Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ASTRA H-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek


forumadmin

Recommended Posts

Személy szerint én nem vennék külföldről behozott autót.Kizártnak tartom,hogy 127000km lenne benne.Már itt gyanús az egész.A végig végig vezetett szerviz könyv ilyenkor azt jelenti,hogy 2009-ig töltve van.Nekem legalább is ez a tapasztalatom.Ha lehet keress itthon üzembe helyezett verdát,van abban is elég rizikó,de még mindig kevesebb mint a külföldiekben.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Személy szerint én nem vennék külföldről behozott autót.Kizártnak tartom,hogy 127000km lenne benne.Már itt gyanús az egész.A végig végig vezetett szerviz könyv ilyenkor azt jelenti,hogy 2009-ig töltve van.Nekem legalább is ez a tapasztalatom.Ha lehet keress itthon üzembe helyezett verdát,van abban is elég rizikó,de még mindig kevesebb mint a külföldiekben.

Ha pl. német a gép, simán lehetne benne akár még kevesebb km is ilyen idős korára.

Ennek az az oka, hogy náluk a gázolaj 15-20 eurocenttel olcsóbb a benzinnél, míg az 1.7 CDTI felára az 1.8 benzinhez képest anno 500 Euro körül volt, azaz 6 literes gázolaj és 8 literes benzinfogyasztással számolva már 15 ezer km alatt meg is térült(nem évente, összesen!)

Emiatt csak az veszi átlagautóból a benzinest aki tényleg kifejezetten nagyon keveset megy.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Úgy hallottam túl sok 1.8-ast újonnan nem helyeztek itthon forgalomba, mert akkoriban a regadó eléggé megdobta az árukat, szóval túl nagy választék sincs. Nálam 1.8 alatt minden döglött, sajnos nincs egy jó klasszikus 2 literes szívója a H-nak kb. 150 LE-vel (az 1.8 XER is csak 1800 ccm-ből operál, szóval ott sincs nyomatéktenger).

És az Enjoy felszereltség stimmelhet a fenti esetben? A klíma valóban automata? Azt látom, hogy eléggé jól észreveszitek ezeket, én teljesen kuka vagyok (még) a H-khoz...

Link to comment
Megosztás:

Úgy hallottam túl sok 1.8-ast újonnan nem helyeztek itthon forgalomba, mert akkoriban a regadó eléggé megdobta az árukat, szóval túl nagy választék sincs. Nálam 1.8 alatt minden döglött, sajnos nincs egy jó klasszikus 2 literes szívója a H-nak kb. 150 LE-vel (az 1.8 XER is csak 1800 ccm-ből operál, szóval ott sincs nyomatéktenger).

És az Enjoy felszereltség stimmelhet a fenti esetben? A klíma valóban automata? Azt látom, hogy eléggé jól észreveszitek ezeket, én teljesen kuka vagyok (még) a H-khoz...

Kicsit fura, hogy enjoy, közben meg bőrülés van benne, meg esőérzékelő. A váltóját az Aisin gyártja, valószínű, hogy strapabíróbb, bár kevesebbet bír, mint a manuális. Az, hogy 4 fokozatú, nem a kis fogyasztás előnyére szolgál.

A klímát így hirtelen nem tudom megállapítani.

Link to comment
Megosztás:

A fogyi nem túlzottan érdekel, a G-m is 1.8 (115 LE) automata, 7-10 liter (8-8,5 nagyátlagban) között eszik annak ellenére, hogy nehéz a jobb lábam. Bár egyik ismerősöm 1.8 (125 LE, azaz ugyanez a motor, mint a zöldben) automata Zafirája a 12 litert is benyeli a fővárosban, ami nekem eddig maximum 10 volt igen-igen mostoha körülmények között, szóval érdekes dolog.

De ez most nem annyira fontos kérdés...

Módosítva : Dannert
Link to comment
Megosztás:

A fogyi nem túlzottan érdekel, a G-m is 1.8 (115 LE) automata, 7-10 liter (8-8,5 nagyátlagban) között eszik annak ellenére, hogy nehéz a jobb lábam. Bár egyik ismerősöm 1.8 (125 LE, azaz ugyanez a motor, mint a zöldben) automata Zafirája a 12 litert is benyeli a fővárosban, ami nekem eddig maximum 10 volt igen-igen mostoha körülmények között, szóval érdekes dolog.

De ez most nem annyira fontos kérdés...

szia

Nekem sem a külső szín sem a fautánzatú belső díszítés nem tetszik,olyan öregúrasnak néz ki az autó...viszont ebből kiindulva lehet,hogy tényleg valami öreg német tatáé lehetett :)...azok pedig vigyázni szoktak az autójukra.

Benzinesben sokkal kevesebb a rizikó mint a dízelben...az automata váltó lehet a gyenge pont.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Gondolkoztam rajta hogy a 15 éves G Astrámat lecserélem egy H-ra.

Mivel hitelt nem szeretnék felvenni és túl sok pénzt se elkölteni így arra gondoltam hogy kb 10 éves korosztályban nézelődök. Benzines ötajtós, ami nekem bejön.

Végigolvasva a fórumot nekem az jött le hogy inkább 2006- 2007-es évjárattól kellene nézelődnöm, mert akkor már nagyjából kijavították a "betegségeit".

Jól gondolom?

Lehet várok még 1-2 évet.

Link to comment
Megosztás:

Tud vki segíteni melyik 1.6motor a jobb?105 vagy 116LE???

Mi az érdemi különbség a LE-n kívül???

Egyértelműen a 116Le-s, a 105Le-sből 2 verzió van, az ismeretlenebb az Z16XE1 az egy nagy bukás volt, mert elporladtak a hengerfejek, nem is volt sok belőle, illetve a Z16XEP twinport motor, ez megint nem egy jól sikerült motor, most majd jönnek a hsz-ek, hogy nekem ez van semmi gondom vele, stb stb.

Ha választasz csak Z16XER 116Le-s. Nincs bent EGR, legalább nem kell vele szopni, annyi, hogy nem hidrotőkés motor.

Link to comment
Megosztás:

Egyértelműen a 116Le-s, a 105Le-sből 2 verzió van, az ismeretlenebb az Z16XE1 az egy nagy bukás volt, mert elporladtak a hengerfejek, nem is volt sok belőle, illetve a Z16XEP twinport motor, ez megint nem egy jól sikerült motor, most majd jönnek a hsz-ek, hogy nekem ez van semmi gondom vele, stb stb.

Ha választasz csak Z16XER 116Le-s. Nincs bent EGR, legalább nem kell vele szopni, annyi, hogy nem hidrotőkés motor.

A Z16XEP sem egy betegágy, egyáltalán nem zárnám ki ha abból van jobb állapotú, de ha most vennék én is inkább XER-t próbálnék vadászni természetesen. (vagy méginkább Z18XER-t!).

Az hogy nem hidrotőkés szerintem inkább további előny, azzal sem kell szívni (csak a tengelyköszörülős tuningról kell lemondani). Nem olvastam még olyan panaszt sem itt sem máshol, hogy kopás miatt tőkéket kellett volna cserélni, ugyan a könyv szerint valamikor 180-200k környékén mintha kéne. (ha valaki tudja pontosan írja be pls!)

Link to comment
Megosztás:

Úgy hallottam túl sok 1.8-ast újonnan nem helyeztek itthon forgalomba, mert akkoriban a regadó eléggé megdobta az árukat, szóval túl nagy választék sincs. Nálam 1.8 alatt minden döglött, sajnos nincs egy jó klasszikus 2 literes szívója a H-nak kb. 150 LE-vel (az 1.8 XER is csak 1800 ccm-ből operál, szóval ott sincs nyomatéktenger).

És az Enjoy felszereltség stimmelhet a fenti esetben? A klíma valóban automata? Azt látom, hogy eléggé jól észreveszitek ezeket, én teljesen kuka vagyok (még) a H-khoz...

Azért azt ne felejtsd el ha már kiemelted a dinamizmus fontosságát, hogy hiába 1.8-as, az automata miatt az erősebbik 1.6 is elmegy mellette!

Link to comment
Megosztás:

Jól is néznénk ki, ha megfognának, ez természetesen nem így van. Teljes terhelés mellett nem vall szégyent az automata, hozza a papírformát.

Azért azt ne felejtsd el ha már kiemelted a dinamizmus fontosságát, hogy hiába 1.8-as, az automata miatt az erősebbik 1.6 is elmegy mellette!

Link to comment
Megosztás:

Azért azt ne felejtsd el ha már kiemelted a dinamizmus fontosságát, hogy hiába 1.8-as, az automata miatt az erősebbik 1.6 is elmegy mellette!

Nem tudom, hogy mit tudhat az a 4 fokozatú automata, de az én 6 fokozatú váltóm elég korrektül teszi a dolgát. Szóval sok különbség nem lehet. Ráadásul anno a Vectrámban nagyobb volt a nyomaték mint amit a gyári leírás tartalmazott.

Link to comment
Megosztás:

Ez már azért OFF. De én sokszor felveszem a kesztyűt, ha egy kis erőpróbára kerül sor, és pontosan az történik, amit várok. Leegyszerűsítve, ha a másik autó kisebb lóerejű, lemarad, ha ugyanakkora, pariban van, ha erősebb, elmegy... Semmi (erő)hátrányom nem származott még az automataváltó miatt. Ami miatt kritizálni lehet, az az, hogy csak 4 fokozat van, és a kevés fokozat miatt bizony az. 1 fokozat még nem, de a 2. fokozat már igen hosszú áttételezésű. De ez még mindig kevés ahhoz, hogy az 1.6-ok állva hagyjanak.

Lényeg a lényeg, nekem Opelnél OK az automata, de kézissel is megvenném, totál mindegy.

Ha más kifogásolnivaló nincs az említett gépjárművön, és úgy alakul, hétvégén megnézem. :icon1:

Nem tudom, hogy mit tudhat az a 4 fokozatú automata, de az én 6 fokozatú váltóm elég korrektül teszi a dolgát. Szóval sok különbség nem lehet. Ráadásul anno a Vectrámban nagyobb volt a nyomaték mint amit a gyári leírás tartalmazott.

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom, hogy mit tudhat az a 4 fokozatú automata, de az én 6 fokozatú váltóm elég korrektül teszi a dolgát. Szóval sok különbség nem lehet. Ráadásul anno a Vectrámban nagyobb volt a nyomaték mint amit a gyári leírás tartalmazott.

Igazat kell adnom Dannert-nek és a hivatkozott papírformának. Mea culpa.

Az 1.8 as automata kettő egész tizedmásodpercet ver a manuális 1.6-ra 100-ig az 5 ajtós bódéval.

(kézivel további 1.2s lenne!)

555 néztem a volna tiédet is, de abban a modellévben amit éppen néztem csak 120 lovassal volt 6 gangos automata. Ott is volt 1 másodperc a kézi javára.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Erről, mi a véleményetek?

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_h/opel_astra_h_1.6_essentia-8696466

Nincs agyonextrázva, de a nem ömlengős leírás miatt magánszemélynek tűnik az eladó.

Köszi

Most vagy én vettem nagyon jó áron az enyémet (2013 februárban 2008-as 1.3DTH kombi 1,5 M-ért), vagy ezek mind nagyon túlárazottak itt amiket linkeltek.... Ez 2007-es, benzines és drágább... Egyébként szépnek tűnik és lehet, hogy reális is az ár, nem tudom. A jobb első sárvédőelemre csak szerencsétlenül esik a fény, vagy ennyire elüt a többitől?! Módosítva : dsteel
Link to comment
Megosztás:

Most vagy én vettem nagyon jó áron az enyémet (2013 februárban 2008-as 1.3DTH kombi 1,5 M-ért), vagy ezek mind nagyon túlárazottak itt amiket linkeltek.... Ez 2007-es, benzines és drágább... Egyébként szépnek tűnik és lehet, hogy reális is az ár, nem tudom. A jobb első sárvédőelemre csak szerencsétlenül esik a fény, vagy ennyire elüt a többitől?!

Vagy felfelé mennek a használt autó árak, aminek kicsit ellent mond, hogy hiszen defláció van! :D

Az enyém 2005-ös, amit 2012-ben 1,42M-ért vettem.

Visszatérve a kérdéses példányra: nyilván némi alkut belekalkuláltak. Ha a futás tuti hogy valós és tényleg tip-top állapotú akkor 1,4-1,5-öt talán megérhet.

Az a karosszériaelem erről a képről tényleg elég érdekes... A szőnyeg nem gyári. 117ekm-rel már elkopott volna? Nekem a kormány is úgy tűnik, mintha nem a gyári bőrözés lenne. Lehet hogy újrabőrözték, ami 117e-nél elég korai. Az ajtószigetelés is kicsit furán áll. Ennek lehet nincs semmi jelentősége, csak vissza kell nyomni a helyére.

Link to comment
Megosztás:

Vagy felfelé mennek a használt autó árak, aminek kicsit ellent mond, hogy hiszen defláció van! :D

Az enyém 2005-ös, amit 2012-ben 1,42M-ért vettem.

Visszatérve a kérdéses példányra: nyilván némi alkut belekalkuláltak. Ha a futás tuti hogy valós és tényleg tip-top állapotú akkor 1,4-1,5-öt talán megérhet.

Az a karosszériaelem erről a képről tényleg elég érdekes... A szőnyeg nem gyári. 117ekm-rel már elkopott volna? Nekem a kormány is úgy tűnik, mintha nem a gyári bőrözés lenne. Lehet hogy újrabőrözték, ami 117e-nél elég korai. Az ajtószigetelés is kicsit furán áll. Ennek lehet nincs semmi jelentősége, csak vissza kell nyomni a helyére.

Valóban, a kormánybőrözés 100%, hogy nem gyári, illetve az enyém nem ilyen. Szerintem nem lehet gyári, alul furán néz ki a kormánynál, valszeg újrabőrözték. A sárvédőelem lehet, hogy csak a képen üt el, de tényleg fura.

Kicsit off: a maginfláció szerintem van pár százalék, a maginfláció a lényeg, minden más csak játék a számokkal. Defláció szerintem a kőolaj világpiaci ára + rezsicsökk + ilyenek miatt van. Persze ettől még bizonyos dolgoknak valóban csökken az áruk. Na az autónak pont nem gondolnám én se, hogy feljebb menne az ára :)

Szerk: a maginfláció sincs 1 % se, valóban :) http://hu.tradingeconomics.com/hungary/core-inflation-rate

Módosítva : dsteel
Link to comment
Megosztás:

Köszi!

A kormány nekem is azonnal szemet szúrt, a többit amit mondtatok még most is próbálom meglátni :).

A sárvédőív simán lehet a fotó minősége miatt gyanús, vastagságmérővel kéne rámérni. Illetve előtte telefonon rákérdeznék, hátha vannak még becsületes eladók...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.