Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák! - Astra H


forumadmin

Recommended Posts

Kösz, csak fura, hogy pont a csere óta ilyen. A fékszervónál nézzem a csatlakozót? Vagy hol? Nem nagyon értek hozzá, remélem, hazajutok, jó messze vagyok most otthonról.

Szia!

Az 1,3-s nál nem tudom hogy van, de a szivattyútól a szervóig nézd át csövet, csatlakozókat. Valaki akinek 1,3-s van biztosan leírja, merre van a szivattyú. A rásegítő a főfékhenger alatti fekete tepsi. Ha fütyülést, sziszegést hallasz körülötte ott a baj. Vezess óvatosan!

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Az 1,3-s nál nem tudom hogy van, de a szivattyútól a szervóig nézd át csövet, csatlakozókat. Valaki akinek 1,3-s van biztosan leírja, merre van a szivattyú. A rásegítő a főfékhenger alatti fekete tepsi. Ha fütyülést, sziszegést hallasz körülötte ott a baj. Vezess óvatosan!

Üdv!

Ok, köszi, eddig nem hallottam sziszegést de figyelek.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem vagyok nagyon jártas Opelekben, ezért fordulnék az okosabbakhoz.

A szituáció... Örököltünk egy ASTRA H-t 2005-ös évjárat, Z16XEP motorral.

Az autó 1 évet állt beindítottuk szépen jár minden működik a digitklíma is semmi hibajel.

Az autót hagytam jármi alapjáraton had töltsön e generátor, mert az akksi hulla volt....

Egy 10 perc után szépen felforralta a vizet..., van egy ismerősöm aki skodás én hozzá járok alábbi a tapasztalat, összedugva a computerrel az autó teljesen jól kommunikál, hibajel semmi, a ventilátort el lehet indítani manuálisan és visszahűl szépen a víz,

És a slussz poén most jön.... Bekapcsoltuk a klímát, innentől kezdve semmi gond az autóval, szépen bekapcsol a hűtő ventilátor magasabb fokozatba ha felmegy a a hűtőben a vízhőfok, majd lekapcsol ha visszahűlt a víz. Klíma kikapcs, és újra felforr a víz, a ventilátor ugyanúgy nem kapcsol be.

Az autó háttere ismeretlen.... Vélemény valakinek volt már ezzel hasonló problémája? Ötletek ?

Üdv Zsolt

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem vagyok nagyon jártas Opelekben, ezért fordulnék az okosabbakhoz.

A szituáció... Örököltünk egy ASTRA H-t 2005-ös évjárat, Z16XEP motorral.

Az autó 1 évet állt beindítottuk szépen jár minden működik a digitklíma is semmi hibajel.

Az autót hagytam jármi alapjáraton had töltsön e generátor, mert az akksi hulla volt....

Egy 10 perc után szépen felforralta a vizet..., van egy ismerősöm aki skodás én hozzá járok alábbi a tapasztalat, összedugva a computerrel az autó teljesen jól kommunikál, hibajel semmi, a ventilátort el lehet indítani manuálisan és visszahűl szépen a víz,

És a slussz poén most jön.... Bekapcsoltuk a klímát, innentől kezdve semmi gond az autóval, szépen bekapcsol a hűtő ventilátor magasabb fokozatba ha felmegy a a hűtőben a vízhőfok, majd lekapcsol ha visszahűlt a víz. Klíma kikapcs, és újra felforr a víz, a ventilátor ugyanúgy nem kapcsol be.

Az autó háttere ismeretlen.... Vélemény valakinek volt már ezzel hasonló problémája? Ötletek ?

Üdv Zsolt

Egyszer hallottam, egy hasonló infót, hogy csak klímával indul be a sima hűtő is, mert a szoftver hibás, de lehet csak urban legend.

Ha minden oké és elvinném egy szoftver frissítésre...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem vagyok nagyon jártas Opelekben, ezért fordulnék az okosabbakhoz.

A szituáció... Örököltünk egy ASTRA H-t 2005-ös évjárat, Z16XEP motorral.

Az autó 1 évet állt beindítottuk szépen jár minden működik a digitklíma is semmi hibajel.

Az autót hagytam jármi alapjáraton had töltsön e generátor, mert az akksi hulla volt....

Egy 10 perc után szépen felforralta a vizet..., van egy ismerősöm aki skodás én hozzá járok alábbi a tapasztalat, összedugva a computerrel az autó teljesen jól kommunikál, hibajel semmi, a ventilátort el lehet indítani manuálisan és visszahűl szépen a víz,

És a slussz poén most jön.... Bekapcsoltuk a klímát, innentől kezdve semmi gond az autóval, szépen bekapcsol a hűtő ventilátor magasabb fokozatba ha felmegy a a hűtőben a vízhőfok, majd lekapcsol ha visszahűlt a víz. Klíma kikapcs, és újra felforr a víz, a ventilátor ugyanúgy nem kapcsol be.

Az autó háttere ismeretlen.... Vélemény valakinek volt már ezzel hasonló problémája? Ötletek ?

Üdv Zsolt

Egyszer hallottam, egy hasonló infót, hogy csak klímával indul be a sima hűtő is, mert a szoftver hibás, de lehet csak urban legend.

Ha minden oké és elvinném egy szoftver frissítésre...

Link to comment
Megosztás:

Köszi ... :) És ezt merre lehetne megejteni ? Ötlet ?

Szerviz ?

"Komoly szoftverhibát találtunk egy ilyen digitlkímás autónál: Kikapcsolt klímánál a motorvezérlő nem működteti a vízhűtő ventillátorát, hagyja megfőni a motort! Különösen azért veszélyes mert ezekben a tipusokban vízhőfok óra nincs. Márkaszervizekben rendelkezésre áll a javított szoftver amennyiben az Ön autójánál is jelen volna a hiba."

http://topel.hupont.hu/11/tipushibak

Szerintem menj el márkaszervízbe és kérj programfrissítést.

Link to comment
Megosztás:

Köszi ... :) És ezt merre lehetne megejteni ? Ötlet ?

Szerviz ?

Off

valami gáz lehet itt a fórummotorral, mert hibát ír és duplán jelennek meg a hozzászólások. az utóbbi időben sok ilyet láttam... most nekem is.

Módosítva : grep
Link to comment
Megosztás:

hogy lehet lelopni?

mert ha leveszed a sínt csak akkor tudod kivenni sértetlenül.vagy csak letörték?

igaz már megmókoltam némelyiket hogy könnyebben nyíljon de egy barom volt aki ezt kitalálta.törik mint a ropi

Szia.

Tudnál nekem segíteni,hogy hogyan kell ezt a takaró fedelet kicserélni?

Előre is köszönöm segítségedet,üdv.:Balázs

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem vagyok nagyon jártas Opelekben, ezért fordulnék az okosabbakhoz.

A szituáció... Örököltünk egy ASTRA H-t 2005-ös évjárat, Z16XEP motorral.

Az autó 1 évet állt beindítottuk szépen jár minden működik a digitklíma is semmi hibajel.

Az autót hagytam jármi alapjáraton had töltsön e generátor, mert az akksi hulla volt....

Egy 10 perc után szépen felforralta a vizet..., van egy ismerősöm aki skodás én hozzá járok alábbi a tapasztalat, összedugva a computerrel az autó teljesen jól kommunikál, hibajel semmi, a ventilátort el lehet indítani manuálisan és visszahűl szépen a víz,

És a slussz poén most jön.... Bekapcsoltuk a klímát, innentől kezdve semmi gond az autóval, szépen bekapcsol a hűtő ventilátor magasabb fokozatba ha felmegy a a hűtőben a vízhőfok, majd lekapcsol ha visszahűlt a víz. Klíma kikapcs, és újra felforr a víz, a ventilátor ugyanúgy nem kapcsol be.

Az autó háttere ismeretlen.... Vélemény valakinek volt már ezzel hasonló problémája? Ötletek ?

Üdv Zsolt

Szia. a Z16XEP 112fok után indítja el a hűtőventillátort....kikapcsolt klímánál....ellenőrizd a "test mode"ban....a klímás rész az így működik, semmi extra nincs benne....

Link to comment
Megosztás:

Szia.

Tudnál nekem segíteni,hogy hogyan kell ezt a takaró fedelet kicserélni?

Előre is köszönöm segítségedet,üdv.:Balázs

Szia

Valamelyik végén a hosszú sinnek vagy pedig a takarófedélnél benyulsz és elkezded felfelé emelni ,elvileg 4 patent fogja a komplett sint a tetőhöz.

Aztán ha levetted akkor a belső felénél valahogy ki lehet pattintani a komplett fedelet.majd visszfele csak odailleszted és rányomod a helyére.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szia.

Tudnál nekem segíteni,hogy hogyan kell ezt a takaró fedelet kicserélni?

Előre is köszönöm segítségedet,üdv.:Balázs

Szia

Valamelyik végén a hosszú sinnek vagy pedig a takarófedélnél benyulsz és elkezded felfelé emelni ,elvileg 4 patent fogja a komplett sint a tetőhöz.

Aztán ha levetted akkor a belső felénél valahogy ki lehet pattintani a komplett fedelet.majd visszfele csak odailleszted és rányomod a helyére.

Link to comment
Megosztás:

Szia

Valamelyik végén a hosszú sinnek vagy pedig a takarófedélnél benyulsz és elkezded felfelé emelni ,elvileg 4 patent fogja a komplett sint a tetőhöz.

Aztán ha levetted akkor a belső felénél valahogy ki lehet pattintani a komplett fedelet.majd visszfele csak odailleszted és rányomod a helyére.

Köszönöm!
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! a hűtőfolyadék tartály ezzel van tele, megdörzsöltem olyan mint a radír gumi, valamelyik gumicső lesz a ludas, azt szeretném kérdezni hogy a tartályt hogy kell leszedni? meg leszeretném cserélni a hűtőfolyadékot is, hol kell le engedni? szerintetek mennyire baj hogy teli van azzal a fekete gumidarabokkal? vízpumpát nem teszi tönkre? vagy a furatokba nem e rakódik le?

20150716_124804_Richtone_HDR__www.kepfel

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! a hűtőfolyadék tartály ezzel van tele, megdörzsöltem olyan mint a radír gumi, valamelyik gumicső lesz a ludas, azt szeretném kérdezni hogy a tartályt hogy kell leszedni? meg leszeretném cserélni a hűtőfolyadékot is, hol kell le engedni? szerintetek mennyire baj hogy teli van azzal a fekete gumidarabokkal? vízpumpát nem teszi tönkre? vagy a furatokba nem e rakódik le?

Az előéletéről mit tudsz? Remélem nem mostanában vetted, így.

Ez nekem úgy fest mint amibe borítottak egy adag hűtőtömítőt.

Link to comment
Megosztás:

Az előéletéről mit tudsz? Remélem nem mostanában vetted, így.

Ez nekem úgy fest mint amibe borítottak egy adag hűtőtömítőt.

Már 5 ik éve van meg, utóbbi 1-2 éve látom hogy szép lassan kezd gyűlni benne, vagy gumicső vagy annak a műanyagnak a darabjai amit kifúrtak és kicseréltek műanyag csonkot fémre.

31d7_1_big_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Módosítva : Norbi10
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! a hűtőfolyadék tartály ezzel van tele, megdörzsöltem olyan mint a radír gumi, valamelyik gumicső lesz a ludas, azt szeretném kérdezni hogy a tartályt hogy kell leszedni? meg leszeretném cserélni a hűtőfolyadékot is, hol kell le engedni?

Ha szembeállsz a kocsival, akkor bal oldalon alul van egy kis csonk, azon pedig van egy "csap", ott tudod leengedni a vizet. Mivel itt a nyár, át tudod mosni, csak desztillált víz kell hozzá pár flakonnal.

Módosítva : Astra555
Link to comment
Megosztás:

Ha szembeállsz a kocsival, akkor bal oldalon alul van egy kis csonk, azon pedig van egy "csap", ott tudod leengedni a vizet. Mivel itt a nyár, át tudod mosni, csak desztillált víz kell hozzá pár flakonnal.

Rendben köszönöm, és a hűtőtartályt hogy kell kiszedni? kiakarnám takarítani mert rá van rakódva az oldalára ez a valami.

Módosítva : Norbi10
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.