Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ASTRA H-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek


forumadmin

Recommended Posts

Na jó, de akkor létezik olyan, hogy 170-220 között szórnak az értékek?

Sem a festes, sem a meres nem igazan pontos, ennyi meg beleferhet... De az utolagos pingalast nagyon nehez nyom nelkul csinalni, alaposan nezelodve lehet talani arulkodo jeleket gumikon, peremeken, stb. Es ha annyira torott volt, hogy teljes festest kapott, akkor a deformacioknak is kell legyenek nyomai...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Megnéztem egy H Astrát, ezüstmetál színűt. Kérdésem az, hogy normális, ha mindenhol ilyen 200 mikron környékén van a rétegvastagság, nem sok az gyári értéknek? Zárhídon olyan 50 környékén míg egyik ajtót kinyitva a belső küszöbrésznél 100 mikron környékén van.

Nekem is ennyi....

Abban az ecat24-ben a végén nekem van egy ilyen: "PAINT,TWO COAT", gondolom, itt 2 rétegről van szó....

Módosítva : Maybal
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Megnéztem egy H Astrát, ezüstmetál színűt. Kérdésem az, hogy normális, ha mindenhol ilyen 200 mikron környékén van a rétegvastagság, nem sok az gyári értéknek? Zárhídon olyan 50 környékén míg egyik ajtót kinyitva a belső küszöbrésznél 100 mikron környékén van.

Szia!

Szerintem 120-130-nál nem kellene többnek lenni. Vannak eltérések az egyes elemek között, de a 200-as nekem már gyanús.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Na mégiscsak megvettem a verdát, hazahozván érdekes dolgot vettem észre (majd jön a többi is), hogy a kormány íves burkolata (felül) nem párhozamos a műszerfal alsó ívével, kb. 1 cm van a bal és a jobb oldala között. Állítható kormányos, de ez az eltérés minden pozícióban megvan. Egyébként semmi egyéb: kormánykotyogás, félrehúzás nincs, a kormány is szépen középen áll egyenes kerékállásnál. Szerintetek miért lehet ez, érdemes ezen paráznom?

Link to comment
Megosztás:

Pont két hónapja írta a Facebook csoportban az egyik srác, hogy ez a problémája, tett is fel róla képet:

https://scontent-vie.xx.fbcdn.net/hphotos-xtf1/l/t31.0-8/10478255_845660345475935_4204667196823778659_o.jpg

Ha nálad is ugyanez a gond, arra Varga Zsolt nevű csoporttag meg is írta a megoldást:

"Ja?! Ez mindegyiknél ilyen. Vedd ki a kulcsot a gyújtáskapcsolóból! Mozgasd meg egy kicsit a kormányt, hogy bekattanjon a kormányzár! Na most kapaszkodj bele a kormányba és tekerd! Így ki tudod igazítani azt a kis ferdeséget. Nekem is ilyen a rezgéscsillapítóm. :icon1: Teljesen megfelel a célnak."

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Pont két hónapja írta a Facebook csoportban az egyik srác, hogy ez a problémája, tett is fel róla képet:

https://scontent-vie.xx.fbcdn.net/hphotos-xtf1/l/t31.0-8/10478255_845660345475935_4204667196823778659_o.jpg

Ha nálad is ugyanez a gond, arra Varga Zsolt nevű csoporttag meg is írta a megoldást:

"Ja?! Ez mindegyiknél ilyen. Vedd ki a kulcsot a gyújtáskapcsolóból! Mozgasd meg egy kicsit a kormányt, hogy bekattanjon a kormányzár! Na most kapaszkodj bele a kormányba és tekerd! Így ki tudod igazítani azt a kis ferdeséget. Nekem is ilyen a rezgéscsillapítóm. :icon1: Teljesen megfelel a célnak."

Köszi, holnap megpróbálom. Ma is próbálkoztam izomból megoldani, de nem mertem nagyon erőltetni. Ezek szerint nem olyan nagy gond. A burkolat alatt rezgéscsillapitó van?

Link to comment
Megosztás:

Nekem is ennyi....

Abban az ecat24-ben a végén nekem van egy ilyen: "PAINT,TWO COAT", gondolom, itt 2 rétegről van szó....

No ilyenem nekem nincs :) Amugy lehet, hogy nem hatrany, es pl. jobban birja a gyurodest, ha dupla...

Persze ha nem valami speci szinrol van szo, mert azokhoz is kellhet ket reteg.

Link to comment
Megosztás:

Az ilyen "csak a heten" akciokat nagyon szeretem: ha nem viszik el ennyiert sem, akkor dragabban fogom adni :) Tovabba keveset futott, de azt elfelejtik kozolni, mennyi az a keves... Szoval a kocsi elvileg lehet jo is, de az elado "trukkossege" bennem kerdeseket vet fel; ugy tunik, mintha balekot keresne...

Link to comment
Megosztás:

Az ilyen "csak a heten" akciokat nagyon szeretem: ha nem viszik el ennyiert sem, akkor dragabban fogom adni :) Tovabba keveset futott, de azt elfelejtik kozolni, mennyi az a keves... Szoval a kocsi elvileg lehet jo is, de az elado "trukkossege" bennem kerdeseket vet fel; ugy tunik, mintha balekot keresne...

igen nekem is ez utotte meg a szemem :) hogy smemi km allas...es ez a csak ezen a heten szuperakcio :)))

elso blijkkre normalisnak tunik az allapota...bar eleg tavoliak a kepek ...

ui. 140 ezer van benne...

Módosítva : bazs7
Link to comment
Megosztás:

igen nekem is ez utotte meg a szemem :) hogy smemi km allas...es ez a csak ezen a heten szuperakcio :)))

elso blijkkre normalisnak tunik az allapota...bar eleg tavoliak a kepek ...

ui. 140 ezer van benne...

Most tűnik csak fel, a Classic sorozatnál visszatértek a 2007 előtti lámpatesthez?

Link to comment
Megosztás:

igen nekem is ez utotte meg a szemem :) hogy smemi km allas...es ez a csak ezen a heten szuperakcio :)))

elso blijkkre normalisnak tunik az allapota...bar eleg tavoliak a kepek ...

ui. 140 ezer van benne...

Szoval 4 eves kocsinal ez az alacsony futasteljesitmeny, plane benzinesnel? :) De legalabb 8 hangszoro is van benne :)

Link to comment
Megosztás:

Na mégiscsak megvettem a verdát, hazahozván érdekes dolgot vettem észre (majd jön a többi is), hogy a kormány íves burkolata (felül) nem párhozamos a műszerfal alsó ívével, kb. 1 cm van a bal és a jobb oldala között. Állítható kormányos, de ez az eltérés minden pozícióban megvan. Egyébként semmi egyéb: kormánykotyogás, félrehúzás nincs, a kormány is szépen középen áll egyenes kerékállásnál. Szerintetek miért lehet ez, érdemes ezen paráznom?

Szia! Nekem is ez volt a problémám mikor megvettem a kocsim. Vedd le a kormányburkolatot és találni fogsz alatta egy bilincset azt lazítsd meg és már állíthatsz is rajta. De szerintem ne feszegesd.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szia! Nekem is ez volt a problémám mikor megvettem a kocsim. Vedd le a kormányburkolatot és találni fogsz alatta egy bilincset azt lazítsd meg és már állíthatsz is rajta. De szerintem ne feszegesd.

Helló!

Vertigo kolléga útmutatása alapján sikerült helyreigazítani, egész könnyű volt. Köszi mindkettőtöknek.

Link to comment
Megosztás:

No ilyenem nekem nincs :) Amugy lehet, hogy nem hatrany, es pl. jobban birja a gyurodest, ha dupla...

Persze ha nem valami speci szinrol van szo, mert azokhoz is kellhet ket reteg.

Ezüst metál....hogy ehhez kell-e a 2 réteg, nem tudom. Annyi még, hogy az enyém "MANUFACTURED IN ELLESMERE PORT". Az lehet, hogy ezt az Angoloknál gyártották?

Link to comment
Megosztás:

szoval annyira nem ajanlott darab?

Azt igy tavolbol nehez eldonteni, eloben kell megnezni valaki olyannal, aki ert hozza... A fenykepekrol leveheto, nyilvanvalo hibaja nincs, igy marad a leiras es az eladoi hozzaallas ertekelese, es ez utobbiakkal akadnak gondok...

Persze lehet mondani, hogy tucatszam adnak el autokat, es csak nehany fajta alapszoveget varialnak, igy nem igazan lehet ezekbol kiindulni, de ha en kereskedo lennek, nagyon ugyelnek arra, hogy a leiras pontos legyen, es minden lenyeges informaciot tartalmazzon.

Link to comment
Megosztás:

Azt igy tavolbol nehez eldonteni, eloben kell megnezni valaki olyannal, aki ert hozza... A fenykepekrol leveheto, nyilvanvalo hibaja nincs, igy marad a leiras es az eladoi hozzaallas ertekelese, es ez utobbiakkal akadnak gondok...

Persze lehet mondani, hogy tucatszam adnak el autokat, es csak nehany fajta alapszoveget varialnak, igy nem igazan lehet ezekbol kiindulni, de ha en kereskedo lennek, nagyon ugyelnek arra, hogy a leiras pontos legyen, es minden lenyeges informaciot tartalmazzon.

hat igen! raadasul debrencbe van...szoval...passz...nem nekem lenne hanem kollegamnak...meg hozzaerto embert is kell talalni

Link to comment
Megosztás:

Így kép alapján jó állapotúnak tűnik. Az árát megérheti ha nincs semmi turpisság mögötte.

A felszereltségét én inkább közepesnek mondanám. A hirdetésben írt "full extra" érdekes kijelentés, erős, megmosolyogtató túlzás.

Én is néztem meg több autót is kereskedésben. Általában ezeknél szokott olyan lenni, hogy pl tempomattal hirdetik, közben meg nincs is benne. 6-os váltóval hirdetik, mikor a helyszínen kiderül, hogy csak 5 sebességes. A sokadik ilyennél egyszer rákérdeztem, hogy mért írnak valótlanságot, mért fárasztják fölöslegesen az embereket. A válasz az volt, hogy ja hát benne maradt az előző sablonszövegben, amit az előző hirdetésből másoltak át Ctrl+C - Ctrl+V-vel.

Link to comment
Megosztás:

A kis felbontású viszonylag kevés kép alapján nekem hihető adatok, szép Recarok, korrekt felszereltség. Jó állapotúnak tűnik a km-hez képest, ami picit sokacska, de talán legalább tekerésmentes. Évjárat már 2007 utáni, az jó. Szervizkönyvről persze nem raktak fotót... Meg kell nézni élőben, le kell infomálni. Kevesebb km-el ilyen árkategóriában esetleg picit butább felszereltséggel nem találtál, ami tetszene?

Sziasztok!

Nézegetek H astrákat, erről mi a véleményetek?

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_h/opel_astra_h_1.6_enjoy-8883902

Köszi

Link to comment
Megosztás:

A kis felbontású viszonylag kevés kép alapján nekem hihető adatok, szép Recarok, korrekt felszereltség. Jó állapotúnak tűnik a km-hez képest, ami picit sokacska, de talán legalább tekerésmentes. Évjárat már 2007 utáni, az jó. Szervizkönyvről persze nem raktak fotót... Meg kell nézni élőben, le kell infomálni. Kevesebb km-el ilyen árkategóriában esetleg picit butább felszereltséggel nem találtál, ami tetszene?

Ennyiért már kapsz dízelt is. Az extra csak az ülés benne, annyit meg szerintem nem ér.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.