Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


forumadmin

Recommended Posts

Elég érdekes egy cikk. Csak azt nem értem, hogy magasabban mitől jobb a fogyasztás, amikor kisebb a levegő oxigéntartalma?

Vagy párás levegő esetén.....

Na igen... Én ezen gondolkoztam el:

"...az autó fogyasztása jobb: Amikor nagyon meleg van. (Feltéve, hogy nincs bekapcsolva a légkondi.) Ekkor ugyanis a levegő sűrűsége alacsonyabb, és a fent leírt okok miatt kisebb fojtásra van szükség."

Akkor minek használunk intercoolert, azaz töltő levegő hűtőt? Itt azt írják hogy az a jó, ha minél melegebb (és ezáltal relatív oxigénhiányos) levegőt kap a motor. Azaz töltő levegő hevítőt kéne inkább használni.

Link to comment
Megosztás:

Na igen... Én ezen gondolkoztam el:

"...az autó fogyasztása jobb: Amikor nagyon meleg van. (Feltéve, hogy nincs bekapcsolva a légkondi.) Ekkor ugyanis a levegő sűrűsége alacsonyabb, és a fent leírt okok miatt kisebb fojtásra van szükség."

Akkor minek használunk intercoolert, azaz töltő levegő hűtőt? Itt azt írják hogy az a jó, ha minél melegebb (és ezáltal relatív oxigénhiányos) levegőt kap a motor. Azaz töltő levegő hevítőt kéne inkább használni.

Az a mese benzinesrol szol, ahol pontos benzin/levego arany kell. Dizelre nem igaz, ott minel tobb a levego, annal jobb.

Link to comment
Megosztás:

Nektek klímával mennyivel fogyaszt többet az autó? Fél liter plusz 100km-enként nem számít soknak?

Az alapjárati 0,3-0,4l/h is megugrik ha bekapcsolom a kompresszort 0,8-0,9-re.

Nekem alapjárati mindig 0,5l/h, viszont klímával 1-1,2l/h.

Link to comment
Megosztás:

Na igen... Én ezen gondolkoztam el:

"...az autó fogyasztása jobb: Amikor nagyon meleg van. (Feltéve, hogy nincs bekapcsolva a légkondi.) Ekkor ugyanis a levegő sűrűsége alacsonyabb, és a fent leírt okok miatt kisebb fojtásra van szükség."

Akkor minek használunk intercoolert, azaz töltő levegő hűtőt? Itt azt írják hogy az a jó, ha minél melegebb (és ezáltal relatív oxigénhiányos) levegőt kap a motor. Azaz töltő levegő hevítőt kéne inkább használni.

Szerintem ez a cikk csak a normál "szívó" motorokra igaz, ahol nincs túltöltve turbóval a henger.

Az intercooler hűti a levegőt, hogy minél kisebb térfogata legyen, ezért minél többet tudjon benyomni a turbó.

Bár a cikk pont ellentmond annak, amit Ti tapasztaltatok. Mert szerinte esőben/párában kevesebbet fogyaszt a motor, mert nincs visszafojtva.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok,

van esetleg ötletetek arra,hogy a 3,5 éves 1.4-es H Astrám fogyasztása az elmúlt 2 hónapban mitől ugorhatott meg 0,5-0,6 literrel ? ugyanúgy városban használom,mint korábban,a dugó sem nagyobb...benzinszűrőt még sosem cseréltek...

előre is köszi az ötleteket ! :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

van esetleg ötletetek arra,hogy a 3,5 éves 1.4-es H Astrám fogyasztása az elmúlt 2 hónapban mitől ugorhatott meg 0,5-0,6 literrel ? ugyanúgy városban használom,mint korábban,a dugó sem nagyobb...benzinszűrőt még sosem cseréltek...

előre is köszi az ötleteket ! :)

Szia!

Nagyon sok dolog befolyásolhatja a fogyasztást, egészen egyszerű dolgoktól, a kisebb-nagyobb műszaki problémákig. Bár szerintem ez a különbség nem tűnik olyan soknak, elég, ha kicsit nagyobb a forgalom, vagy más az üzemanyag minősége. Ezeket Te meg nem tudod észlelni. Gondolom nem számolod a piros lámpákat, vagy méred az időt a lámpáknál.... :icon1:

Benzinszűrő H Astrában tudomásom szerint nincs.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Megjártam Ausztriát nagyon megvagyok elégedve az autó fogyasztásával. Az út 950km volt amiből kb 700km autópálya volt kb. sebeség határokat betartottam mindenhol pályán 110km/h val mentem 1-1 előzésnél max 130-140km/h. Kocsiban 3fő utazott, és kb. olyan 250-300kg csomag lehetett. Ja és tető box is volt fönt így jött ki a fogyasztásom 6,5L/100km-re! Nem bántam meg hogy ismét Opel Astra mellet döntöttünk , a kocsi egy Opel Astra H 1,6 benzin 115Le, Kombi. szép napot mindekinek!

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

A hétvégén megint bebizonyítást nyert, hogy az autó esőben többet fogyaszt, mint száraz időben.

Pénteken, majdnem végig felhőszakadásban autóztam. Időnként 100-50m alá csökkent a látótávolság az ömlő esőben, ezért sokszor 90-100km/h-ra kellett csökkentenem a sebességet.

Így a fogyasztásom jó fél literrel nagyobb lett, mint a szokásos sok ezer km átlaga. Jelentős szél nem volt. Azon a lejtőn, amin máskor üresbe rakott váltóval végig szoktam gurulni, most nem tudtam megtenni, mert csökkent a sebességem.

Vasárnap szintén zuhogó esőben indultam. A BC hasonlóan magasabb értéket kalkulált. Egyszer csak az esőt mintha elvágták volna, az aszfalt is pillanatok alatt szárazzá vált. Ezután az átlagom elkezdett rohamosan csökkenni, a "Range" pedig csökkenés helyett elkezdett nőni úgy hogy haladtam az autóval 130-cal.

Link to comment
Megosztás:

A hétvégén megint bebizonyítást nyert, hogy az autó esőben többet fogyaszt, mint száraz időben.

Pénteken, majdnem végig felhőszakadásban autóztam. Időnként 100-50m alá csökkent a látótávolság az ömlő esőben, ezért sokszor 90-100km/h-ra kellett csökkentenem a sebességet.

Így a fogyasztásom jó fél literrel nagyobb lett, mint a szokásos sok ezer km átlaga. Jelentős szél nem volt. Azon a lejtőn, amin máskor üresbe rakott váltóval végig szoktam gurulni, most nem tudtam megtenni, mert csökkent a sebességem.

Vasárnap szintén zuhogó esőben indultam. A BC hasonlóan magasabb értéket kalkulált. Egyszer csak az esőt mintha elvágták volna, az aszfalt is pillanatok alatt szárazzá vált. Ezután az átlagom elkezdett rohamosan csökkenni, a "Range" pedig csökkenés helyett elkezdett nőni úgy hogy haladtam az autóval 130-cal.

Ezt alátámasztom. Mikor mentünk le Rovinjba, végig szakadt a szlovén szakaszon, 5,3-as átlagot produkált a kocsi. Visszafele, felhős időben, eső nélkül 4,8-4,9-es az átlag.

Link to comment
Megosztás:

Én meg azt vette észre hogy a magyar gázolajból kb 1,5 literrel eszik többet az autó mint az osztrák vagy az olasz gázolajból. Ennyivel rosszabb minőségűt kapunk a kutaknál! Ez elég el keserítő pláne úgy,hogy még meg is kérik az árát rendesen.

És biztos hogy nem tesz jót a porlasztó csúcsoknak sem!

Link to comment
Megosztás:

Én meg azt vette észre hogy a magyar gázolajból kb 1,5 literrel eszik többet az autó mint az osztrák vagy az olasz gázolajból. Ennyivel rosszabb minőségűt kapunk a kutaknál! Ez elég el keserítő pláne úgy,hogy még meg is kérik az árát rendesen.

És biztos hogy nem tesz jót a porlasztó csúcsoknak sem!

Ezer kilometeren, esetleg :) Vagy azt akarod mondani, hogy az egyebkent 5.2-es fogyasztasom Ausztriaban 3.7 lenne? Jartam epp eleget kulfoldon, lenyeges elteres sehol sem volt, a masfel liter egyszeruen kizart.

Módosítva : csaba66
Link to comment
Megosztás:

Ezer kilometeren, esetleg :) Vagy azt akarod mondani, hogy az egyebkent 5.2-es fogyasztasom Ausztriaban 3.7 lenne? Jartam epp eleget kulfoldon, lenyeges elteres sehol sem volt, a masfel liter egyszeruen kizart.

Aki ismeri az osztrák üzemanyagok minőségét, az ha teheti nem tankol mást. Sajnos mi mindenből csak a selejtet kapjuk.

Link to comment
Megosztás:

Aki ismeri az osztrák üzemanyagok minőségét, az ha teheti nem tankol mást. Sajnos mi mindenből csak a selejtet kapjuk.

Hat igen, aki ismeri... De ha valaki nem csak dumal, hanem kontrollalt korulmenyek kozott mer is, az nyilvan hulye:

http://index.hu/video/2011/08/18/attraktor_uzemanyagteszt/

Persze biztos muszerbol is csak a selejtet kaptak, igy mar minden ertheto :)

Link to comment
Megosztás:

Azért az érdekes,hogy a Mol prémium üzem anyag rosszabb helyen végzett mint a normál!!! :icon1:

No de azt nem neztek, hogy kozben tisztabb, csendesebb a motor, es no tole a baratno melle :)

Amugy 2% elteresrol van szo, a meres pontossaga is kb. ennyi lehet. Itt viszont 20-30%-os elteresekrol velnek egyesek tudni az osztrak gazolaj javara...

Link to comment
Megosztás:

Hat igen, aki ismeri... De ha valaki nem csak dumal, hanem kontrollalt korulmenyek kozott mer is, az nyilvan hulye:

http://index.hu/video/2011/08/18/attraktor_uzemanyagteszt/

Persze biztos muszerbol is csak a selejtet kaptak, igy mar minden ertheto :)

Ez azért egy nagyon komoly teszt volt. :D Szerintem a Shell mérnökei röhögőgörcsöt kapnának tőle. 5 liter gázolajjal teszteltek alapjáraton egy traktort, ami gyakorlatilag akár étolajjal is elmegy.

Amikor az OMV területi képviselője beismeri, hogy Ausztriából a lejárt szavatosságú üzemanyagot hozzák kis hazánkba, akkor már érdemes elgondolkodni.

Múltkor pl. egy kolléga panaszkodott, hogy a Svájcból hozott mosószer állaga, színe köszönő viszonyban sem volt az itthon kapható ugyanolyan márkájú és típusúval.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.