Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák! - Astra H


forumadmin

Recommended Posts

Sziasztok,

Klíma kérdésem lenne. Úgy néz ki megadta magát a klíma hűtő radiátor. Elfáradt rajta valami:

http://kepfeltoltes.hu/view/141202/AC_rad_2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Az kép alapján sejthető és az OPCOM alapján is (300kPa nyomás), hogy már nem sok gáz lehet a rendszerbe.

Lehetne javíttatni a radiátort, de a javítás ára, ill. a cserélendő szárító ára és egy új Nissens radiátor ára között 5-8eFt különbség van, attól függően, hogy mennyiért javítják a hibás radiátort.

Egyelőre arra hajlok, hogy új radiátort vegyek, mert ki tudja, hogy a javított radiátornak milyen rejtett hibái lehetnek még? Nem tudom mennyire eszi ezeket a téli sós lé, stb.

A Nissens állítólag 100 éve hűtőkkel foglalkozik mindenfajta mozgó járműbe, így gondolom ennyi tapasztalat alapján nem rosszabb, mint a gyári.

Javíttatott már valaki klíma radiátort és milyen tapasztalata van vele?

Vagy kellett már valakinek cserélni? Tapasztalat?

Tud valaki linkelni valami leírást a radiátor cseréhez? Csak mert a gyári TIS-ben nem találok hozzá leírást, amit nem nagyon értek. Leginkább az érdekelne, hogy melyik csavart milyen nyomatékkal kell meghúzni.

Nekem tavaly tört el! Pontosan azon a helyen ahol neked. Lehet valami típushiba? :)

Csodálkoztam is, mert nem érte semmilyen sérülés az autót...

Én gyári újat vettem bele.

Link to comment
Megosztás:

Nekem tavaly tört el! Pontosan azon a helyen ahol neked. Lehet valami típushiba? :)

Csodálkoztam is, mert nem érte semmilyen sérülés az autót...

Én gyári újat vettem bele.

Nem tudom, hogy típushiba-e, de ha ezek szerint nem egyedi eset.

Az enyémet sem érte semmi. Nyáron még tökéletesen ment. Akkor néztem más okból kifolyólag opcommal.

Ezt meg most vettem észre a termosztát csere kapcsán, mikor a hűtővíz le lett engedve.

Gyárit én 150eFt alatt nem találtam. Én annyit biztos, hogy nem adok érte. :)

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom, hogy típushiba-e, de ha ezek szerint nem egyedi eset.

Az enyémet sem érte semmi. Nyáron még tökéletesen ment. Akkor néztem más okból kifolyólag opcommal.

Ezt meg most vettem észre a termosztát csere kapcsán, mikor a hűtővíz le lett engedve.

Gyárit én 150eFt alatt nem találtam. Én annyit biztos, hogy nem adok érte. :)

Egyik ismerősömnek is a hasonló helyet tört el.

Én azért vettem gyárit, mert van márkaszervizes kapcsolatom és így annyi volt, mint egy jobb minőségű utángyártott...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az utóbbi hetekben, főleg amióta beköszöntött a hidegebb idő, és amióta hátul másik fajtájú téli gumik vannak, mint elöl, azóta enyhe kanyarodásnál, vagy kisebb úthibáknál nyikorgó hangot hallok a kocsi hátulja felől, kicsit olyan, mintha egy kisebb platós kocsival mennék. Nem rázkódik, nem zörög, amolyan enyhe nyikorgás. Eleinte arra gondoltam, hogy a kalaptartó, vagy a pótkerék zötyög, de mindkettőt ellenőriztem, és nem. Mintha az hátsó oldalkonzol (a hátsó ajtó és a hátsó szélvédő közötti rész) felől jönne, vagy az ülések felől, vagy oldalról, elég nehéz megítélni (az üléseket is megnéztem, lehajtás után a helyükre lettek csukva).

Tapasztalt már más is hasonlót? Lehet ez a hidegtől?

Minden tippet-tanácsot, tapasztalatot szívesen fogadok! :)

Előre is köszi Mindenkinek!

Link to comment
Megosztás:

Egy Astra H 1.7 CDTI-m van és produkál egy nagyon furcsa zajt / bugyborékolást, vagy nem is tudom, minek nevezhetném. Amikor felpörgetem a motort nem hallatszik csak amikor elengedem a gázt és akkor sem minden esetben. Alapjáratban is olyan 1-2 percenként jelentkezik ( csendesen kezd, felerősődik és megszűnik) a zaj es aztán elhallgat. Nem hangos de igen idegesítő. A szervíz szerint nem "természetes" és szétszednék a vezérműszíj mögötti alatti részt, hogy megnézzék ( a szíj rendben van) Tünetek nincsenek csak ez a furcsa zaj. Voltam szervizben vele ahol nagyjából rájöttek hogy valahonnan a motor hátuljából a vezérműszíj környékéről jöhet Tud valaki valami diagnózist esetleg vagy hasonlót?

Légsui, ha valaki már halotta, válaszóljon :-)

Link to comment
Megosztás:

Egy Astra H 1.7 CDTI-m van és produkál egy nagyon furcsa zajt / bugyborékolást, vagy nem is tudom, minek nevezhetném. Amikor felpörgetem a motort nem hallatszik csak amikor elengedem a gázt és akkor sem minden esetben. Alapjáratban is olyan 1-2 percenként jelentkezik ( csendesen kezd, felerősődik és megszűnik) a zaj es aztán elhallgat. Nem hangos de igen idegesítő. A szervíz szerint nem "természetes" és szétszednék a vezérműszíj mögötti alatti részt, hogy megnézzék ( a szíj rendben van) Tünetek nincsenek csak ez a furcsa zaj. Voltam szervizben vele ahol nagyjából rájöttek hogy valahonnan a motor hátuljából a vezérműszíj környékéről jöhet Tud valaki valami diagnózist esetleg vagy hasonlót?

Légsui, ha valaki már halotta, válaszóljon :-)

Nekem még nem volt ilyen, de talán itt is és más fórumon is mintha olvastam volna, hogy sokaknak van ilyen gondja. Állítólag az áramló gázolaj adja ezt a hangot, bajt nem csinál, csak zavaró.

Link to comment
Megosztás:

Egy Astra H 1.7 CDTI-m van és produkál egy nagyon furcsa zajt / bugyborékolást, vagy nem is tudom, minek nevezhetném. Amikor felpörgetem a motort nem hallatszik csak amikor elengedem a gázt és akkor sem minden esetben. Alapjáratban is olyan 1-2 percenként jelentkezik ( csendesen kezd, felerősődik és megszűnik) a zaj es aztán elhallgat. Nem hangos de igen idegesítő. A szervíz szerint nem "természetes" és szétszednék a vezérműszíj mögötti alatti részt, hogy megnézzék ( a szíj rendben van) Tünetek nincsenek csak ez a furcsa zaj. Voltam szervizben vele ahol nagyjából rájöttek hogy valahonnan a motor hátuljából a vezérműszíj környékéről jöhet Tud valaki valami diagnózist esetleg vagy hasonlót?

Légsui, ha valaki már halotta, válaszóljon :-)

Nekem is 1.7 CDTI -m van ugyanez a hangja.Már nagyon idegesit. 136221km v an benne.

Módosítva : neuhofer
Link to comment
Megosztás:

Nekem is 1.7 CDTI -m van ugyanez a hangja.Már nagyon idegesit. 136221km v an benne.

Szerintem levegős az üzemanyag szűrő ház és mivel nincs tápszivattyú a tankban, ott is marad.

A bal oldali szűrővel 2000Km-ert mentem, láthatóan több levegő volt benne mint olaj!

Az autó ment, bár néha rángatott és volt időnként az a fura hang.

A jobb oldali szűrőre cseréltem, 20000Km -ert futott azóta, minden gond nélkül.

http://kepfeltoltes.hu/141205/sz_r__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Szerintem levegős az üzemanyag szűrő ház és mivel nincs tápszivattyú a tankban, ott is marad.

A bal oldali szűrővel 2000Km-ert mentem, láthatóan több levegő volt benne mint olaj!

Az autó ment, bár néha rángatott és volt időnként az a fura hang.

A jobb oldali szűrőre cseréltem, 20000Km -ert futott azóta, minden gond nélkül.

http://kepfeltoltes.hu/141205/sz_r__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A "gyári" is már ez a hosszanti bordás fajta egy ideje, mint a jobb oldali. Előtte ez a jobbra-balra hajtogatott fajta volt. Lehet hogy ezért módosítottak rajta...?

Nekem is volt már bent ez a régebbi fajta, de nem okozott semmi gondot, hang se volt.

Link to comment
Megosztás:

A "gyári" is már ez a hosszanti bordás fajta egy ideje, mint a jobb oldali. Előtte ez a jobbra-balra hajtogatott fajta volt. Lehet hogy ezért módosítottak rajta...?

Nekem is volt már bent ez a régebbi fajta, de nem okozott semmi gondot, hang se volt.

Ezen nem mulhat semmi; a szurohazat fel kell tolteni, es ha nincs valahol luk, akkor nincs honnan levego keruljon bele. Tehat valoszinuleg rosszul volt csak osszerakva...

Link to comment
Megosztás:

Egy Astra H 1.7 CDTI-m van és produkál egy nagyon furcsa zajt / bugyborékolást, vagy nem is tudom, minek nevezhetném. Amikor felpörgetem a motort nem hallatszik csak amikor elengedem a gázt és akkor sem minden esetben. Alapjáratban is olyan 1-2 percenként jelentkezik ( csendesen kezd, felerősődik és megszűnik) a zaj es aztán elhallgat. Nem hangos de igen idegesítő. A szervíz szerint nem "természetes" és szétszednék a vezérműszíj mögötti alatti részt, hogy megnézzék ( a szíj rendben van) Tünetek nincsenek csak ez a furcsa zaj. Voltam szervizben vele ahol nagyjából rájöttek hogy valahonnan a motor hátuljából a vezérműszíj környékéről jöhet Tud valaki valami diagnózist esetleg vagy hasonlót?

Légsui, ha valaki már halotta, válaszóljon :-)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ez az első posztom itt, üdv mindenkinek! :) Néhány hete vettem egy Astra H-t, és tulajdonképpen minden szuper, egy dolgot kivéve. A fordulatszám időnként hideg, meleg motornál egyaránt periodikusan, kb. 10 másodpercenként ingadozik (szinte kizárólag felfelé). Ez még elmenne, viszont menet közben is csinálja, ekkor a fordulatszám mutatón szabad szemmel észre sem vehető a változás, viszont minimálisan érezhető, hogy "húz" az autó. Tényleg nem nagy mértékben, az utasok észre sem veszik, viszont én érzem, hogy külön gázadás nélkül is egy nagyon picit ránt rajta.

Az autó 1.6 benzines, a motorkódja Z16XEP, hibakód nincs benne, azt vásárláskor ellenőriztem. Esetleg valami ötlet, hogy mitől lehet?

Köszi szépen, üdv:

Vertigo

Link to comment
Megosztás:

Az a viztelenites; a csere 2 ev / 30e km.

Szia!

Amennyiben EN 590 szabványnak megfelelő gázolajat használsz, egyéb esetben évente. Nekem német szervizkönyvem van, és nem mindenben egyezik meg a magyar kiadással. Legalább is én így fordítottam guglival :) Lehet, hogy benéztem :)

Bocs a téves információért, ha valakit félre vezettem :)

Módosítva : Frankie64
Link to comment
Megosztás:

Eleg nehezen tudnek mast hasznalni; talan Ukrajnaban lehet kapni valami egyebet :)

Egyszer régen egy benzinkutas azt mondta, hogy a sima dízel nem ilyen, csak a prémium.Bár a mol oldalán más információ van :) Vagy a forintra hajtott, vagy tényleg nem az. Én egyéb forrásból tankolok, és évente bőven bejön a szűrő ára :) Baj még nem volt a sűrűbb cseréből nekem :)

Módosítva : Frankie64
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.