Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ASTRA H-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek


forumadmin

Recommended Posts

Hello!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy a H Astra tűzfala az esetleg szimmetrikus kialakítású-e, mint a 3-as BMW? Vagy ha nem, akkor hogyan van rögzítve? Szegecs, csavar, vagy esetleg hegesztéssel? Jobb-bal kormányos átépítesen gondolkodom, azért szeretném megtudni.

Köszi előre is!

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy a H Astra tűzfala az esetleg szimmetrikus kialakítású-e, mint a 3-as BMW? Vagy ha nem, akkor hogyan van rögzítve? Szegecs, csavar, vagy esetleg hegesztéssel? Jobb-bal kormányos átépítesen gondolkodom, azért szeretném megtudni.

Köszi előre is!

Szia!

GAB93 kolléga ugyan ez ügyben gondolkodik, vele konzultálj az ügyben. Mielőtt bevásárolnál, érdeklődj a közlekedési hatóságnál az eljárásról, mert lehet, hogy macerás a dolog, ha hivatalosan le akarod papírozni.

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

Köszi a válaszokat! Egyenlőre csak latolgatom a lehetőségeket, hogy mit lenne érdemes csinálni. Jelenleg Angliában élek, kell egy autót vennem itt, amivel szaladgálni lehet, de akkor már olyan szeretnék venni, amit otthon is lehetne használni átépítés után. Vagy esetleg otthon szétbontani, és alkatrésznek kiárulni. Ezért próbálok most minnél több infót begyűjteni ezzel kapcsolatban. Jobbkormányosként nem használnám otthon, mert barátnőm is vezetné, neki balkormányosan is kihívás az autózás egyenlőre. :)

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!

Egy OPEL ASTRA H 1.7 CDTI 101 lóerős autó vétele előtt állok. 2005-2006-os évjáratban keresgélek és arról szeretnék információt kérni, hogy mit érdemes rajtuk nézni kiváltképp? Van olyan gyenge pontja amire oda kell figyelni? Terveszem hogy vétel előtt átnézetem szerelővel, de azért nem akarok 4-5ször odamenni hozzá, ha valami olyan van amit én is meg tudok állapítani nem foglalnám feleslegesen az idejét. Szóval mire figyeljek oda ennél a típusnál?

Előre is köszönöm a választ!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy OPEL ASTRA H 1.7 CDTI 101 lóerős autó vétele előtt állok. 2005-2006-os évjáratban keresgélek és arról szeretnék információt kérni, hogy mit érdemes rajtuk nézni kiváltképp? Van olyan gyenge pontja amire oda kell figyelni? Terveszem hogy vétel előtt átnézetem szerelővel, de azért nem akarok 4-5ször odamenni hozzá, ha valami olyan van amit én is meg tudok állapítani nem foglalnám feleslegesen az idejét. Szóval mire figyeljek oda ennél a típusnál?

Előre is köszönöm a választ!

Helló!

Szerintem dízelt csak akkor érdemes venni, ha ismert az előélete, meg a futott km. Ellenkező esetben sok szívás lehet belőle, mert a motorba a szerelő sem lát bele.

Ár, karosszéria, felszereltség tekintetében mi az elképzelés?

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Szerintem dízelt csak akkor érdemes venni, ha ismert az előélete, meg a futott km. Ellenkező esetben sok szívás lehet belőle, mert a motorba a szerelő sem lát bele.

Ár, karosszéria, felszereltség tekintetében mi az elképzelés?

Hello!

Köszönöm a gyors választ!

Mindenképpen dízelt szeretnék, mivel munkámból kifolyólag a gázolaj nagyon olcsó számomra. Azért is ezt a H-s Astrát néztem, mert méretben ez az 5ajtós teljesen megfelelő lenne számomra és 1,5-1,6 millió környékén szeretnék maradni. Továbbá örömmel látom, hogy ennyiért ebbe a típusba még a tempomat is bele-bele fér. A felhasználása kb 60-40 arány lenne város és autópálya között, évi 20ezer km körüli futással.

Esetleg lenne más ötleted? :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Köszönöm a gyors választ!

Mindenképpen dízelt szeretnék, mivel munkámból kifolyólag a gázolaj nagyon olcsó számomra. Azért is ezt a H-s Astrát néztem, mert méretben ez az 5ajtós teljesen megfelelő lenne számomra és 1,5-1,6 millió környékén szeretnék maradni. Továbbá örömmel látom, hogy ennyiért ebbe a típusba még a tempomat is bele-bele fér. A felhasználása kb 60-40 arány lenne város és autópálya között, évi 20ezer km körüli futással.

Esetleg lenne más ötleted? :icon1:

Az 1.7-es elég népszerű és megbízható motor a dízelek között. Ami ki tud jönni az itt is a dízellel járó hibák, kettőstömegű lendkerék, turbo, stb...

De ezeket elmondják az Isuzu tulajok, nekem 1.9-es van.

Szóval szerintem próbálj meg olyat keresni, aminek javarészt leellenőrizhető előélete van. Sajnos sok a külföldi, azok közül meg 200 ezres futásteljesítmény alatt ritkán találsz, és ott már előjöhet ez-az.

Ezen kívül akadnak kisebb gyerekbetegségek, de az a benzinesnél is előfordulhat. Itt már találkoztunk sok mindennel, de szerencsére sok itt a kreatív ember... :-)

Tempomat utólag is beszerelhető, ha esetleg nem volna benne.

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Köszönöm a gyors választ!

Mindenképpen dízelt szeretnék, mivel munkámból kifolyólag a gázolaj nagyon olcsó számomra. Azért is ezt a H-s Astrát néztem, mert méretben ez az 5ajtós teljesen megfelelő lenne számomra és 1,5-1,6 millió környékén szeretnék maradni. Továbbá örömmel látom, hogy ennyiért ebbe a típusba még a tempomat is bele-bele fér. A felhasználása kb 60-40 arány lenne város és autópálya között, évi 20ezer km körüli futással.

Esetleg lenne más ötleted? :icon1:

Most mondhatnám azt, hogy vedd meg az enyémet, de csak tavasszal tervezem eladni. 183 ezer van most benne, lendkereket már cseréltem kuplunggal, turbót is, generátor, önindító javítva volt fékek elöl-hátul újak rajta, futóműhöz még nem nyúltam, kivéve a két első csillapítót. Durván ezek jöhetnek elő. Ha sikerülne egy ilyet kifogni, akkor sokáig nem volna gondod a javítással.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

sziasztok

Rovid tavu utazasokanra vennek autot, H astrat. Egy szemelynek kellene meloba jarni napi 16km oda vissza. Dizel keveset fogyaszt, kesore van melg bent. A benzines tobbet fogyaszt, meleg van. mit javasoltok benzinest vagy dezelt vegyek?

Lehet dízel is, csak akkor legyen benne programozható állófűtés. :-) Viccet félretéve van ilyen, vagy 6 db. a hasznaltauton, benzines, dízel egyaránt, kérdés ér e ennyit ez az extra.

Ha fűtött garázsból indulsz (nem ismerem a körülményeket) az sokat jelenthet, bár szerintem a benzines még így is sokkal hamarabb bemelegszik,így rövid távra szerintem az lesz a nyerő.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

sziasztok

Rovid tavu utazasokanra vennek autot, H astrat. Egy szemelynek kellene meloba jarni napi 16km oda vissza. Dizel keveset fogyaszt, kesore van melg bent. A benzines tobbet fogyaszt, meleg van. mit javasoltok benzinest vagy dezelt vegyek?

Én biztosan nem vennék dieselt ilyen rövid távra.

Nem ide tartozik, de lehet érdekes, hogy az autóm kevesebbet fogyaszt, mint a haverom 1.9 PDTDI autója.

Mindketten munkába járásra használjuk kb. azonos a megtett út a munkahelyig.

Folyamatosan panaszkodik, hogy be sem melegedett az autó és fázik mindig télen :)

Link to comment
Megosztás:

Én biztosan nem vennék dieselt ilyen rövid távra.

Nem ide tartozik, de lehet érdekes, hogy az autóm kevesebbet fogyaszt, mint a haverom 1.9 PDTDI autója.

Mindketten munkába járásra használjuk kb. azonos a megtett út a munkahelyig.

Folyamatosan panaszkodik, hogy be sem melegedett az autó és fázik mindig télen :)

A haverod esetleg cseréljen termosztátot.

Nekem az 1.9 kb. annyi idő alatt kezd meleget fújni, mint anno az 1.6. Igaz, nem PDTI. Én eddig csak a FOrd dízelekről hallottam, hogy nem vagy csak alig nyomja a meleget.

16km oda-vissza? Arra tényleg felesleges lenne a dízel.

Link to comment
Megosztás:

Erre jó az ülésfűtés! :)

Igaz és főleg hosszabb távokat megyek, de nincs különösebb gondom a fűtéssel. 6-8 km megtétele után már teljesen üzem-meleg a motor. Sőt a napokban néztem: hidegen indítottam a motort, pár perc (4-5?) alapjáraton történő járatás után már 50 fok körüli volt a hűtővíz... Igaz ugyan hogy álló helyzetben nem kap menetszelet így nincs hűtés és most még csak 15 fokról indult a rendszer nem -20-ról.

Link to comment
Megosztás:

A haverod esetleg cseréljen termosztátot.

Nekem az 1.9 kb. annyi idő alatt kezd meleget fújni, mint anno az 1.6. Igaz, nem PDTI. Én eddig csak a FOrd dízelekről hallottam, hogy nem vagy csak alig nyomja a meleget.

16km oda-vissza? Arra tényleg felesleges lenne a dízel.

Már 800.000 Ft-ot költött az autóra 1 év alatt, de még mindig vannak apróbb hibák az autóval...én 6 év alatt nem költöttem ennyit rá :D

Link to comment
Megosztás:

Már 800.000 Ft-ot költött az autóra 1 év alatt, de még mindig vannak apróbb hibák az autóval...én 6 év alatt nem költöttem ennyit rá :D

Az igen! :D

Akkor ezentúl nem fogok panaszkodni. Mert sok mindent kellett nekem is csinál(tat)nom az autón egy év alatt, de ettől az összegtől nagyon távol állok. :)

Link to comment
Megosztás:

A haverod esetleg cseréljen termosztátot.

Nekem az 1.9 kb. annyi idő alatt kezd meleget fújni, mint anno az 1.6. Igaz, nem PDTI. Én eddig csak a FOrd dízelekről hallottam, hogy nem vagy csak alig nyomja a meleget.

16km oda-vissza? Arra tényleg felesleges lenne a dízel.

Nekem is elég nehezen melegszik be, pedig minden rendben a motorral, meg a hűtő-fűtő rendszerrel. Az 1.8 benzin sokkal hamarabb felmelegedett...

Link to comment
Megosztás:

Szerintem akkor lassan le is lehetne rá csapni! Tuti vétel lenne.... :D

Annyira tuti, hogy 2 hónap alatt egyszer sem hívták, pedig eladó az autó.

Csak azért eladó, mert vezérlés, PD elemek és turbó csere előtt áll, de lehet befigyel egy kettőstömegű csere is :D

Link to comment
Megosztás:

Minden apró hiba előjött rajta, ami csak lehet egy autón!

Olyan hülyeségek is, amire az ember nem is gondolna pl. komplett kábelköteg csere mindenhol, mert kigyullad a műszerfal meg ilyenek :D

De ezeket máshol vagy privibe le tudom írni, nem akarom teleírni ezt a fórumot off témával :)

Link to comment
Megosztás:

Minden apró hiba előjött rajta, ami csak lehet egy autón!

Olyan hülyeségek is, amire az ember nem is gondolna pl. komplett kábelköteg csere mindenhol, mert kigyullad a műszerfal meg ilyenek :D

De ezeket máshol vagy privibe le tudom írni, nem akarom teleírni ezt a fórumot off témával :)

Pedig jó/jobb lenne, ha ide írnád, mert pl. engem is érdekelne...és a 24/5-be a privi is beleszámít. :)

Legalább látnák mások is, hogy miért ne gondolkozzon más autó vásárlásán, hanem maradjon csak a ,,...Astra H-t vennék...." :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.