Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák! - Astra H


forumadmin

Recommended Posts

Sziasztok,

GID kijlelzőm van - ha jól tudom...3 soros - és egy ideje a hosszútávú átlagfogyasztásra 0,0-át ír ki.

Valakinek van ötlete?

Kábelszakadás / beadta a kijelző az unalmast / esetleg nem kap jelet ahonnan kellene?

A többi dolgot szépen írja (pill.fogyasztás, egyebek...)

Nem nagy dolog, és jó, hogy nem fogyaszt a verda semmit, de kicsit (nagyon) bosszantanak az ilyen és hasonló apróságok...

Előre is köszi

Vedd le az akksit egy pár percre... Hátha segít... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Öt éves H astra valtóhiba gyanúm van (70e km van benne): morgás motorféknél, de benyomott kuplungnál ill. alapjáraton semmi. Olajleeresztő csavarban fémmorzsalék.

Két utat vázoltak nekem:

1. használt váltót venni és beszerelni (50e+20e) - de mi a garancia, hogy nem hal meg a váltó? Honnan lehet tudni, hogy jó a bontott váltó?

2. szétszedni és remélni, hogy a differenciál ment tönkre és nem a csapágyak (- remélem, jól idézem, nem értek hozzá). Ez - ha szerencsém van - megáll 50-70 között, ha a sok csapágy ment tönkre, felejtős. Honnan lehetne megtudni, hogy 'olcsóbb' alkatrész ment tönkre?

Mi itt a jó döntés?

Minden tanácsot köszönve...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Öt éves H astra valtóhiba gyanúm van (70e km van benne): morgás motorféknél, de benyomott kuplungnál ill. alapjáraton semmi. Olajleeresztő csavarban fémmorzsalék.

Két utat vázoltak nekem:

1. használt váltót venni és beszerelni (50e+20e) - de mi a garancia, hogy nem hal meg a váltó? Honnan lehet tudni, hogy jó a bontott váltó?

2. szétszedni és remélni, hogy a differenciál ment tönkre és nem a csapágyak (- remélem, jól idézem, nem értek hozzá). Ez - ha szerencsém van - megáll 50-70 között, ha a sok csapágy ment tönkre, felejtős. Honnan lehetne megtudni, hogy 'olcsóbb' alkatrész ment tönkre?

Mi itt a jó döntés?

Minden tanácsot köszönve...

Szerintem váltót levenni és szétszedni, hibafeltárás, hogy mi ment tönkre, összeszámolni, hogy mennyi és utána mérlegelni, hogy melyik megoldást választod.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Történt a minap, autókázván arra lettem figyelmes, hogy a hőfok mutatója jócskán a pirosban kapálózik, 1.4 astra 2004-es gépről van szó. Motorháztető fel, és ez a látvány fogadott:

http://clients.vivexo.com/thomas/IMAG0697.jpg

http://clients.vivexo.com/thomas/IMAG0698.jpg

http://clients.vivexo.com/thomas/IMAG0699.jpg

http://clients.vivexo.com/thomas/IMAG0700.jpg

Tehát a cső végén lévő műanyag kis baz beletört...hogyan tudnám kioperálni, valamint mi a neve annak amire szükségem van? Köszönöm előre a segítségeteket!!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Öt éves H astra valtóhiba gyanúm van (70e km van benne): morgás motorféknél, de benyomott kuplungnál ill. alapjáraton semmi. Olajleeresztő csavarban fémmorzsalék.

Két utat vázoltak nekem:

1. használt váltót venni és beszerelni (50e+20e) - de mi a garancia, hogy nem hal meg a váltó? Honnan lehet tudni, hogy jó a bontott váltó?

2. szétszedni és remélni, hogy a differenciál ment tönkre és nem a csapágyak (- remélem, jól idézem, nem értek hozzá). Ez - ha szerencsém van - megáll 50-70 között, ha a sok csapágy ment tönkre, felejtős. Honnan lehetne megtudni, hogy 'olcsóbb' alkatrész ment tönkre?

Mi itt a jó döntés?

Minden tanácsot köszönve...

Szia!

'1 a váltót amúgy is le kell szedetni, bármit csinálsz, úgyhogy akkor derül ki mi a teendő.

2 ha csapágycsere van akkor az az olcsóbb, és ha kicseréled egy darabi "új" lesz legalább.

Ha bontottat veszel akkor arra nincs garancia hogy mikor romlik el és akkor megint szerelned kell.

Én az eredetit javíttatnám ha nincs túlzott költsége, ha sokkal többe kerül mint a bontott akkor elgondolkodtató.

Azért érdekes, hogy rendes terheléskor nincs hangja, mivel ha rossz a csapágy akkor nem csak motorféknél kellene hangosnak lennie. Motorféknél a fogaskerék "hátsó " lapja kopik, mivel visszafelé van a hajtás, így az lényegesen kevesebbet kopik mint az előre menetben lévő fogaskerék oldalak. Úgyhogy nem egyértelmű, A fémszilánkok ha vannak az a normális kopástól is lehetnek. Szerintem egy váltó olajcserét megérhet a próba. Lehet megoldódik ettől. Hátha ez is olyan mint a WINd*z indítsd újra hátha jó lesz.... :-)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Történt a minap, autókázván arra lettem figyelmes, hogy a hőfok mutatója jócskán a pirosban kapálózik, 1.4 astra 2004-es gépről van szó. Motorháztető fel, és ez a látvány fogadott:

http://clients.vivexo.com/thomas/IMAG0697.jpg

http://clients.vivexo.com/thomas/IMAG0698.jpg

http://clients.vivexo.com/thomas/IMAG0699.jpg

http://clients.vivexo.com/thomas/IMAG0700.jpg

Tehát a cső végén lévő műanyag kis baz beletört...hogyan tudnám kioperálni, valamint mi a neve annak amire szükségem van? Köszönöm előre a segítségeteket!!!

Szia!

Veszel egy csavarkihajtót, ( baum*X ban készlet 1-2 ezer Ft ) és azzal ki tudod hajtani, mintha egy csavart hajtaná kifelé,vélhetőleg menetes. Keress egy ügyes esztergályost, és csináltass vele rézből egyet az biztos nem fog soha beletörni. Az eszem megáll ilyen filléres vackokra van bízva egy több milliós kocsi élete....???

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Veszel egy csavarkihajtót, ( baum*X ban készlet 1-2 ezer Ft ) és azzal ki tudod hajtani, mintha egy csavart hajtaná kifelé,vélhetőleg menetes. Keress egy ügyes esztergályost, és csináltass vele rézből egyet az biztos nem fog soha beletörni. Az eszem megáll ilyen filléres vackokra van bízva egy több milliós kocsi élete....???

Gondolhatod én is mennyire meglepődtem, nem sokon múlott a motor élete...már szaga is volt rendesen. Köszi a segítséged! Holnap rápróbálok, habár esztergályos ismerősöm itt nincs sajna, hollandiában vagyok.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

'1 a váltót amúgy is le kell szedetni, bármit csinálsz, úgyhogy akkor derül ki mi a teendő.

2 ha csapágycsere van akkor az az olcsóbb, és ha kicseréled egy darabi "új" lesz legalább.

Ha bontottat veszel akkor arra nincs garancia hogy mikor romlik el és akkor megint szerelned kell.

Én az eredetit javíttatnám ha nincs túlzott költsége, ha sokkal többe kerül mint a bontott akkor elgondolkodtató.

Azért érdekes, hogy rendes terheléskor nincs hangja, mivel ha rossz a csapágy akkor nem csak motorféknél kellene hangosnak lennie. Motorféknél a fogaskerék "hátsó " lapja kopik, mivel visszafelé van a hajtás, így az lényegesen kevesebbet kopik mint az előre menetben lévő fogaskerék oldalak. Úgyhogy nem egyértelmű, A fémszilánkok ha vannak az a normális kopástól is lehetnek. Szerintem egy váltó olajcserét megérhet a próba. Lehet megoldódik ettől. Hátha ez is olyan mint a WINd*z indítsd újra hátha jó lesz.... :-)

Javasoltak már ilyet is, de ha ennyi a gond, akkor mitől van most ez a hang?

Működhet ez?

Link to comment
Megosztás:

Javasoltak már ilyet is, de ha ennyi a gond, akkor mitől van most ez a hang?

Működhet ez?

Ezek apró bosszantó hibák, mielöbb csinálj egy olajcserét, persze melegen kell leengedni mint minden olajat. Mivel nem látok én sem bele így csak hangosan gondolkodok. ha nagy gáz lenne akkor már előre felé menetben is morogna, úgyhogy az olajcserét én megcsinálnám, és ha csendesedik akkor hagynám de figyelném az előre meneti hangokat. Azok jobban aggasztanának ha lenne, úgyhogy én használnám még egy darabig. Az a helyzet ha ki is szedik nem biztos hogy kiszerelt állapotban ( terhelés nélkül ) egyáltalán jelentkezik a morgás, akkor meg javasolnak egy csapágycserét ha az sem segít akkor fogaskerekeket... aztán meg a házat cserére.... :-)) stb.... mivel ők sem látnokok a te pénzeden próbálnak hibafeltárást csinálni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Öt éves H astra valtóhiba gyanúm van (70e km van benne): morgás motorféknél, de benyomott kuplungnál ill. alapjáraton semmi. Olajleeresztő csavarban fémmorzsalék.

Két utat vázoltak nekem:

1. használt váltót venni és beszerelni (50e+20e) - de mi a garancia, hogy nem hal meg a váltó? Honnan lehet tudni, hogy jó a bontott váltó?

2. szétszedni és remélni, hogy a differenciál ment tönkre és nem a csapágyak (- remélem, jól idézem, nem értek hozzá). Ez - ha szerencsém van - megáll 50-70 között, ha a sok csapágy ment tönkre, felejtős. Honnan lehetne megtudni, hogy 'olcsóbb' alkatrész ment tönkre?

Mi itt a jó döntés?

Minden tanácsot köszönve...

Akkor tanulságképpen:

A feltárást és a javítást választottam, mert a bontott totál zsákbamacska.

A nyelestengely vége olyan volt, mintha homokszórott lett volna. A végén lévő csapágy belülről szintén.

A morgás egyre erősödött.

Szegeden ezt Varga Feri bácsi nagyon jó áron és ügyesen rendbe rakta. Kérdés, hogy tartós lesz-e. Szerintük igen, de majd meglátjuk. Gyakorlatilag leesztergálták a tengelyt és egy erős anyagú hüvelyt húztak rá. A csapágy persze kuka és csere.

Ha számít az ár, nagyon ajánlom őket. Remélem nem lesz ban, de a Katona J. utca elején vannak.

Morgás egyelőre nincs.

(Csak zárójelben, a vezetőoldali múszerfal alól olyan hang jön, mintha lazán rögzített fémrudák koccannának össze. Ez egy régebbi probléma, de senkinek nincs ötlete.)

Link to comment
Megosztás:

Na, van (illetve volt) egy kis probléma a szervóval... 1 héttel ezelőtt, volt egy rövid etap az autóval (többszöri leállítás és újraindítás 1 km-en belül)... Az utolsó elindulás után kb. 150 méterig semmi szervóhatás nem volt, a második kanyar után viszont helyreállt, azóta jó (utána következő 500km-es kirándulás alatt sem jött elő):lol:! Mi lehetett a gond? Olvastam olyat, hogyha leesik a feszültség, alacsony a töltés, kellhet egy kis idő a szervónak, hogy működjön (meg pl. az ABS lámpa is bejelezhet ilyenkor) és tény, hogy már nem mai darab az akksi 4/5 éves és megviselhette a sok elindulás-leállítás... De legutóbb mikor föl lett emelve az autó láttam egy enyhe olajnyomot, szivárgást a kormányműnél... :devlish: Kezdjek aggódni, fel kell újíttatni (valamikor persze fel akarom,

), vagy ennek nem volt az esethez köze, mert akkor most is szar lenne a szervó ha nem lenne benne olaj? Egyébként mennyi a költsége egy kormányműfelújításnak és gondolom ha szét volt szedve utána futóművet is kell állítatni?

Köszönöm szépen! :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kellemes Ünnepeket mindenkinek!

Nekem egy olyan problémám volna, hogy tegnap előtt megálltam a kocsival tegnap pedig el akartam indítani de nem történik semmi. Az akkumulátor ok egyedül a szerviz ikon kezdett el villogni. Illetve amikor indítózok nagyon halk ,magas hangot hallani a motortérben (ilyen cicergő 15-20kHz) de az önindító meg sem moccan...

Valakinek esetleg van ötlete? Merrefelé keresgéljek stb. Előre is köszönöm a válaszokat!

Üdv

Laci

Link to comment
Megosztás:

Na, van (illetve volt) egy kis probléma a szervóval... 1 héttel ezelőtt, volt egy rövid etap az autóval (többszöri leállítás és újraindítás 1 km-en belül)... Az utolsó elindulás után kb. 150 méterig semmi szervóhatás nem volt, a második kanyar után viszont helyreállt, azóta jó (utána következő 500km-es kirándulás alatt sem jött elő):lol:! Mi lehetett a gond? Olvastam olyat, hogyha leesik a feszültség, alacsony a töltés, kellhet egy kis idő a szervónak, hogy működjön (meg pl. az ABS lámpa is bejelezhet ilyenkor) és tény, hogy már nem mai darab az akksi 4/5 éves és megviselhette a sok elindulás-leállítás... De legutóbb mikor föl lett emelve az autó láttam egy enyhe olajnyomot, szivárgást a kormányműnél... :devlish: Kezdjek aggódni, fel kell újíttatni (valamikor persze fel akarom,
), vagy ennek nem volt az esethez köze, mert akkor most is szar lenne a szervó ha nem lenne benne olaj? Egyébként mennyi a költsége egy kormányműfelújításnak és gondolom ha szét volt szedve utána futóművet is kell állítatni?

Köszönöm szépen! :D

Szia Levi! Szerintem csak az akksi feszültsége esett kritikus szint alá a sok indítózás miatt, ezért nem indult el a szervó. Amikor a generátor töltött rajta, és elérte a megfelelő feszültséget, akkor elindult a szervó. Nyilván ehhez hozzájárult a nem éppen új akkumulátor is, de azért nem árt megnézni a szervóolaj szintjét. Hol láttad az olajfolyást? A gumiharangoknál, vagy a kormányoszlopnál?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kellemes Ünnepeket mindenkinek!

Nekem egy olyan problémám volna, hogy tegnap előtt megálltam a kocsival tegnap pedig el akartam indítani de nem történik semmi. Az akkumulátor ok egyedül a szerviz ikon kezdett el villogni. Illetve amikor indítózok nagyon halk ,magas hangot hallani a motortérben (ilyen cicergő 15-20kHz) de az önindító meg sem moccan...

A masik kulccsal is ezt teszi? Persze lehet, hogy nem az immobilizer, hanem a bendix nem huz be valamiert. Az akku ok azt jelenti, hogy az inditasi kiserlet kozben mersz rajta feszultseget?

Link to comment
Megosztás:

A masik kulccsal is ezt teszi? Persze lehet, hogy nem az immobilizer, hanem a bendix nem huz be valamiert. Az akku ok azt jelenti, hogy az inditasi kiserlet kozben mersz rajta feszultseget?

csaba66 a másik kulcs indítja :lol:

valószínű nagyon sokára esett volna le ,hogy ez is lehet a hiba. Köszi szépen a tippet! Már csak a rossz kulcsot kell megjavítani.

Kellemes Ünnepeket!

Laci

Link to comment
Megosztás:

Szia Levi! Szerintem csak az akksi feszültsége esett kritikus szint alá a sok indítózás miatt, ezért nem indult el a szervó. Amikor a generátor töltött rajta, és elérte a megfelelő feszültséget, akkor elindult a szervó. Nyilván ehhez hozzájárult a nem éppen új akkumulátor is, de azért nem árt megnézni a szervóolaj szintjét. Hol láttad az olajfolyást? A gumiharangoknál, vagy a kormányoszlopnál?

Szia Gabi!

Köszönöm szépen!:lol: A gumiharangoknál láttam, egy enyhe foltot (nem tudom ez mekkora baj egyenlőre), korábban valaki már (gondolom ezért) ráhúzott egy gyorskötegelőt, de mellette így is megjelent a szivárgás, az olajszintre rá fogok nézni...

Ha a szint rendben van akkor ne foglalkozzak vele?

Link to comment
Megosztás:

Szia Gabi!

Köszönöm szépen!:lol: A gumiharangoknál láttam, egy enyhe foltot (nem tudom ez mekkora baj egyenlőre), korábban valaki már (gondolom ezért) ráhúzott egy gyorskötegelőt, de mellette így is megjelent a szivárgás, az olajszintre rá fogok nézni...

Ha a szint rendben van akkor ne foglalkozzak vele?

Le kéne venni a gumiharangot, lehet hogy már áll benne az olaj, de az valószínűleg megmutatkozik majd a szervóolaj szinten is. Felénk egy szervós kormánymű felújítása 30-40ezer ft+ki-beszerelés+futóműállítás.

Link to comment
Megosztás:

Le kéne venni a gumiharangot, lehet hogy már áll benne az olaj, de az valószínűleg megmutatkozik majd a szervóolaj szinten is. Felénk egy szervós kormánymű felújítása 30-40ezer ft+ki-beszerelés+futóműállítás.

Tehát minimum 50ezer, nem olcsó :lol: , de gondolom így is ez az alja...

Akkor következő szerviznél megnézetem, úgyis a komplett vezérlés is cserélve lesz, remélem nem komoly és kibír így egy pár évet (maximum mondjuk havonta ránézek az olajszintre), köszi! :D ...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.