Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ASTRA H-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek


forumadmin

Recommended Posts

Üdv!

Benzines Astra H Caravan vásárlása előtt állok. Szeretnék (attól függetlenül, hogy vásárlás előtt átvizsgáltatom) garis autót venni. Kérdésem: a 2007, 2008-as modelleken kell-e lenni gyári garinak, tehát, milyen garival árulták annó ezeket az autókat? Ha van rá gari, akkor a tulajdonosváltással megmarad, vagy elveszik/megszűnik?

Jól sejtem, hogy egy használtautó-kereskedés által adott garancia a kereskedés által "kiadott" állapotlapon alapszik, de ebben nem feltétlenül kell megbíznom és ragaszkodjam-e az ezen felüli független átvizsgáláshoz (még akkor is, ha ez egy hivatalos Opel kereskedés használt részlege)?

Még biztos lesz csomó kérdésem, mert egy 10 éves olasz autóból szándékozom átülni Astra-ba, így nagyon sokat kell még olvasnom :D

He! Én most ültem olaszba Astrából! :D

Link to comment
Megosztás:

He! Én most ültem olaszba Astrából! :D

Igazság szerint semmi bajom a Punyesszal, csak már kicsi, öreg és klímamentes. Épp ezért gondolkodom Caravanban (vagy Fabia kombiban). Csak az a baj, hogy a H Astra a 10 éves kocsi után nekem annyira új, hogy valsz be se tudnám indítani :D . Ez a sok hibakód is elrettent a H Astra-tól. Fontos kritérium nálam még a hasmagasság, amire nem igazán találok adatot. Vki tudja ezt az infót? Ránézésre jóval magasabbnak tűnik, mint a Fabia (az újnál írnak 13.5 cm-et katalógusban, ami kicsinek tűnik...valsz a 14-es kerekek miatt?)

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Igazság szerint semmi bajom a Punyesszal, csak már kicsi, öreg és klímamentes. Épp ezért gondolkodom Caravanban (vagy Fabia kombiban). Csak az a baj, hogy a H Astra a 10 éves kocsi után nekem annyira új, hogy valsz be se tudnám indítani :D . Ez a sok hibakód is elrettent a H Astra-tól. Fontos kritérium nálam még a hasmagasság, amire nem igazán találok adatot. Vki tudja ezt az infót? Ránézésre jóval magasabbnak tűnik, mint a Fabia (az újnál írnak 13.5 cm-et katalógusban, ami kicsinek tűnik...valsz a 14-es kerekek miatt?)

Köszi!

A mai autók többsége már tele van elektronikával,érzékelőkkel stb. így értelemszerűen a hibakódok mennyisége is nőt,de szerintem ha odafigyelsz az autódra,nem hajtod szét,megadod neki ami kell(olaj,szűrők...)akkor nem lesz semmiféle hibakódod.

Ami a hasmagasságot illeti,én is hasonló cipőben járok, egy Polóból ültem át Astrába és nekem is fontos volt, hogy ne akadjon fel az alja.Én 16-os kerekekkel járok és eddig még nem volt gond.Valóban elég magas autó,nem hinném,hogy felakadnál vele bárhol is(persze azért nem terepjáró).

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Hello mindenkinek!

Autóvásárlás előtt állok.Van gy pár autó ami tetszik ,de nem igazan bírom eldönteni,h melyik is lenne a legjobb..ezért gyüjtöm most az infokat.

Jelenlegi autóm egy Astra F 1.4 8v 60Le (94')--mondanom se kell, hogy a világon semmi probléma nem volt vele .Beleraktam már 75000km-t és a kopó alkatrészeken kívül más gondja nem volt..pedig volt nyüstölve.

Jelenlegi kiszemelteim:

- Astra F GSi (sajnos sztem jó állapotú már nagyon ritka..főleg ami nincs széthajtva), Astra G Bertone Coupe 1.8,2.2 vagy 2.0Turbo, Vectra B 2.5 V6,

ill.

Most kérném a ti segítségeteket:

-Egy pár soros véleményt aki tudna írni,azt nagyon megköszönném.

Astra H 1.8 (125 és 140Le) v. 2.0 Turbo-on is variálok,de tartok egy kicsit a Turbos autóktól:/ Meghibásodás szempontjából.

Ami ténylegesen érdekelne: gyakori hibák(ha van), ez a hibakód szisztéma egy picit aggaszt:/

Futómű,fogyasztás,menetteljesítménye ..aki tud szolgálni ilyen végsebbesség adatokkal azt is leírhatná.

-Jobban vidéki utakon fogom használni..kevés város és autópálya lesz a megtett kilométereim közt.

-Az is érdekelne,hogy menniyre kényes ,ha pl. egy kicsit pörgetősebben használja az ember..ill. h valami féle chip-tuningot megéri/érdemes e beleszerelni??

Tervbe volt még egy 1.9 CDTI 150Le..de nem sok jót hallottam róla..ezért le is tettem már erről.

Előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Hello mindenkinek!

Autóvásárlás előtt állok.Van gy pár autó ami tetszik ,de nem igazan bírom eldönteni,h melyik is lenne a legjobb..ezért gyüjtöm most az infokat.

Jelenlegi autóm egy Astra F 1.4 8v 60Le (94')--mondanom se kell, hogy a világon semmi probléma nem volt vele .Beleraktam már 75000km-t és a kopó alkatrészeken kívül más gondja nem volt..pedig volt nyüstölve.

Jelenlegi kiszemelteim:

- Astra F GSi (sajnos sztem jó állapotú már nagyon ritka..főleg ami nincs széthajtva), Astra G Bertone Coupe 1.8,2.2 vagy 2.0Turbo, Vectra B 2.5 V6,

ill.

Most kérném a ti segítségeteket:

-Egy pár soros véleményt aki tudna írni,azt nagyon megköszönném.

Astra H 1.8 (125 és 140Le) v. 2.0 Turbo-on is variálok,de tartok egy kicsit a Turbos autóktól:/ Meghibásodás szempontjából.

Ami ténylegesen érdekelne: gyakori hibák(ha van), ez a hibakód szisztéma egy picit aggaszt:/

Futómű,fogyasztás,menetteljesítménye ..aki tud szolgálni ilyen végsebbesség adatokkal azt is leírhatná.

-Jobban vidéki utakon fogom használni..kevés város és autópálya lesz a megtett kilométereim közt.

-Az is érdekelne,hogy menniyre kényes ,ha pl. egy kicsit pörgetősebben használja az ember..ill. h valami féle chip-tuningot megéri/érdemes e beleszerelni??

Tervbe volt még egy 1.9 CDTI 150Le..de nem sok jót hallottam róla..ezért le is tettem már erről.

Előre is köszönöm.

Én csak a 2000 utáni típusokról tudok nyilatkozni.

Ismeretségi körben van Astra G Bertone Coupe 1.8 és 2.0Turbo is. Elvileg "problémamentesek". Egyedül a turbósban halt meg a turbó 1 héttel a vásárlás után :D (kb 180000Ft-ba került a javítás), azóta semmi gond.

Astra H 1.8 (125 és 140Le): Szépekjók, nekem 1.8-as 125lovasom van. Az astra G 1.8-as jobban gyorsul, de cserébe nekem a H jobban tetszik :icon4: . Turbós H-k meg még jól is mennek...

Menetdinamikája alapból munkábajárásra hétvégi kiruccanásokra megfelelő. De ha "vagánykodni" és gyorsulgatni akarsz, akkor oda már kevéske. Ráköltöttem rendesen, hogy kicsit dinamikusabban mozogjon. Fogyasztás 6.4-8.8 között borultságomtól függően. 2.5 év alatt kb 75000km-t raktam bele, ez idő alatt túl sok gondom nem volt az autóval.

Link to comment
Megosztás:

Igena turbos G-ről mondták már h a turbo ami általában megadja magát :/

Hát mondjuk a sima G-től jobban tetszik a H..de a Bertone Coupe és H közül már nemtudom :D Mind a kettő nagyon bejön alakra :icon4:

Azért sztem a 140 ló tud mar valamit..persze h nem versenyauto..ha arra mennék akkor néznék egy 200+ lovas gépet és kész..de teljesen feleslegesnek látom...ezért is maradok egy jó szívónál :icon4: Hosszú távon is jobban járok --fizetnivalók stb.

Nagyon kíváncsi leszek melyik lesz a szerencsés nyertes ;)

Köszönöm a gyors válaszod ;)

Link to comment
Megosztás:

Ja igen a másik.

Sokat hallom a H Astraról,h nem akarnak indulni meg stb hibakódok..ezeken mindegyik H astra átesik?Valami seria hiba lehet ez? Vagy van valami kézzel fogható magyarázat?

Széria hiba volt az első években, hogy a cim modul megmakacsolta magát, és nem volt hajlandó megismerni a kulcsot. Emiatt nem indult az autó. Általában szoftverfrissítés megoldotta a gondot, esetleg a modul cseréje. Nekem 2007es az autóm, ezen a szérián már nem jelentkeznek a tünetek. Apósom 2006-os autójánál nem régen volt ugyanez a móka, modulcsere és minden szép.

Link to comment
Megosztás:

Széria hiba volt az első években, hogy a cim modul megmakacsolta magát, és nem volt hajlandó megismerni a kulcsot. Emiatt nem indult az autó. Általában szoftverfrissítés megoldotta a gondot, esetleg a modul cseréje. Nekem 2007es az autóm, ezen a szérián már nem jelentkeznek a tünetek. Apósom 2006-os autójánál nem régen volt ugyanez a móka, modulcsere és minden szép.

Köszönöm a választ :D Egy kicsit már meg is nyugodtam :icon4: Ám egy ilyen frissítés vagy csere mennyi fáj ???

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a választ :D Egy kicsit már meg is nyugodtam :icon4: Ám egy ilyen frissítés vagy csere mennyi fáj ???

Frissítést nem tudom mennyi lehet, gondolom mint programozást számolják fel, az meg 6-8k szokott lenni tapasztalataim szerint. A csere már húzósabb, 40-50k körül van egy új cim modul.

Link to comment
Megosztás:

"Tervbe volt még egy 1.9 CDTI 150Le..de nem sok jót hallottam róla..ezért le is tettem már erről."

Lassan 1 éve hajtok 1.9 CDTi 150Le autót, használtan vettem, most lesz 5 éves 80.000km van benne és nálam eddig 1 Turbónyomás szabályzó szelep nem akart működni, ezen kívül semmi gond nem volt vele eddig, remélem nem is lesz. Ja és ha kell megy mint az ....

Link to comment
Megosztás:

LEhet igazatok van..erről a díjról se hallottam.Na meg eddig,akárkit kérdeztem.. senki nem dicsérte nagyon az 19-et..azért is volt ez a kétség bennem..azt mondta mindenki,h megy és fogyasztásra is jó,de voltak problémák vele .

Na most ez olyan, hogy mivel nincsenek problémák? :D

Link to comment
Megosztás:

Na most ez olyan, hogy mivel nincsenek problémák? :D

Ez igaz :icon4: Ami gép az elromlik.xd

Csak nem mindegy ,h milyen problémák :icon4: Na de ha azt nézzük egy új autóhoz az alkatrészek eleve drágábbak mint egy jó öreg F-hez ;) Ebbe bele kell törődnöm ;)

Link to comment
Megosztás:

LEhet igazatok van..erről a díjról se hallottam.Na meg eddig,akárkit kérdeztem.. senki nem dicsérte nagyon az 19-et..azért is volt ez a kétség bennem..azt mondta mindenki,h megy és fogyasztásra is jó,de voltak problémák vele .

nem emléxem pontosan, de ha jó a memóriám akkor az év motorja lett. (amikor megjelent) az ex kollegámnak 3 ilyen motorú autója volt, egyikkel sem volt semmi gond sem. 2 astra 1 vectra. a vectrát a mai napig látom, sőt ismerem is a tulajt (szomszédom, én adtam el neki) 200.000 km van most az autóban és a kötelezőn kívül semmi nem volt vele. pedig van benne egy chip is.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

1,7 cdti Astra h(kombit szeretnék venni)

ezzel kapcsolatban volna néhány kérdésem

személy szerint egy 110 lovasra gondoltam,nem tudom,hogy esetleg egy 101 lovasból lehet-e csinálni 110 eset némi programozással?mert ha igen akkor lehet érdemes lenne,mert ebből több a kínálat.vagy itt teljesen más az egész motor?

1,7-en belül beszélünk (ha jól tudom négyfajta teljesítményű motorokról) 80,101,110,125 Le?

ezeknél a motoroknál többnyire a blokk egyforma vagy csak elektronikai változások vannak,vagy motorfelépítése is teljesen más?

és itt mindegyik Isuzu motor?mit kell tudni ezekről az erőforrásokról?esetleges problémákról,típushibákról.

még a 125 pacis,ami karicstol rendesen is tetszik wink.gif -de ez még elég új darab és gondolom tele túlbonyolított elektronikával?

nem vagyok egy autószerelő és azért is érdeklődöm. rolleyes.gif

köszi segítségeteket

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

1,7 cdti Astra h(kombit szeretnék venni)

ezzel kapcsolatban volna néhány kérdésem

személy szerint egy 110 lovasra gondoltam,nem tudom,hogy esetleg egy 101 lovasból lehet-e csinálni 110 eset némi programozással?mert ha igen akkor lehet érdemes lenne,mert ebből több a kínálat.vagy itt teljesen más az egész motor?

1,7-en belül beszélünk (ha jól tudom négyfajta teljesítményű motorokról) 80,101,110,125 Le?

ezeknél a motoroknál többnyire a blokk egyforma vagy csak elektronikai változások vannak,vagy motorfelépítése is teljesen más?

és itt mindegyik Isuzu motor?mit kell tudni ezekről az erőforrásokról?esetleges problémákról,típushibákról.

még a 125 pacis,ami karicstol rendesen is tetszik wink.gif -de ez még elég új darab és gondolom tele túlbonyolított elektronikával?

nem vagyok egy autószerelő és azért is érdeklődöm. rolleyes.gif

köszi segítségeteket

Amit gyorsan leszögezhetünk: minden 1.7 isuzu motornak minősíthető, de ettől még elég különbözőek. Egy 100 lovasból max chip tuninggal tudsz 110-et csinálni (vagy többet), egy sima programozás (azaz a 110 lovas programját beírni a 100-as helyére) itt nem segít. Elég ehhez annyi, hogy a 100 lovasban bosch a befecskendező rendszer, a 110 lovasban meg denso. És van még jópár különbség, a motorok felépítésében is.

A 110 és a 125 lovas motorok egyidősek és közeli rokonok, nagyjából ugyan olyan elektronikával meg felépítéssel, de én még nem hallottam olyanról, aki át tudta volna programozni a 110-est egyszerűen 125-re.

Problémákról írásokat főleg a 100-asról egy kis kereséssel találhatsz eleget, de már a 110/125 lovasokról is gyűlnek az információk. Ami meg a túlbonyolított elektronikát illeti: az elmúlt 20 év fejlődése erről szól, az elektronikáról. Ez van.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Ismét autóvásárlás előtt állok, elsősorban 1,7-es dízel H Astrát nézek, max 2 millióig. A motorral kapcsolatos tapasztalatokra lennék kiváncsi, mik a tapasztalatok a 1,7-es 101 lovas motorokkal kapcsolatban, mire figyeljek vásárláskor, mik a tipushibák és milyen költségek merülnek fel. Előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Miért pont 1,7-es?? Az 1,9-es miért kizárt?

Nekem is 1,9-es van 150 Le-s és a fogyasztása miatt én is féltem, de a gyorsulás meg a rugalmasság miatt ( beültem kipróbáltam, megy mint az atom... Mmeg KELL vennem... ) megvettem pedig japánt szerettem volna ) meggyőztem magam, ha 1 literrel többet is eszik MEGÉRI! Mit mondjaK, voltunk hosszú úton autópálya 700 km- ha lassan 130-140-et mész akkor 5,5 -el elporoszkál, ha sietsz 160-170, akkor sem ment az átlag 5,8 fölé. Miről beszélünk??? :)

Úgy vagyok vele, hogy ha akar akkor úgy is elromlik, ha nem akkor meg nem. Japán párti vagyok a régi Hiace-met 200e-vettük és eladtam 500e-el úgy hogy olajcseréken túl a motort nem is láttam ( persze vezérműlánc csere) Azt sem tudtam a motor hol van. De most OPELT vettem mert jól megy és többet ad mint a Toyota úgy felszereltségben lóerőben és egyéb kényelmi és biztonsági cuccban, így fájó szívvel feláldoztam a "legendát".

Volt egy csúnya vétlen karambolunk a szerencsén múlott, hogy ottmaradunk-e vagy nem. Másodszor nem bízom a szerencsére. Így fontos lett a légzsákok száma és ami igaz az igaz, szeretem ha van tartalék, és nem kell a lóerők hiányát a bátorságommal pótolni! :D

Az Opel üzembiztonságáról még sokat nem tudok, de eddig még hazahozott. ( habár volt pár ideges pillanatom amit az EGR szelep okozhat, majd utána járok ) Volt egy Meganom is ami elötte a nálunk töltött 2000 km és olajcsere, meg komplett vezérlés csere után a főtengely beállt... ( röhely)

A régi olasz kocsiktól is óvtak még annó, . Alfa Sprint 1,5 B 116 Le. ez is ment mint állat 850 kg-jával, na ilyenem volt és a motorja állítólag nem túl jó. Nekem ez is szolgált 9 évet és 200e km-t. ütöttük vertük, és még a hengerfejet sem szedtem le...... Szerintem egy kocsit szét lehet hajtani legyen az bármilyen! HA a motorra vigyáznak akkor meg jó! Úgyhogy ha szerencséd van akkor jó vásárt csinálsz ha nincs akkor buksz rajta! De ez szinte minden kocsival így van. szerintem. De ha rám hallgatsz azt csinálsz amit akarsz! :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Ismét autóvásárlás előtt állok, elsősorban 1,7-es dízel H Astrát nézek, max 2 millióig. A motorral kapcsolatos tapasztalatokra lennék kiváncsi, mik a tapasztalatok a 1,7-es 101 lovas motorokkal kapcsolatban, mire figyeljek vásárláskor, mik a tipushibák és milyen költségek merülnek fel. Előre is köszi!

Keress olyant amit nem kell chippelni! :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.