Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ASTRA H-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek


forumadmin

Recommended Posts

14 perce, csaba66 írta:

A vegattetel fix, de amugy minden sebessegben mas, eppen errol szol a valto... Ha ide http://ecat24.com/opel/catalog/types/1/9/  beirod az alvazszamot, megmondja a valto tipusat is.

Az ecat az én alvázszámomat nem ismeri, de nem is ez volt a kérdés, hanem Dávid azt írta, hogy az XER motorosok kétféle végáttételű váltóval jöttek ki. Ezt én úgy értelmeztem, hogy az F17-es létezik kétféle áttétellel, de lehet, hogy rosszul gondolom.

Link to comment
Megosztás:

6 órája, sasa58 írta:

Az ecat az én alvázszámomat nem ismeri, de nem is ez volt a kérdés, hanem Dávid azt írta, hogy az XER motorosok kétféle végáttételű váltóval jöttek ki. Ezt én úgy értelmeztem, hogy az F17-es létezik kétféle áttétellel, de lehet, hogy rosszul gondolom.

F13+ -os váltót is hoz az egyik oldal A16XER-hez.

Link to comment
Megosztás:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_h/opel_astra_h_1.8_essentia_szervizkonyv_megkimelt_magyar-10601681

"Z18XER LÁNCOS VEZÉRLÉSŰ MOTORRAL (...) MEGKÍMÉLT MŰSZAKI ÁLLAPOTÚ, ÁTVIZSGÁLT"

Ez így oké? Nem szíjas az? Ha igen, jól átvizsgálták...

Nekem az ecat szíjat hoz...

http://ecat24.com/opel/catalog/part/1/9/211/76/581,589,569/

Link to comment
Megosztás:

8 órája, outsider írta:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_h/opel_astra_h_1.8_essentia_szervizkonyv_megkimelt_magyar-10601681

"Z18XER LÁNCOS VEZÉRLÉSŰ MOTORRAL (...) MEGKÍMÉLT MŰSZAKI ÁLLAPOTÚ, ÁTVIZSGÁLT"

Ez így oké? Nem szíjas az? Ha igen, jól átvizsgálták...

Nekem az ecat szíjat hoz...

http://ecat24.com/opel/catalog/part/1/9/211/76/581,589,569/

"A hirdetésben szereplő adatok tájékoztató jellegűek"

Olvastam én ettől a kereskedőtől olyat is, hogy Astra H kétzónás klímával. Na de ez a legkevesebb, az átverést nem írják bele a hirdetésbe.

Link to comment
Megosztás:

On ‎2016‎.‎09‎.‎26‎. at 22:49, outsider írta:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_h/opel_astra_h_1.8_essentia_szervizkonyv_megkimelt_magyar-10601681

"Z18XER LÁNCOS VEZÉRLÉSŰ MOTORRAL (...) MEGKÍMÉLT MŰSZAKI ÁLLAPOTÚ, ÁTVIZSGÁLT"

Ez így oké? Nem szíjas az? Ha igen, jól átvizsgálták...

Nekem az ecat szíjat hoz...

http://ecat24.com/opel/catalog/part/1/9/211/76/581,589,569/

Tuti szíjas, múlt héten cseréltettem

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Előre is elnézést, hogy nem olvasok vissza, és újra meg újra ugyanarra a kérdésre kell válaszolnotok.
Autóvásárlás előtt állok, és a kiszemelt típus az astra h caravan. Az autó főleg ingázásra lenne használva, havi ~3500 km, főleg autópályán, viszont olyan autót szeretnénk, ami alkalmas arra is, hogy a családot teljes menetfelszereléssel el lehessen vinni bárhova. 1.7 cdti és 1.9 cdti között forgolódom, de egyszer valaki azt mondta, hogy az 1.7 jobb, mint az 1.9, csak azt nem tudom miért. Van ennek alapja? Valamint szerintetek érdemes többet költeni egy fiatalabb autóra kevesebb km-el, vagy a régebbiek is elég megbízhatóak akár 200e km felett is, figyelembe véve, hogy évi csaknem 40.000 km lenne belerakva?

Előre is köszönöm a válaszotokat!
S.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, shaniqua írta:

Sziasztok!

Előre is elnézést, hogy nem olvasok vissza, és újra meg újra ugyanarra a kérdésre kell válaszolnotok.
Autóvásárlás előtt állok, és a kiszemelt típus az astra h caravan. Az autó főleg ingázásra lenne használva, havi ~3500 km, főleg autópályán, viszont olyan autót szeretnénk, ami alkalmas arra is, hogy a családot teljes menetfelszereléssel el lehessen vinni bárhova. 1.7 cdti és 1.9 cdti között forgolódom, de egyszer valaki azt mondta, hogy az 1.7 jobb, mint az 1.9, csak azt nem tudom miért. Van ennek alapja? Valamint szerintetek érdemes többet költeni egy fiatalabb autóra kevesebb km-el, vagy a régebbiek is elég megbízhatóak akár 200e km felett is, figyelembe véve, hogy évi csaknem 40.000 km lenne belerakva?

Előre is köszönöm a válaszotokat!
S.

Jobb. Ez inkább attól függ milyen állapotút veszel. Ha tényleg kell a kraft, akkor az 1.9-es 150 lovas a nyerő. Én inkább költenék többet egy leinformálható előéletű autóra, mint egy 86 tulajos tekert órásra. Annyival nem olcsóbb, mint amennyi probléma lehet vele. Lehet 200 ezer felett is benne, csak tudd, hogy mikor mit cseréltek rajta.

Én 69 ezer Km-rel vettem, most bőven 150 felett vagyok, de eddig nem volt vele gondom, csak 1 alkalommal, akkor generátort kellett javítani 20 ezerért.

Link to comment
Megosztás:

6 órája, shaniqua írta:

Valamint szerintetek érdemes többet költeni egy fiatalabb autóra kevesebb km-el, vagy a régebbiek is elég megbízhatóak akár 200e km felett is, figyelembe véve, hogy évi csaknem 40.000 km lenne belerakva?

Kerdes, mennyivel tobbet... Ha mondjuk 80ezerrel kevesebbet futott, az nalad 2 ev, kijon evi x Ft kulonbseg, arrol kell eldonteni, megeri-e.

Van egy vegso hatara is a normalis hasznalhatosagnak, legyen mondjuk 20 ev. Ha valaki evi 10ezret hasznalja, akkor biztos kar 10 eves, 100ezret futott kocsit keresnie, mert 20 evesen meg a 200ezerrel vett is csak 300-nal lesz.

Link to comment
Megosztás:

On ‎2016‎.‎10‎.‎02‎. at 16:28, outsider írta:

Egy C Vectra mennyire drágábban fenntartható, mint egy H Astra?

Drágább gumik kellenek hozzá, drágább a cascója egyébként az üzemanyag és szervízköltségei hasonlóak. Saccperkábé kilométerenként 2-5 Ft-tal lehet drágább a fenntartása, mint a H Astráé. Az értékvesztése is előbbre tart már, mint az Astráké.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Üdv!

Friss Astra H tulajként csatlakozom a közösséghez. 1.9cdti 120LE caravan 2007-es. Remélem beválik kis családi autónak, gyerekkel, babakocsival :)

Tapasztalat a motorral kapcsolatban, mire figyeljek oda? Olajcsere előtt állok most friss vétel után, milyen olajat ajánlotok bele? Jövő tavasszal vezérlést is szeretnék cserélni, mivel már 180ezer km van benne (elvileg). Nyári gumi is fog kelleni jövőre, szóval kiadós tavasz lesz anyagilag:)

Zenével lehet lesz majd pár kérdésem, majd felteszem azokat is!

Apropó sajnos nincs meg hozzá a levehető vonóhorog... Nincs valakinek eladó, elfekvőben? Egy szaküzletben 49e-t mondtak rendelésre...

Szép napot!

 

Link to comment
Megosztás:

52 perce, pumark írta:

Üdv!

Friss Astra H tulajként csatlakozom a közösséghez. 1.9cdti 120LE caravan 2007-es. Remélem beválik kis családi autónak, gyerekkel, babakocsival :)

Tapasztalat a motorral kapcsolatban, mire figyeljek oda? Olajcsere előtt állok most friss vétel után, milyen olajat ajánlotok bele? Jövő tavasszal vezérlést is szeretnék cserélni, mivel már 180ezer km van benne (elvileg). Nyári gumi is fog kelleni jövőre, szóval kiadós tavasz lesz anyagilag:)

Zenével lehet lesz majd pár kérdésem, majd felteszem azokat is!

Apropó sajnos nincs meg hozzá a levehető vonóhorog... Nincs valakinek eladó, elfekvőben? Egy szaküzletben 49e-t mondtak rendelésre...

Szép napot!

 

Szia! Enyém ugyanez még évjáratra is stimmel.:) Olajból a dexos2-nek megfelelő bármelyik jó, 0W, 5W változatból, de ha a gyárit veszed, azzal sem lősz mellé. Vezérlés csereperiódusa 6 év vagy 120.000 km. Ha nem ismert az utolsó csere ideje, akkor alapszabály, hogy cseréld le, úgy biztosan nem ér meglepetés. Vízpumpával egy gyári szett kb. 50-60-ból kijön, plusz kb. 20 ezer a munkadíj.

Amit javaslok: nézd meg a toronyszilenteket, milyen állapotban vannak. Ha nagyon rozsdásak, akkor az pénzben fájni fog. Nálam eddig nem volt hibája a motornak, igaz, csak 157 ezernél járok.

Vonóhorog: tudomásom szerint csak szakműhelyben beszereltet fogadnak el, nyilván vannak olyan helyek, ahol árulnak és be is szerelik. Ha vontatni is akarsz vele, akkor le is kell vizsgáztatnod az autót, függetlenül attól, hogy meddig van műszakija.

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

T pumark!

"... milyen olajat ..."

dexos2-t teljesítő és Mo-on kapható motorolajok:

Mobil 1 ESP 0W-40 olajwebshop.hu
Mobil Super 3000 XE 5W-30 olajdokk.hu
Castrol Edge Titanium Fst 0W-40 castrolmintabolt.hu
Castrol Edge Titanium Fst 0W-30 olajshop.hu
Castrol Edge Titanium Fst 5W-30 C3 olaj-partner.hu
Castrol Edge Titanium Fst 5W-40 olajshop.hu
Castrol Edge Titanium Fst Turbo Diesel 5W-40 the-filtershop.com
Castrol Magnatec 5W-40 C3 olaj24.hu
Total Quartz Ineo Mc3 5W-30 totalolaj.hu
Elf Evolution Fulltech Msx 5W-30 olajborze.hu
Eni i-Sint Ms 5W-30 olajshop.hu
Shell Helix Ultra AG 5W-30 shellshop.hu
Statoil LazerWay G 5W-30 statoil-motorolaj.hu
Mol Dynamic Gold 5W-30 kenoanyagfutar.hu
Motul Specific dexos2 5W-30 motul-bolt.hu
Omv Bixxol special C3 5W-30 premiumolaj.hu
Q8 Formula Special G Long Life 5W-30 formula3000.hu
Eneos Premium Hyper 5W-30 szilkerauto.hu
Gulf Formula Gmd 5W-30 gulf.hu
Fuchs Titan Gt1 Pro Flex 5W-30 olajborze.hu
Comma Syner-Z 5W-30 gepex.hu
Liqui Moly Top Tec 4600 5W-30 kicsikocsiautosbolt.hu
Genuine GM Motor Oil dexos2 5W-30 autoteka2000.hu
Valvoline SynPower Mst 5W-30 sgconsult.hu

 

Mannol O.e.m. Opel 5W.30 the-filtershop.com
Megol Motorenoel Efficiency 5W-30 goldolaj.hu
Ravenol Longlife LSG SAE 5W-30 sct-hungary.hu
Rowe Hightec Synt Rs 5W-30 Hc-Fe west-autoteka.hu
Midland Axxept 5W-30 midland.hu
Vat Oil SynGold 5W-30 olaj24.hu

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 10. 18. at 15:34, pumark írta:

Üdv!

Friss Astra H tulajként csatlakozom a közösséghez. 1.9cdti 120LE caravan 2007-es. Remélem beválik kis családi autónak, gyerekkel, babakocsival :)

Tapasztalat a motorral kapcsolatban, mire figyeljek oda? Olajcsere előtt állok most friss vétel után, milyen olajat ajánlotok bele? Jövő tavasszal vezérlést is szeretnék cserélni, mivel már 180ezer km van benne (elvileg). Nyári gumi is fog kelleni jövőre, szóval kiadós tavasz lesz anyagilag:)

Zenével lehet lesz majd pár kérdésem, majd felteszem azokat is!

Apropó sajnos nincs meg hozzá a levehető vonóhorog... Nincs valakinek eladó, elfekvőben? Egy szaküzletben 49e-t mondtak rendelésre...

Szép napot!

 

http://racing-bazar.hu/alkatresz/vonohorog/h_astra_kombi_vonohorog

Próbáld meg ezt. Hátha odaadja elektronika nélkül olcsóbban. 

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok! Nem teljesen illik semelyik topikba sem a kérdésem, de itt a legnagyobb az aktivitás, ezért itt teszem fel a kérdésem.

Az a szituáció, hogy mivel elég viseletes volt már a bicskakulcsom, rendeltem utángyártott házat, amivel viszont az a probléma, hogy nem ott vannak a bevágásai az én kulcsszáramnak, mint a gyári kulcsházon, tehát valószínűleg másoltatnom kellene a kulcsszáramat, szárat ugye kaptam is a házzal.

Mister minit-nél kérdeztem, ott azt mondták, hogy túl vékony a kulcs, ezért nem lehet másolni.
Valahol mégiscsak lehet, nem?
Ebben kérnék segítséget, hátha valaki más már volt hasonló helyzetben.

Link to comment
Megosztás:

42 perce, bazsiihmv írta:

Sziasztok! Nem teljesen illik semelyik topikba sem a kérdésem, de itt a legnagyobb az aktivitás, ezért itt teszem fel a kérdésem.

Az a szituáció, hogy mivel elég viseletes volt már a bicskakulcsom, rendeltem utángyártott házat, amivel viszont az a probléma, hogy nem ott vannak a bevágásai az én kulcsszáramnak, mint a gyári kulcsházon, tehát valószínűleg másoltatnom kellene a kulcsszáramat, szárat ugye kaptam is a házzal.

Mister minit-nél kérdeztem, ott azt mondták, hogy túl vékony a kulcs, ezért nem lehet másolni.
Valahol mégiscsak lehet, nem?
Ebben kérnék segítséget, hátha valaki más már volt hasonló helyzetben.

megoldva.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.