Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák! - Astra H


forumadmin

Recommended Posts

Sziasztok! Velemenyt szeretnek kerni hogy egy Opel Astra H 2008as kiadasu verdanak nem nyilik a csomagtartoja, mas mindegyik ajto nyilik csak a hatso nem reagal semmire? Mitol lehet?

szia

nekem is ilyen volt.szétszedtem a kapcsolórészt és állt benne a fagyott víz és nem tudott billenni a mikrokapcsolót nyomkodó lapocska.

ha nyomkodod akkor hallgasd hogy kapcsol e a mikrokapcsoló.ha nem akkor jeges is lehet.vagy simán rossz a kábel-......stb.nekem ez volt

De kívülröl leszedhető a gumitakarás de NE TEDD csak ha műszakis emberke vagy és van türelmed pepecselni vele mert alig lehet visszatenni kívülről a gumit mert körbe peremes és elég macerás.

ha a hátsó ülést ledöntöd látsz valami kerek dugót a zár vonalában.kiveszed és onnan nyithatod és könnyebben hozzáférsz bármihez.nekem csavarhuzó segítségével sikerült nyitni.valamilyen szögletes dolog is jó bele,olyasmi mint 1 kilincsnek az a része amit a zárszerkezetbe dugsz.

Link to comment
Megosztás:

Hali Srácok-Lányok!

Opel Astra H enjoy-om van,1.4-es.2004 évjárat.Z14XEP-motorszámú.Az a problémám,hogy a vezérlést a vezérmű tengelyek és a hidrotőkék kivételével mindent kicseréltünk,mert a 60000 km-s szervíz után elkezdet csörögni ( szakszervíz ).90000 km-s szervízt már mi csináltuk,az olaj fekete és sürü volt,ekkor volt a vezérműlánc és tartozékai is cserélve.120000 km-nél még egyszer megejtettük a lánc kivételével mindent cseréltünk.Most 140000 km van benne és ugyan úgy csörög.Mi lehet a probléma,ill mi a francot cseréljek rajta??????

Lenne még egy kérdésem:Hol van az üzemanyagszűrője ennek az édes kis autónak,mert a gyári könyvébe nincs írva semmi!Ha tudtok akkor légyszí segítsetek!

Előre is köszönöm a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Hali Srácok-Lányok!

Opel Astra H enjoy-om van,1.4-es.2004 évjárat.Z14XEP-motorszámú.Az a problémám,hogy a vezérlést a vezérmű tengelyek és a hidrotőkék kivételével mindent kicseréltünk,mert a 60000 km-s szervíz után elkezdet csörögni ( szakszervíz ).90000 km-s szervízt már mi csináltuk,az olaj fekete és sürü volt,ekkor volt a vezérműlánc és tartozékai is cserélve.120000 km-nél még egyszer megejtettük a lánc kivételével mindent cseréltünk.Most 140000 km van benne és ugyan úgy csörög.Mi lehet a probléma,ill mi a francot cseréljek rajta??????

Lenne még egy kérdésem:Hol van az üzemanyagszűrője ennek az édes kis autónak,mert a gyári könyvébe nincs írva semmi!Ha tudtok akkor légyszí segítsetek!

Előre is köszönöm a segítséget!

Az üzemanyagszűrőt nem lehet cserélni ill. nem kell, egybe van építve a szintjelzővel, ha jól tudom!

A twinport szelep szokott még kelepelni, azzal viszont nem érdemes foglalkozni!

Link to comment
Megosztás:

szia

nekem is ilyen volt.szétszedtem a kapcsolórészt és állt benne a fagyott víz és nem tudott billenni a mikrokapcsolót nyomkodó lapocska.

ha nyomkodod akkor hallgasd hogy kapcsol e a mikrokapcsoló.ha nem akkor jeges is lehet.vagy simán rossz a kábel-......stb.nekem ez volt

De kívülröl leszedhető a gumitakarás de NE TEDD csak ha műszakis emberke vagy és van türelmed pepecselni vele mert alig lehet visszatenni kívülről a gumit mert körbe peremes és elég macerás.

ha a hátsó ülést ledöntöd látsz valami kerek dugót a zár vonalában.kiveszed és onnan nyithatod és könnyebben hozzáférsz bármihez.nekem csavarhuzó segítségével sikerült nyitni.valamilyen szögletes dolog is jó bele,olyasmi mint 1 kilincsnek az a része amit a zárszerkezetbe dugsz.

Koszi a tanacsot, ugy csinaltam mindent ahogy irtad, sikerult kinyitni a csomagtartoajtot, de a zarhoz meg nem nyultam, nem is volt kello szerszamom es nem is nagyon akarok hozzamatatni mivel nem vagyok valami szaki! Inkabb elviszem egy szervizbe, csak azt nem tudom hogyha netan eltort volna valami benne, honnan tudok alkatreszt beszerezni? Es meg lenne egy kerdesem, nemreg vettem a kocsit 26ekm- be(2008, 1.4 benzines) van egyszer volt szakszervizbe vagyis opelszervizbe akkor tudtom szerint volt olajcsere, mikor szukseges megejteni a kovetkezo olajcseret? muszaly opelszervizbe menjek vele?

Link to comment
Megosztás:

Koszi a tanacsot, ugy csinaltam mindent ahogy irtad, sikerult kinyitni a csomagtartoajtot, de a zarhoz meg nem nyultam, nem is volt kello szerszamom es nem is nagyon akarok hozzamatatni mivel nem vagyok valami szaki! Inkabb elviszem egy szervizbe, csak azt nem tudom hogyha netan eltort volna valami benne, honnan tudok alkatreszt beszerezni? Es meg lenne egy kerdesem, nemreg vettem a kocsit 26ekm- be(2008, 1.4 benzines) van egyszer volt szakszervizbe vagyis opelszervizbe akkor tudtom szerint nem volt olajcsere, mikor szukseges megejteni az olajcseret? muszaly opelszervizbe menjek vele?

Nem muszáj Opel szervizbe menni!

Évente cseréld az olajat, olyat tegyél bele ami megfelelő (5w-30-as minimum viszkozitás és teljesíti a GM-ll-a-025 vagy a dexos2 szabványt)! Tudom ajánlani az Opel saját olaját ami olcsó (7-8000ft egy 5literes kanna) de jó!:D szerintem már kellett legyen rajta olajcsere, ha nem akkor uzsgyi azonnal, mert ez nem tesz jót neki!:lol:

Link to comment
Megosztás:

szia

nekem is ilyen volt.szétszedtem a kapcsolórészt és állt benne a fagyott víz és nem tudott billenni a mikrokapcsolót nyomkodó lapocska.

ha nyomkodod akkor hallgasd hogy kapcsol e a mikrokapcsoló.ha nem akkor jeges is lehet.vagy simán rossz a kábel-......stb.nekem ez volt

De kívülröl leszedhető a gumitakarás de NE TEDD csak ha műszakis emberke vagy és van türelmed pepecselni vele mert alig lehet visszatenni kívülről a gumit mert körbe peremes és elég macerás.

ha a hátsó ülést ledöntöd látsz valami kerek dugót a zár vonalában.kiveszed és onnan nyithatod és könnyebben hozzáférsz bármihez.nekem csavarhuzó segítségével sikerült nyitni.valamilyen szögletes dolog is jó bele,olyasmi mint 1 kilincsnek az a része amit a zárszerkezetbe dugsz.

szia

Meg annyit arulj el nekem hogy hogy sikerult leszedni a csomagtartoajto belso burkolatat(karpitjat) mert nem tudom leszedni es feszegetni nem merem nehogy eltorjek valamit?

Link to comment
Megosztás:

szia

Meg annyit arulj el nekem hogy hogy sikerult leszedni a csomagtartoajto belso burkolatat(karpitjat) mert nem tudom leszedni es feszegetni nem merem nehogy eltorjek valamit?

belső burkolathoz nem nyúltam

én a zárnál lévő gumit(ami a nyomógomb körül van)szedtem ki és úgy fértem hozzá a kapcsolóhoz ami jeges volt

de komoly munka visszatenni kívülről azt a peremes gumit.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy mikor hidegen beindítom a kocsit lehet hallani a szelepek kattogását, ahogy bemelegszik ez elmúlik. Szerintetek érdemes vele foglalkozni? Az olaj amit beleszoktam rakatni az Castrol Edge 5 w 30. Úgy hallottam, hogy ez jó bele. Vagy tudtok valami jobbat ajánlani?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy mikor hidegen beindítom a kocsit lehet hallani a szelepek kattogását, ahogy bemelegszik ez elmúlik. Szerintetek érdemes vele foglalkozni? Az olaj amit beleszoktam rakatni az Castrol Edge 5 w 30. Úgy hallottam, hogy ez jó bele. Vagy tudtok valami jobbat ajánlani?

Biztos, hogy a szelepek adják a hangot? Milyen motorod van?

Link to comment
Megosztás:

Dizel az autom! 1.7 cdti!

üzemanyag szűrőt cseréltem 5000 km el ezelőtt!

mi lehet a gond?

ma pl olyat csinált hogy megyek egyesben lassan tartom a sebbességet kb 5-10 en !gyorsitanék errefel semmit nem csinál picit berángat aztán meg megindull mint az állat!

mi a ###### lehet vele mert tényleg unalmas!

hibakódot nem dobott a multkor!

ha van hibakód akkor világitani kell a műszerfalon a check lámpának vagy nincs összefüggés közte?

Köszi urak a helpet!

Hali! A közelmúltban hasonló problémákkal küzdöttünk(ich liebe ASTRA). Nekem toltak egy szoftver frissítést (6), nem lett tökéletes , de már nem áll le......

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Problémám a következő lenne:

ESP és ABS lámpa indítás után nem alszik el, vagy ha elalszik, akkor menet közben valamikor/bármikor kigyullad, és ilyenkor tapasztalható egy kisebb rántás menet közben (mintha egy pillanatra befogna picit a fék).

Volt már valakinek hasonló?

Tippek, hogy mi lehet...?

Előre is köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

tegnap voltam egy szakinál azt mondta denso szelep,elosztó befecskendező szelepet kell cserélnem!

Lehetséges hogy ez a baja?

Egyre sűrűbben áll le!!!

Néha a gázra sem reagál!!!

Hibkód nincs!!!!

Lámpa nem világit egyik sem!!!

Mi lehet a abaj???????????????????

SEGITSETEK!!!!!

És ezeket az alkatrészeket hol tudom megvásárolni akciós áron????

KÖSZÖNÖM MINDENKINEK AKI SEGIT!!!!!

Link to comment
Megosztás:

sziasztok

Kutyacsontom kivan(stabilizátor pálca vagy mi).1.6 benzin 63000km kb.de 60000tól hallatszott már kb

gyárira azt javasolták hogy nem érdemes beletenni mert az utángyártott is bír annyit kb

9000 ft a 2800 zal szemben.és valami német típusu a nem gyári.

javaslatok ezügyben?

Link to comment
Megosztás:

sziasztok

Kutyacsontom kivan(stabilizátor pálca vagy mi).1.6 benzin 63000km kb.de 60000tól hallatszott már kb

gyárira azt javasolták hogy nem érdemes beletenni mert az utángyártott is bír annyit kb

9000 ft a 2800 zal szemben.és valami német típusu a nem gyári.

javaslatok ezügyben?

A 2800ft-osnál azért egy picit drágábbat válassz, mert az ár nem sok jót sejtet a minőségével kapcsolatban. Válassz a Lemförder, Febi, TRW gyártmányok közül.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy kiesett a bal oldali visszapillantó tükröm és nem tudom milyen ragaccsal kéne azt oda visszaragasztanom, hogy kibírja az időjárás, kocsimosás stb stresszhatásokat. Van valakinek valami ötlete?

Én pillanatragasztóval ragasztottam vissza egy éve, azóta is bírja.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.