Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák! - Astra H


forumadmin

Recommended Posts

Sziasztok!

Vettem egy H-s Enjoy Astrát 2007-es!

És előtte G-s astrám volt, ott ha a távirányitóval bezártam, még 10 másodpercen belül ha mégegyszer rányomtam akkot duplán bezárta! Igy nem lehetett kinyitni, belülről sem! ( reteszelt) Csakhogy ASTRA H-nál nem lehet igy bezárni, csak egyszer!

Nektek is igy van? Vagy nekem van vmi problémám a központi zárral!?

Z14XEP, 2007, Astra H, Enjoy, 5 ajtós

egy idő után kivettél a kocsikból ezt a funkciót

Link to comment
Megosztás:

Sajnos csak megerősíteni tudom: a H Astra, B Zafira, canbus-os C Corsa csak a gyári riasztóval tudja a reteszelést. Ez pedig szerintem felháborító, a G Astrában alapból volt. A gyári riasztó nem olyan nagy csoda, a reteszelés viszont egy jó dolog (bár ha kivülről a vezetőoldali zárat megerőszakolják, akkor a retesz is kinyit). Nekem azért továbbra is inkább megnyugtató, hogy van retesz.

Link to comment
Megosztás:

Sajnos csak megerősíteni tudom: a H Astra, B Zafira, canbus-os C Corsa csak a gyári riasztóval tudja a reteszelést. Ez pedig szerintem felháborító, a G Astrában alapból volt. A gyári riasztó nem olyan nagy csoda, a reteszelés viszont egy jó dolog (bár ha kivülről a vezetőoldali zárat megerőszakolják, akkor a retesz is kinyit). Nekem azért továbbra is inkább megnyugtató, hogy van retesz.

engem a casco + váltózár + valami riasztó + zárt parkoló nyugtat meg :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Már egy ideje olvasgatom a fórumot, de csak most regisztráltam, sok hasznos infót találtam eddig.

Amiben a segítségetek kérném: Hogyan lehet és legfőképpen hol kicserélni a H astrában a légszűrőt? Amikor megvettük (használtan) akkor elvileg átesett egy olaj+légszűrő cserén, és egy ideje a légkondi nagyon gyengén fúj és arra gondoltam, hogy esetleg a jó bp-i levegőnek köszönhetően idő előtt megy tele a légszűrő dzsuvával...

Köszi előre is

k

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Már egy ideje olvasgatom a fórumot, de csak most regisztráltam, sok hasznos infót találtam eddig.

Amiben a segítségetek kérném: Hogyan lehet és legfőképpen hol kicserélni a H astrában a légszűrőt? Amikor megvettük (használtan) akkor elvileg átesett egy olaj+légszűrő cserén, és egy ideje a légkondi nagyon gyengén fúj és arra gondoltam, hogy esetleg a jó bp-i levegőnek köszönhetően idő előtt megy tele a légszűrő dzsuvával...

Köszi előre is

k

hello! talán az utastér szűrőre gondoltál az a kesztyűtartómögött mellett van mint a g astránál

http://www.astra-h.ru/noise_bardak.html

http://www.astra-h.ru/air_filter.html

ezen megtalálod a google-val fordítsd le!

sok sikert

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szval, volt egy G-s astrám lecseréltem most egy Enjoy-ra H-s ra! 2007-es verzió

Z14XEP, láncos! 32.000 km! De mikor elinditom nekem hangosnak tűnik amotor, (csörgős), később mikor bemelegszik csendesebb lesz jóval! És szinte nem is lehet hallani! Olajszintek, olajcserék rendben vannak! Csak a régi G-s 1.4 es motorhoz képest ez mikor elindul csörgősebb jóval!

Ez mi miatt lehet? A láncos hajtás miatt? Vagy valaminek üzemmelegre kell melegednie?

Köszi a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valakinek már volt olyan, hogy a (5 ajtós) csomagtér ajtó egy idő múlva elkezdett zörögni vagy mi? Akkor csinálja, amikor egyenetlen úton megyek - na nem mintha lenne jobb :-) - olyan, mintha hátul valami fémesen nyekeregne, de folymatosan és nem tudom, hogy mi lehet az.

Seeegííítsééég!

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valakinek már volt olyan, hogy a (5 ajtós) csomagtér ajtó egy idő múlva elkezdett zörögni vagy mi? Akkor csinálja, amikor egyenetlen úton megyek - na nem mintha lenne jobb :-) - olyan, mintha hátul valami fémesen nyekeregne, de folymatosan és nem tudom, hogy mi lehet az.

Seeegííítsééég!

Köszi

Nem tudom, hogy egyről beszélünk e, de nekem is jött hang hátulról bőven és én is az ajtóra tippeltem. De kis keresgélés után a hátsó lámpa takaró műanyagjánál találtam meg a zörgés helyét. Ezek a műanyagok értek bele a kaszniba és ez zörgött. Kivettel a lámpát és tettem alá kétoldalú ragasztót. És JÓ!!!

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom, hogy egyről beszélünk e, de nekem is jött hang hátulról bőven és én is az ajtóra tippeltem. De kis keresgélés után a hátsó lámpa takaró műanyagjánál találtam meg a zörgés helyét. Ezek a műanyagok értek bele a kaszniba és ez zörgött. Kivettel a lámpát és tettem alá kétoldalú ragasztót. És JÓ!!!

És neked is csinál olyat, hogyha be van csukva a csomagtér ajtó és így zártan nyomkodod lefelé, akkor nyekergő hangja van?

Olyan, mintha a zárnál lenne valami bibi.

Link to comment
Megosztás:

És neked is csinál olyat, hogyha be van csukva a csomagtér ajtó és így zártan nyomkodod lefelé, akkor nyekergő hangja van?

Olyan, mintha a zárnál lenne valami bibi.

Nekem nem csinál ilyet. Először próbáld megfújkálni zsírspray-vel. Ha így sem hatásos, akkor állítani kell rajta, hogy jobban behúzza a zár az ajtót, ha becsukod.

Link to comment
Megosztás:

Ez nekem is van, és engem idegesít ez a nyekergő hang, arra gondoltam, hogy majd megkérem az egyik haveromat, hogy vezessen, én meg addig hátraülök ésmegkeresem a hang forrását!

A másik ami idegesít még, hogy a kormányt tekerve nyekereg-ciripel, de még ezt nem csináltattam meg, ill. hogy kormány mögött nagyon rossz úton (vagy pl. macskakő) valami műanyagok mintha egymáshoz csapódnának:)!

Várom kezelésed eredményét!:rolleyes::)

Köszi
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Nekem is volt a nyikorgó hanga hátsó ajtónál, de egy alapos olajozással megszűnt.

A lényeg, hogy nem csak a fém alkatrészeket kell megolajozni hanem a zár oldalsó műanyag érintkező részeket is.

Azért még maradt egy gondom.

Erre szeretnék tanácsit kérni.

Egyeletlen úton halk kopogó hangot hallok a hátsó futóműből.

Túlvagyok a futómű állításon, teleszkóp ellenőrzésen és a tejes futómű átvizsgáláson. Minden rendben van. Az Opel szervizben azt mondták, hogy mivel IDS+ futóművem van és a kerekeim 225/45 R17-esek ezért hallom ezt a hangot és cseréljem le 205/50 R 16-ra majd akkor megszűnik ez a gondom. Valakinek volt esetleg valami hasonló problémája ?

Vagy tud e valami megoldást ?

Ja egy 3 éves 1,9 cdti kombiról van szó.

Segítséget köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Nekem is volt a nyikorgó hanga hátsó ajtónál, de egy alapos olajozással megszűnt.

A lényeg, hogy nem csak a fém alkatrészeket kell megolajozni hanem a zár oldalsó műanyag érintkező részeket is.

Azért még maradt egy gondom.

Erre szeretnék tanácsit kérni.

Egyeletlen úton halk kopogó hangot hallok a hátsó futóműből.

Túlvagyok a futómű állításon, teleszkóp ellenőrzésen és a tejes futómű átvizsgáláson. Minden rendben van. Az Opel szervizben azt mondták, hogy mivel IDS+ futóművem van és a kerekeim 225/45 R17-esek ezért hallom ezt a hangot és cseréljem le 205/50 R 16-ra majd akkor megszűnik ez a gondom. Valakinek volt esetleg valami hasonló problémája ?

Vagy tud e valami megoldást ?

Ja egy 3 éves 1,9 cdti kombiról van szó.

Segítséget köszönöm.

Helló! A kopogás nálam is előjött, ahogy átszereltem a 205-öst 225-re. Igaz, nekem nincs benne IDS, de valóban idegesítő, mikor koppan.

Milyen mértékű útegyenetlenségnél jön elő? Mert nekem azért elég komoly kátyus út kell hozzá.

Link to comment
Megosztás:

a helyes váltóméret205/55 r16 !

Sziasztok.

Nekem is volt a nyikorgó hanga hátsó ajtónál, de egy alapos olajozással megszűnt.

A lényeg, hogy nem csak a fém alkatrészeket kell megolajozni hanem a zár oldalsó műanyag érintkező részeket is.

Azért még maradt egy gondom.

Erre szeretnék tanácsit kérni.

Egyeletlen úton halk kopogó hangot hallok a hátsó futóműből.

Túlvagyok a futómű állításon, teleszkóp ellenőrzésen és a tejes futómű átvizsgáláson. Minden rendben van. Az Opel szervizben azt mondták, hogy mivel IDS+ futóművem van és a kerekeim 225/45 R17-esek ezért hallom ezt a hangot és cseréljem le 205/50 R 16-ra majd akkor megszűnik ez a gondom. Valakinek volt esetleg valami hasonló problémája ?

Vagy tud e valami megoldást ?

Ja egy 3 éves 1,9 cdti kombiról van szó.

Segítséget köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Helló! A kopogás nálam is előjött, ahogy átszereltem a 205-öst 225-re. Igaz, nekem nincs benne IDS, de valóban idegesítő, mikor koppan.

Milyen mértékű útegyenetlenségnél jön elő? Mert nekem azért elég komoly kátyus út kell hozzá.

Nálam is csak nagyobb úthibánál jön elő. Abból pedig mostanában van elég az utakon.

Akkor lehet hogy megpróbálom én is a 205/55 R16-os gumit.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Újabb seeegííítsééég !!!

Mitől van az, hogy a légkondi nem fúj olyan hideget, mint amilyennek én azt gondolnám? ;)

Na nem jégkockára szeretnék fagyni, de már ültem olyan autóban, amiben sokkal hidegebbet lehelt testemre a fuvallat, mint nálam. :rolleyes:

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.