Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák! - Astra H


forumadmin

Recommended Posts

17 perce, marton.csaba2 írta:

T Breeze!

"... A számok abc és számsorrendbe vannak? ..."

Igen.

Erre kell figyelni.

 

"... hangos korholó hang ..."

Akusztikus fékbetét kopásjelző.

Első fékbetétet kell cserélni.

cromax.hu: prémium alkatrész.

Köszönöm szépen a választ! Annyit még,hogy ha fékezés nélkül is gurulok át a fekvőrendőrön akkor is hallatszik máskor még nem tapasztaltam ezt a Hangot. Létezne a fékpofa kopása?

Link to comment
Megosztás:

1 perc, Breeze írta:

Köszönöm szépen a választ! Annyit még,hogy ha fékezés nélkül is gurulok át a fekvőrendőrön akkor is hallatszik máskor még nem tapasztaltam ezt a Hangot. Létezne a fékpofa kopása?

Ha az akusztikus kopasjelzo lenne, azt minden fekezeskor kene hallanod. Szoval igen valoszinutlen, hogy ez lenne az ok, de a fekbetet kopasarol pofon egyszeruen meg lehet gyozodni. Tehat csere elott inkabb nezz ra...

Link to comment
Megosztás:

7 perce, csaba66 írta:

Ha az akusztikus kopasjelzo lenne, azt minden fekezeskor kene hallanod. Szoval igen valoszinutlen, hogy ez lenne az ok, de a fekbetet kopasarol pofon egyszeruen meg lehet gyozodni. Tehat csere elott inkabb nezz ra...

Így van fékezéskor semmi nem hallatszik,valószínű nem az a hiba. Amikor bólint a kocsi eleje (fekvőrendőr,mélyebb úthiba) akkor van ez a korholó hang 

Módosítva : Breeze
Link to comment
Megosztás:

7 perce, Breeze írta:

Köszönöm szépen a választ! Annyit még,hogy ha fékezés nélkül is gurulok át a fekvőrendőrön akkor is hallatszik máskor még nem tapasztaltam ezt a Hangot. Létezne a fékpofa kopása?

Nekem is szokott ilyen hang lenni, ez a lengéscsillapítóból jön. Én különösebben nem szoktam vele foglalkozni, általában esős vagy párás idő után szokott előjönni, valami kicsit megrozsdásodik állóhelyzetben, aztán az első néhány nagyobb lengésnél ilyen hangot ad. Évek óta ezt tapasztalom, viszont a lengéscsillapítónak nincs baja tudom, mert most volt műszakin.

Kicsit hasonló a jelenség ahhoz, amikor egy esős időszak és hosszabb állás után a az első fékezésnél a hátsó dobfékből korholó hang jön, ahogy vakaródik le a rozsda.

Link to comment
Megosztás:

3 perce, pjotr írta:

Nekem is szokott ilyen hang lenni, ez a lengéscsillapítóból jön. Én különösebben nem szoktam vele foglalkozni, általában esős vagy párás idő után szokott előjönni, valami kicsit megrozsdásodik állóhelyzetben, aztán az első néhány nagyobb lengésnél ilyen hangot ad. Évek óta ezt tapasztalom, viszont a lengéscsillapítónak nincs baja tudom, mert most volt műszakin.

Kicsit hasonló a jelenség ahhoz, amikor egy esős időszak és hosszabb állás után a az első fékezésnél a hátsó dobfékből korholó hang jön, ahogy vakaródik le a rozsda.

Igen hasonló a hang, de nem állt sokat az autó.

Link to comment
Megosztás:

16 órája, marton.csaba2 írta:

T Breeze!

"... A számok abc és számsorrendbe vannak? ..."

Igen.

Erre kell figyelni.

 

"... hangos korholó hang ..."

Akusztikus fékbetét kopásjelző.

Legalább első fékbetétet kell cserélni.

cromax.hu: prémium alkatrész.

 

"... létezne ..."

Igen.

 

15 órája, csaba66 írta:

Ha az akusztikus kopasjelzo lenne, azt minden fekezeskor kene hallanod. Szoval igen valoszinutlen, hogy ez lenne az ok, de a fekbetet kopasarol pofon egyszeruen meg lehet gyozodni. Tehat csere elott inkabb nezz ra...

Másrészt az akusztikus fékkopás jelzőnek éles cicergő, inkább visító hangja van. 

Link to comment
Megosztás:

21 hours ago, Breeze said:

Sziasztok! Tegnap vettem észre,hogy ha átgurulok egy fekvőrendőrön akkor egy hangos korholó hang jön az autó elejéböl. Olyan mintha a kerék beleérne a sárvédőbe, de biztos nem ér oda. Mi lehet a hiba? 2005 1.6 sw.

Biztos nem a kerék körüli műanyag burkolat adta meg magát valahol? Igaz, nem Astránál, de pont ezen a télen találkoztam ezzel a problémával. A felverődő és ráfagyó sós laytak súlya egy helyen leszedte a burkolatot.

Link to comment
Megosztás:

6 órája, quad405 írta:

Biztos nem a kerék körüli műanyag burkolat adta meg magát valahol? Igaz, nem Astránál, de pont ezen a télen találkoztam ezzel a problémával. A felverődő és ráfagyó sós laytak súlya egy helyen leszedte a burkolatot.

A gép kuplung cserén van. Szóltam a Szakinak nézzen utána. Holnap kész elvileg. Majd megírom mire jutott.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!
Adott egy 2009 H Astra, Menet közben gondolt egyet és megállt. Ezután próbáltam újra índítani kulcsot elfordítom, egy rellé kattanást hallok, de önindító nem indít. (nem kap vezérlést),
A Műszerfalon égnek a vissza jelzők, aksik, biztosítékok, Rellék jók, Motor Test kábel jó.
Ismerősöm mondja megnézi OP-Commal, Azt írja nincs a motorvezérlővel kommunikáció, a motor vezérlőnél van +12v és -12v
Szerintetek mit nézek meg?
Motorvezérlő hiba lehet?
Segítsetek!

Link to comment
Megosztás:

20 órája, Breeze írta:

A gép kuplung cserén van. Szóltam a Szakinak nézzen utána. Holnap kész elvileg. Majd megírom mire jutott.

Elkészült a javítás. Az a korholó hang a bölcsőszilent halálára utalt. Kicserélték azt is +3000 az alkatrész. Zaj megszünt boldogság. 

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Zsoltno1 írta:

Adott egy 2009 H Astra, Menet közben gondolt egyet és megállt. Ezután próbáltam újra índítani kulcsot elfordítom, egy rellé kattanást hallok, de önindító nem indít. (nem kap vezérlést),
A Műszerfalon égnek a vissza jelzők, aksik, biztosítékok, Rellék jók, Motor Test kábel jó.
Ismerősöm mondja megnézi OP-Commal, Azt írja nincs a motorvezérlővel kommunikáció, a motor vezérlőnél van +12v és -12v

Ha -12V van, az regen rossz :) Eleg, a 0 es 12V...

Elso korben akku lekot 10-20 percre, ha ettol nem javul meg, akkor ki kell deriteni, melyik rele kattan.

http://astra-3.pl/tip-astra-h-fuses-relays-engine-bay

A starter a K9, ott kell nezni, mi van. Lehet beteg a rele is, kontakthiba, barmi.

Ha a K9 nem huz be, akkor kell nezni az elektronikat. A kulcsot a CIM intezi, de lehet, hogy annyira okos, hogy ha nincs motorvezerlo, akkor nem indit (viszont akkor nem is az a rele kattan). 

Mit mond az OpCom a tobbi modulrol (elsosorban CIM)?

Az OpCom jol legyen bedugva a csatlakozoba, gyujtas legyen raadva, esetleg program ujrainditas.

Link to comment
Megosztás:

Szia Csaba!

Köszönöm!  igazad van nincs -12 V csak 0 :)

A K7 rellé Kattan, a K9 nem húz be, a K9 -K14 felcseréltem, így rellé hiba nincs azt kízárhatjuk.

Megnéztem, a K9 nem húz be, a lábánál meg van a +12 V, Néztem a CIM a kulcsot is, ha gyujtásra rakom Aktív, A kulcsot Felismeri, Viszont Indítózásnál Inaktív lesz!

Az elektromos AC-t sem hallom. - Motor Vezérlőt nem látja ( Probáltam angolnyelvű programmal is, ugyan ez.)

Itt a Kép a hibakódokra

H.Astra_Hibakód

Valami további ötlett?

Módosítva : Zsoltno1
Link to comment
Megosztás:

23 órája, Zsoltno1 írta:

Szia Csaba!

Köszönöm!  igazad van nincs -12 V csak 0 :)

A K7 rellé Kattan, a K9 nem húz be, a K9 -K14 felcseréltem, így rellé hiba nincs azt kízárhatjuk.

Megnéztem, a K9 nem húz be, a lábánál meg van a +12 V, Néztem a CIM a kulcsot is, ha gyujtásra rakom Aktív, A kulcsot Felismeri, Viszont Indítózásnál Inaktív lesz!

Az elektromos AC-t sem hallom. - Motor Vezérlőt nem látja ( Probáltam angolnyelvű programmal is, ugyan ez.)

Itt a Kép a hibakódokra

H.Astra_Hibakód

Valami további ötlett?

Ha javitassal szursz be ujabb infot azt csak veletlenul veszem eszre...

Mi tortenik, ha nem a hibakodokra mesz ra, hanem a motorvezerlot nezed? Nem kommunikal vele?

A hibakat hagyja torolni? Akku levetel megvolt?

Jobban megnezve, ez a CIM hibalistaja, vegyesen magyar es angol szoveggel... Raadasul azonos kodokhoz eltero szoveget ad, meg ha az elteres csak annyi is, hogy "busz", vagy "BUSZ", de nem tudom, ezt hogy sikerul osszehoznia...

Szoval szerintem akku le, ha meg nem volt, utana az angol verzioval futtasd le a hibakod olvasast, es azt a tablazatot kuldd el, amelyikben felsorolja a megtalalt modulokat, es a hozzajuk tartozo hibak szamat.

Módosítva : csaba66
Link to comment
Megosztás:

Ok! Bocsánat !

Akku levétel volt, most is le van véve.

Szóval a 2010 chinai - magyar verzó ebből lehet az elírás szerintem

Az angolnál is ugyan ezen hiba kódok vannak, megcsináltam a kód törlést, és ugyan ez jön vissza. De megprobálom másik géppel is. és a motor vezérlőt is megnézem külön.

Essetleg crash kapcsoló nincs ebben? az nem lehet? (arra gondolok nem kap feszültséget, mert az AC sem hallom)

Link to comment
Megosztás:

Szóval megnéztem, Angol nyelvű ezen a gépen nem akar elindulni ( driver problémája van) de probálok lelket verni bele, ha nem sikerült akkor csak hétfőn lesz.

Aksi le - Aksi vissza, Hiba kód olvasás, majd hiba kód törlés, ezután frissítés

ez van akkor is ha rá probálok indítani!

Törlés és ujra olvasás

A motorvezérlőt nem találja meg külön.

Az általad említet kíírás azér van, mert az egyiket a CIM - ből írja a másikat az ABS-ből az ABS a kis betűs.

 

Link to comment
Megosztás:

4 perce, Zsoltno1 írta:

Szóval megnéztem, Angol nyelvű ezen a gépen nem akar elindulni ( driver problémája van) de probálok lelket verni bele, ha nem sikerült akkor csak hétfőn lesz.

Aksi le - Aksi vissza, Hiba kód olvasás, majd hiba kód törlés, ezután frissítés

ez van akkor is ha rá probálok indítani!

Törlés és ujra olvasás

A motorvezérlőt nem találja meg külön.

Az általad említet kíírás azér van, mert az egyiket a CIM - ből írja a másikat az ABS-ből az ABS a kis betűs.

Akkor sajnos eleg egyertelmu, hogy a motorvezerlo eltunt a tereprol... Ha nem a kabeleknel van a gond, akkor marad a csere.

Link to comment
Megosztás:

Nagy gondban vagyok :-( 

Le akartam szerelni a normál gyári keresztrudat de a zseniálisan megtervezett rögzítési mód csődött mondott. Az a menetes furat ami a tetőbe van rögzítve, elforog ahogy kitekerném az imbusz csavart. Mit tudok tenni mert így nem tudom leszedni a keresztrudat. :-(

Köszi előre is a segítségeteket....

 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Zsoltno1 írta:

Én is erre gondoltam, essetleg nem kap táp feszültséget, esetleg láb kiosztás nincs meg véletlenül a motor vezérlőnek?

Az elejen azt irtad, a tapfesz megvan...

Nem mindegy, melyik motor, de vannak rajzok, elvileg ki lehet bogaraszni, hol kell tapot kapnia.

A 26-os es 30-as biztositekot nezd me'g meg.

 

Link to comment
Megosztás:

On 2007. 07. 05. at 10:20, crown írta:

Beleptem a boldog Astra H tulajdonosok 

- a radio automatikusan bekapcsol, mikor beinditom az autot. nem lehet ezt valahogy kikapcsolni? (marmint az automatikus indulast)

koszonettel!

tamas

Nekem ez úgy működik, hogy ha  bekapcsolva marad a rádió amikor leállítom a kocsit akkor automatikusan bekapcsol az indításnál viszont ha leállítás előtt ki van kapcsolva akkor a  következő indításnál nem kapcsol be a rádió.

 

szerk. nem néztem a dátumot. Hogyan tudnám törölni a hsz-t?

Módosítva : min
Link to comment
Megosztás:

On 2017. 02. 11. at 5:30 PM, csaba66 said:

Az elejen azt irtad, a tapfesz megvan...

Nem mindegy, melyik motor, de vannak rajzok, elvileg ki lehet bogaraszni, hol kell tapot kapnia.

A 26-os es 30-as biztositekot nezd me'g meg.

 

 

Z16XE motoros az Astra A biztosítékok jó, azt tudtam csak megnézni van e a csatlakozón 12 v. és az van, de melyik

a táp láb azt nem tudom?! Essetleg ehez rajzod?

Módosítva : Zsoltno1
Link to comment
Megosztás:

14 órája, Sztaricsnaja írta:

Ez pedig a csatlakozok kiosztasa:

x9ezpocdbksikkk8yskt.jpg

Ket ilyen van, az XC9 a kek-fekete, az XC10 a fekete. Ha jo a vezerlo, rendben vannak a tapok es a testek is, tovabba a HSCAN-L es HSCAN-H, akkor latnia kell az OpComnak. Az utobbi kettot pl. a diagnosztikai csatlakozo megfelelo labain tudod ellenorizni - ossze kell legyenek kotve az ECU csatlakozon az azonos nevu labakkal. 

Módosítva : csaba66
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.