Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák! - Astra H


forumadmin

Recommended Posts

Az autó mostmár egyre gyakrabban csinálja azt, hogy amikor indítom 2-3 fordulat után megáll az önindító és felgyullad a menetstabilizátor lámpa.

Szia!

Lehet, hogy az önindítóddal van a gond.(főleg,ha 2-3 tekerés után csak úgy megáll)

Visszajelzők a műszerfalon nem halványodnak el?

De letilt az elektronika is, és az a kattanás is csak ilyen alkalom után van, és nem is enged indítani amíg égve marad a menetstabilizátor visszajelző.

Amikor nincs kattanás akkor elalszik az összes led aminek el kell és indítózik is az autó, az már más kérdés hogy megint letilt-e vagy elindul.

Hallani hogy a feszültséget veszi el tőle (bár nem vagyok szakértő lehet hülyeséget mondok)

Nem halványodik el semmi ilyenkor, az akksi is jó.

Nyáron csinálta ezt többször azóta 2 havonta egyszer most meg minden 3-4. indításnál elkezdte.

Azért érdekellne, hogy valakinek volt-e már hasonló mert nyáron is cserélgettük az alkatrészeket, és rossz lenne megint elkezdeni.

Link to comment
Megosztás:

Közvetlenül sehogy, mivel a fejegység nem tud bluetoot-t

A fejegységen van telefon némítás és kihangosító hang bemenet.

Nekem egy cd30mp3-ba van így bekötve egy Nokia ckw7 bluetoot kihangosító.

A kihangosító gyári hangszórója helyett a fejegységbe megy a hang, és a kocsi hangszóróján szól.

Köszi!

Azt hittem,hogy van annyira értelmes,hogy ez menjen plusz befektetés nélkül is.

:lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Bocsi hogy nem olvastam végig a fórumot olvasgattam, de nem találtam hasonló problémát mint az enyém.

Voltam már vele szerelőnél de nemigazán tudtunk vele mit kezdeni csak kísérleteztünk.

Úgy kezdődött hogy tele volt az autóm hibaüzenetekkel, és emellett produkálta azt a hibát amit most is.

A hibaüziket sikerült eltüntetni motorvezérlő és trafó cserével, bár 1 megmaradt ami vagy lambdaszonda vagy katalizátor.

Az autó mostmár egyre gyakrabban csinálja azt, hogy amikor indítom 2-3 fordulat után megáll az önindító és felgyullad a menetstabilizátor lámpa. Gyújtás le-fel, 2-3 mp után halk kattanás hallható a motortérből, majd égve marad ismét a menetstab.

Néhány kör után sikerül elérni h ne maradjon égve majd 5-6. indításra elindul az autó addig játszani kell vele.

Néha a kormánymodul gombjai sem működnek, de nem tudom hogy ennek köze van-e hozzá.

Kérem valaki segítsen ha már volt hasonló problémája mert már nem tudom mit lehetne vele csinálni.

Opel Astra H 1.6 2004

Köszi!

Hali!

Nekem is már produkált hasonlót. De nekem nem a menetstab lámpa gyullad ki olyankor hanem egy autó jel kulccsal villog és utána volt, hogy indítani sem tudtam. Csak sokadik próbálkozásra. Valamiét nem tudta azonosítani a slusszkulcsot és letiltott az immo. A kormánytáv gombok sem működnek mindig. Nekem erre azt mondták, hogy a CIM modul okozza azt hogy néha nem indul meg a kormánytávot is. KB 45-50 ezer forint. Persze ettől függetlenül neked lehet csak, hogy az önindítóddal van baj.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy az autó nagyobb hidegben (-10alatt) furcsa hangot ad ki a reggeli eslő idnításkor.

A hang jellege olyan, mintha a szíj lenne hideg, olyan csiszatolós, súrlódós, dörzsölődős hang.

Állítólag a változó szelepvezérlés állító kerekei okozzák (vagy valami hasonlót mondtak szervízben, és azt is mondták, igazán nem kell vele foglalkozni.)

Esetleg tud valaki valamit hasonlóról, vagy valakinek volt/van ilyen problémája?

Motorkód: Z18XER

Előre is köszi

Link to comment
Megosztás:

Nem ilyen nyikorgós hang? Mert az önindító nyekergése már többünknél jelentkezett!

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy az autó nagyobb hidegben (-10alatt) furcsa hangot ad ki a reggeli eslő idnításkor.

A hang jellege olyan, mintha a szíj lenne hideg, olyan csiszatolós, súrlódós, dörzsölődős hang.

Állítólag a változó szelepvezérlés állító kerekei okozzák (vagy valami hasonlót mondtak szervízben, és azt is mondták, igazán nem kell vele foglalkozni.)

Esetleg tud valaki valamit hasonlóról, vagy valakinek volt/van ilyen problémája?

Motorkód: Z18XER

Előre is köszi

Link to comment
Megosztás:

Nem ilyen nyikorgós hang? Mert az önindító nyekergése már többünknél jelentkezett!

Nem indításkor, hanem utána jön elő, már járó motornál, de nem tart sokáig, gondolom eljut az olja, picit melegszenek a dolgok vagy ilyesmi, max. 30-60 sec és elmúlik... És eddig 3x volt 1 hónap alatt, és csak nagyon hidegben...

Gondolom ha Uralom lenne , nem lenne gond a hideg... :lol:

Jah...a belső levegő keringető ventim nyikorog...de azt majd megkenjük valamivel...apróságok, de bosszantóak...pláne 2 éves autónál...

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Nekem is már produkált hasonlót. De nekem nem a menetstab lámpa gyullad ki olyankor hanem egy autó jel kulccsal villog és utána volt, hogy indítani sem tudtam. Csak sokadik próbálkozásra. Valamiét nem tudta azonosítani a slusszkulcsot és letiltott az immo. A kormánytáv gombok sem működnek mindig. Nekem erre azt mondták, hogy a CIM modul okozza azt hogy néha nem indul meg a kormánytávot is. KB 45-50 ezer forint. Persze ettől függetlenül neked lehet csak, hogy az önindítóddal van baj.

köszi a választ, hát én is hallottam a CIM modulról hogy valószínüleg az lesz mert az csinál ilyeneket, és ez nem immo tiltás, olyat is láttam már haveromnál :lol:

amúgy érdekes ez az opel elektronika mert ismerősöm kocsiján is sokszor égvemarad a menetstab lámpa, de neki indul csak a tempomat nem müködik meg a szervó nem megy néha rendesen.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

mennék szervízbe a visszahívás miatt ami a kormányoszlopos csatlakozó miatt van.

van e olyan visszahívás amiben érintett vagyok és említenem kéne a szervízben? olajgomba,...??,

Z16xer 2007.02 havi.

Hali!

Szerintem a legegyszerűbb az, hogy felhívod a szervizt és megkérdezed, hogy milyen visszahívások vannak a kocsidra. Jó ha kéznél van a forgalmi,mert alvázszámot kérdezni fogják.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 1.9 CDTI 120LE 2005 GTC-m. A problémám, hogy a kocsi bal hátulja felől egyenletlen úton kopogást hallok. Megnézettem a lengéscsillapítókat, bemásztunk a kocsi alá, decemberben még műszakin is volt (Németországban) És mindenhol azt mondták, hogy semmi baja nincsen. Akkor honnan a francból jöhet a hang? Iszonyat idegesítő! :S

Előre is köszi a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Szerintem a legegyszerűbb az, hogy felhívod a szervizt és megkérdezed, hogy milyen visszahívások vannak a kocsidra. Jó ha kéznél van a forgalmi,mert alvázszámot kérdezni fogják.

Jobb az ha én is tudom mit is lehet csináltatni amikről nem tudhatok.De ha valaki tud valamit még ossza meg.

köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 1.9 CDTI 120LE 2005 GTC-m. A problémám, hogy a kocsi bal hátulja felől egyenletlen úton kopogást hallok. Megnézettem a lengéscsillapítókat, bemásztunk a kocsi alá, decemberben még műszakin is volt (Németországban) És mindenhol azt mondták, hogy semmi baja nincsen. Akkor honnan a francból jöhet a hang? Iszonyat idegesítő! :S

Előre is köszi a válaszokat!

Örülök neki nagyon,hogy nem tudják...

Hétfőn akarom szervizbe vinni hasonló gonddal.Csak nekem jobb hátsó kerék környékéről szól az a hang.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy az autó nagyobb hidegben (-10alatt) furcsa hangot ad ki a reggeli eslő idnításkor.

A hang jellege olyan, mintha a szíj lenne hideg, olyan csiszatolós, súrlódós, dörzsölődős hang.

Állítólag a változó szelepvezérlés állító kerekei okozzák (vagy valami hasonlót mondtak szervízben, és azt is mondták, igazán nem kell vele foglalkozni.)

Esetleg tud valaki valamit hasonlóról, vagy valakinek volt/van ilyen problémája?

Motorkód: Z18XER

Előre is köszi

Nem indításkor, hanem utána jön elő, már járó motornál, de nem tart sokáig, gondolom eljut az olja, picit melegszenek a dolgok vagy ilyesmi, max. 30-60 sec és elmúlik... És eddig 3x volt 1 hónap alatt, és csak nagyon hidegben...

Gondolom ha Uralom lenne , nem lenne gond a hideg... :lol:

Jah...a belső levegő keringető ventim nyikorog...de azt majd megkenjük valamivel...apróságok, de bosszantóak...pláne 2 éves autónál...

Valakinek ötlete?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Két problémám van az autómmal, az egyik az hogy gyorsításnál néha-néha berángat egy picit. A másik, hogy 80 körül megyek vele 5.-be és amikor oda lépek neki van hogy alig akar feljebb kúszni a km óra mutató máskor meg megy rendesen. Valakinek van valami ötlete ezzel kapcsolatban?

Link to comment
Megosztás:

Valakinek ötlete?

Szia!

Ilyet nekem is szokott csinálni. Mondtad, hogy hidegben csinálja. Szerintem olyankor kicsit nyirkos a motornál lévő hosszbordás szíj és annak a kerekei és onnan jön ez a ciripelő hang. Amúgy nekem is elég rövid időn belül elmúlik. Remélem segítettem valamennyit.

Link to comment
Megosztás:

Nálam is ez van. Kb 1-2 percig kicsit "sütyőrög"olyan nyikorgósan. Utána elmúlik. Szerintem is a nyirkos-párás levegő víztartalma ráfagy a szíjra.

Szia!

Ilyet nekem is szokott csinálni. Mondtad, hogy hidegben csinálja. Szerintem olyankor kicsit nyirkos a motornál lévő hosszbordás szíj és annak a kerekei és onnan jön ez a ciripelő hang. Amúgy nekem is elég rövid időn belül elmúlik. Remélem segítettem valamennyit.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Mit tett ma a kis autóm??

Felmentem a pályára ma és egy kicsit elengedtem a drágát. (1,9D 150Le)

200 Km/h-nál sárga hibajelző kivirít. Teljesítmény le,max 2000-es fordulat.

Lekapcs,újraindít,megy normálisan.Megint toltam neki 200-ig.Ismét hibajelző és megint max. 2000-es fordulat.

Megint lekapcs,újraindítás és megy megint.Harmadjára nem is mertem már megpróbálni.

Aztán észrevettem,hogy a tempomat nem működik.

De az idővel megjavult....Azóta lehet megint menni vele normálisan.

Ötlet?

Sajnos nem néztem meg,hogy hibakódot írt-e ki.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Mit tett ma a kis autóm??

Felmentem a pályára ma és egy kicsit elengedtem a drágát. (1,9D 150Le)

200 Km/h-nál sárga hibajelző kivirít. Teljesítmény le,max 2000-es fordulat.

Lekapcs,újraindít,megy normálisan.Megint toltam neki 200-ig.Ismét hibajelző és megint max. 2000-es fordulat.

Megint lekapcs,újraindítás és megy megint.Harmadjára nem is mertem már megpróbálni.

Aztán észrevettem,hogy a tempomat nem működik.

De az idővel megjavult....Azóta lehet megint menni vele normálisan.

Ötlet?

Sajnos nem néztem meg,hogy hibakódot írt-e ki.

Pedig kéne hibakód, anélkül nehéz!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.