Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák! - Astra H


forumadmin

Recommended Posts

nem mindent csináltak a szervizbe,mert már vissza vittem volna,ök a lambda szondát mondták,csináltak egy szoftverfrissitést,és ki olvasták a kódot,az meg gyujtáshibát ir,30100,200,300,400, meg 31400 azt hiszem,most azt csinálja a kocsi,mondjuk negyedikbe 50,vagy ötödikbe mondjuk70-80 és ugy rántgat mint állat,iszonyat idegesitő,és ez mellett eszik 9-10 lityit,

Link to comment
Megosztás:

Nagybátyám Merivája (z14xep) is így csinált és a lambdaszondát kellett cserélni, ahogy mondták!

Nem mindent csináltak a szervizbe,mert már vissza vittem volna,ök a lambda szondát mondták,csináltak egy szoftverfrissitést,és ki olvasták a kódot,az meg gyujtáshibát ir,30100,200,300,400, meg 31400 azt hiszem,most azt csinálja a kocsi,mondjuk negyedikbe 50,vagy ötödikbe mondjuk70-80 és ugy rántgat mint állat,iszonyat idegesitő,és ez mellett eszik 9-10 lityit,
Link to comment
Megosztás:

Ugy ahogy uhuhu mondja nekem se volt már garis és ingyen megcsinálták,

uhuhu hozzád is lenne egy kérdésem nem tudom gázos témában mennyire vagy otthon, szeretnék gázt szereltetni az autóba csak nem tudom megéri e?

Mondjuk megérni biztos megéri csak ha valamit tönkretesz akkor elviszi a hasznot!

Amit hallottam gáznál hogy a szelepfészkek beégnek autópálya használatnál (mondjuk azt se tudom kinek mit jelent az autópálya használat nekem 120-130 ennek nem kéne szerintem károsítania a motort de nem értek hozzá) ez igaz lehet és ennek mondjuk mennyi kb a javíttatása?

A másik pedig az autómba van BC ami mutatja a fogyasztást stb, gondolom hogyha belekerül akkor ezt elfelejthetem bár nem tudom a fogyasztásmérés milyen elven működik ?

1,6 B Z16XEP

A választ előre is köszönöm

sajnos nem értek a gázokhoz...

amit tudok: sok ügyfelem jár gázzal, a rekorder: Lacetti, 310.000 km, bontatlan motor.

szóval, müködik, jódolog, ha sokat mész, hamar visszajön az ára...

Link to comment
Megosztás:

megjöttem a szervizből,ledugozták az olajpumpám,viszont most kitalálták hogy twinportot kell cserélni, mert megint gyujtáshibát ir ki az összes hengernél,UHUHUtól szeretném megkérdezni,neki mi a véleménye,de ha valakinek van valami ötlete azt megköszönném de egyenlőre azt sem tudom mi az a TWINPORT

no, akkor mostmár van olajnyomásod...

gyujtáshiba a legtöbbször:

trafó + gyertya

AGR szelep

szelepszorulás a hengerfejben hiba miatt van.

a trafó cserét mint a legegyszerübbet javaslom...

Link to comment
Megosztás:

Ugy ahogy uhuhu mondja nekem se volt már garis és ingyen megcsinálták,

uhuhu hozzád is lenne egy kérdésem nem tudom gázos témában mennyire vagy otthon, szeretnék gázt szereltetni az autóba csak nem tudom megéri e?

A másik pedig az autómba van BC ami mutatja a fogyasztást stb, gondolom hogyha belekerül akkor ezt elfelejthetem bár nem tudom a fogyasztásmérés milyen elven működik ?

1,6 B Z16XEP

A választ előre is köszönöm

benzinkutas alkalmazottként találkoztam z16xep gázos vassal.állítólag a bc működik mivel olyan helyen van a bekötés ami után van a mérés. a szakszavakat is elmondta de nem most volt.és állítólag nem is eszik sokkal többet gázból.na de sokan ezt mondják

Link to comment
Megosztás:

Elmentem ma a Weszi autószervizbe törökbálintra,hát Dani egy halál korrekt fickó,kiolvasta a hibalistát a kocsimból,olajnyomás megint nem volt,gyujtáskimaradás az igen, az olajnyomásra azt mondták hig az olaj mert 5w40 volt benne,azt dolgozó lány gyorsan ki lett cserélve valvoline 10w40 max lifera, arra ő sem tudott mit mondani hogy utazóba miért rángat az autó,visszarakta a régi lambda szondát mert amit vettem az nem gyári volt és az szar,a régi szondával viszont nem irt gyujtáskimaradást meg semmi hibát azt mondta menjek igy aztán meglátjuk mikor ir ki hibát,hát egyenlőre hiba nincs de rángat 4-5be 60-80nál.Nem akarom túlfényezni sem a Danit sem a többieket,de korrekt segitőkész csapat az övé.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Nyáron vettem egy 2008-as H Astra karavánt, 60.000km, Z17DTR motorral, a hideg idő beálltával jöttek a gondok.

Az alapjáratom durván ingadozik, sokszor le is áll,ha nem áll le kb. 5 másodpercenként újraéleszti magát a motor.

Cseréltem üza. szűrőt, EGR szelepet takarítottam, szoftvert frissítettem........ 10.5 fogyasztás (horror!)

Hibakód nincs minden érték gyárin van, sárga lámpa soha nem villant ki. Ma, kb. fél km után bekapcsolt a hűtőventilátor.....

Hőfokszabályzó? Termosztát?

Mit érdemes még megnézni ezen a talicskán?

Köszi a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

:) :D

Szia nagyon szépen köszönöm az infót, leköteleztél!!!!!

benzinkutas alkalmazottként találkoztam z16xep gázos vassal.állítólag a bc működik mivel olyan helyen van a bekötés ami után van a mérés. a szakszavakat is elmondta de nem most volt.és állítólag nem is eszik sokkal többet gázból.na de sokan ezt mondják
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tegnap menet közben kigyulladt a kézifék lámpa a műszerfalon, pedig nem volt behúzva és akármit csináltam nem akart elaludni!

Utána hazamentem felálltam az aknára átnéztem mindent, még a kerekeket is leszedtem hátha valami jég vagy kosz, de nem látok semmit!

Csak akkor alszik ki a lámpa, ha leállítom a kocsit és újra beindítom, de van h magától is kialszik!

Valaki tudja mi lehet ez, mert ma is csinálta?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tegnap menet közben kigyulladt a kézifék lámpa a műszerfalon, pedig nem volt behúzva és akármit csináltam nem akart elaludni!

Utána hazamentem felálltam az aknára átnéztem mindent, még a kerekeket is leszedtem hátha valami jég vagy kosz, de nem látok semmit!

Csak akkor alszik ki a lámpa, ha leállítom a kocsit és újra beindítom, de van h magától is kialszik!

Valaki tudja mi lehet ez, mert ma is csinálta?

Hali!

Fékolaj szintet leellenőrizted? Valszeg amiatt világít.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Nyáron vettem egy 2008-as H Astra karavánt, 60.000km, Z17DTR motorral, a hideg idő beálltával jöttek a gondok.

Az alapjáratom durván ingadozik, sokszor le is áll,ha nem áll le kb. 5 másodpercenként újraéleszti magát a motor.

Cseréltem üza. szűrőt, EGR szelepet takarítottam, szoftvert frissítettem........ 10.5 fogyasztás (horror!)

Hibakód nincs minden érték gyárin van, sárga lámpa soha nem villant ki. Ma, kb. fél km után bekapcsolt a hűtőventilátor.....

Hőfokszabályzó? Termosztát?

Mit érdemes még megnézni ezen a talicskán?

Köszi a segítséget.

Üdv!

a Tiéd hány lóerős?

nekem nehezen indult!kicseréltük az izzitogyertyákat most indul de az alapjárat az nekem is ingadozik és egyszer le is állt már nekem is alapjáraton!!!

Kiváncsi vagyok mitől lehet mert nekem még senki nem tudott választ adni erre!várom a fejleményeket!

ha megoldódott a gondod majd légyszives ird le mivolt a gondod vele!

enyém egyébként 1.7 cdti 125 Le változat!

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

a Tiéd hány lóerős?

nekem nehezen indult!kicseréltük az izzitogyertyákat most indul de az alapjárat az nekem is ingadozik és egyszer le is állt már nekem is alapjáraton!!!

Kiváncsi vagyok mitől lehet mert nekem még senki nem tudott választ adni erre!várom a fejleményeket!

ha megoldódott a gondod majd légyszives ird le mivolt a gondod vele!

enyém egyébként 1.7 cdti 125 Le változat!

Hali!

Az enyém 1.7CDTI, 110LE + sport. Az indítással nincs gondom, pöcre indul, indítás után kis idővel kezd ingadozni.....garázsból kiállok, egy cigi, két leállás....(tolom a Dunába :) )

Konkrét választ még én sem kaptam. Nincs hibakód, várjam míg lesz.....2000FT..... köszi!!! Jövő héten megyek a negyedik szerelőhöz. Az ember Opel szalonban dolgozok kíváncsian várom a véleményét én is.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Az enyém 1.7CDTI, 110LE + sport. Az indítással nincs gondom, pöcre indul, indítás után kis idővel kezd ingadozni.....garázsból kiállok, egy cigi, két leállás....(tolom a Dunába :) )

Konkrét választ még én sem kaptam. Nincs hibakód, várjam míg lesz.....2000FT..... köszi!!! Jövő héten megyek a negyedik szerelőhöz. Az ember Opel szalonban dolgozok kíváncsian várom a véleményét én is.

Forgalmiban neked hány kw van beirva?

Link to comment
Megosztás:

Ma kigyullad sárgán a "Kipufogógáz-kibocsátás" ellenőrző lámpa!

Hibakód ECN 13604, 14100!

Mennyire vegyem komolyan a kézikönyvet? Ezt írja:

"Járó motornál világít:

A kibocsátás-szabályozó rendszer

meghibásodott. A károsanyag-kibocsátás

szintje a megengedett fölé emelkedhet.

Azonnal keressen fel egy szervizt."

Link to comment
Megosztás:

Ma kigyullad sárgán a "Kipufogógáz-kibocsátás" ellenőrző lámpa!

Hibakód ECN 13604, 14100!

Mennyire vegyem komolyan a kézikönyvet? Ezt írja:

"Járó motornál világít:

A kibocsátás-szabályozó rendszer

meghibásodott. A károsanyag-kibocsátás

szintje a megengedett fölé emelkedhet.

Azonnal keressen fel egy szervizt."

EGR lessz az.

Link to comment
Megosztás:

Ma kigyullad sárgán a "Kipufogógáz-kibocsátás" ellenőrző lámpa!

Hibakód ECN 13604, 14100!

Mennyire vegyem komolyan a kézikönyvet? Ezt írja:

"Járó motornál világít:

A kibocsátás-szabályozó rendszer

meghibásodott. A károsanyag-kibocsátás

szintje a megengedett fölé emelkedhet.

Azonnal keressen fel egy szervizt."

Nem tilt le a moci 3000-es fordulat felett?

Link to comment
Megosztás:

Nem tilt le a moci 3000-es fordulat felett?

Na mentem egy kört és azt tudom mondani 5.000-ig nem tilt!

Ezt az EGR-t nem lehet törölni és újraprogramozni, vagy tanítani? Elég kemény ára van! :)

De azt még nem tudjuk hogy mi is az a 13604 és 14100 hibakód!

Link to comment
Megosztás:

Kicsit nyomoztam a neten és ha jól gondolom akkor az ENC13604 és ENC14100 hibakódomnak ezek a megfelelői!

Trouble Code Group: Engine - Z16XE1, Z16XEP

Trouble Code: P0136 - O2 Sensor Circuit High Voltage (Bank 1 Sensor 2)

Trouble Code: P0136 - O2 Sensor Circuit Low Voltage (Bank 1 Sensor 2)

Trouble Code: P0136 - O2 Sensor Circuit Open (Bank 1 Sensor 2)

Trouble Code Group: Engine - Z16XE1, Z16XEP

Trouble Code: P0141 - O2 Sensor Heater Circuit Malfunction (Bank 1 Sensor 2)

Az O2 szenzor nem lambdaszonda??? Így is lehet még, hogy az EGR a rossz???

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.