként kezeli(z19dth). Igaz, hogy semmivel nem jár a tengeralattjáró ikon, de baromi idegesítő. Erre ECU programozáson kívül van más mód?

Én most az általános módon dugóztam le, az az egy ilyennel: http://i.ebayimg.com...QGfI,Ng~~_1.JPG

Arra gondoltam, hogy fúrok rá valahol egy 6-os lyukat, hogy valami átmenjen, és akkor a rendszer talán nem b**ogatna vele. Szerintetek?

Szerintem le kellene venni a hosszbordásat, aztán kiderül, hogy mi lehet a gond. Ha úgy is nyikorog, akkor a vezérlés görgője lesz, ott meg tovább kell bogarászni. Kérdezd meg a szerelőt, hogy ez járható út e. Nekem az előző autónál így zárták ki a generátor csapágy hibát, és bukkantak rá a vezérlés egyik rossz (gyári, csereintervallumon belül) görgőjére. Úgy már viszont javasolták, hogy cseréltessem a komplett vezérlést, ne csak a görgőt.

Egyébként sikerült a szívósor felújítása? Jobb már az autó?

Link to comment
Megosztás:

Én is ezen agyaltam, hogy járható út e levenni a hosszbordást, és így megtalálni, hogy hol a hiba.

Pont ma lett vége a szívósor sztorinak. Végül csak rá költöttem közel egy új szívósor árát, de vennem kellet nem kevés szerszámot. Illetve egy méretezési hiba miatt megjártam 3 szerelőt, mire valaki megtalálta a hibát. Az örvényszelepkből most egy tengely áll ki, ami sűrű menetes, és 4mm-el hosszabb lett, mint kellett volna így megakadt, és szorúlt. Ilyen kis baki miatt ennyit szívni. Tegnap elött dühömben leszedtem a rudazatot a szívósorról, de úgyse volt jó. Ez annyira felidegesített, hogy ki akartam írattatni a szívósort az ECU-ból, de az volt a mázli, hogy a környéken egy ember tud ilyet, Ő meg nem vette fel a telefont. Mázli. Most az EGR foglalkoztat. Mindenképp leszeretném dugózni valamennyire. Ha nem is teljesen, de legalább részlegesen. Az vele a gondom, hogy teleküldi kartergázzal a szívósort...

Link to comment
Megosztás:

Én is ezen agyaltam, hogy járható út e levenni a hosszbordást, és így megtalálni, hogy hol a hiba.

Pont ma lett vége a szívósor sztorinak. Végül csak rá költöttem közel egy új szívósor árát, de vennem kellet nem kevés szerszámot. Illetve egy méretezési hiba miatt megjártam 3 szerelőt, mire valaki megtalálta a hibát. Az örvényszelepkből most egy tengely áll ki, ami sűrű menetes, és 4mm-el hosszabb lett, mint kellett volna így megakadt, és szorúlt. Ilyen kis baki miatt ennyit szívni. Tegnap elött dühömben leszedtem a rudazatot a szívósorról, de úgyse volt jó. Ez annyira felidegesített, hogy ki akartam írattatni a szívósort az ECU-ból, de az volt a mázli, hogy a környéken egy ember tud ilyet, Ő meg nem vette fel a telefont. Mázli. Most az EGR foglalkoztat. Mindenképp leszeretném dugózni valamennyire. Ha nem is teljesen, de legalább részlegesen. Az vele a gondom, hogy teleküldi kartergázzal a szívósort...

Na jó, de ennek ez a dolga. :-) Szerintem kár kiktatni. Most, hogy már tudjuk, a szívósor ennyire be tud retkelődni, szerintem időnként elég lenne az EGR-rel együtt kitakarítani, nem?

Az meg szerintem évente, kétévente bőven elég lenne. Vagy ennyire macerás a szívósort levenni és kitakarítani?

Link to comment
Megosztás:

Ez egy jó dilemma. A szívósort rendesen kitakarítani, vissza rakni alsó hangon 1 nap, még egy olyan szerelőnek is, aki tudja, hogy hova kell nyúlni, de legnagyobb gond ezzel, hogy a lerakódott retek miatt tönkre mennek a pillangószelepek, és onnantól mit sem ér a takarítás. Szerintem érdemes lezárni az EGR-t. Ha nem is teljesen, de egy részleges lezárástól semmi gond nem lehet még műszakin sem.

Link to comment
Megosztás:

Ez egy jó dilemma. A szívósort rendesen kitakarítani, vissza rakni alsó hangon 1 nap, még egy olyan szerelőnek is, aki tudja, hogy hova kell nyúlni, de legnagyobb gond ezzel, hogy a lerakódott retek miatt tönkre mennek a pillangószelepek, és onnantól mit sem ér a takarítás. Szerintem érdemes lezárni az EGR-t. Ha nem is teljesen, de egy részleges lezárástól semmi gond nem lehet még műszakin sem.

Na jó, de gondolom ez ok-okozat. Ha kitakarítod időnként, nem megy tönkre a pillangószelep. És szerintem tisztítás után bőven elfut évekig. Legalábbis abból kiindulva, hogy lassan nekem 6 év és 90 ezer km alatt még nincs vele gond. (kopp-kopp). :-)

Link to comment
Megosztás:

Na jó, de gondolom ez ok-okozat. Ha kitakarítod időnként, nem megy tönkre a pillangószelep. És szerintem tisztítás után bőven elfut évekig. Legalábbis abból kiindulva, hogy lassan nekem 6 év és 90 ezer km alatt még nincs vele gond. (kopp-kopp). :-)

Persze, itt bőven szerepet játszik az is, hogy milyen műszaki állapotban van az autód. Az EGR arra szolgál, hogy átpörgesse a kipufogógázt, így csökkentse a káros anyag kibocsájtást. Ha lezárod, akkor ugye ezt megakadályozod, így a szívósorba, illetve a hengerekbe csak tiszta levegő juthat.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem érdemes lezárni az EGR-t. Ha nem is teljesen, de egy részleges lezárástól semmi gond nem lehet még műszakin sem.

Kérdés: egyáltalán alapjáraton működik az EGR szelep? A diag progi alapján én azt tapasztaltam, hogy alapjáraton/üresben abszolút nem megy, a gázpedál állás és a terhelés alapján kb 30%-os értékig szabályoz az EGR, utána lezár. Persze ez bármilyen sebességnél is működik, ha a 30%-os terhelés alatt van. Hogy érthetőbb legyen: ha mész 5.-ben 90-nel, akkor a terhelésed és a gázpedál állás 30% alatt van, akkor bizony működik az EGR, és környezetet véd.

Gondolom a 30% felett azért zár le, mert "sejti" az agya, hogy gyorsítasz, és akkor kell a teljes ménes, így akkor lezár.

Nos, ha tényleg nem megy alapjáraton, akkor abszolút nincs köze a műszaki vizsgához, mivel ott nem mozog az autó.

Link to comment
Megosztás:

Van valami egyszerű módja, kideríteni, hogy melyik görgőm csapágyas? Már az is elég lenne ha azt tudnám, hogy hosszbordás, vagy vezérmű ékszíj, igazából készletet vennék így is úgyis.

Illetve még egy kérdés. Ledugóztuk az EGR-t, de nekem állandó hiba jelenségként kezeli(z19dth). Igaz, hogy semmivel nem jár a tengeralattjáró ikon, de baromi idegesítő. Erre ECU programozáson kívül van más mód?

Én most az általános módon dugóztam le, az az egy ilyennel: http://i.ebayimg.com...QGfI,Ng~~_1.JPG

Arra gondoltam, hogy fúrok rá valahol egy 6-os lyukat, hogy valami átmenjen, és akkor a rendszer talán nem b**ogatna vele. Szerintetek?

Az EGR-szelep együtt dolgozik a fojtószeleppel. A ledugózott EGR felől nem tud áramlani a gáz,

a fojtószelepet viszont az ECU zárja bizonyos fokig, ezért vákum keletkezik a szívócsőben!

A vezérlőnek ez persze nem tetszik, ezért a hibajel. Talán a fojtószelepet is ki kéne iktatni...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Azzal a kérdéssel fordulok hozzátok, hogy tapasztalt e valaki olyat, hogy visszaejti a gázolajat és nem indul a kocsi?

3 héttel ezelőtt indítanám és nem indul :S A gázolajszűrőt szétszedvén látom hogy üres feltöltöm indítózok és ezt eljácva 4 szer végül beindult.

Ezekután tökéletesen működött mostanáig. Ma megállok a kúton tankolni fizetek és nem indul, feltöltöm a szürönél nem indul szetszedem ismet csak felig van ezt eljacottam 8 szor de hiába nem tudtam életet lehelni bele.

Valakinek valami ötlet? Válaszokat megköszönöm.

üdv Tamás

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma vettem észre, hogy az üzemmeleg motornál, csak a gyújtást ráadva, a motortérben valami megy.

Olyasmi a hangja, mint egy kis elektromos motornak.

A képen pirossal jelölt részen belül hallom, ha közel hajolok.

Mi ez? Rendben van ha gyújtás ráadáskor hallom.

Válaszokat köszönöm!

2013-01-26%2016.jpg

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma vettem észre, hogy az üzemmeleg motornál, csak a gyújtást ráadva, a motortérben valami megy.

Olyasmi a hangja, mint egy kis elektromos motornak.

A képen pirossal jelölt részen belül hallom, ha közel hajolok.

Mi ez? Rendben van ha gyújtás ráadáskor hallom.

Válaszokat köszönöm!

Ez a folytószelep állító motorja és ennek ilyen hangja van. Elvileg hidegen is hallani kell.

Link to comment
Megosztás:

Bizony, én hallom hideg motornál is. (Ugyan ez a kódú motorom van.)

Erről jut eszembe: Én ha csak kinyitom az ajtót, az utastérben ilyen állítómotor-szerű hangokat hallok dolgozni a műszerfal felől. Ez mi lehet?

Azért furcsa, mert a céges "fapados" kombi H Astrában soha nem hallok hasonlót.

Link to comment
Megosztás:

Bizony, én hallom hideg motornál is. (Ugyan ez a kódú motorom van.)

Erről jut eszembe: Én ha csak kinyitom az ajtót, az utastérben ilyen állítómotor-szerű hangokat hallok dolgozni a műszerfal felől. Ez mi lehet?

Azért furcsa, mert a céges "fapados" kombi H Astrában soha nem hallok hasonlót.

Azt hiszem, az automata klímával azonosították sokan korábban, az állít valamit ilyenkor, de részemről csak tipp mert nekem manuális van...:)!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma vettem észre, hogy az üzemmeleg motornál, csak a gyújtást ráadva, a motortérben valami megy.

Olyasmi a hangja, mint egy kis elektromos motornak.

A képen pirossal jelölt részen belül hallom, ha közel hajolok.

Mi ez? Rendben van ha gyújtás ráadáskor hallom.

Válaszokat köszönöm!

Szia!

Más téma:

A képen a saját autód motortere látható? Ha igen,akkor töltsd fel a hűtő vizedet,mert elég alacsonyan van a szint a tartályban.

Ha nem a Te autód motortere,csak egy belinkelt kép,akkor nem szoltam. :)

Link to comment
Megosztás:

Insp 4 kóddal találkozott valaki? "Víz a gázolajszűrőben".

Ez eddig oké, de mi a teendő? Azonnali csere, vagy ráér még tavaszig? Ugyanis tavasszal cseréltem szűrőt, kb. 10 ezret ment eddig.

Ennyi ideig bírná?

A szuro aljan van egy csavar, ott le kell engedni a vizet. Valami beteg gazolajad lehet, mert kibir 60ezret is, annyi a csereperiodusa.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Más téma:

A képen a saját autód motortere látható? Ha igen,akkor töltsd fel a hűtő vizedet,mert elég alacsonyan van a szint a tartályban.

Ha nem a Te autód motortere,csak egy belinkelt kép,akkor nem szoltam. :)

Köszönöm a vàlaszokat!

A képen a sajàt kocsim van. Igen én is làttam, hogy alacsony a szint.

Pàr hònapja mostuk àt a hűtőrendszert és kapott egy ùj kiegyenlìtö tartàlyt.

Valahol elment egy kevés hűtőfolyadék, de meg is àllt a csökkenés.

Ròzsaszìn folyadék kell bele, ugye?

Javasoltok valamilyen màrkàt?

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Más téma:

A képen a saját autód motortere látható? Ha igen,akkor töltsd fel a hűtő vizedet,mert elég alacsonyan van a szint a tartályban.

Ha nem a Te autód motortere,csak egy belinkelt kép,akkor nem szoltam. :)

Köszönöm a valaszokat!

A képen a sajat kocsim van. Igen en is lattam, hogy alacsony a szint.

Par honapja mostuk at a hűtőrendszert es kapott egy uj kiegyenlito tartalyt.

Valahol elment egy keves hűtőfolyadek, de meg is allt a csokkenes.

Rozsaszin folyadek kell bele, ugye?

Javasoltok valamilyen markat?

Link to comment
Megosztás:

Valahol elment egy keves hűtőfolyadek, de meg is allt a csokkenes.

Javasoltok valamilyen markat?

Ha nem fogy a viz, akkor elmegy annyival is siman, amennyi benne van...

Javasolt marka a GM, vagy az, amit korabban tettel bele. Ha nem GM volt, es esetleg nem jo bele, akkor legalabb konzekvens maradsz :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.