Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák! - Astra H


forumadmin

Recommended Posts

Sziasztok,

3 hónapja vásároltam egy 2004-es 1.4es Astrát. Nagyon megvagyok vele elégedve, egy dolgot kivéve: Valahol annyira nem tömít, hogy csöpög belőle az olaj...(megállás után 1-2 csepp olajat maga alatt...)a kocsiban (leellenőrizve) 92e km van, minden évben márkaszervizben (leellenőrizve) megcsináltak rajta mindent (olajcsere, stb.) törve sem volt, hátsó lökös + egy tükör volt rajta cserélve....akármennyit olvasok, sehol sem látom, hogy másnak is lenne ilyen gondja, szóval ez ennyire természetes, vagy csak nekem van ilyen gondom/én tartom furcsának ezt???(Első ránézésre olajteknő tömítés lehet a ludas, de szelepfedél tömítést is cseréltettem már rajta...) Természetesen utána fogok menni a hibának, de kicsit sokkolt, hogy egy ilyen korú és relatíve kevés kilométeres kocsi folyassa az olajat...(5W30as van benne).

Előre is köszi,

E.

A tomiteseket az ido is eszi, nem csak a km, ugyhogy ha egy het - nyolc eves kocsi ennyi olajat ereszt, azert meg nem erdemes Dunanak menni ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

3 hónapja vásároltam egy 2004-es 1.4es Astrát. Nagyon megvagyok vele elégedve, egy dolgot kivéve: Valahol annyira nem tömít, hogy csöpög belőle az olaj...(megállás után 1-2 csepp olajat maga alatt...)a kocsiban (leellenőrizve) 92e km van, minden évben márkaszervizben (leellenőrizve) megcsináltak rajta mindent (olajcsere, stb.) törve sem volt, hátsó lökös + egy tükör volt rajta cserélve....akármennyit olvasok, sehol sem látom, hogy másnak is lenne ilyen gondja, szóval ez ennyire természetes, vagy csak nekem van ilyen gondom/én tartom furcsának ezt???(Első ránézésre olajteknő tömítés lehet a ludas, de szelepfedél tömítést is cseréltettem már rajta...) Természetesen utána fogok menni a hibának, de kicsit sokkolt, hogy egy ilyen korú és relatíve kevés kilométeres kocsi folyassa az olajat...(5W30as van benne).

Előre is köszi,

E.

Szia!

Az olajgomba szokta elfosni magát, nagyjából 2ezerft...

Vagy a főtengely-szimmering ami sajnos 3-4ezer, plusz ha olyan állapotban van (ha a szimmering beleette magát a fémbe) érdemes kicserélni az "agyat" a főtengely végén ami plusz 15ezer ha jól emlékszem, így egy márkaszervizben gyári alkatrészekkel nagyjából 25-30 ezer között jön ki...

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Az olajgomba szokta elfosni magát, nagyjából 2ezerft...

Vagy a főtengely-szimmering ami sajnos 3-4ezer, plusz ha olyan állapotban van (ha a szimmering beleette magát a fémbe) érdemes kicserélni az "agyat" a főtengely végén ami plusz 15ezer ha jól emlékszem, így egy márkaszervizben gyári alkatrészekkel nagyjából 25-30 ezer között jön ki...

Köszi, ez annyira nem hangzik vészesen ;) akkor körbejárjuk a kérdést, remélem kiderül, honnan jön...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Van már valakinek friss információja a lengéscsillapítók rozsdásodásával kapcsolatosan ?

Engem lepasszoltak ezzel a szövegel , idézem :

" A lengéscsillapító rendszer külső része – mint azt Ön is bizonyára tudja - gyakran érintkezik vízzel, sárral és sóval, ami oxidációhoz vezethet a külső részekben és sajnos elég hamar korrodál (rozsdásodik), ez is okozhatja a csavarok idő előtti elhasználódását. Tekintettel arra, hogy a rögzítő csavarok nem a képezik a karosszéria részét, így azokra is csupán a két éves gyári garancia vonatkozik. A 2005-ös évjáratú Astra-H típusokra az Ön által jelzett jelenséggel kapcsolatban nincs érvényben visszahívás/kampány. " ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Van már valakinek friss információja a lengéscsillapítók rozsdásodásával kapcsolatosan ?

Engem lepasszoltak ezzel a szövegel , idézem :

" A lengéscsillapító rendszer külső része – mint azt Ön is bizonyára tudja - gyakran érintkezik vízzel, sárral és sóval, ami oxidációhoz vezethet a külső részekben és sajnos elég hamar korrodál (rozsdásodik), ez is okozhatja a csavarok idő előtti elhasználódását. Tekintettel arra, hogy a rögzítő csavarok nem a képezik a karosszéria részét, így azokra is csupán a két éves gyári garancia vonatkozik. A 2005-ös évjáratú Astra-H típusokra az Ön által jelzett jelenséggel kapcsolatban nincs érvényben visszahívás/kampány. " ;)

Én is irtam opelnek de még nem kaptam választ.pedig várom.szerintem annyira nem külső az a rész mert felülről zárt helyen van de mégiscsak belemehet a víz ezért korrodálódhat.várom a hivatalos választ.mert akkor indul a zsírozás.

Link to comment
Megosztás:

Én is irtam opelnek de még nem kaptam választ.pedig várom.szerintem annyira nem külső az a rész mert felülről zárt helyen van de mégiscsak belemehet a víz ezért korrodálódhat.várom a hivatalos választ.mert akkor indul a zsírozás.

Én is várnám a visszajelzéseteket..... :-) azért abban megegyezhetünk, hogy nem külső rész..... mivel a motortérben van..... BELÜL. Az hogy ebbe víz kerülhet KÍVÜLRŐL... az már probléma.

A "szalonnak" sokkal egyszerűbb azt mondani az ügyfélnek hogy "nem probléma" mintsem törődni több ezer... százezer vissahívással, ami pénzbe kerül.

Link to comment
Megosztás:

Volna egy kérdésem. 1,9 DTH motor.

MA reggel az idulástól kb 10 perc 8-10 km-ig "sokat" fogyaztott a kocsi 7 L alá nem akart menni sehogysem, már megijedtem hogy valami gáz van. Aztán egyszer visszaálltt a normál étvágy... :-) ez mitől lehet vagy minek az előjele???

A másik, kiveszem a kulcsot "hüsölök" a kocsiban nézegetem gyönyörködök..... és kb fél percre rá elkezdi zárogatni a nyílásokat vagy valami terelőket ezt miért csinálja?? nem lehet erről a felesleges mahinációról "leszoktatni" valahogy.....??? Másnap úgyis ki kell nyitni és ugyanazzal az állással menni tovább, ha meg változtatni akarom akkor átkapcsolom.... feleslegesen "romlik".....

Link to comment
Megosztás:

Volna egy kérdésem. 1,9 DTH motor.

MA reggel az idulástól kb 10 perc 8-10 km-ig "sokat" fogyaztott a kocsi 7 L alá nem akart menni sehogysem, már megijedtem hogy valami gáz van. Aztán egyszer visszaálltt a normál étvágy... :-) ez mitől lehet vagy minek az előjele???

A másik, kiveszem a kulcsot "hüsölök" a kocsiban nézegetem gyönyörködök..... és kb fél percre rá elkezdi zárogatni a nyílásokat vagy valami terelőket ezt miért csinálja?? nem lehet erről a felesleges mahinációról "leszoktatni" valahogy.....??? Másnap úgyis ki kell nyitni és ugyanazzal az állással menni tovább, ha meg változtatni akarom akkor átkapcsolom.... feleslegesen "romlik".....

Helló!

Az utóbbira van ötletem. Vszínű digitklíma van az autódban, ez állítgat a kikapcsolás után még vmit. Nekem is ilyen, többeknek is. Leállítani nem tudom hogyan lehetne.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

A magas fogyasztás ekkora távon lehetett a részecskeszűrő tisztítása (alapjáraton 5-5,5 l/h, menet közben literekkel több, mint máskor)

A digitklíma beállítása tárolódik a kulcshoz, amivel bezártad, ezért nem biztos, hogy másnap is ugyanoda kell visszaállnia. Ettől függetlenül azt nem tudom, hogy miért állítja egy bizonyos pozícióba minden leállítás után.

Üdv: Laci

Helló!

Az utóbbira van ötletem. Vszínű digitklíma van az autódban, ez állítgat a kikapcsolás után még vmit. Nekem is ilyen, többeknek is. Leállítani nem tudom hogyan lehetne.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

A magas fogyasztás ekkora távon lehetett a részecskeszűrő tisztítása (alapjáraton 5-5,5 l/h, menet közben literekkel több, mint máskor)

A digitklíma beállítása tárolódik a kulcshoz, amivel bezártad, ezért nem biztos, hogy másnap is ugyanoda kell visszaállnia. Ettől függetlenül azt nem tudom, hogy miért állítja egy bizonyos pozícióba minden leállítás után.

Üdv: Laci

A DFP regenerálás üzemi hőmérsékleten történik, itt pedig hideg motornál indítás után volt viszonylag magas a fogyasztás.

Link to comment
Megosztás:

Szervusztok!

Én nemrég vettem egy H Astrát,lenne vele kapcsolatban sok kérdésem,szeretném megkérdezni a véleményeteket ;)

-Téligumis kérdés ;) A kocsin lévő 205/55 R 16 az a gyári méret ugye,ahhoz kell gumit is vennem?

-A kalaptartó pöcke,amin fordul(két műanyag kis tengely)azok le vannak törve és nem emelkedik fel rendesen a kalaptartó.A zsinór teljesen lyukasra koptatta a csomagtérajtó gumikéderét.Nem tudnátok tippet adni mester urak hogy hol tudok jóárasítva olyan gumikédert venni a hátsóajtóhoz?Nem tudjátok hol tudnék venni új kalaptartót vagy mivel lehetne megbarkácsolni a két kis pöcök helyét?

-Nagyon szeretnék valami okos megoldást a csomagtartóba,hogy elférjenek a cuccok,szerszámok,bikakábel stb.

Keresek olyan csomagtartó rendezőt,amit a csomagtartó tálca ALÁ lehet betenni és ott ilyen kis rekeszes tárolóként funkcionálna és olyat is szeretnék,amit a kalaptartó ALÁ lehet betenni.

És még olyan csomagtartó táskát amit,fel lehet szerelni belülre.

-Olcsó és H Astrába passzoló hótálcát hol keressek,az osanba vagy a tekóban kapható az stimmelhet?

Ezeket keresem most nagyon,ne haragudjatok hogy rátok zúdítottam,sokat segíten ha tudnátok tippet adni.

Köszönöm szépen!

Link to comment
Megosztás:

Szervusztok!

Én nemrég vettem egy H Astrát,lenne vele kapcsolatban sok kérdésem,szeretném megkérdezni a véleményeteket ;)

-Téligumis kérdés ;) A kocsin lévő 205/55 R 16 az a gyári méret ugye,ahhoz kell gumit is vennem?

-A kalaptartó pöcke,amin fordul(két műanyag kis tengely)azok le vannak törve és nem emelkedik fel rendesen a kalaptartó.A zsinór teljesen lyukasra koptatta a csomagtérajtó gumikéderét.Nem tudnátok tippet adni mester urak hogy hol tudok jóárasítva olyan gumikédert venni a hátsóajtóhoz?Nem tudjátok hol tudnék venni új kalaptartót vagy mivel lehetne megbarkácsolni a két kis pöcök helyét?

-Nagyon szeretnék valami okos megoldást a csomagtartóba,hogy elférjenek a cuccok,szerszámok,bikakábel stb.

Keresek olyan csomagtartó rendezőt,amit a csomagtartó tálca ALÁ lehet betenni és ott ilyen kis rekeszes tárolóként funkcionálna és olyat is szeretnék,amit a kalaptartó ALÁ lehet betenni.

És még olyan csomagtartó táskát amit,fel lehet szerelni belülre.

-Olcsó és H Astrába passzoló hótálcát hol keressek,az osanba vagy a tekóban kapható az stimmelhet?

Ezeket keresem most nagyon,ne haragudjatok hogy rátok zúdítottam,sokat segíten ha tudnátok tippet adni.

Köszönöm szépen!

Üdv a fórumon!:lol:

1. Igen ez a méret stimmel... Ha külön felnid van télre vagy vennél akkor jobb választás a 195/65 R 15 (pontos gyári váltóméret) is, így a téli szetten tudsz spórolni sokkal olcsóbb gumiméret mint a másik!:lol:

2. A pöckök biztosan nem törtek le, csak benyomódtak és beestek a kárpit mögé, ott kutakodj, ha megtaláltad őket vissza lehet pattintani (egyféleképpen pattan be forgatni kell valahogy) én javaslom őket egy kis ragasztóval is bekenni, hogy többé ne essenek ki!:lol: Gumikéder: bontó!:lol:

3. Bizonyos Astrákban kétszintes a csomagtartó (enyémben is) 2 db hungarocell jellegű elem, bontóban tuti találsz... Kalaptartó alá a riderauto.hu -nál látttam és hótálcát is vagy Vaterán!:lol:

Remélem sikerrel jársz:

Levente

Link to comment
Megosztás:

Üdv a fórumon!;)

1. Igen ez a méret stimmel... Ha külön felnid van télre vagy vennél akkor jobb választás a 195/65 R 15 (pontos gyári váltóméret) is, így a téli szetten tudsz spórolni sokkal olcsóbb gumiméret mint a másik!;)

2. A pöckök biztosan nem törtek le, csak benyomódtak és beestek a kárpit mögé, ott kutakodj, ha megtaláltad őket vissza lehet pattintani (egyféleképpen pattan be forgatni kell valahogy) én javaslom őket egy kis ragasztóval is bekenni, hogy többé ne essenek ki!:lol: Gumikéder: bontó!:lol:

3. Bizonyos Astrákban kétszintes a csomagtartó (enyémben is) 2 db hungarocell jellegű elem, bontóban tuti találsz... Kalaptartó alá a riderauto.hu -nál látttam és hótálcát is vagy Vaterán!:lol:

Remélem sikerrel jársz:

Levente

ma esett be a kis pöcök.hátfal müanyagja le,oldalkárpit le ,a hátsó övnél a műanyag majdnem le.már a hátsó ülőlapot is ki akartam venni.de azt alig tudtam helyrerakni nemrég úgyhogy feladtam :lol:.kb 1 hónapja beesett és akkor az oldalkárpit aljánál volt belül.

most meg nincs többé.hallottam leesni(*********) de nem találtam meg .helyettesítem majd :lol:

Link to comment
Megosztás:

Üdv a fórumon!;)

1. Igen ez a méret stimmel... Ha külön felnid van télre vagy vennél akkor jobb választás a 195/65 R 15 (pontos gyári váltóméret) is, így a téli szetten tudsz spórolni sokkal olcsóbb gumiméret mint a másik!;)

2. A pöckök biztosan nem törtek le, csak benyomódtak és beestek a kárpit mögé, ott kutakodj, ha megtaláltad őket vissza lehet pattintani (egyféleképpen pattan be forgatni kell valahogy) én javaslom őket egy kis ragasztóval is bekenni, hogy többé ne essenek ki!:lol: Gumikéder: bontó!:lol:

3. Bizonyos Astrákban kétszintes a csomagtartó (enyémben is) 2 db hungarocell jellegű elem, bontóban tuti találsz... Kalaptartó alá a riderauto.hu -nál látttam és hótálcát is vagy Vaterán!:lol:

Remélem sikerrel jársz:

Levente

Levente!

köszönöm szépen a gyors választ :lol:! Most el is kezdek nézni 195/65 R 15 -ös felnit és arra veszek téligumit.Bár nem tudom melyik jobb választás?!Venni 4 darab gumit az eredeti 205/55 R16 méretben vagy pedig venni a kisebb méretet,de ott a plusz acélfelni vásárlása miatt amit megspórolok a gumiméreten,azt a felnin kiadom,nem?

A lejött pöcköt holnap világosban megnézem a kárpit mögött én is :lol:

A gumikédert megnézem a bontóban.Tudtok Bp-en vagy környékén olyan bontót ami jó és érdemes felkeresni?

A neten találtam a XVI.ker-ben meg a XIX.ben de én még sosem voltam bontóban...

üdv

Link to comment
Megosztás:

Kedves gyorsreagálású bagoly úr,meg tudnád nekem mondani hogy Butapesten hol lehet jóárasítva lemezfelnihez jutni?

Nagyon fontos lenne,gőzöm sincsen hogy hol lehet olcsón találni,meg hogy érdemes-e újat venni ami nem rozsdás belül és nem fog leereszteni a gumi 2éven belül rajta,vagy jó a használt is... ilyen vaterás meg hirdetéses dolgokat nem szeretem,olyanra van szükségem,amiért oda mehetek,megfoghatok,megszagolhatok,megkostólhatok stb

alapvetően azt sem tudom érdemes-e venni 15 colos felnit a kisebb gumihoz vagy elég-e a 205ös nyári helyett egy ugyanakkora téli..mert a vége mindkettőnek kb 100 ezer...

Hálás tisztelettel:A. ;)

Link to comment
Megosztás:

én a Vaterán vettem mindig a téligumihoz a felniket.

gyári GM felninagyon sokat kibir, nekem is az van,.

asszem 3.000 Ft / db ért vettem egy pár éve....

ott nézelődj, meg a használtauto.hu oldalán, meg bontókba.

a gyári GM felni bontva is sokkal jobb mint valami gagyi, de új.... - szerintem

Link to comment
Megosztás:

Szervusztok!

Én nemrég vettem egy H Astrát,lenne vele kapcsolatban sok kérdésem,szeretném megkérdezni a véleményeteket ;)

-Téligumis kérdés ;) A kocsin lévő 205/55 R 16 az a gyári méret ugye,ahhoz kell gumit is vennem?

-A kalaptartó pöcke,amin fordul(két műanyag kis tengely)azok le vannak törve és nem emelkedik fel rendesen a kalaptartó.A zsinór teljesen lyukasra koptatta a csomagtérajtó gumikéderét.Nem tudnátok tippet adni mester urak hogy hol tudok jóárasítva olyan gumikédert venni a hátsóajtóhoz?Nem tudjátok hol tudnék venni új kalaptartót vagy mivel lehetne megbarkácsolni a két kis pöcök helyét?

-Nagyon szeretnék valami okos megoldást a csomagtartóba,hogy elférjenek a cuccok,szerszámok,bikakábel stb.

Keresek olyan csomagtartó rendezőt,amit a csomagtartó tálca ALÁ lehet betenni és ott ilyen kis rekeszes tárolóként funkcionálna és olyat is szeretnék,amit a kalaptartó ALÁ lehet betenni.

És még olyan csomagtartó táskát amit,fel lehet szerelni belülre.

-Olcsó és H Astrába passzoló hótálcát hol keressek,az osanba vagy a tekóban kapható az stimmelhet?

Ezeket keresem most nagyon,ne haragudjatok hogy rátok zúdítottam,sokat segíten ha tudnátok tippet adni.

Szia!

Az acélfelni azért jobb mert azt "az idők végezetéig" használhatod, a gumit kell csak cserélni... így tehát csak jó esetben 1 x kell megvenned!

Mondjuk nekem is az alura ment fel az idén a téli. Az még kb 20 rgó lett volna. :-( de majd ha ezek a 16-os télik elfogynak akkor lesz lemezfelnim.

A 15-ös felniméret nem tudom ráfér-e mivel a féknyereg mellé a kisujjamat sem tudom betenni 16-os felni mellett...... de ettől még lehet jó. nem tudom.

csomagtertalca.com-on lehet venni "hótálcát" nekem is olyan van a kombiban egész jól paszol. :-)

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Szia!

A magas fogyasztás ekkora távon lehetett a részecskeszűrő tisztítása (alapjáraton 5-5,5 l/h, menet közben literekkel több, mint máskor)

A digitklíma beállítása tárolódik a kulcshoz, amivel bezártad, ezért nem biztos, hogy másnap is ugyanoda kell visszaállnia. Ettől függetlenül azt nem tudom, hogy miért állítja egy bizonyos pozícióba minden leállítás után.

Üdv: Laci

Köszi!

Hát lehet hogy elérte az üzemi hőfokot akkoriban még nem voltak reggeli hidegek. meg álltunk is a rendőrlámpáknál, úgyhogy lehet hogy regenerált! De ezt valami lámpaféleség nem jelzi??? Motor vagy izzítás szimbólum... vagy tudomisén??? :-)

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a választ.

Tudom laikus kérdés,de kell v.mire figyelni a használt felnivásárlásnál pl sérülésre vagy rozsdára??

Vagy ha rozsdás,akkor ledrótkefézem meg lesmirglizem és fekete festékkel lefújom?

köszi ígérem,ma mát nem lesz több kérdésem ;)

Kérdezz nyugodtan ha van valaki akkor úgy is válaszol.. :-)

A felni ne legyen lepadkázva. Meg a csavaroknál ne legyen ( ne látszon rajta ) kiverődve a rögzítő felület. Amúgy kézben nem sok minden tűnik fel rajta ha valami excenter baja lenne. HA külsőre jól néz ki akkor meg kell venni. drótkefe smirgli festés. HA profi akarsz lenni akkor lehomokfújóztatod és lefesteted. ha nagyon profi akkor szinterezteted. CSak akkor nagyon vigyázni kell rá mert ha lepattan akkor szarul néz ki ha rájavítasz síma festékkel..... :-(

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.