Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák! - Astra H


forumadmin

Recommended Posts

Sziasztok!

Küzdök a fűtőventilátorommal. Olyan hangot ad,mintha csapágyazott lenne és a golyóscsapágy tönkrement volna benne.De nincs benne csapágy....sajnos.Vettem bele egy bontottat,de az is ugyan olyan sz@r.Olyan súrolós hangja van,hogy inkább kikapcsolom.Szétszedve nem lehet a tengelyen látni kopást.Zsírt és olajt kapott,de nem segített rajta.Most szedtük ki belőle negyedjére... :(

Az új 50.000.-ft. Már-már rászánnám magamat,ha tudnám,hogy az tuti jó lesz.

Nincsen valakinek egy rejtett tippje?

Hali! Nekem szénkefés volt de szerintem egy és ugyanaz. Javítani nem lehet őket. Ma vettem bele egyet 15000ft ért és tökéletes. Próbáld meg az INTER CAR autó alkatrész forgalmazó kft-t. Igaz a mi cégünknek 46%kedvezménye van de akkor sem 50000ft. Ja és ez nem után gyártott hanem az eredeti DELPHI!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.uj vagyok az oldalon es lenne egy kerdesem.Nem reg vetten egy Opel astra h 1.7 dieselt egyenes uton es jobra kanyarba doromboles halatszik az elso jobb kerek felol nemtudom mi lehet az oka egy szerelo gumira gyanakodott de most lett veve ra uj teli gumi es ugyanaz a diagnozis.lehet feltengely vagy csapagy?

T Levig! Ha lassan fordulsz és esetleg még az aszfalt sem egyenletes akkor toronycsapágy ha gyors fordulásnál csinálja akkor meg szerintem sima kerékcsapágy!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Elmentem egy szervizbe, ahol felemelték és alánéztek a kocsi alá.

Azt állapították meg, hogy a két hátsó lengéscsillapítóm "elfosta" magát.

Ők mondták így. :-) Olajos volt az oldaluk.

Ha már elfosták magukat, akkor mi baj történhet, ha nem most, hanem 2 hónap múlva cseréltetem?

Ugyanis azt mondták 40000Ft Monroe l.csillapítókkal a csere és nem várt kiadás lenne.

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Elmentem egy szervizbe, ahol felemelték és alánéztek a kocsi alá.

Azt állapították meg, hogy a két hátsó lengéscsillapítóm "elfosta" magát.

Ők mondták így. :-) Olajos volt az oldaluk.

Ha már elfosták magukat, akkor mi baj történhet, ha nem most, hanem 2 hónap múlva cseréltetem?

Ugyanis azt mondták 40000Ft Monroe l.csillapítókkal a csere és nem várt kiadás lenne.

Köszi!

Max fűrészfogasra kopik a 2 hátsó gumid és olyan hangja lesz, mintha kerékcsapágyas lenne, ez megint lesz vagy 30ezer.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Elmentem egy szervizbe, ahol felemelték és alánéztek a kocsi alá.

Azt állapították meg, hogy a két hátsó lengéscsillapítóm "elfosta" magát.

Ők mondták így. :-) Olajos volt az oldaluk.

Ha már elfosták magukat, akkor mi baj történhet, ha nem most, hanem 2 hónap múlva cseréltetem?

Ugyanis azt mondták 40000Ft Monroe l.csillapítókkal a csere és nem várt kiadás lenne.

Köszi!

Üdv Mindenkinek!

Javasolnám, hogy méresd ki a lengéscsillapítókat, úgy, ahogy a műszakin szokták. Ott megmondják kell-e cserélni. Ha enyhén olajos a felület, akkor nem kell kétségbe esni, nem ment még teljesen tönkre. Az én F-es Astrám átment 3 műszakin, úgy hogy előtte az olajködös, sáros rész letöröltem. Persze műszaki előtt mindig kimérettem, a fékkel, futóművel egyetemben. A gumi nem kopott kockásra.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

Sajnos a családban nálunk is történt hasonló egy D-s Corsa 1.3 dieselbe benzint tankoltak. A lényeg még véletlenül sem szabad menni vele, ez a corsa kb. 1 km-t tett meg utána állt meg. és az 50-literes tankba kb. 35 l benzint tankolt.

Megúszta. Egy teljes tank mínusz, tanktisztítás és üzemanyag rendszer tisztítás és üzemanyag szűrővel. Ez volt a jobbik eset.

A rosszabbikba bele se merek gondolni, a magasnyomású szivattyú tengelyét ha jól tudom a gázolaj keni, ha ez elszáll akkor...mindent vihet.

Link to comment
Megosztás:

Sajnos a családban nálunk is történt hasonló egy D-s Corsa 1.3 dieselbe benzint tankoltak. A lényeg még véletlenül sem szabad menni vele, ez a corsa kb. 1 km-t tett meg utána állt meg. és az 50-literes tankba kb. 35 l benzint tankolt.

Megúszta. Egy teljes tank mínusz, tanktisztítás és üzemanyag rendszer tisztítás és üzemanyag szűrővel. Ez volt a jobbik eset.

A rosszabbikba bele se merek gondolni, a magasnyomású szivattyú tengelyét ha jól tudom a gázolaj keni, ha ez elszáll akkor...mindent vihet.

Ez "Jól" hangzik.

Köszi a gyors válszt.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nemrég vettem egy H-s astrát 1.4 (Z14XEP), és a következő a gondom vele.

Úgy 2000-2500-as fordulatnál rángat (nem vészesen, de érezhetően), de ha gyorsítok akko ez elmúlik.

Világítani is kezdett a indikátor lámpa és nemtudom hogy a kettő összefüggésbe van e egymással.

Akinek ismerős a hiba és tud segítsen

Köszönöm!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nemrég vettem egy H-s astrát 1.4 (Z14XEP), és a következő a gondom vele.

Úgy 2000-2500-as fordulatnál rángat (nem vészesen, de érezhetően), de ha gyorsítok akko ez elmúlik.

Világítani is kezdett a indikátor lámpa és nemtudom hogy a kettő összefüggésbe van e egymással.

Akinek ismerős a hiba és tud segítsen

Köszönöm!!

A leírtak alapján lehet, hogy az EGR szelep megérett egy alapos tisztításra..

Ha a tisztítás után is visszajön a hibajelenség, akkor a szelepet cserélni kell.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nemrég vettem egy H-s astrát 1.4 (Z14XEP), és a következő a gondom vele.

Úgy 2000-2500-as fordulatnál rángat (nem vészesen, de érezhetően), de ha gyorsítok akko ez elmúlik.

Világítani is kezdett a indikátor lámpa és nemtudom hogy a kettő összefüggésbe van e egymással.

Akinek ismerős a hiba és tud segítsen

Köszönöm!!

Olvasd ki a hibakódot és ha nem tudod értelmezni, akkor írd le ide a fórumba, talán közelebb leszünk a hibához, de valóban a leírt hibából a koszos, szoruló EGR-re lehet gondolni.

Link to comment
Megosztás:

sajna nekem is volt ilyen a G-be....

csere lett a vége :(

Nálam ezt írja:

P0161

Jelentése: Lambdaszonda fűtés áramkör (2.hengersor 2.szonda).

Nem szeretném mindkettő szondát cserélni, mivel elég költséges lenne.

A "2.szonda" a katalizátor utánit jelenti?

Hátha valaki tudja.

Előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Nálam ezt írja:

P0161

Jelentése: Lambdaszonda fűtés áramkör (2.hengersor 2.szonda).

Nem szeretném mindkettő szondát cserélni, mivel elég költséges lenne.

A "2.szonda" a katalizátor utánit jelenti?

Hátha valaki tudja.

Előre is köszönöm.

igen a katalizátor után van

nekem muszáj volt cserélni mert nem mért semmit ... -40e

nézd meg a kábeleket ,húzd szét a csatit ,fújd be kontakt spray-el.. hátha..

ezt igazából gépen kellene átnézni..

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

a következő kérdésem van: az autó rendben megy, de enyhe balra kanyarodáskor 30 és 40km/h között előlről (talán egy kicsit jobbról) gyenge csikorgó hangot ad. Vagy inkább olyan, mint amikor két fém finoman összeér, megitélésem szerint a kerékfordulattal arányosan a csikorgás "sebessége". Ha gyorsabban megyek vagy jobban betekerem balra a kormányt vagy egyenesbe rakom, akkor abbahagyja. Eddig nem vettem észre, csak mostanában minusz fokok esetén tünt fel, de azt nem tudom, hogy a hőmérsékletnek van-e jelentősége.

Opel Astra H Caravan 1.6/115LE, 2009-es évjárat.

Előre is köszönöm a tanácsokat.

Link to comment
Megosztás:

a következő kérdésem van: az autó rendben megy, de enyhe balra kanyarodáskor 30 és 40km/h között előlről (talán egy kicsit jobbról) gyenge csikorgó hangot ad. Vagy inkább olyan, mint amikor két fém finoman összeér, megitélésem szerint a kerékfordulattal arányosan a csikorgás "sebessége". Ha gyorsabban megyek vagy jobban betekerem balra a kormányt vagy egyenesbe rakom, akkor abbahagyja. Eddig nem vettem észre, csak mostanában minusz fokok esetén tünt fel, de azt nem tudom, hogy a hőmérsékletnek van-e jelentősége.

Szia!

Én első körben megnézetném a fékbetéteket. Létezik olyan ami így jelzi a kopást. Persze nem tuti az infó, de ennyit megér. Kerékcserekor nem szóltak ?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van a családban egy non FL Caravan, Z18XER motorral szerelve. Hátul a kipufogódob és a pótkeréktartó között található egy hővédő lemez, ami bizonyos fordulatszám mellett, vagy egyéb rázkódás hatására az alvázhoz ér, és berezonál. Hogyan lehetne megszüntetni a problémát? Volt valami gyárilag a hővédő lemez és az alváz között, ami kitöltötte a helyet? Lehet betenni oda valamilyen hőálló anyagot? Mennyibe kerülhet egy ilyen.

Az nem megoldás, hogy kiveszem :)

Előre is köszönöm!

Nekem a Vectránál volt bajom ezzel. A lemez egy idő után elfárad és szépen elengedi magát a felfogató csavar körül. Ilyenkor van az, hogy rezeg, mert nincs jól rögzítve. Én tettem alá egy nagyobb alátétet és megoldódott. :-) Bár a csavarok kifaragásakor némi káromkodás elhagyta a szánkat, mire kibarkácsoltuk, mivel szinte belenőttek a pótkeréktartóba.

Szóval nézd meg, hogy mindegyik csavar rögzít e (hátulról lehajolva nem biztos hogy látod mindet). Utána, ha még mindig fennáll a probléma, szerintem lehet egy kicsit formázni a lemez állásán, mivel aluminiumból van, hogy ne érjen közvetlenül az alvázhoz.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tegnap egyszer csak nem volt fűtés az autóban (Astra H, 17 CDTI / DTH). Motor hőmérséklet felkúszott 105 fokra.

Hamar kiderült, hogy a kb. 2 hete max szinten (kiegyenlítő tartály) lévő -26 fokig jó hűtőfolyadék eltünt az autóból. Miután szépen lassan fokozatosan újra feltöltöttem, a fűtés is helyre állt, és a motor hőmérséklet is 85-95 között volt.

Haza érve (kb. 1 órás út), megint eltünt a víz, de a motor most (még) nem melegedett 100 fok fölé. A hűtőfolyadékot pótoltam, majd próbáltam, ráutaló magatartást keresni a rendszeren, hogy hol folyathat, de 20 perces motor járatás (fordulatszám emelés, max fűtés, min fűtés, minden) után 1 csepp "víz" nem volt a kocsi alatt és a tartályból sem hiányzott semmi.

A hiba jelenség alapján mire tippeltek? (lyukas a hűtő, vagy a fűtőradiátor, vagy)

Kösz.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tegnap egyszer csak nem volt fűtés az autóban (Astra H, 17 CDTI / DTH). Motor hőmérséklet felkúszott 105 fokra.

Hamar kiderült, hogy a kb. 2 hete max szinten (kiegyenlítő tartály) lévő -26 fokig jó hűtőfolyadék eltünt az autóból. Miután szépen lassan fokozatosan újra feltöltöttem, a fűtés is helyre állt, és a motor hőmérséklet is 85-95 között volt.

Haza érve (kb. 1 órás út), megint eltünt a víz, de a motor most (még) nem melegedett 100 fok fölé. A hűtőfolyadékot pótoltam, majd próbáltam, ráutaló magatartást keresni a rendszeren, hogy hol folyathat, de 20 perces motor járatás (fordulatszám emelés, max fűtés, min fűtés, minden) után 1 csepp "víz" nem volt a kocsi alatt és a tartályból sem hiányzott semmi.

A hiba jelenség alapján mire tippeltek? (lyukas a hűtő, vagy a fűtőradiátor, vagy)

Kösz.

Üdv!

Ezeknél a típushiba a hűtő kidörzsölődése. A szemből nézve a jobb oldalon a két hűtő össze tud érni és a vízhűtő a gyengébb. Kis szivárgás elpárolog a meleg hűtőn, lehet azért nem látod. Első körön ennyi, ha nem szivárog sehol akkor sokkal húzósabb a dolog.

Üdv!

Frankie

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! brutálisan párásodnak az ablakok körbe! nem tudom hogy mitől, mi tévő legyek? nektek is párásodik?

1. Alaposan pucold meg őket Clin-el meg valami patyolat tiszta ronggyal.. :)!

2. A klímázva könnyebben lejön a pára, ugyanis akkor száraz levegőt fúj (de elvileg -pár fok alatt nem engedi a rendszer)! :)

3. Cseréld ki a pollenszűrőt és takarítsd ki a környékét! Valószínű egy kosztenger az egész (évente érdemes megejteni, egy kis fertőtlenítéssel egybekötve)! :)

4. Esetleg használhatsz páramentesítőt is a szélvédőre illetve előre, de valamelyik hátsó ablakot érdemes kihagyni, hogy oda lecsapódhasson a pára! :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.