Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák! - Astra H


forumadmin

Recommended Posts

Olvasd ki a hibakódot, írd be és megpróbáljuk kitalálni. Az se lenne hátrány, ha tudnánk hogy milyen autód van!

2007/12 astra h 1.7 cdti 125 le

hibakodot csak géppel lehet olvastatni?

ha esetleg rossz egy izzitogyertya attol is indulhat nehezen?

Link to comment
Megosztás:

2007/12 astra h 1.7 cdti 125 le

hibakodot csak géppel lehet olvastatni?

ha esetleg rossz egy izzitogyertya attol is indulhat nehezen?

Lenyomod teljesen a gázt és a fékpedált, majd ráadod a gyújtást. A km számláló helyen fogja írni a hibakódokat. Egy rossz izzítógyertyát még nem veszel észre.

Motorkód?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Ma jártam Pesten, és visszaúton (kb. 110 km után) nézegettem TEST módban a vízhőmérsékletet, ami egész 100 fokig is felment, de a computer nem írt ki semmi figyelmeztetést, hogy felforr a víz vagy valami. Ez korrekt így, hogy eddig 87-88 fokig ment fel, most meg 100-ig, így -4 fokban?

További kérdésem: a TEST üzemmód ugyanezen oldalán található Ice-Enable, Ice-Active, Ice-Ack. Ezek mit jelentenek? Az első gondolom az, hogy kiírja a "Slippery road"-ot, ha 3 fok alatt van a hőmérséklet, de a másik kettőt nem tudom. Az utolsó elég gyakran OFF-on van, most az úton hazafele ON-on volt.

Köszi előre is a segítséget!

HAstra benzin 1.6 Z16XER

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Ma jártam Pesten, és visszaúton (kb. 110 km után) nézegettem TEST módban a vízhőmérsékletet, ami egész 100 fokig is felment, de a computer nem írt ki semmi figyelmeztetést, hogy felforr a víz vagy valami. Ez korrekt így, hogy eddig 87-88 fokig ment fel, most meg 100-ig, így -4 fokban?

További kérdésem: a TEST üzemmód ugyanezen oldalán található Ice-Enable, Ice-Active, Ice-Ack. Ezek mit jelentenek? Az első gondolom az, hogy kiírja a "Slippery road"-ot, ha 3 fok alatt van a hőmérséklet, de a másik kettőt nem tudom. Az utolsó elég gyakran OFF-on van, most az úton hazafele ON-on volt.

Köszi előre is a segítséget!

HAstra benzin 1.6 Z16XER

ha jól emlékszem a Z16XEP ben 110 fokon is lehet a viz, mert csak akkor kapcsol be a ventilátor 3. fokozata.

nyomás alatti hütőrendszerben nem 100 fokon forr a viz :D

a régieknél is 103 nál kapcsolt a ventilátor.

Link to comment
Megosztás:

Köszi a gyors választ!

A másik kérdésemre nem tudnál esetleg válaszolni? Néztem a www.astra-h.ru-t, de nem túl egyértelmű a googlefordító. :D

ha jól emlékszem a Z16XEP ben 110 fokon is lehet a viz, mert csak akkor kapcsol be a ventilátor 3. fokozata.

nyomás alatti hütőrendszerben nem 100 fokon forr a viz :)

a régieknél is 103 nál kapcsolt a ventilátor.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Ma jártam Pesten, és visszaúton (kb. 110 km után) nézegettem TEST módban a vízhőmérsékletet, ami egész 100 fokig is felment, de a computer nem írt ki semmi figyelmeztetést, hogy felforr a víz vagy valami. Ez korrekt így, hogy eddig 87-88 fokig ment fel, most meg 100-ig, így -4 fokban?

További kérdésem: a TEST üzemmód ugyanezen oldalán található Ice-Enable, Ice-Active, Ice-Ack. Ezek mit jelentenek? Az első gondolom az, hogy kiírja a "Slippery road"-ot, ha 3 fok alatt van a hőmérséklet, de a másik kettőt nem tudom. Az utolsó elég gyakran OFF-on van, most az úton hazafele ON-on volt.

Köszi előre is a segítséget!

HAstra benzin 1.6 Z16XER

ilyen motorom van nekem is, teljesen normális amit láttál. dugóban már láttam többször én is 105-108C-t

Link to comment
Megosztás:

huuu nagy a baj!nem tudják a szerelők hogy honnan jön a hang,kattogás pedig 3 halgatták igaz nem probálták vagy 3 szor!féltengely,lenkerék nem.csak nagy fordulaton jön elő átlag használat előzésnél nem.akkor sem mikor elindulok pedig akkor van nagy nyomaték.akkor csak a váltó???de ha ott szar valami akkor kinyomná az oldalát szerintem.ketesben megyek kb.20al és tövig nyomom a gázt nagyfordulaton akkor kattan 1 et vagy 2 öt a válto karon is érzem.de szerintem elölröl jön a hang.segitsetek már légyszi???? 5 éves 1.7 cdti96.ezer van a motorjába valos átnézettem,megnézettem opel servizben mikor megvettem.

Esetleg motortartó bak? :D

Link to comment
Megosztás:

Esetleg motortartó bak? :D

köszi hogy irtál!hát jó volna! :) de szerintem azt észre vették volna a szerelők!hacsak nem pékcukrászok :) de idegesit most nem tudom hogy nyomjam neki,hogy szétperegjen de lehet hogy szétszakad minden.vagy csak szépen használjam akkor meg lehet hogy nem lesz gond.

Link to comment
Megosztás:

köszi hogy irtál!hát jó volna! :D de szerintem azt észre vették volna a szerelők!hacsak nem pékcukrászok :) de idegesit most nem tudom hogy nyomjam neki,hogy szétperegjen de lehet hogy szétszakad minden.vagy csak szépen használjam akkor meg lehet hogy nem lesz gond.

Kanyarokban nem kattog? Gondolnék féltengelyre. Most az van, ha nyomod és pezderjébe szakad akkor megtudod mi volt a baja de lehet visz magával valamit. Ha szépen használod lehet évek során sem romlik majd el de kattogni fog továbbra is:D

Link to comment
Megosztás:

Kanyarokban nem kattog? Gondolnék féltengelyre. Most az van, ha nyomod és pezderjébe szakad akkor megtudod mi volt a baja de lehet visz magával valamit. Ha szépen használod lehet évek során sem romlik majd el de kattogni fog továbbra is:D

féltengely biztos nem mert kanyarban meg ha alászedem semmi .ha elindul az auto akkor kéne a féltengelynek ropogni.szerintem a váltóba valami de fingom sincs.de a szerelőknek sincs ötlete!

Link to comment
Megosztás:

Üzemanyagrendszer nem levegősödik le? Indításkor hány voltra esik le a feszültség? Rail nyomást kell nézni indítózás közben. 150Bar felett indul, az alatt nem fecskendez be az injektor.

a nyomas megy el belole valahol..1 uzemanyagszivattyu ok..2 resolajcso ok...3 izzitogyertyak ok..most probaljuk majd a uzemanyag visszacsapo szelep cseret..

valami mas hiba lehetoseg esetleg?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tudna segíteni nekem valaki kesztyűtartó témában? Az vele a bajom, hogy amikor kinyitom az ajtaját, az oldalsó rögzitő fülek nagyon lassan jönnek ki vissza, ergo, csak sokára tudom visszacsukni az ajtót! Szerintem a zár mechanikája fáradhatott el, de nem tudom, hogyan lehetne szétszedni az ajtót, hogy hozzáférjek a zárhoz! Találkozott már valaki hasonlóval, Szét lehet szedni a zárat, vagy kompletten cserélni kell a kesztyűtartót,

Előre is köszönöm a válaszokat!

Üdv, Gábor

Link to comment
Megosztás:

Már harmadjára írod be, akkor válaszolok!

Fogalmam sincs, de rángasd meg a kilincset, üss rá, fújjál bele WD40-et, hátha akkor jobb lesz, ha nem múlik el próbáld meg szétfeszíteni, minden mindegy alapon, de ha ezek nem jönnek be, akkor kapsz egyet a bontóban szerintem nem drágán!!! :D

Sziasztok!

Tudna segíteni nekem valaki kesztyűtartó témában? Az vele a bajom, hogy amikor kinyitom az ajtaját, az oldalsó rögzitő fülek nagyon lassan jönnek ki vissza, ergo, csak sokára tudom visszacsukni az ajtót! Szerintem a zár mechanikája fáradhatott el, de nem tudom, hogyan lehetne szétszedni az ajtót, hogy hozzáférjek a zárhoz! Találkozott már valaki hasonlóval, Szét lehet szedni a zárat, vagy kompletten cserélni kell a kesztyűtartót,

Előre is köszönöm a válaszokat!

Üdv, Gábor

Link to comment
Megosztás:

Most próbáltam ki, 3 perce kb. Nekem kiírta, hogy ECN 000000.

Tartsd kicsit még nyomva a féket + gázt, miután a gyújtást ráadtad (kb. 5 mp).

üdv

A hibakód kiolvasásánál ha nincs hiba akkor nem ír ki semmit? Vagy azt kéne neki kiírni hogy ECN 000000, tehát végig 0-kat? Mert én próbáltam kiolvasni hogy van-e egyáltalán valami hiba vagy nincs, de nekem nem irt ki semmit!

Link to comment
Megosztás:

További kérdésem: a TEST üzemmód ugyanezen oldalán található Ice-Enable, Ice-Active, Ice-Ack. Ezek mit jelentenek? Az első gondolom az, hogy kiírja a "Slippery road"-ot, ha 3 fok alatt van a hőmérséklet, de a másik kettőt nem tudom. Az utolsó elég gyakran OFF-on van, most az úton hazafele ON-on volt.

Gyanum szerint a masodik az, hogy na tenyleg 3 fok alatt van, a harmadik pedig az, hogy nyugtaztad-e a figyelmeztetest (acknowledge).

Link to comment
Megosztás:

Lenyomod teljesen a gázt és a fékpedált, majd ráadod a gyújtást. A km számláló helyen fogja írni a hibakódokat. Egy rossz izzítógyertyát még nem veszel észre.

Motorkód?

motorkód DTR

ezt irta ki mikor nyomtam a pedálokat:ecn 9365

ez mit jelent?

Link to comment
Megosztás:

részecskeszürő túltelitett, nem regeneráltad ki, motorkontrol kigyulladt, hogy irány a szervizbe...

ma rálett téve gépre és azt irta ki részecskeszűrő telitődése 34 %-os!

utolsó regenerálás ota megtett km 237!

a gép hibakódnak az izzitógyertyát irta ki

meg a srác mondott valami uzemanyag visszacsapó szelepet,meg még ott ahol mutatta a közös nyomocsó jobb oldalán van még egy szelep!

azt mondta lehet valamelyik ludas!de először cseréljem ki az izzitó gyertyákat!

milyen gyertyát ajánlotok bele?van különbség köztük?

Köszi a segitséget mindenkinek aki hozzászól!!!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Friss H Astra tulaj vagyok, a kocsi 2 hónapos. Az a gondom, hogy a gyári ablaktörlő lapát egy kalap sz@r. Az a kérdésem, hogy a régebbi tipusú, fém merevítéses lapátokat valahogy rá lehet-e tenni? Az Astra előtt egy Focusom volt, azon ugyanilyen lapát volt, gyári zsír új és hasonlóan elégedettlen voltam vele. A G astrámon Champion lapát volt, 1 évig tökéletesen működött. A felfogatás nyílván más, de láttam olyan lapátot, amiben ugyanúgy csak egy lyuk van, mint az új típusú lapátokban.

Link to comment
Megosztás:

Osztom a véleményed a lapáttal kapcsolatban, az előző tulaj (a papám:)) 4 éves koráig a gyárit használta, úgy hogy 2 éves korától már pattogva törölt... Őt nem nagyon zavarta, képzelheted, meg is látszik a szélvédőn, tiszta karc :S!!

Mikor átvettem tőle az autót (2 éve), vettem rá újat (gyárit), de ez megint hajlamos pattogni...

Amit olvastam, hogy a Bosch Aerotwin (kifejezetten van H Astrára) az jó minőségű és szépen töröl, tartós, szerintem azt próbáld ki, fémmerevítésest nem hiszem, hogy rá lehet tenni, vagy költséges lenne!!

Üdv!

Sziasztok! Friss H Astra tulaj vagyok, a kocsi 2 hónapos. Az a gondom, hogy a gyári ablaktörlő lapát egy kalap sz@r. Az a kérdésem, hogy a régebbi tipusú, fém merevítéses lapátokat valahogy rá lehet-e tenni? Az Astra előtt egy Focusom volt, azon ugyanilyen lapát volt, gyári zsír új és hasonlóan elégedettlen voltam vele. A G astrámon Champion lapát volt, 1 évig tökéletesen működött. A felfogatás nyílván más, de láttam olyan lapátot, amiben ugyanúgy csak egy lyuk van, mint az új típusú lapátokban.
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Friss H Astra tulaj vagyok, a kocsi 2 hónapos. Az a gondom, hogy a gyári ablaktörlő lapát egy kalap sz@r. Az a kérdésem, hogy a régebbi tipusú, fém merevítéses lapátokat valahogy rá lehet-e tenni? Az Astra előtt egy Focusom volt, azon ugyanilyen lapát volt, gyári zsír új és hasonlóan elégedettlen voltam vele. A G astrámon Champion lapát volt, 1 évig tökéletesen működött. A felfogatás nyílván más, de láttam olyan lapátot, amiben ugyanúgy csak egy lyuk van, mint az új típusú lapátokban.

Ezek a fajta lapátok szerintem sokkal jobbak mint a hagyományosak! Lehet Opelnél a gyári nem a legjobb ezt nem tudom, bár VW gyári lapátai is ilyen fajták és édesapám már 8 éve a gyárit használja igaz az egyik már vagy 1,5 éve húz egy kis csíkot! :D

Az Én Astrámon is pattogott a lapát törléskor mikor megvettem (használtan 4 évesen), de mióta vettem rá egy BOSCH Aerotwin-t azóta tökéletesen töröl! Én azt tudom mondani hogy a céges kocsikon és az Én korábbi kocsijaimon nem ilyen lapátok voltak és nem is törölt egyik sem ilyen jól, pedig néha már megvettem a legdrágábbakat!

Én nem javasolnám a hagyományos lapátra való visszatérést, akkor sem ha rá lehet tenni, mert azok az Én tapasztalataim szerint jóval hamarabb tönkremennek és új korukban is gyengébbek!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.