Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ASTRA H-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek


forumadmin

Recommended Posts

figyi,

nem azt mo nduk hogy szar a H csak más.

nem véletlenül olcsóbb mint más kategoriás társai.

A Civic belseje, a technikai cuccok benne, a felszereltsége verhetetlen, de használtan drága, amig a H alacsonyabb felszereltségü, kisebb motoros autó. ezért olcsó.

az enyém 2.2 diesel, Type S, az ülésfütésen kívül minden benne van ami létezik. cserébe ez még így 4 évesen is 4 milla körül van az ára.

A H nem rossz autó, de összehasonlithatatlan a Civiccel.

és ami nagyon befojásolja az árát, hogy mennyi van belőle. diesel civic vagy 10 db van a haszánltautón. a H ból meg legalább kétezer...

na jó ennyi :lol:

Link to comment
Megosztás:

A H nem rossz autó, de összehasonlithatatlan a Civiccel.

és ami nagyon befojásolja az árát, hogy mennyi van belőle. diesel civic vagy 10 db van a haszánltautón. a H ból meg legalább kétezer...

31 es 280 :lol:

Es az sem kizart, hogy az (uj) ar befolyasolja, mennyi van, es nem forditva :D

Link to comment
Megosztás:

Oh, félre ne érts, én nem szóltam le a japánokat, tényleg vannak bennük buzeráns megoldások, de engem nem zavarnak..:lol:

Egyszerűen csak nem tetszenek a Toyoták, de azt megértem, hogy a feleségednek igen, lágyabb autó mint pl. az Opel!

Aki ezt szereti, megértem!:D

Ha japán autó, akkor nekem sokkal inkább a Honda!

Itt egy csont a japánokat leszólóknak! B)

A cikkben (és a képeken) többször a már említett Toyota Corolla (az Auris 4 ajtós testvére - E15) szerepel.

Link to comment
Megosztás:

Oh, félre ne érts, én nem szóltam le a japánokat, tényleg vannak bennük buzeráns megoldások, de engem nem zavarnak..:lol:

Egyszerűen csak nem tetszenek a Toyoták, de azt megértem, hogy a feleségednek igen, lágyabb autó mint pl. az Opel!

Aki ezt szereti, megértem!:D

Ha japán autó, akkor nekem sokkal inkább a Honda!

Dehogy, nincs semmi gond! B)

Tudom, h az ember hajlamos egyoldalúan és igen elfogultan nézni a dolgokat! Én is így voltam ezzel, kellett ~5-6 autó, mire kinőttem, és talán már objektíven tudom kezelni az autókat és azok minőségét...

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Eddig japán autóim voltak, most szemezek egy használt Astral H kombival. 2006-os, 1.8-as benzines, 63500km-rel hirdetik, alvázszám alapján utánajártam és 2010. 04. hóban volt 60 ezres szervizen. Túlzottan nem tekerhették vissza... :D

Hogy milyen felszereltség (Cosmo, Essentia, stb...) azt nem tudom megmondani. Azt tudom, hogy mi van benne, pl. tempomat van - ehhez nagyon hozzászoktam <_<

Kipróbáltam, szerintem egyben van, nem zörög, csendes.

Egyvalami zavar, a fék és gázpedálon a gumi féloldalasan erősen kopott. Ez általában ilyen gyenge anyag, vagy vmi stikli van?

Szóval némi megnyugtatást/megrősítést kérnék, hogy nem fog lerohadni menet közben :D és megbízható járgány egy Opel...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Eddig japán autóim voltak, most szemezek egy használt Astral H kombival. 2006-os, 1.8-as benzines, 63500km-rel hirdetik, alvázszám alapján utánajártam és 2010. 04. hóban volt 60 ezres szervizen. Túlzottan nem tekerhették vissza... :)

Hogy milyen felszereltség (Cosmo, Essentia, stb...) azt nem tudom megmondani. Azt tudom, hogy mi van benne, pl. tempomat van - ehhez nagyon hozzászoktam <_<

Kipróbáltam, szerintem egyben van, nem zörög, csendes.

Egyvalami zavar, a fék és gázpedálon a gumi féloldalasan erősen kopott. Ez általában ilyen gyenge anyag, vagy vmi stikli van?

Szóval némi megnyugtatást/megrősítést kérnék, hogy nem fog lerohadni menet közben :D és megbízható járgány egy Opel...

Szia!

Az Opel megbízható ez tény, ha gondolod olvass vissza!:D

Amikor én "vettem" az autót, 97e km volt benne és a pedálgumik nekem is kopottak voltak...

Az enyémben biztosan ennyi volt, ugyanis a saját nagyapám biztos, hogy nem vert át:D, ő pedig újonnan vette!

Ha jól egyben van, és rendesen szervizelték, szerintem teljesen nyugodtan megveheted lehet, hogy városi autó volt és azért olyan kopott az a gumi és általában tényleg ilyen gyenge ahogyan mondod!

Link to comment
Megosztás:

Valami megbízható és gyors szervizt tudnátok ajánlani Bp-n, ahol átnézik és megmondják a tutit?

Ezenkívül ma du. megnéztem mégegyszer az autót. A kijelzőn nem lehet a BC adatait behozni, csak a stopper jelenik meg. Ez így rendben van?

Két hibakódot is kiír, mindkettő az immobilizerrel kapcsolatos. Az egyik a 1614, másik talán a 1616. Az immo lámpája nem világít.

Ezeket csak a márkaszerviz tudja orvosolni?

Link to comment
Megosztás:

Menj be az ...........................................keresd, ő biztosan tud segíteni!<_<:D

Csak annyi, hogy nincsen feltanítva a BC-d de ez könnyen orvosolható!

Valami megbízható és gyors szervizt tudnátok ajánlani Bp-n, ahol átnézik és megmondják a tutit?

Ezenkívül ma du. megnéztem mégegyszer az autót. A kijelzőn nem lehet a BC adatait behozni, csak a stopper jelenik meg. Ez így rendben van?

Két hibakódot is kiír, mindkettő az immobilizerrel kapcsolatos. Az egyik a 1614, másik talán a 1616. Az immo lámpája nem világít.

Ezeket csak a márkaszerviz tudja orvosolni?

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Üdv!

Kinéztem használtautó egy Opel Astra H 1.7 Cdti-t.

Kérlek nézzétek meg és írjatok róla véleményt?

Ill. 1 kérdésem lenne. Jelenleg egy '97 VW Polo-m van. A fékpedál olyan érzékeny benne, hogy szinte csak rá kell fújnom, és már satuzik. <_< Evvel szemben a fent említett Opel pedálját igen nehézkes volt benyomni, és számomra nagyon furcsán erőteljesen kellett nyomni, hogy érvényesüljön a fékhatás. Ez szerintetek hiba, vagy az Opeleké ennyiben különbözik a VW-től?

Köszi,

Zoli

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Kinéztem használtautó egy Opel Astra H 1.7 Cdti-t.

Kérlek nézzétek meg és írjatok róla véleményt?

Ill. 1 kérdésem lenne. Jelenleg egy '97 VW Polo-m van. A fékpedál olyan érzékeny benne, hogy szinte csak rá kell fújnom, és már satuzik. <_< Evvel szemben a fent említett Opel pedálját igen nehézkes volt benyomni, és számomra nagyon furcsán erőteljesen kellett nyomni, hogy érvényesüljön a fékhatás. Ez szerintetek hiba, vagy az Opeleké ennyiben különbözik a VW-től?

Köszi,

Zoli

A futasteljesitmenyt es a toresmentesseget alaposabban szemugyre vennem, es a felsorolt extrakat is (pl. ketzonas klima szerintem egyaltalan nincs H Astrahoz).

Link to comment
Megosztás:

A futasteljesitmenyt es a toresmentesseget alaposabban szemugyre vennem, es a felsorolt extrakat is (pl. ketzonas klima szerintem egyaltalan nincs H Astrahoz).

Futásteljesítmény alatt a menet közbeni próbát érted?

Személyesen tapasztaltam, hogy manuális kétzónás a klíma.

Fékpedál kérdése? <_<

Link to comment
Megosztás:

Futásteljesítmény alatt a menet közbeni próbát érted?

Futásteljesítmény = Futott kilométerek száma. Az a használt autóknál mindig egy "játék a számokkal", pláne a dízelek esetében.

Mindenképp vidd el vásárlás előtt egy megbízható (márka)szervizbe átvizsgálásra, ott a tényleges futást is be tudják lőni! <_<

Link to comment
Megosztás:

Futásteljesítmény alatt a menet közbeni próbát érted?

Személyesen tapasztaltam, hogy manuális kétzónás a klíma.

Fékpedál kérdése? :D

A ketzonas klima azt jelenti, hogy kulonbozo homersekleteket allithatsz be az utaster ket oldalan; manualisban ez plane kizart. A fek szubjektiv, fogalmam sincs, milyen a masik autod, de oszinten szolva nem orulnek annak, ha egy leheletnyi fekezesre kiesnek az ablakon <_<

Link to comment
Megosztás:

Futásteljesítmény = Futott kilométerek száma. Az a használt autóknál mindig egy "játék a számokkal", pláne a dízelek esetében.

Mindenképp vidd el vásárlás előtt egy megbízható (márka)szervizbe átvizsgálásra, ott a tényleges futást is be tudják lőni! <_<

Rendben, köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

A ketzonas klima azt jelenti, hogy kulonbozo homersekleteket allithatsz be az utaster ket oldalan; manualisban ez plane kizart. A fek szubjektiv, fogalmam sincs, milyen a masik autod, de oszinten szolva nem orulnek annak, ha egy leheletnyi fekezesre kiesnek az ablakon <_<

Ma is tanultam egy új dolgot. :D

Evvel nem arra céloztam, hogy az Én fékem a jó, csak érdeklődni szerettem volna, hogy az ilyen típusú Opeleknek ilyen a féke, vagy ez hiba?

Link to comment
Megosztás:

Ma is tanultam egy új dolgot. :D

Evvel nem arra céloztam, hogy az Én fékem a jó, csak érdeklődni szerettem volna, hogy az ilyen típusú Opeleknek ilyen a féke, vagy ez hiba?

Vásárlás előtt mindenképp vidd el egy Te általad választott márkaszervizbe átvizsgáltatni! 5000ft...

Link to comment
Megosztás:

Rendben, köszi a tanácsot!

Ha 4 évnél idősebb a kocsi:

"A Szerviz 4+ program keretein belüli vásárlás előtti átvizsgálás ára 4990 Ft. Ez az ajánlat kizárólagosan a potenciális vevő részére érvényes, amennyiben az autó eladója is jelen van:

A Szerviz 4+ programban szereplő vásárlás előtti műszeres átvizsgálás tartalma:

- 24 pontos megbontás nélküli vizsgálat

- műszeres fékhatás mérést

- műszeres lengéscsillapító mérés

- festékréteg vastagság vizsgálat

- TECH-2 computer diagnosztikaEzen felül természetesen ellenőrittük, hogy az autó nem érintett-e valamelyik visszahívási kampányunkban."

forrás: http://www.opel.hu/owners/szerviz-karbanta...izsgalatok.html

Link to comment
Megosztás:

Ha 4 évnél idősebb a kocsi:

"A Szerviz 4+ program keretein belüli vásárlás előtti átvizsgálás ára 4990 Ft. Ez az ajánlat kizárólagosan a potenciális vevő részére érvényes, amennyiben az autó eladója is jelen van:

A Szerviz 4+ programban szereplő vásárlás előtti műszeres átvizsgálás tartalma:

- 24 pontos megbontás nélküli vizsgálat

- műszeres fékhatás mérést

- műszeres lengéscsillapító mérés

- festékréteg vastagság vizsgálat

- TECH-2 computer diagnosztikaEzen felül természetesen ellenőrittük, hogy az autó nem érintett-e valamelyik visszahívási kampányunkban."

forrás: http://www.opel.hu/owners/szerviz-karbanta...izsgalatok.html

szia

csak úgy ha nincs adás vétel akkor nincs ez a lehetőség???4+

Link to comment
Megosztás:

szia

csak úgy ha nincs adás vétel akkor nincs ez a lehetőség???4+

Először is köszönöm a részletes tájékoztatást!

Másodszor, magadat elviszed vásárlóként, egy cimbidet eladóként. Gondolom nem kell igazolnod magad és nem kérik el a vállalkozói igazolványod. :D

Egyébként ha fizetsz, szerintem elvégzik bárkinek. Az eladó szerintem csak autóvásárlás esetén kell hogy ott legyen. Ha az autó már a Tiéd, szvsz elég ha a tulaj ott van.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Segítségeteket szeretném kérni. Itt új vagyok, az Opel kormányánál nem... 1998 óta Astrát hajtok, volt egy F-es 1.4-es, aztán egy G 1.4-es, utóbbi most 7 éves, megérett a cserére (bár még semmi baja), és a H 1.6-os Caravanját néztem ki (most Classic III-ként egészen jó áron adáj szinte teljes felszereléssel, valami Special Edition, gondolom, szabadulnának a készletektől...).

Érdemes-e ebbe belevágni? (A szívem idehúz, de tudom, azért ez egy 2003-as konstrukció.) Árban nagyjából hasonló a Chevrolet Cruze 1.6 LS Plus, de arról elég sok rosszat hallottam. Szerintetek melyik?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.