Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ASTRA H-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek


forumadmin

Recommended Posts

7 órája, csaba66 írta:

Azert a "biztos" enyhe tulzas...

Ketsegtelenul igy lenne jo es logikus, csak a kivitelezes kerdeses. Ha lenne ra egyszeru megoldas, akkor pl. a regebbi tipusu hutogepek sem kapcsolgatnanak...

Majd nyaron utanajarok a dolognak, ha el nem felejtem. Ma bekapcsoltam a klimat 22 fokra allitott homerseklet mellett, de az X megjelenesen tul nem tapasztaltam semmit, vagyis nem volt egy sikeres kiserlet :)

A kompresszor sem kapcsolt be?

Egyébként nagy különbség lehet a dízel és a benzinesek között is, a nyomatékos dízel motoroknál kevésbé (vagy egyáltalán) nem érezhető teljesítménydeficit.

Link to comment
Megosztás:

22 perce, sasa58 írta:

A kompresszor sem kapcsolt be?

Egyébként nagy különbség lehet a dízel és a benzinesek között is, a nyomatékos dízel motoroknál kevésbé (vagy egyáltalán) nem érezhető teljesítménydeficit.

Hallani nem hallottam, de feltetelezem, hogy bekapcsolt. A kerdes ugye az, hogy megy-e a vegtelensegig, vagy leall, ha tulhul a hocserelo, vagy valamilyen rafinalt modon meg van oldva, hogy se tul nem hul, se nem all le.

Egyebkent jobban belegondolva, jelen esetben inkabb a kintrol bejovo minusz ot fokos levego hutotte a hocserelot, es nem forditva... Igy a paratlanitas sem vilagos, hogy mukodik, illetve csak a belso levegot keringetve tudom elkepzelni.

A bekapcsolt allapot ellenorzese nem bonyolult, mar megneztem, melyik rele adja az aramot a kompresszor kuplungjara.

At kene huzni egy kabelt a motorterbol az utasterbe. Mintha itt is lett volna szo arrol, hogy hol lehet ezt praktikusan megoldani, de nem talalom. Nem emlekszik valaki? Koszonom.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, csaba66 írta:

Hallani nem hallottam, de feltetelezem, hogy bekapcsolt. A kerdes ugye az, hogy megy-e a vegtelensegig, vagy leall, ha tulhul a hocserelo, vagy valamilyen rafinalt modon meg van oldva, hogy se tul nem hul, se nem all le.

Egyebkent jobban belegondolva, jelen esetben inkabb a kintrol bejovo minusz ot fokos levego hutotte a hocserelot, es nem forditva... Igy a paratlanitas sem vilagos, hogy mukodik, illetve csak a belso levegot keringetve tudom elkepzelni.

A bekapcsolt allapot ellenorzese nem bonyolult, mar megneztem, melyik rele adja az aramot a kompresszor kuplungjara.

At kene huzni egy kabelt a motorterbol az utasterbe. Mintha itt is lett volna szo arrol, hogy hol lehet ezt praktikusan megoldani, de nem talalom. Nem emlekszik valaki? Koszonom.

Nézd meg a kompresszort a motorháztető alatt, hogy forog-e! :) Lehet hogy "kőkorszaki" módszer, de még mindig biztosabb mint hallgatózni! :-):icon13:

Nekem is elindul -12 fokban is. Igaz nem járattam sokáig.

 

A menet közbeni ledes figyelésnek én nem gondoltam ilyen nagy feneket keríteni. :) A kompresszor kuplungjának a vezetéke az UEC-be megy, ezt én is tudom kapásból. De szerintem legegyszerűbb a kompresszoron a csatlakozóra párhuzamosan rácsatlakozni. Egy vékony vezeték akár az ajtó kéderén keresztül is befér. Mondjuk alulról valahol a küszöbnél. A vezetéket esetleg ragasztószalaggal rögzítem, hogy ne lifegjen menet közben. A végére egy 12V-os LED és kész. Nem kell annak állandóan ott lennie. Egy néhány órás 200km-es út alatt szerintem kiderül, hogy mi újság.

Amúgy ha mindenképp elegánsan akarod kivitelezni, nekem úgy rémlik, hogy valahol a pedálok fölött van egy vakdugó, amit átfúrva lehet a motortérből az utastérbe plusz madzagot behozni.

Link to comment
Megosztás:

57 perce, Cserenkov írta:

Nézd meg a kompresszort a motorháztető alatt, hogy forog-e! :) Lehet hogy "kőkorszaki" módszer, de még mindig biztosabb mint hallgatózni! :-):icon13:

Nekem is elindul -12 fokban is. Igaz nem járattam sokáig.

 

A menet közbeni ledes figyelésnek én nem gondoltam ilyen nagy feneket keríteni. :) A kompresszor kuplungjának a vezetéke az UEC-be megy, ezt én is tudom kapásból. De szerintem legegyszerűbb a kompresszoron a csatlakozóra párhuzamosan rácsatlakozni. Egy vékony vezeték akár az ajtó kéderén keresztül is befér. Mondjuk alulról valahol a küszöbnél. A vezetéket esetleg ragasztószalaggal rögzítem, hogy ne lifegjen menet közben. A végére egy 12V-os LED és kész. Nem kell annak állandóan ott lennie. Egy néhány órás 200km-es út alatt szerintem kiderül, hogy mi újság.

Amúgy ha mindenképp elegánsan akarod kivitelezni, nekem úgy rémlik, hogy valahol a pedálok fölött van egy vakdugó, amit átfúrva lehet a motortérből az utastérbe plusz madzagot behozni.

Azt meg nem sikerult megoldanom, hogy menet kozben kukkoljak a motorterben :) Hosszabb tavon kerdeses a dolog, nem csak allas koben... Egyebkent egy kamerat is be lehetne rakni :)

Az athuzott kabel mashoz is jol johet, igy erdemes betenni, es otthagyni, ha nem tul bonyolult. Azt a dugot megnezem, koszonom.

A -12 fokos tortenet rogton a hidegen torteno inditas utan volt, vagy mar miutan mentel vele egy utat?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Lehet, hogy lecserélem a G Astránkat és a H Astra irányában indulnék el.Abból is az 1.6-os benzines érdekelne.

Azt tudom, hogy két féle motor is van az 1.6-ból de melyik a jobb?Egyszer olvastam itt a fórumon erről de már nem találom.

A másik, hogy cserélte már valaki a középkonzolon lévő CD-s rádiót Androidos USB-s dologra?

 

Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

6 perce, DM101 írta:

Sziasztok,

Lehet, hogy lecserélem a G Astránkat és a H Astra irányában indulnék el.Abból is az 1.6-os benzines érdekelne.

Azt tudom, hogy két féle motor is van az 1.6-ból de melyik a jobb?Egyszer olvastam itt a fórumon erről de már nem találom.

A másik, hogy cserélte már valaki a középkonzolon lévő CD-s rádiót Androidos USB-s dologra?

 

Köszönöm

A Z16XEP (105LE, 2006-ig) és a Z16XER(115LE) közül lehet választani.

Z16XEP-t ismerem, annak típushibái a leömlő repedése és a twinport rudazat kopása/lötyögése. Egyenként 70-80e Ft kiadást jelentettek, nekem megvolt mindkettő 200e km alatt.

Én ha tehetném a Z16XER-t választanám, ott ugyanezen a távon lehet hogy legalább egyszer cserés ugyan a vezérlésmódosító ami kb hasonló tétel, de legalább kicsit megyeget is és jobban fogyaszt.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

28 perce, DM101 írta:

Sziasztok,

Lehet, hogy lecserélem a G Astránkat és a H Astra irányában indulnék el.Abból is az 1.6-os benzines érdekelne.

Azt tudom, hogy két féle motor is van az 1.6-ból de melyik a jobb?Egyszer olvastam itt a fórumon erről de már nem találom.

A másik, hogy cserélte már valaki a középkonzolon lévő CD-s rádiót Androidos USB-s dologra?

 

Köszönöm

Olvasd át és megkapod a választ a kérdésidre a motorral kapcsolatban:

http://opelmuhely.com/leiras-reszletei/230/z16xep_vs_z16xer

A fejegység kérdésre pedig annyit tudok mondani, hogy többen is használnak androidos fejegységet, mindegyik típusra gyártott plug&play, és kezel mindent, nekem még a régebbi WinCE változat van de az is visz mindent.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

17 perce, DM101 írta:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Lenne még egy kérdésem.Mennyire jellemző a hátsó kartámasz erre a kocsira?Utólag valahogy bele lehet varázsolni ilyesmit?

Hátul van olvasólámpa?

Szerintem nem nagyon jellemző, pedig elvileg létezik, de csak kombihoz, 4 ajtóshoz és TT-hez (jobb oldali kép): astrasedh_029.jpg

Nekem lenyitható a hátsó ülésnek csak a középső része, de szerintem azt sem kifejezetten kartámasznak találták ki. A legtöbb H Astrában pedig nem is lehet három részben lehajtan a hátsó üléssort csak kettőben. Még ha a coolboxot berakom, az elvileg funkcionálhat kartámaszként, de az sem túl kényelmes, mert magas.

Van hátul olvasólámpa.

Módosítva : Cserenkov
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, DM101 írta:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Lenne még egy kérdésem.Mennyire jellemző a hátsó kartámasz erre a kocsira?Utólag valahogy bele lehet varázsolni ilyesmit?

Hátul van olvasólámpa?

Ahogy Cserenkov kolléga is írta, csak kombi és TT-ben volt, de ritka nagyon, én élőben itthon nem is láttam még.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

8 órája, Davee írta:

Ahogy Cserenkov kolléga is írta, csak kombi és TT-ben volt, de ritka nagyon, én élőben itthon nem is láttam még.

Nekem van, de szerintem egy kezemen meg lehet szamolni, hanyszor volt hasznalva :)

Nem gondoltam volna, hogy ez ritkasag, itthon vette a kocsit az elozo tulaj. Nem lehet, hogy a kombi es Cosmo miatt helybol jart hozza?

===========

Modositani kell tanaimat, nem kartamasz, hanem az ules kozepe dontheto le (kevertem egy korabbi, francia autommal :) ). Szoval akkor nincs ritkasagtani ellenpeldam, bocsanat...

Módosítva : csaba66
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

A kartámasz nem a kartámasz volta miatt hasznos szerintem, hanem a "sílécalagút" (vagy mifene a neve) miatt. Itt át lehet dugni pl egy partvisnyelet vagy bármilyen hosszú tárgyat, miközben akár ketten is ülnek hátul, nem kell lehajtani hozzá egyik ülést se. Anno én bosszankodtam ezen: a G astrámban volt ilyen és nagyon szerettem, ebből nem tudom, miért spórolták ki.

Link to comment
Megosztás:

58 perce, dsteel írta:

A kartámasz nem a kartámasz volta miatt hasznos szerintem, hanem a "sílécalagút" (vagy mifene a neve) miatt. Itt át lehet dugni pl egy partvisnyelet vagy bármilyen hosszú tárgyat, miközben akár ketten is ülnek hátul, nem kell lehajtani hozzá egyik ülést se. Anno én bosszankodtam ezen: a G astrámban volt ilyen és nagyon szerettem, ebből nem tudom, miért spórolták ki.

Ilyen szempontból akkor nekem is van "sílécalagutam" vagy mim... Ha lehajtom a középső részt, akkor egy kb 2 méter hosszú valami befér a kis 5 ajtósba úgy hogy hátul még ketten ülhetnek. Úgyhogy nem spórolták ki, csak alapból nem járt, feláras volt. Még a K Astrához sem jár alapból. Valami "variálható csomagtér" az extralistán a fantázianeve. És akkor nem az alap 40-60% ülésfelosztást kapod, hanem 40-20-40%.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Klima ugyek:

Az OpCom mutatja, hogy megy-e kompresszor, nem kell kulon buveszkedni. A klima nyomas alatti sorban van, A/C Request neven.

Garazsbol indultam, az egesz kocsi 9 fokos volt. Nehany szaz meter utan klima be; X megjelent, de az OpCom szerint nem ment. Beneztem a motorhazba: szerintem sem ment :)
 
Negyed ora mulva ujabb proba, ekkor mar az OpCom jelezte, hogy bekapcsolt, de nem alltam meg "eloben" megnezni. Hat percig hagytam, aztan kikapcsoltam, miutan magatol nem allt le.

Egyelore a lenyeg az, hogy OpCommal lehet nezegetni, mindenki probalgathatja kedvere, pl. azt is, hogy padlogazra kikapcsol-e. Korabban nagy terhelest, vagy valami ilyesmit irtam, de az nem logikus, mert ha nincs padlon, akkor meg lehet nyomni neki, azaz nem kell kiloni a klimat.

 

Link to comment
Megosztás:

16 perce, csaba66 írta:

Klima ugyek:

Az OpCom mutatja, hogy megy-e kompresszor, nem kell kulon buveszkedni. A klima nyomas alatti sorban van, A/C Request neven.

Garazsbol indultam, az egesz kocsi 9 fokos volt. Nehany szaz meter utan klima be; X megjelent, de az OpCom szerint nem ment. Beneztem a motorhazba: szerintem sem ment :)
 
Negyed ora mulva ujabb proba, ekkor mar az OpCom jelezte, hogy bekapcsolt, de nem alltam meg "eloben" megnezni. Hat percig hagytam, aztan kikapcsoltam, miutan magatol nem allt le.

Egyelore a lenyeg az, hogy OpCommal lehet nezegetni, mindenki probalgathatja kedvere, pl. azt is, hogy padlogazra kikapcsol-e. Korabban nagy terhelest, vagy valami ilyesmit irtam, de az nem logikus, mert ha nincs padlon, akkor meg lehet nyomni neki, azaz nem kell kiloni a klimat.

 

És mindeközben hány fokra volt állítva a fűtés/hűtés?

Link to comment
Megosztás:

22 perce, sasa58 írta:

És mindeközben hány fokra volt állítva a fűtés/hűtés?

20 fokon volt.

Ki kell talalni, mit erdemes nezni, mert igy nagyon nem stimmel a dolog... Illetve ugy tudom elkepzelni, hogy belso keringetesre rakja, mert a kintrol jovo levegon nincs mit huteni.

Lehetett volna magasabbra is tekerni, de nem gondoltam akkor erre, csak azt akartam kideriteni, mutatja-e az OpCom a kompresszor allapotat. Kene nezni a legterelok allasat is, akkor kiderul, belso keringetesen van-e. Vegulis a paratlanitas igy tudna mukodni, valoszinuleg ez tortenik, es akkor az is ertheto, amikor megy a klima, illetve az is, ha hideg belterrel nem indul el.

Link to comment
Megosztás:

21 perce, csaba66 írta:

20 fokon volt.

Ki kell talalni, mit erdemes nezni, mert igy nagyon nem stimmel a dolog... Illetve ugy tudom elkepzelni, hogy belso keringetesre rakja, mert a kintrol jovo levegon nincs mit huteni.

Lehetett volna magasabbra is tekerni, de nem gondoltam akkor erre, csak azt akartam kideriteni, mutatja-e az OpCom a kompresszor allapotat. Kene nezni a legterelok allasat is, akkor kiderul, belso keringetesen van-e. Vegulis a paratlanitas igy tudna mukodni, valoszinuleg ez tortenik, es akkor az is ertheto, amikor megy a klima, illetve az is, ha hideg belterrel nem indul el.

Ebből most megint nem derül ki, hogy fűtött-e, vagy hűtött. Bár szerintem inkább fűtött, a garázs ellenére a kocsiban mért hőmérséklet valószínűleg 20 fok alatt volt. Ami számomra érdekesebb, hogy miért nem indult be azonnal?

Nekem sajnos nincs OpComom, bár gondolkodok rajta, csak sok olyat olvasok, hogy befürödtek az ebayről rendelt cuccal.

Módosítva : sasa58
Link to comment
Megosztás:

56 perce, sasa58 írta:

Ebből most megint nem derül ki, hogy fűtött-e, vagy hűtött. Bár szerintem inkább fűtött, a garázs ellenére a kocsiban mért hőmérséklet valószínűleg 20 fok alatt volt. Ami számomra érdekesebb, hogy miért nem indult be azonnal?

A klima csak huteni tud... Ha futeni is tudna, akkor nem kene QuickHeat, ami pl. Cserenkovnak van.

Azert nem indult be azonnal, mert olyan hideg volt, hogy azon mar nem tudott volna mit huteni.

Amikor a belso levego mar adott homerseklet folott van, akkor elindul, lehuti, de utana egybol megy is melegedni, tehat a vegeredmeny futes, csak paratlanitott levegovel. Ehhez persze az is kell, hogy belso keringetesre kapcsoljon kozben.

Link to comment
Megosztás:

3 órája, csaba66 írta:

Kene nezni a legterelok allasat is, akkor kiderul, belso keringetesen van-e.

Ezt megoldhatták volna úgy is, ha az autó kapcsolja be, akkor is visszajelezzen, nem csak akkor, amikor manuálisan kapcsoljuk. Így pl. ugyanúgy nem lehet megnézni, hogy működik-e a levegőminőség érzékelő, csak op-commal.

Link to comment
Megosztás:

13 órája, csaba66 írta:

A klima csak huteni tud... Ha futeni is tudna, akkor nem kene QuickHeat, ami pl. Cserenkovnak van.

Azert nem indult be azonnal, mert olyan hideg volt, hogy azon mar nem tudott volna mit huteni.

Amikor a belso levego mar adott homerseklet folott van, akkor elindul, lehuti, de utana egybol megy is melegedni, tehat a vegeredmeny futes, csak paratlanitott levegovel. Ehhez persze az is kell, hogy belso keringetesre kapcsoljon kozben.

Nem akarok már megint belebonyolódni, én nem olyan direkt fűtésre gondoltam, mint a QuickHeat.  Laikusként: mindenféle klímánál ott dől el, hogy fűt-e vagy hűt-e, hogy a beállított hőmérséklet magasabb, vagy alacsonyabb, mint a fűtendő objektum mért hőmérséklete. Természetesen a fűtést csak akkor tudja produkálni, ha a  fűtő/hűtö víz megfelelő hőmérsékletű, viszont továbbra is állítom, hogy a légkondi bekapcsolása után érezhetően intenzívebb lesz a fűtés. Hogy ezt hogy éri el, tudományosan nem tudom/akarom magyarázni, ezt rád bízom.:)

Módosítva : sasa58
Link to comment
Megosztás:

19 órája, Astra555 írta:

Ezt megoldhatták volna úgy is, ha az autó kapcsolja be, akkor is visszajelezzen, nem csak akkor, amikor manuálisan kapcsoljuk. Így pl. ugyanúgy nem lehet megnézni, hogy működik-e a levegőminőség érzékelő, csak op-commal.

Valoszinuleg legtobbszor keveri a kulso es belso levegot, mert valamennyi friss kell, viszont ha kint hideg van, akkor tul sok kulso levegovel (foleg, amig hideg a motor) gyengebb lenne a futes, vagy ha kint dog meleg van, akkor nagyon a klima elleneben dolgozna a csak kulso levego.

Tehat egy aranyt tudna kijelezni, ami a legtobb embert feltehetoen nem nagyon hozna lazba. Amikor a gombot megnyomjuk, az azt jelenti, hogy most akkor semmi sem johet kintrol.

Tobbszor elofordult, telen es nyaron is, hogy jonak ereztem ablakon at beengedni egy adag friss levegot; ez lehet annak a kovetkezmenye, hogy hiaba nincs belso keringetesre allitva, nem csak kintrol veszi azt a levegot, amit atnyom a klimatizalo rendszeren.

8 órája, sasa58 írta:

Nem akarok már megint belebonyolódni, én nem olyan direkt fűtésre gondoltam, mint a QuickHeat.  Laikusként: mindenféle klímánál ott dől el, hogy fűt-e vagy hűt-e, hogy a beállított hőmérséklet magasabb, vagy alacsonyabb, mint a fűtendő objektum mért hőmérséklete. Természetesen a fűtést csak akkor tudja produkálni, ha a  fűtő/hűtö víz megfelelő hőmérsékletű, viszont továbbra is állítom, hogy a légkondi bekapcsolása után érezhetően intenzívebb lesz a fűtés. Hogy ezt hogy éri el, tudományosan nem tudom/akarom magyarázni, ezt rád bízom.:)

Ha egy hutoszekrenyt kiteszel minusz 10 fokba, nem fogja plusz ket fokra melegiteni a benne levo kajat. Epulet klimabol van huto/futo fajta, de ez egy plusz funkcio, amit bele kell epiteni, azaz helybol nem tudja barmelyik klima.

Intenzivebb futes: lehet, hogy a szarazabb levegot melegebbnek erzed, bar mastol ilyet meg nem hallottam. Es nyilvan benne van az is, hogy mit var valaki: aki jobb futest, az erzi, aki nem, az nem erzi :)

De ha csak a kezelesi utmutatot nezzuk: ott sem irnak arrol, hogy ha intenzivebb futest akarunk, kapcsoljuk be a klimat, hanem csak a paratlanitast emlitik.

 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, csaba66 írta:

Valoszinuleg legtobbszor keveri a kulso es belso levegot, mert valamennyi friss kell, viszont ha kint hideg van, akkor tul sok kulso levegovel (foleg, amig hideg a motor) gyengebb lenne a futes, vagy ha kint dog meleg van, akkor nagyon a klima elleneben dolgozna a csak kulso levego.

Tehat egy aranyt tudna kijelezni, ami a legtobb embert feltehetoen nem nagyon hozna lazba. Amikor a gombot megnyomjuk, az azt jelenti, hogy most akkor semmi sem johet kintrol.

Tobbszor elofordult, telen es nyaron is, hogy jonak ereztem ablakon at beengedni egy adag friss levegot; ez lehet annak a kovetkezmenye, hogy hiaba nincs belso keringetesre allitva, nem csak kintrol veszi azt a levegot, amit atnyom a klimatizalo rendszeren.

 

Ez nagyon nem valószínű!

A zsalu elég buta szerkezet a H Astrában. Nincs helyzetérzékelője, hogy most tudja épp hol a lapát és milyen arányban honnan jön a levegő. Sőt mégcsak végálláskapcsolója sincs. (Ezért töri el gyakran a tengelyt.) Két vezeték megy a motorba, ennyi az összes vezérlés. Végállástól végállásig megy, így vagy külső levegőt szív be az utastér ventilátor, vagy belsőt. Még csak azt sem tartom valószínűnek, hogy mondjuk percenként kapcsolgatna a két állás között.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Cserenkov írta:

Ez nagyon nem valószínű!

A zsalu elég buta szerkezet a H Astrában. Nincs helyzetérzékelője, hogy most tudja épp hol a lapát és milyen arányban honnan jön a levegő. Sőt mégcsak végálláskapcsolója sincs. (Ezért töri el gyakran a tengelyt.) Két vezeték megy a motorba, ennyi az összes vezérlés. Végállástól végállásig megy, így vagy külső levegőt szív be az utastér ventilátor, vagy belsőt. Még csak azt sem tartom valószínűnek, hogy mondjuk percenként kapcsolgatna a két állás között.

Az OpCom ECC Diagnostic Data List 3-ban az alabbiak szerepelnek:

Blower Fan Setting
Blower Feedback
Blending Flap Position
Air Distribution Flap Position
Air Distribution Flap Calibration
Recirculation Flap Position

Tehat van egy kevero zsalu pozicio es egy belso keringetesi zsalu pozicio is. Hogy ezt mibol allapitja meg, azt nem tudom, szetszedve meg nem lattam.

Az a baj, hogy latszolag csak egy Diagnostic Data List elemeit lehet menteni, pedig jo lenne, ha tudnek egy sajat listat osszeallitani. De a "Recirculation Flap Position" mindenkeppen arra utal, hogy tudja keverni a kulso es belso levegot.

Egyebkent az is egy lehetoseg, hogy leallaskor kitolja egy szelso pozicioba (erre utalhat a sokak altal furcsallt kerreges a kulcs kihuzasa utan, es nyilvan ilyenkor sikerul neha eltorni is). Aztan indulas utan nyilvantartja, mennyit tolt rajta jobbra es balra, igy tudja a poziciot, nem kell kulon erzekelo.

 

Módosítva : csaba66
Link to comment
Megosztás:

3 órája, csaba66 írta:

Egyebkent az is egy lehetoseg, hogy leallaskor kitolja egy szelso pozicioba (erre utalhat a sokak altal furcsallt kerreges a kulcs kihuzasa utan, es nyilvan ilyenkor sikerul neha eltorni is). Aztan indulas utan nyilvantartja, mennyit tolt rajta jobbra es balra, igy tudja a poziciot, nem kell kulon erzekelo.

 

Ha leállítod az autót és kihúzod a kulcsot, akkor lezár (tehát belső keringetés állásba vált), ez egyértelmű. De nekem ez így elég zavaros. Ha tudja mennyit kell a lapáton fordítani, akkor mért nem tudja, hogy ha elért a szélső állásba, akkor álljon le?

Én már szedtem szét azt a részt darabokra. Semmi nincs benne csak egy villanymotor egy + és egy - kivezetéssel. Ha nem jó pozícióban rakod vissza a lapátot, magától azt se tudja, hogy nyitva vagy zárva van a recirkulációs zsalu.

Nagyon sokaknak volt már eltörve a lapát tengelye. De olyan panaszt még nem hallottam sehol, hogy olyankor nem hűt eléggé a klíma, vagy gyenge a fűtés. Pedig ha eltörik, akkor képtelen belső keringetés pozícióba átfordítani a lapátot.

Módosítva : Cserenkov
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.