Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


forumadmin

Recommended Posts

Azért még arra figyelj oda, hogy:

-megfelelő legyen a keréknyomás

-ne legyen felesleges súly a csomagtartóban, vagy a tetőn

-hidegindításkor ne várj sokat, hogy bemelegedjen, inkább alacsonyabb fordulatnál válts

-használd a motorféket, hosszabb lejtőn meg ki lehet tenni üresbe, miközben gurul az autó, akkor kb. csak alapjárati fogyasztás van.

És ami a lényeg, hogy próbáld leellenőrizni a fogyasztást. Tankold tele, majd kb. 100-200 km után újra ugyanott ugyanazon a kútoszlopon mondjuk 2 kattanásig. Így pontosabb eredményt kapsz, majd hasonlítsd össze a számolt fogyasztást a BC adataival.

Lehet, hogy a BC sem a frankót mutatja.

Köszönöm a tippeket, de ezeken a dolgokon már túl vagyok. Én az a fajta vagyok, aki a klímát is alapjáraton kapcsolja be, nem 130-nál, hogy ne kapjon hirtelen egy nagy terhelést. Iskolai végzettségem is az autóhoz kapcsolódik, szóval amit lehet szerintem kipróbáltam. Ez a kocsi ilyen motorral rövid távokra, ha ha tél van, ha nyár van megeszi a 12 litert, szerintem. Csak ettől még soknak tartom. Sajnos a BC a frankót mutatja. Köszi még1szer is.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a tippeket, de ezeken a dolgokon már túl vagyok. Én az a fajta vagyok, aki a klímát is alapjáraton kapcsolja be, nem 130-nál, hogy ne kapjon hirtelen egy nagy terhelést. Iskolai végzettségem is az autóhoz kapcsolódik, szóval amit lehet szerintem kipróbáltam. Ez a kocsi ilyen motorral rövid távokra, ha ha tél van, ha nyár van megeszi a 12 litert, szerintem. Csak ettől még soknak tartom. Sajnos a BC a frankót mutatja. Köszi még1szer is.

Ja mondjuk ha arra gondolok, hogy édesapámnak az 1.3-as 8 szelepes 68 lóerős suzukija hasonló használat mellett télen bekapja a 10-et, akkor egy 400 kilóval és 47 lóerővel több kocsiban a 12-13 liter nem is sok. :-)

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a tippeket, de ezeken a dolgokon már túl vagyok. Én az a fajta vagyok, aki a klímát is alapjáraton kapcsolja be, nem 130-nál, hogy ne kapjon hirtelen egy nagy terhelést. Iskolai végzettségem is az autóhoz kapcsolódik, szóval amit lehet szerintem kipróbáltam. Ez a kocsi ilyen motorral rövid távokra, ha ha tél van, ha nyár van megeszi a 12 litert, szerintem. Csak ettől még soknak tartom. Sajnos a BC a frankót mutatja. Köszi még1szer is.

Ami nekem furcsa, hogy rendőrautónál számoltam, de budapesti, nappali viszonyok mellett is 8.8 l jött össze, de ha menni kellett, akkor sem volt több 11-12 liternél, pedig akkor volt benne pár kerületnyi megkülönböztetős szakasz, meg álló helyzetben sem állítottam le a motort minden esetben.

Azokban ugyan nincs aktiválva a fogyasztásmérő funkció, de számolni meg csak tudok. Fogyasztást meg csak akkor számoltam, ha legalább 2x vittem egymás után ugyanazt az autót, úgy, hogy közben más nem vezette.

Ehhez képest a Focus meg egy benzintemető volt, ha finoman mentem vele, 10 alá akkor sem ment.

Csak ötletként:

Volt anno egy A Vectrám 1.6-os motorral. Télen azt vettem észre, hogy nagyobb hidegekben, ha leparkoltam az autóval, utána kb. már fél, háromnegyed óra múlva is rákapcsolta a szívatást, a vízhőfok meg a béka segge alatt volt. Nem volt a motorháztető alatt szigetelés.

Viszont a B Vectránál már volt, és nem is fordult elő ilyen probléma vele. Szerintem próbáljatok ilyet beszerezni, hátha lassabban hűl ki a motor, meg hamarabb be is melegszik. Nem is értem miért nem tesznek bele alapból.

Link to comment
Megosztás:

Ami nekem furcsa, hogy rendőrautónál számoltam, de budapesti, nappali viszonyok mellett is 8.8 l jött össze, de ha menni kellett, akkor sem volt több 11-12 liternél, pedig akkor volt benne pár kerületnyi megkülönböztetős szakasz, meg álló helyzetben sem állítottam le a motort minden esetben.

Azokban ugyan nincs aktiválva a fogyasztásmérő funkció, de számolni meg csak tudok. Fogyasztást meg csak akkor számoltam, ha legalább 2x vittem egymás után ugyanazt az autót, úgy, hogy közben más nem vezette.

Ehhez képest a Focus meg egy benzintemető volt, ha finoman mentem vele, 10 alá akkor sem ment.

Csak ötletként:

Volt anno egy A Vectrám 1.6-os motorral. Télen azt vettem észre, hogy nagyobb hidegekben, ha leparkoltam az autóval, utána kb. már fél, háromnegyed óra múlva is rákapcsolta a szívatást, a vízhőfok meg a béka segge alatt volt. Nem volt a motorháztető alatt szigetelés.

Viszont a B Vectránál már volt, és nem is fordult elő ilyen probléma vele. Szerintem próbáljatok ilyet beszerezni, hátha lassabban hűl ki a motor, meg hamarabb be is melegszik. Nem is értem miért nem tesznek bele alapból.

Ha mesz vele folyamatosan a varosban ez is megall 10 literbol, de ugy hogy elugrunk a tescoba, onnan az 1 km-re levo gyerekboltba, onnan a 2 kilometerre levo nagyszulokhoz, aztan az 500 meterre levo masik valami helyre es allandoan leallitod, szivatozik utana foleg telen, igy mar nyeli a 12-13 litert. Pedig azt hittem a focusok jobban fogyasztanak. Köszi

Link to comment
Megosztás:

Vasarnap delutani lazitaskent elmentem egy varoson kivuli 50 kilometer körre. Volt benne falu is, ott tempomat 55-re 5.-ben, ami meg tovabb javitotta a fogyasztast es mire visszaertem Györbe meglepodtem, mert 5.9 liter atlagot mutatott a BC. Ez nem rossz az 1.6 115 LE-tol. Volt par 70-es tabla, de ahol lehetett ott 90-100-al mentem. Na akkor tud ilyet is ez a kocsi, meg tud 13-as fogyasztast is. Jovo vasarnap lehet ugyan ezt megcsinalom az 1.4 gtc-mel, kivancsi vagyok az mennyivel jobb, mert varosban van koztuk 4 liter.

Link to comment
Megosztás:

Egyébként mai mérésem: Budapest-Pécs autópálya, tempomat 138-ra rakva: 6,3 l/100km lett az átlag.

Útközben volt egy nem semmi zivatar is. :)

Visszafelé irány tegnap, csak 125-tel: 5,8 l/100km. Nem kicsit lepődtem meg, hogy mennyit számít egy kicsivel kisebb sebesség. Persze az is lehet hogy visszafelé hátszél volt, ezt nem figyeltem. :)

Link to comment
Megosztás:

Kéthetente járom a bp-Szekszárd útvonalat az m6-on. Nekem egy egész liter a diff rendszeresen, nekem felfelé több. (nagy motor)

Én meg hetente Bp-Pécs-Bp, szintén az M6-on. Általában nekem is felfelé a több. Gondolom, mert északnyugati az uralkodó széljárás.

A másik dolog, amiért becsapós, ha az ember nem a teletankolásos módszerrel számolja, hogy én általában Bp-ről indulok tele tankkal. Szekszárdnál épphogy elmozdul a mutató. Éppen ezért a "Range" nekem tankolás után nem csökkenni, hanem egy jó darabig nőni szokott.

Link to comment
Megosztás:

Ma nekem is volt egy 180km-es kiruccanásom 30 % város tötymörgés 30-60 km/h között a többi főút 90-100 as tempó 5,7 litert mutatott a BC teli tanknál nulláztam és a benzin fogyásából is kb jó számolta ki a fogyasztást pedig azt hittem többet fog csalni. Z14XEP. Nem tudom kinek mennyit fogyaszt az 1,4 benzin, de én most meglepődtem.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Létezik hogy a prémium üzemanyagokból kevesebbet fogyaszt az autó?

Korábban is tankoltam néha-néha prémiumot, de közte kapott normál üzemanyagot is az autó. Most viszont már többedik tank óta kizárólag OMV MaxxMotion Dieselt tankolok és elég érdekesen alakul a fogyasztásom.

Mennyire érdekesen? Hány decit/litert számít? A Hungárián az OMV nemrég egy kicsit volt csak drágább, mint a Mogyoródi úti Lukoil, ha kevesebbet is eszik belőle, akkor sztem váltok OMV-re, az osztrákok, főleg manapság, szimpatikusabbak nekem, mint az oroszok. Persze simán lehet, hogy a labanc kútból is orosz nafta jön...

Link to comment
Megosztás:

Mennyire érdekesen? Hány decit/litert számít? A Hungárián az OMV nemrég egy kicsit volt csak drágább, mint a Mogyoródi úti Lukoil, ha kevesebbet is eszik belőle, akkor sztem váltok OMV-re, az osztrákok, főleg manapság, szimpatikusabbak nekem, mint az oroszok. Persze simán lehet, hogy a labanc kútból is orosz nafta jön...

Deciben kifejezve csak a következő teletankoláskor tudom megmondani.

A Pécs-Budapest távolságot mindig ugyan azon az útvonalon ugyan olyan sebességgel ugyan annyi cuccal már több mint 150-szer tettem meg ezzel a kocsival. Általában mindig tele tankról indulok és hazaérve a háromnegyedes osztásnál szokott állni a mutató. Néha egy hajszállal alatt, néha picit fölötte.

Most viszont jóval a háromnegyedes osztás fölött maradt a szint. Nagyjából a 6/8-7/8-ad rész között, vagy talán picit közelebb a 7/8-adhoz. Ez rekord, még soha nem fogyott nálam ilyen kevés.

A múltkori 5,7-es átlag is gyanús volt, mert sok ezer km alapján az eddigi átlagom ilyen 6,3-6,4 körül volt.

Litereket nem számít, de pár decit lehet hogy igen. Figyelni és mérni fogom ezen túl is. Ezért kérdeztem, hogy valaki tapasztalt-e már hasonlót.

Árban a MaxxMotiont 446,9-ért tankoltam Csepelen, az alap gázolajat 411,9-ért adták.

Módosítva : Cserenkov
Link to comment
Megosztás:

Deciben kifejezve csak a következő teletankoláskor tudom megmondani.

A Pécs-Budapest távolságot mindig ugyan azon az útvonalon ugyan olyan sebességgel ugyan annyi cuccal már több mint 150-szer tettem meg ezzel a kocsival. Általában mindig tele tankról indulok és hazaérve a háromnegyedes osztásnál szokott állni a mutató. Néha egy hajszállal alatt, néha picit fölötte.

Most viszont jóval a háromnegyedes osztás fölött maradt a szint. Nagyjából a 6/8-7/8-ad rész között, vagy talán picit közelebb a 7/8-adhoz. Ez rekord, még soha nem fogyott nálam ilyen kevés.

A múltkori 5,7-es átlag is gyanús volt, mert sok ezer km alapján az eddigi átlagom ilyen 6,3-6,4 körül volt.

Litereket nem számít, de pár decit lehet hogy igen. Figyelni és mérni fogom ezen túl is. Ezért kérdeztem, hogy valaki tapasztalt-e már hasonlót.

Árban a MaxxMotiont 446,9-ért tankoltam Csepelen, az alap gázolajat 411,9-ért adták.

Bár benzin, de hasonló. Egy barátom régebben egy 1.4-es D Corsával tapasztalta ugyanezt. Minden hétvégén beletett kb. 500 km-t, és a 98-as benzinből valahogy kevesebbet fogyasztott, mint a 95-ösből. Annyival kevesebbet, hogy megérte a 98-ast tankolni. Bár ő nyomta is neki, de így is jelentős volt a különbség.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

2012 ősztől én gyakorlatilag majdnem egy évig csak maxxmotiont tankoltam (előtte Lukoil gázolajat). A fogyasztáson ugyan nem vettem észre különösebb változást, de ugye a tavalyi tél elég hideg is volt. Pár ezer km után más lett egy kicsit az autó hangja, talán kiegyensúlyozottabb, én úgy érzem pucolt rajta valamit, és a magasnyomású szivattyúm alapjárati nyekergése is mondhatni megszűnt (nem tudom lehet-e köze hozzá). Mivel azt beszélik a prémium gázolaj nem ken annyira jól mint a sima, ősz óta úgy tankolok, hogy 2 tank sima OMV után egy tank Maxxmotion megy bele. Azóta úgy érzem a normál gázolajjal talán kevésbé nyers a kocsi hangja, fogyasztásban nem veszek észre különbséget.

Most jártam Németországban, amikor is kifelé 5,8, hazafelé 5,4 lett a fogyasztás (tankolás után számolva), viszonylag forszírozott tempóban, gyakran 150-160, egyszer-egyszer 170-190 is befigyelt, de nagy átlagban úgy 130-140 között mentem óra szerint. Odafelé iitthoni sima OMV-vel indultam, hazafelé német OMV-s Maxxmotion-nal jöttem. A szél (ami szerintem nagyon sokat számít) odafelé enyhén szemből fújt, visszafelé vegyesen volt enyhe hátszél és enyhe szembeszél is. Ja, ez már nyári gumival volt. (zárójelben jegyzem meg, a német Maxxmotion annyiba kerül kint, mint itthon a sima dízel...)

Ehhez kapcsolódóan még annyi, hogy nekem téli gumival úgy tűnik többet eszik a kocsi autópályán is egy fél literrel. De az is lehet, hogy a hideg miatt van így, bár hosszú utópályázásnál nem kéne a hidegnek szerepet játszani, nem? A téli gumim 195/65R15 Conti TS830, a nyári meg 205/55R16-os, Michelin Energy Saver.

Még egy plusz dolog, érdekes, hogy most a német kiruccanásnál a BC végig teljesen jól mért, egy tizedet csalt csak, míg máskor nyáron, pályázásnál rendszeresen akár 6-8 decivel is kevesebbet mutat. Nem értem...

Deciben kifejezve csak a következő teletankoláskor tudom megmondani.

A Pécs-Budapest távolságot mindig ugyan azon az útvonalon ugyan olyan sebességgel ugyan annyi cuccal már több mint 150-szer tettem meg ezzel a kocsival. Általában mindig tele tankról indulok és hazaérve a háromnegyedes osztásnál szokott állni a mutató. Néha egy hajszállal alatt, néha picit fölötte.

Most viszont jóval a háromnegyedes osztás fölött maradt a szint. Nagyjából a 6/8-7/8-ad rész között, vagy talán picit közelebb a 7/8-adhoz. Ez rekord, még soha nem fogyott nálam ilyen kevés.

A múltkori 5,7-es átlag is gyanús volt, mert sok ezer km alapján az eddigi átlagom ilyen 6,3-6,4 körül volt.

Litereket nem számít, de pár decit lehet hogy igen. Figyelni és mérni fogom ezen túl is. Ezért kérdeztem, hogy valaki tapasztalt-e már hasonlót.

Árban a MaxxMotiont 446,9-ért tankoltam Csepelen, az alap gázolajat 411,9-ért adták.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Köszi a válaszokat! :)

A prémium kevésbé ken?! Na, ezt nem tudtam... Azt gondoltam, ha drágább, meg annyival jobb, mint ahogy reklámozzák, akkor a kenésben is jobbnak kéne lennie... Főleg azért kezdtem el most rendszeresen ezt tankolni, mert pár hete elkezdett valami kerregni, kerepelni, csattogni a motorban, amíg hideg. Mondjuk az igaz, hogy ezzel sem tudnám egyértelműen kijelenteni hogy halkabb lenne, inkább az az érzésem, hogy az én fülem kezd hozzászokni ehhez az új fajta hangosabb motorhanghoz.

Igen a szél nálam is sokat számít, ezt már korábban is többször megfigyeltem. Akár plusz-mínusz 1 litert 100km-en, simán. A tegnapi rekord alacsony fogyasztásomhoz hozzá tartozik, hogy figyeltem a pályán a szélzsákokat és bizony elég élénk déli-délnyugati szél volt, azaz pont szembe fújt. Tehát ez elméletben növelte is a fogyasztást. Erős hátszélben még talán ennél is kevesebb fogyott volna.

A téli-nyári gumi között nekem szinte semmi különbség nincs. A téli gumi mintázatából és lágyabb anyagából adódó nagyobb gördülési ellenállást pont kompenzálja, hogy a nyári két mérettel szélesebb.

A BC nekem is össze-vissza mér. Már nem is nagyon szoktam nézni... Főleg a "Range" ami elég érdekes: múlt héten 240km-t tettem meg, amivel a range több mint 400km-t csökkent, miközben a fogyasztásom nem volt kiugróan magas az átlaghoz képest. Tegnap meg szintén 240km-en alig 150km-t csökkent.

Link to comment
Megosztás:

A prémium kevésbé ken?! Na, ezt nem tudtam... Azt gondoltam, ha drágább, meg annyival jobb, mint ahogy reklámozzák, akkor a kenésben is jobbnak kéne lennie...

Igen, pontosan 30 koblab/gauss a kulonbseg a kenesben :)

Az ilyen hireknek (jobban ken, jobban teljesit :) ) en nem ulok fel addig, amig nem tudom, milyen parameterben van mekkora kulonbseg. Es ha ezt tudjuk, akkor is marad a kerdes, hogy az adott kulonbseg jelent-e barmit a gyakorlatban...

Link to comment
Megosztás:

Mennyire érdekesen? Hány decit/litert számít?

Ma tankoltam ismét tele. 5,6l/100km jött ki átlagnak. Majdnem végig pályatempóval azért ez nem rossz. Az elmúlt 30.000km alatt soha nem tudtam 6 alá vinni.

Ez is ma volt miután hazaértem:

2014-03-27_18.55.42_www.kepfeltoltes.hu_

Azért azt tudni kell, hogy tele tanknál nálam mindig csal a számláló. 1000km lehet a realitás.

Módosítva : Cserenkov
Link to comment
Megosztás:

Ma tankoltam ismét tele. 5,6l/100km jött ki átlagnak. Majdnem végig pályatempóval azért ez nem rossz. Az elmúlt 30.000km alatt soha nem tudtam 6 alá vinni.

Ez is ma volt miután hazaértem:

És tuti ettől van? Mármint a prémiumtól? Nem rossz érték, nekem ennél kicsit kisebb, lévén 1.3-as, de ez akkor is nagyon jó érték. Egyébként a koszos légszűrőtől is ehet többet, meg - ahogy írtad - füstölhet is.

Link to comment
Megosztás:

És tuti ettől van? Mármint a prémiumtól? Nem rossz érték, nekem ennél kicsit kisebb, lévén 1.3-as, de ez akkor is nagyon jó érték. Egyébként a koszos légszűrőtől is ehet többet, meg - ahogy írtad - füstölhet is.

Ez még légszűrő csere előtt volt. Csere után csak a kútig mentem el. (Oda-vissza ~2 km.)

Legközelebb tankolok alap gázolajt, megnézem akkor visszamegy-e a fogyasztás 6 fölé.

Másra nem nagyon tudok gondolni, mert semmi más változtatás nem volt...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.