Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák! - Astra H


forumadmin

Recommended Posts

vigyázzál a kijelentésekkel. ha nem értesz hozzá akkor nem kell megszólalni az jobb mint ha hülyeséget beszélsz.

gyujtás hibát az alábbi egységek tudják okozni:

gyertya.

trafó

kábelköteg

szelepszorulás a hengerfejben

agr szelep lambdaszonda,

szivócsonk hibája

katalizátor

motorvezérlő egység

lambdaszonda, de ez a legritkábban....

ennyi.

Közben rájöttem, hogy f"szságot írtam.

Elnézést érte. (Akár a hozzászólásom törlését sem bánnám.)

Link to comment
Megosztás:

és ő is... :)

ma átvizsgáltunk egy hibátlan fekete Astra H-t, amibe csak 60.000 km volt, és csak a motorháztetejét lakkozták át kavicsfelverődés miatt.

az autóban a fékek állapotából kb 150.000 feletti futásteljesitményt tippeltünk, és csak a tető nem volt fújva, minden más igen.

na ilyen autókat lehet ma venni. és 2007.07 havi volt.

Link to comment
Megosztás:

és ő is... :)

ma átvizsgáltunk egy hibátlan fekete Astra H-t, amibe csak 60.000 km volt, és csak a motorháztetejét lakkozták át kavicsfelverődés miatt.

az autóban a fékek állapotából kb 150.000 feletti futásteljesitményt tippeltünk, és csak a tető nem volt fújva, minden más igen.

na ilyen autókat lehet ma venni. és 2007.07 havi volt.

Motorvezérlőben is át volt állítva a km?

Link to comment
Megosztás:

és ő is... :)

ma átvizsgáltunk egy hibátlan fekete Astra H-t, amibe csak 60.000 km volt, és csak a motorháztetejét lakkozták át kavicsfelverődés miatt.

az autóban a fékek állapotából kb 150.000 feletti futásteljesitményt tippeltünk, és csak a tető nem volt fújva, minden más igen.

na ilyen autókat lehet ma venni. és 2007.07 havi volt.

A fekek milyen tulajdonsagaibol lehet ilyesmire tippelni? Persze ez is csak nagyon durva saccolas lehet, mert ha sok az autopalya, es nyugis a vezeto, akkor alig fekez.

Link to comment
Megosztás:

Az első kép mutatja a rezgéscsillapító nélküli, a második a már felszerelt állapotot.

Kép 1

Kép 2

És még egy kis hivatalos idézet:

"A rezgéscsillapítók minden Z17DTx motor esetén (dízel részecskeszűrővel ellátott és dízel részecskeszűrő nélküli motorok) az alábbi járműazonosító számmal kerültek gyártásba: bochumi üzem: W0L0AHL3552160708; antwerpeni üzem: W0L0AHL4855170016; ellesmere porti üzem: W0L0AHL4858109060. A lengéscsillapítók minden Z19DTx motor esetén (dízel részecskeszűrővel ellátott és dízel részecskeszűrő nélküli motorok) az alábbi járműazonosító számmal került gyártásba: bochumi üzem: W0L0AHM7562084370; antwerpeni üzem: W0L0AHL0765086005; ellesmere porti üzem: W0L0AHL4868059380; gleiwitzi üzem: W0L0AHM756G049243"

"Szerviz-információ

Zajok, rezgések és durvaság

Érintett járművek

Minden 1,7 CDTi motoros (Z17DTH) modell.

Kifogásolás

Tompa zörej 1700-1900/perc között.

Ok

Az elülső segédkerettől jövő rezgések.

Megszüntető intézkedés

Pótalkatrészek (PA)

Leírás PA-szám Darabszám

Csillapítóblokk 24459603 1"

Csaó!

Olvasom a rezgés dolgot és hason jelenséget érzékelek 2008-as 1.3 cdti-nél.

Itt is csillapítóblokk a megoldás, vagy v.mi más ???

Köszi a választ !

Link to comment
Megosztás:

Zajok, rezgések és durvaság

Érintett járművek

Minden 1,7 CDTi motoros (Z17DTH) modell.

Kifogásolás

Tompa zörej 1700-1900/perc között.

Ok

Az elülső segédkerettől jövő rezgések.

Megszüntető intézkedés

Pótalkatrészek (PA)

Leírás PA-szám Darabszám

Csillapítóblokk 24459603 1"

Szia! Ezzel nagyon felkeltetted az érdeklődésemet. Azt szeretném kérdezni, hogy a mellékelt ábra az 1.7-es vagy az 1.9-es motort mutatja (a képen úgy tűnik hogy az 1.9-es) és hogy az alkatrész szám megegyezik-e mindkét motornál, mert megnéztem a csergő árlistájában nem egy vészes tétel (13e) mindenképp bele akarnám tenni az autómba (Z17DTL). Előre is köszi a plusz infót!

Link to comment
Megosztás:

Szia! Ezzel nagyon felkeltetted az érdeklődésemet. Azt szeretném kérdezni, hogy a mellékelt ábra az 1.7-es vagy az 1.9-es motort mutatja (a képen úgy tűnik hogy az 1.9-es) és hogy az alkatrész szám megegyezik-e mindkét motornál, mert megnéztem a csergő árlistájában nem egy vészes tétel (13e) mindenképp bele akarnám tenni az autómba (Z17DTL). Előre is köszi a plusz infót!

Tedd be nyugodtan, nekem Z17DTH-m van, és nekem sem volt rajta gyárilag. Én is Csergőnél vettem, felraktam és mintha nem is abba az autóba ülnék. Eltűntek a rezgések, kisimult az autó gyorsításkor. Csak ajánlani tudom.

Link to comment
Megosztás:

Tedd be nyugodtan, nekem Z17DTH-m van, és nekem sem volt rajta gyárilag. Én is Csergőnél vettem, felraktam és mintha nem is abba az autóba ülnék. Eltűntek a rezgések, kisimult az autó gyorsításkor. Csak ajánlani tudom.

Köszi a gyors választ, már csak annyit erősíts meg nekem hogy ami a mellékelt képen van cikkszám, az az 1.7-esekbe is jó, mert a a csergő cikktörzsében a cikkszám megnevezése azt írja hogy "bölcső rezgéscsillapító 1.9-hez meg 2.0benzinhez" vagy valami ilyesmi, de az 1.7-est nem említi! Köszi!

Ja, és amennyiben te raktad be kicsit tudnád pontosítani hogy hova kell, mert az ábra nem túl érthető!

Link to comment
Megosztás:

Köszi a gyors választ, már csak annyit erősíts meg nekem hogy ami a mellékelt képen van cikkszám, az az 1.7-esekbe is jó, mert a a csergő cikktörzsében a cikkszám megnevezése azt írja hogy "bölcső rezgéscsillapító 1.9-hez meg 2.0benzinhez" vagy valami ilyesmi, de az 1.7-est nem említi! Köszi!

Ja, és amennyiben te raktad be kicsit tudnád pontosítani hogy hova kell, mert az ábra nem túl érthető!

Jó az 1.7-be is! Ha az autó alatt vagy, akkor a bölcső bal hátulján a motortartó bak csavarjának anyáját lecsavarod és a helyére felcsavarod a rezgéscsillapítót.

Link to comment
Megosztás:

Lehetséges ezt a rezgéscsillapítót z14xep-hez is feltenni, vagy reménytelen ill. nincs értelme?

Csak mert a váltón és kormányon érezni alapjáraton hogy rezeg, ha ennyi az egész megszüntetése, akkor megcsinálnám:)!

Köszi!

Tedd be nyugodtan, nekem Z17DTH-m van, és nekem sem volt rajta gyárilag. Én is Csergőnél vettem, felraktam és mintha nem is abba az autóba ülnék. Eltűntek a rezgések, kisimult az autó gyorsításkor. Csak ajánlani tudom.
Link to comment
Megosztás:

Lehetséges ezt a rezgéscsillapítót z14xep-hez is feltenni, vagy reménytelen ill. nincs értelme?

Csak mert a váltón és kormányon érezni alapjáraton hogy rezeg, ha ennyi az egész megszüntetése, akkor megcsinálnám:)!

Köszi!

Ez a dízelmotorok 1500-2000 fordulton keltett rezgéseit csillapítják, a tieden ez nem fog segíteni.

Link to comment
Megosztás:

Csaó!

Olvasom a rezgés dolgot és hason jelenséget érzékelek 2008-as 1.3 cdti-nél.

Itt is csillapítóblokk a megoldás, vagy v.mi más ???

Köszi a választ !

Hát 1.3-nál nem tudom kell-e egyáltalán ez a kiegészítő, de 2008-as autón jó eséllyel gyárilag rajta van (az enyém 2007. 09.-es 1.7-es és rajta van már alapból). De ha alánézel a kocsinak, könnyen tudod te is ellenőrizni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.