Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ASTRA H-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek


forumadmin

Recommended Posts

8 órája, Cserenkov írta:

Ha leállítod az autót és kihúzod a kulcsot, akkor lezár (tehát belső keringetés állásba vált), ez egyértelmű. De nekem ez így elég zavaros. Ha tudja mennyit kell a lapáton fordítani, akkor mért nem tudja, hogy ha elért a szélső állásba, akkor álljon le?

Én már szedtem szét azt a részt darabokra. Semmi nincs benne csak egy villanymotor egy + és egy - kivezetéssel. Ha nem jó pozícióban rakod vissza a lapátot, magától azt se tudja, hogy nyitva vagy zárva van a recirkulációs zsalu.

Nagyon sokaknak volt már eltörve a lapát tengelye. De olyan panaszt még nem hallottam sehol, hogy olyankor nem hűt eléggé a klíma, vagy gyenge a fűtés. Pedig ha eltörik, akkor képtelen belső keringetés pozícióba átfordítani a lapátot.

Elvileg tudja, hol jar, de azert annyira nem preciz a dolog, igy "nullazaskor" biztosra akar menni. Persze tulzas, amit muvel, hamarabb le kene alljon, de ilyenre sikerult...

Amikor belso keringetesre kapcsolsz, nem hallatszik a zene-bona, tehat normal uzemben nem is igy keresi a szelso allasokat. Akkor a kulcs kihuzasa utan miert? Illetve egyaltalan, minek az egesz, hiszen ha csak a ket szelso allasban lehetne, akkor leallas utan mozgatni is kar (nem hiszem, hogy az lenne a cel, hogy allo kocsiba "ne fujjon be a szel").

A betegre sikerult "nullazas" miatt pont a belso keringetesi pozicioban van eselye eltorni, tehat a nem fut/hut elegge panaszok "gyarilag" ki vannak iktatva :)

Nem jo pozicioba elvileg nem lehetne visszarakni, mert a "vegtelensegig" tolja, hogy biztosan ismert helyzetben legyen. De ez csak az elso kulcskihuzas utan tortenik, tehat vagy meg kell csinalni egy ilyen ciklust, vagy a szelere kell tenni, mert indulaskor ugy veszi, hogy ott van.

Ebben van is logika, hiszen pont az indulas utani huteshez / futeshez nem kell egybol sok kulso levego. Ha csak teljes kulso, vagy teljes belso allas lenne, amelyek kozul raadasul a kulso az alap, akkor indulas utan rogton at kene tolni a masik vegere, amit fulre sem tesz.

 

Link to comment
Megosztás:

1 óra, csaba66 írta:

Elvileg tudja, hol jar, de azert annyira nem preciz a dolog, igy "nullazaskor" biztosra akar menni. Persze tulzas, amit muvel, hamarabb le kene alljon, de ilyenre sikerult...

Amikor belso keringetesre kapcsolsz, nem hallatszik a zene-bona, tehat normal uzemben nem is igy keresi a szelso allasokat. Akkor a kulcs kihuzasa utan miert? Illetve egyaltalan, minek az egesz, hiszen ha csak a ket szelso allasban lehetne, akkor leallas utan mozgatni is kar (nem hiszem, hogy az lenne a cel, hogy allo kocsiba "ne fujjon be a szel").

A betegre sikerult "nullazas" miatt pont a belso keringetesi pozicioban van eselye eltorni, tehat a nem fut/hut elegge panaszok "gyarilag" ki vannak iktatva :)

Nem jo pozicioba elvileg nem lehetne visszarakni, mert a "vegtelensegig" tolja, hogy biztosan ismert helyzetben legyen. De ez csak az elso kulcskihuzas utan tortenik, tehat vagy meg kell csinalni egy ilyen ciklust, vagy a szelere kell tenni, mert indulaskor ugy veszi, hogy ott van.

Ebben van is logika, hiszen pont az indulas utani huteshez / futeshez nem kell egybol sok kulso levego. Ha csak teljes kulso, vagy teljes belso allas lenne, amelyek kozul raadasul a kulso az alap, akkor indulas utan rogton at kene tolni a masik vegere, amit fulre sem tesz.

 

Ezekre azért ne vegyél mérget! :)

Nem tudom milyen zene-bonára gondolsz. Nálam ugyan olyan hangja van akkor is ha manuálisan benyomom a belső keringetést és akkor is mikor leállítás után magától lezár. Ami plusz hang van lezáráskor, az abból adódik, hogy a befúvás irányát állító lamellákat is alaphelyzetbe rakja. (Hogy arra mi szükség van, az jó kérdés...)

Vedd ki a kesztyűtartót, nézd meg hogy működik! Ha eltörik, nem fog tudni belső keringetés pozícióba váltani. A nyelvet lefelé húzza a gravitáció, a motor tengelye pedig szépen elforog az eltört hüvelyben.

Nálam gyújtásra egyből nyit. Végállástó végállásig, ha nincs benyomva a belső keringetés. Vedd ki a kesztyűtartót, nézd meg!

Ráadásul ez nem egy precíziós szelep, amivel pontosan lehetne levegőarányokat beállítani, hogy pontosan mennyit honnan szívjon. Itt az enyém. Régebben csináltam egy videót róla tengelyjavítás és korlátozó elektronika beépítése után. De egyébként tényleg nem nagy macera kivenni a kesztyűtartót és megfigyelni mi történik leállításkor kulcskihúzás után és indításkor gyújtás ráadásra. Az is megfigyelhető hogy klíma bekapcsolására, a hőfok tekergetésére történik-e vele valami: semmi.

 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Cserenkov írta:

Ezekre azért ne vegyél mérget! :)

Nem tudom milyen zene-bonára gondolsz. Nálam ugyan olyan hangja van akkor is ha manuálisan benyomom a belső keringetést és akkor is mikor leállítás után magától lezár. Ami plusz hang van lezáráskor, az abból adódik, hogy a befúvás irányát állító lamellákat is alaphelyzetbe rakja. (Hogy arra mi szükség van, az jó kérdés...)

Vedd ki a kesztyűtartót, nézd meg hogy működik! Ha eltörik, nem fog tudni belső keringetés pozícióba váltani. A nyelvet lefelé húzza a gravitáció, a motor tengelye pedig szépen elforog az eltört hüvelyben.

Nálam gyújtásra egyből nyit. Végállástó végállásig, ha nincs benyomva a belső keringetés. Vedd ki a kesztyűtartót, nézd meg!

Ráadásul ez nem egy precíziós szelep, amivel pontosan lehetne levegőarányokat beállítani, hogy pontosan mennyit honnan szívjon. Itt az enyém. Régebben csináltam egy videót róla tengelyjavítás és korlátozó elektronika beépítése után. De egyébként tényleg nem nagy macera kivenni a kesztyűtartót és megfigyelni mi történik leállításkor kulcskihúzás után és indításkor gyújtás ráadásra. Az is megfigyelhető hogy klíma bekapcsolására, a hőfok tekergetésére történik-e vele valami: semmi.

Elso korben azert nem szedem szet, foleg, mert menet kozben ugysem tudnam nezegetni, mi tortenik, igy inkabb az OpCom adatait lesem majd meg egy hosszabb ut utan.

A lezaraskori plusz hangra gondoltam; ha mas lamellak adjak, kerdes, miert csak akkor hallani ilyet...

Nyilvan tobb bizgentyu van, az OpCom harmat emlit: Blending Flap, Air Distribution Flap es Recirculation Flap. Az Air Distribution nyilvan az elosztast intezi a kulonfele kifujasi helyek kozott, de vajon mit csinal a Blending? Valamit kever, de mit?

Precizios szelepekre nincs szukseg, de az belathato, hogy ha nyaron csak a kintrol kapott forro levegot hutene, vagy telen csak a kintrol jovo hideget futene, az eleg szomoru eredmenyt adna. Valamit biztos varial, csak ki kell deriteni, mit, es hogy.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, csaba66 írta:

Elso korben azert nem szedem szet, foleg, mert menet kozben ugysem tudnam nezegetni, mi tortenik, igy inkabb az OpCom adatait lesem majd meg egy hosszabb ut utan.

A lezaraskori plusz hangra gondoltam; ha mas lamellak adjak, kerdes, miert csak akkor hallani ilyet...

Nyilvan tobb bizgentyu van, az OpCom harmat emlit: Blending Flap, Air Distribution Flap es Recirculation Flap. Az Air Distribution nyilvan az elosztast intezi a kulonfele kifujasi helyek kozott, de vajon mit csinal a Blending? Valamit kever, de mit?

Precizios szelepekre nincs szukseg, de az belathato, hogy ha nyaron csak a kintrol kapott forro levegot hutene, vagy telen csak a kintrol jovo hideget futene, az eleg szomoru eredmenyt adna. Valamit biztos varial, csak ki kell deriteni, mit, es hogy.

Nem a hőmérsékletszabályozást keveri? A H Astránál nem a fűtécsaappal szabályozod a főtés erősségét, mint pl annó egy Ladában. Hanem a fűtésradiátoron áthaladó és megkerülő levegő arányából keveri ki a rendszer. Ezért van az, hogy ha egy fokkal melegebbre rakod a fűtést, azonnal melegebbet is fúj. Hidegebbre rakva pedig azonnal hidegebbet nyom, nem kell megvárni hogy lehűljön a radiátor, mert az nálunk üzem közben konstans 90 fokos.

Most év elején a -16 fokban próbálgattam pont ezt: állítgattam belső és külső keringetésre a zsalut, közben figyeltem milyen meleget fúj. Én is arra számítottam, hogy belső keringetésnél majd elkezd melegebbet fújni, mert nem a kinti -16 fokos levegőt kell melegítenie. De érzetre semmi nem történt. Ennek lehet pont ez a keverő az oka. Több levegőt engedett át a radiátoron, mint a megkerülő bypass ágon. Szerintem a fűtésradiátor is úgy van méretezve, hogy 90 fokos vízzel számolva -20 fokban is kellően hatékony legyen a fűtés. Mint ahogy a hűtő is képes 90 fokon tartani a vizet nyáron 40 fokban és télen -20-ban is.

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Cserenkov írta:

Nem a hőmérsékletszabályozást keveri? A H Astránál nem a fűtécsaappal szabályozod a főtés erősségét, mint pl annó egy Ladában. Hanem a fűtésradiátoron áthaladó és megkerülő levegő arányából keveri ki a rendszer. Ezért van az, hogy ha egy fokkal melegebbre rakod a fűtést, azonnal melegebbet is fúj. Hidegebbre rakva pedig azonnal hidegebbet nyom, nem kell megvárni hogy lehűljön a radiátor, mert az nálunk üzem közben konstans 90 fokos.

Most év elején a -16 fokban próbálgattam pont ezt: állítgattam belső és külső keringetésre a zsalut, közben figyeltem milyen meleget fúj. Én is arra számítottam, hogy belső keringetésnél majd elkezd melegebbet fújni, mert nem a kinti -16 fokos levegőt kell melegítenie. De érzetre semmi nem történt. Ennek lehet pont ez a keverő az oka. Több levegőt engedett át a radiátoron, mint a megkerülő bypass ágon. Szerintem a fűtésradiátor is úgy van méretezve, hogy 90 fokos vízzel számolva -20 fokban is kellően hatékony legyen a fűtés. Mint ahogy a hűtő is képes 90 fokon tartani a vizet nyáron 40 fokban és télen -20-ban is.

Igen, a blending nyilvan ez lesz...                         
                                                   
Van egy ujabb tippem arra, hogy mukodhet az egesz:

A hutesen/futesen minden korulmenyek kozott csak belso levego megy at (ez egycsapasra rendezi a hatasfokkal kapcsolatos gondokat), es csak a kerulo agon johet kinti levego. Ehhez eleg egy ketallasu belso keringetes valto is, mert ha budos van, akkor semmi nem kell kintrol, egyebkent meg johet, hiszen a futest/klimat nem bantja, a bekevert mennyiseget pedig egy kovetkezo lepcso szabalyozza.

 

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 01. 12. at 11:24 AM, kisp113 said:

Illetve addigra átköltöztették a gyártást Rüsselsheimből Lengyelországba! (valaki pls javítson/cáfoljon ha mégis rüsselsheimi classic-ja van)

Az enyém 2012-es Classic és Németországban gyártották. :)

Link to comment
Megosztás:

On 1/22/2017 at 14:27, csaba66 írta:

A hutesen/futesen minden korulmenyek kozott csak belso levego megy at (ez egycsapasra rendezi a hatasfokkal kapcsolatos gondokat), es csak a kerulo agon johet kinti levego. Ehhez eleg egy ketallasu belso keringetes valto is, mert ha budos van, akkor semmi nem kell kintrol, egyebkent meg johet, hiszen a futest/klimat nem bantja, a bekevert mennyiseget pedig egy kovetkezo lepcso szabalyozza.

Mivel eddig nem latszik ellentmondani semminek, ugy velem, a fenti leiras alapjan mukodhet a dolog.

Neztem ma OpCommal, a Blending Flap Position ~24 percig 100%-on volt, aztan lement 80% kore, es ott lotyogott (kint -7 fok, a benti beallitas 22 fok).

A Recirculation Flap Position valoban csak ket erteket vesz fel. Alapbol "Fresh", a gomb megnyomasa utan pedig "Moving" volt. Illetve most kapcsolok, lehet, hogy nem vartam eleget, es a moving utan jott volna meg valami harmadik ertek.

A Blower Feedback nem tudom, mi lehet, talan a befujasi sebesseg. Alacsonyrol indult (minden hideg, nem kell nagyon fujni), aztan emelkedett kb. addig, amikor a Blending Flap Position elindult lefele. Aztan csokkent, es megallapodott kozeptajt, kiveve egy ugrast (valoszinuleg akkor toltam fol a homersekletet 23 fokra).

Persze vannak meg kerdesek. A paratlanitas mukodhet ugy, hogy a belso levegot eloszor a kliman, aztan a futo reszen tolja at; ezzel kompatibilis az is, amit korabban lattam, hogy amig minden hideg, a klima el sem indul.

Telen, ha nem megy a klima, nem zavar semmit, viszont nyaron a hutovizes kort nem erintheti a levego. Tehat vagy lehet ugy terelni, hogy azt a reszt kihagyja, vagy el tudja zarni a hutovizet abban az agban.

Módosítva : csaba66
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Opel Astra H Caravan vásárlásban vagyok, max. 10 éves benzinest keresek, ami jól felszerelt. Nekem a klíma, tempomat, motorral behajtható tükrök, első-hátsó elektromos ablak, ESP és min. 6 légzsák lenne fontos. (Az álom kategória egy ülésfűtéses 1.8-as. :) ) A hahu-n levők felszereltsége sokszor elég kusza, illetve ritka az, amelyikben minden nekem kellő extra benne van. A kérdésem, hogy a fenti extrák közül mi az, amit akár utólag is be tudnék rakni? Úgy értem, pl. hogy ha találok gyengébb felszereltségűt, amiben pl. azért van ESP, akkor abban olyan vezérlő van amit fel lehet programozni a tempomatra és tükör behajtásra is stb. Ezt csak példaképp írom, remélem sikerült jól megfogalmaznom: ha most nincs is olyan extra listájú, amire vágyom, 1 éven belül "összelegózom", ha tudom. Vagy inkább várjak a tavaszra? Mit javasoltok?

Köszönöm szépen!

Imre

Link to comment
Megosztás:

41 perce, Imre75 írta:

Opel Astra H Caravan vásárlásban vagyok, max. 10 éves benzinest keresek, ami jól felszerelt. Nekem a klíma, tempomat, motorral behajtható tükrök, első-hátsó elektromos ablak, ESP és min. 6 légzsák lenne fontos. (Az álom kategória egy ülésfűtéses 1.8-as. :) ) A hahu-n levők felszereltsége sokszor elég kusza, illetve ritka az, amelyikben minden nekem kellő extra benne van. A kérdésem, hogy a fenti extrák közül mi az, amit akár utólag is be tudnék rakni? Úgy értem, pl. hogy ha találok gyengébb felszereltségűt, amiben pl. azért van ESP, akkor abban olyan vezérlő van amit fel lehet programozni a tempomatra és tükör behajtásra is stb. Ezt csak példaképp írom, remélem sikerült jól megfogalmaznom: ha most nincs is olyan extra listájú, amire vágyom, 1 éven belül "összelegózom", ha tudom. Vagy inkább várjak a tavaszra? Mit javasoltok?

A klima nelkuli nagy ritkasag, de ha jot akarsz, elektronikus vezerlesut keress. Az utolagos tempomat nem gond, az ESP es legzsak viszont nagy macera lehet. A motorosan hajthato tukor nem tul komplikalt, csak bontva ritka, ujonnan draga. Eleinte en is akartam, de aztan rajottem, hogy nem is kell annyira, kis megszokas utan siman beallok a garzsba nyitott tukrokkel is :) A hatso elektromos ablak beteheto, ha talalsz.

Link to comment
Megosztás:

56 perce, csaba66 írta:

A klima nelkuli nagy ritkasag, de ha jot akarsz, elektronikus vezerlesut keress.  A motorosan hajthato tukor nem tul komplikalt, csak bontva ritka, ujonnan draga. 

Köszönöm szépen. Az elektronikus vezérlést miről ismerem meg pl hirdetés képen? A szélvédő párátlanítás gombról? A tükör azért lenne jó, mert különben lehet, hogy bontani kell a garázson - komolyan elég kicsi a hely.

Üdv, Imre

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

5 órája, Imre75 írta:

Köszönöm szépen. Az elektronikus vezérlést miről ismerem meg pl hirdetés képen? A szélvédő párátlanítás gombról? A tükör azért lenne jó, mert különben lehet, hogy bontani kell a garázson - komolyan elég kicsi a hely.

Üdv, Imre

Auto gomb van rajra,a bal oldali tekerögombnál csak egy höméröjel van

Link to comment
Megosztás:

16 órája, csaba66 írta:

Neztem ma OpCommal, a Blending Flap Position ~24 percig 100%-on volt, aztan lement 80% kore, es ott lotyogott (kint -7 fok, a benti beallitas 22 fok).

A Recirculation Flap Position valoban csak ket erteket vesz fel. Alapbol "Fresh", a gomb megnyomasa utan pedig "Moving" volt. Illetve most kapcsolok, lehet, hogy nem vartam eleget, es a moving utan jott volna meg valami harmadik ertek.

 

Telen, ha nem megy a klima, nem zavar semmit, viszont nyaron a hutovizes kort nem erintheti a levego. Tehat vagy lehet ugy terelni, hogy azt a reszt kihagyja, vagy el tudja zarni a hutovizet abban az agban.

Ez így logikus is. Gondolom a 24 perc az lehetett amíg üzemmelegre melegedett a motor. Addig fűteni kell ezerrel és 100%-ban a radiátoron tolta át a levegőt. Aztán mire bemelegedett és az utastér hőmérséklete is nőtt valamivel, nem kellett a 100% fűtésigény forró levegővel, ezért levette 80%-ra.

Nyáron klímával én inkább az előbbire tippelnék. Lezárja 0%-ra a radiátoron áthaladó levegőt.

 

9 órája, Imre75 írta:

A tükör azért lenne jó, mert különben lehet, hogy bontani kell a garázson - komolyan elég kicsi a hely.

Üdv, Imre

Némely extrát utólag berakni elég nagy macera. A tükörhöz ha nem találsz meg mindent egy donor autóból bontottan, elég horror ára lesz a történetnek.

Eddig azt hittem, hogy kis garázsom van. Bármit ha pakolok, szerelek, úgy kezdődik, hogy garázsból kiállás. De ha az autó jobb oldalával a garázsban a falhoz (salgó polcokhoz) állok, bal oldalon ehhez képest táncolni lehetne, mert marad egy jó 70-80cm hely. :D

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Cserenkov írta:

Eddig azt hittem, hogy kis garázsom van.

A garázs 2,2m széles, de az ajtónyílás pici. Lusta lennék mindig kézzel hajtogatni. :) Kár, mert a behajtható tükröt gondolom, sokan elfelejtik bekattintani egy hirdetésben, fotón gyakran nem látszik, majd rá kell kérdezzek. Köszönöm a válaszokat! Biztosan fogok még kérdezni, ha találok hirdetést. Pl. szerintetek ez megéri? Megnézettem szervizben, kuplungcserés, folyik a hűtő, lehet hogy olajhűtő baja is van, körbe van fújva de elvileg gittelve nincs, fő tartók épek. A tulaj nem megy 1,9 alá:

https://new.hasznaltauto.hu/szemelyauto/opel/astra_h/opel_astra_h_caravan_1_8_cosmo_99e_km_8_legzsak_felbor_bels-10948062

Köszi,

Imre

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 01. 23. at 9:35, Gerga írta:

Az enyém 2012-es Classic és Németországban gyártották. :)

"Ha semmi nem jön közbe, akkor az Opel bochumi gyárából időre megérkezhetnek az új járőrautók, amelyekkel országszerte találkozhatunk majd. A rendőrautók gyártása annyira fontos feladat, hogy Bochumban a vállalat alapításának 150-ik évfordulójára tervezett, a termelés leállásával járó ünnepséget is elhalasztják. Ebben az üzemben a H Astrán kívül a Zafira második generációja és a Zafira Tourer készül."

http://www.vezess.hu/magazin/2012/10/12/opel-astraba-ulnek-a-magyar-rendorok/

Máshol is gyártottak volna H Astrát, akkor, amikor már pár éve a J volt a porondon?

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Imre75 írta:

Talán az Irmscher pedálok, OPC utánzat kipufogó, nem szabvány nappali fény beszerelése adhat ötletet, hogy hogyan. Mennyit kéne bírnia?

Csak a hasznalattol fugg... Igaz, dizel, de nekem 320e van benne, keves varossal persze. Raadasul ugy szoktam indulni, hogy szinte csak a kuplung teljes felengedese utan nyomom meg a gazt, ezert az elso percekben nem is igazan megy a benzines autok vezetese, ha eppen ugy adodik :)

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Imre75 írta:

Talán az Irmscher pedálok, OPC utánzat kipufogó, nem szabvány nappali fény beszerelése adhat ötletet, hogy hogyan. Mennyit kéne bírnia?

Imre

Legalább a dupláját illene elmennie egy kuplungnak.

Egy 10 éves H Astráért én biztos, hogy nem adnék 2 milliót. Oké, hogy ritka az 1.8-as motor és ha valós a futás akkor viszonylag keveset futott, de ennyit nem ér! Így hogy még költeni is kell rá, pláne. Pár százezeret még rádobsz és egy 4-5 éves J Astrát is kapsz 100.000 alatti futással. De ez csak az én véleményem.

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Astra555 írta:

Már az is baj, ha van benne anyag? :-)

Az nem :) De sajnos hosszra sem fér be. Találtam ezt, mi a véleményetek, mire figyeljek, mit próbáljak ki a szokásos dolgokon kívül? (A kürtöt és külső-belső keringetést tudom, de van még H Astra "specialitás"?). Tudom, drága, de ennyiért vannak ezek az autók. :-(

https://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_h/opel_astra_h_caravan_1.6_enjoy-10979183

Imre

Link to comment
Megosztás:

4 perce, Imre75 írta:

Az nem :) De sajnos hosszra sem fér be. Találtam ezt, mi a véleményetek, mire figyeljek, mit próbáljak ki a szokásos dolgokon kívül? (A kürtöt és külső-belső keringetést tudom, de van még H Astra "specialitás"?). Tudom, drága, de ennyiért vannak ezek az autók. :-(

https://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_h/opel_astra_h_caravan_1.6_enjoy-10979183

Imre

Pl: Hátsó ajtóban az ablakmozgatás, hangszóró működik-e? Toronyszilent milyen állapotú?

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Imre75 írta:

Az nem :) De sajnos hosszra sem fér be. Találtam ezt, mi a véleményetek, mire figyeljek, mit próbáljak ki a szokásos dolgokon kívül? (A kürtöt és külső-belső keringetést tudom, de van még H Astra "specialitás"?). Tudom, drága, de ennyiért vannak ezek az autók. :-(

https://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_h/opel_astra_h_caravan_1.6_enjoy-10979183

Imre

2 milláért H Astrát 7 évesen?:huh:

 

Link to comment
Megosztás:

1 óra, csicsó írta:

2 milláért H Astrát 7 évesen?:huh:

 

Nekem nem volt még Opelem. Azért épp H Caravan-t nézek, mert nagyobbat, biztonságosabbat szeretnék a mostani autómnál, kb ennyi pénzem van rá, tetszik is és még épp elfér nálunk. A neten hasonló árban vannak, sőt, 10 éves is van 2 millióért. Ha meg tudom venni olcsóbban, én sem adnék ki ilyen sok pénzt. Tudsz jobb módszert, mint a hahun keresni? Szerinted mennyi lenne az "elfogadható" ár?

Lehet, hogy most kicsi a kínálat, azért ennyi, de most ennyi. Várjak?

Imre

Link to comment
Megosztás:

25 perce, Imre75 írta:

Nekem nem volt még Opelem. Azért épp H Caravan-t nézek, mert nagyobbat, biztonságosabbat szeretnék a mostani autómnál, kb ennyi pénzem van rá, tetszik is és még épp elfér nálunk. A neten hasonló árban vannak, sőt, 10 éves is van 2 millióért. Ha meg tudom venni olcsóbban, én sem adnék ki ilyen sok pénzt. Tudsz jobb módszert, mint a hahun keresni? Szerinted mennyi lenne az "elfogadható" ár?

Lehet, hogy most kicsi a kínálat, azért ennyi, de most ennyi. Várjak?

Imre

Hmmm. Az enyémet 2011-ben 4,5 évesen vettem, 1.9 cdti. Kicsit jobb a felszereltsége (enjoy+). 2.3 M volt a vételár, és volt benne kb. 69 ezer km. A helyedben elgondolkodnék. Nyilván egy kisebb alku beleférhet, aztán neked kell eldönteni, hogy lehet-e az autó olyan állapotban, hogy az megérjen ennyi pénzt. Nekem megérte, egy generátor javításon, majd cserén kívül semmi váratlan nem történt az 5,5 év és 100.000 km során.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.