Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák! - Astra H


forumadmin

Recommended Posts

Köszi,utánakérdezek...

vagy ez én is meg tudom nézni ha szétszedem??

MI ennek az alkatrésznek a pontos neve???

Szívósor, vagy szívócsonk. A gyári kb. 95 ezer Ft. körül mozog, de ügyes kezű esztergályos és szerelő is meg tudja oldani a felújítást.

Ezt a részt a motor és a tűzfal között találod meg. Ha leveszed a burkolatot, akkor jobban is látni fogod. Németül drallklappen a neve, youtube-on találsz videókat.

Nem biztos, hogy ez a gondja, de két ilyen tünetet már produkált (füstölés, erőtlen motor), érdemes megnézni.

Ja, itt van is egy videó róla:

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Normális esetben a roló fogantyúját ahogy lenyomod, egy a roló végén végigfutó belső tengelyt mozgatsz, ami a széleken kiakasztja a fogakat és így oldod a rolót a helyéről. Na ezt a tengelyt most nem tudod mozgatni, mert a tengelyen levő pöcök kiesett. Gondolom a fogantyú most magától, ellenállás nélkül le is fittyen.

Nekem is volt, én azt csináltam, hogy csavarhúzókkal kiakasztottam a rolót a két szélen, így azt vissza tudtam csévélni és kivettem az egészet. Majd a kiesett pöcök helyét megkerestem (a fogantyú közepén alul van egy slicc, ami alatt meglátod a tengelyen levő lyukat, ha mozgatod a fogantyút) és a lyukba egy 3-as menetfúróval vágtam egy menetet és behajtottam egy 3-as hernyócsavart félig (hogy álljon egy kicsit ki, hogy a karral mozgatni tudjam a tengelyt), és a csavart csavarrögzítővel berögzítettem. Így az most pöcökként funkcionál, azóta (kb egy éve) nincs baj vele.

Szuper! Kész is !

Nagyon köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Szívósor, vagy szívócsonk. A gyári kb. 95 ezer Ft. körül mozog, de ügyes kezű esztergályos és szerelő is meg tudja oldani a felújítást.

Ezt a részt a motor és a tűzfal között találod meg. Ha leveszed a burkolatot, akkor jobban is látni fogod. Németül drallklappen a neve, youtube-on találsz videókat.

Nem biztos, hogy ez a gondja, de két ilyen tünetet már produkált (füstölés, erőtlen motor), érdemes megnézni.

Ja, itt van is egy videó róla:

Köszi szépen.... :hiya:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Uj vagyok, és opelem még nem volt. Igyekeztem végig bogarászni a forumot, láma kérdést teszek fel lehet hogy le harapjátok érte a fejem, izzó cserés lett az astrám Opel Astra H 1.6os a kérdésem olyan volna hogy szervízbe vigyem vagy otthon is meg tudom csinálni a motortér szétrobbantása nélkül is? Választ előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Uj vagyok, és opelem még nem volt. Igyekeztem végig bogarászni a forumot, láma kérdést teszek fel lehet hogy le harapjátok érte a fejem, izzó cserés lett az astrám Opel Astra H 1.6os a kérdésem olyan volna hogy szervízbe vigyem vagy otthon is meg tudom csinálni a motortér szétrobbantása nélkül is? Választ előre is köszönöm.

Szia!

Kezelési útmutatóban nézted?

Otthon ki tudod cserélni egyébként 5-10 perces munka, ha gyakorlott leszel...

Link to comment
Megosztás:

Ha kell papíralapú kezelési, nekem van egy fölös eladó olcsón...:)

Ha nem, akkor itt meg tudod nézni elektronikus formában, a megfelelő autót kell kiválasztani és le tudod tölteni... http://www.opel.hu/owners/kezikonyvek.html

A tompítottat a kerékdob felől cseréljük, van ott egy ajtócska, ott tudsz benyúlni, 55w-os H7-es izzó kell bele...

A helyzetjelzőt a motortér felől kell, esetleg a légszűrőházat ki kell szedni a jobb oldalihoz, ha nem fér be a kezed, bal oldalon az akksi lehet útban... A helyzetjelző izzó W5W foglalatú...

Sok sikert!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Köszi szépen.... :hiya:

Szép jó napot.

a kb egy hónapja vásárolt astrám büszkén mutattam gyerekori barátomnak,aki autószerelő.az első kör után közölte,hogy ez az autó nem ugy megy,ahogy kéne.a motortérben meg is találtuk a fenti videón is látható pálcát,leesve.vissza sem nagyon megy a helyére,ki van kopva.kikaptuk,megmelengettük,összenyomogattuk,az első 3 pillangószelepre rá is pattant,a 4diket is mozgatja.oké,5perces szerviz,megjött a teljesitmény,de amint a video végén is látható,a tengelyek mellett tolja ki a mocskot,szelel,a szerelő szerint ez kb 10% teljesitményvesztés,mivel a turbónyomás ott jön-megy,ahogy akar.

Kérdés: ha levesszük a szivósort,kivesszük a folytószelepeket,ledugózzuk a nyilásokat,ezzel megszüntetjük a problémát.a szerelő szerint ezt a rendszert az ujabb tipusoknál már elhagyták,jelentősége nincs.megoldható igy is ez a probléma,vagy van egyéb jelentősége is ennek a szelepsornak?mi történhet az eltávolitása után?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

2 hónapja hogy Opel Astra h 1.8 gtc tulajdonosa lettem.Nagyon tetszik nekem az autó rendesen beleszeretem. Sajnos egy pár napja mikor már alig volt benzin benne tankoltam. 10 percre rá észrevettem hogy a kocsi nem húzz úgy se 1-be se 2-3-4be se és ki is villant a szerviz lámba. Elvittem egyből szerelőhöz rá rakta gépre és a feszítő görgő ékszíj problémát mutatót.Kicseréltettem de remélem az lesz a baja mert nagyon sajnálom és remélem újra húzni fog. Ha esetleg van valami ötletetek hogy mi lehet a baja vagy mért csinálta írjatok légy szíves. Gyanakszom még a benzin szűrőre is.Amúgy egy 6 éves autó 106000 ezer van benne és még nem volt cserélve szíj.

Előre is köszönöm.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

lenne egy kerdesem ,ugy nez ki hogy turbos lett az autom (Z17DTH) es tanacsotokat kernem hogy felujitott turbot vagy bontottat szerlejek be. elore is kosz a segitseget.szep napot

Helló

Én túl estem rajta a szerelőm elküldte egy turbó felújjitásra még meg tudták menteni és így is bele kerűlt 120000,-ft ba az új kb. 250000 ft a döntés rajtad áll.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

lenne egy kerdesem ,ugy nez ki hogy turbos lett az autom (Z17DTH) es tanacsotokat kernem hogy felujitott turbot vagy bontottat szerlejek be. elore is kosz a segitseget.szep napot

Szia!

Szerintem a bontottat ne kockáztasd, nem ismerhető az előélete, lehet, hogy hamarosan az is bedöglik. A felújítás ára attól függ, hogy mi ment benne tönkre, mi az ami menthető.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

BUÉK!

Ma haladtam egyenletes tempóval a városban (kb. 60km/h) mikor egyszer csak egy pillanatra, a műszerfalon felvillant az összes jelzőfény, majd visszaállt minden normálisra. Semmi más nem történt.

Aggódjak? Volt már valakinek hasonló esete?

Köszi a választ!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

BUÉK!

Ma haladtam egyenletes tempóval a városban (kb. 60km/h) mikor egyszer csak egy pillanatra, a műszerfalon felvillant az összes jelzőfény, majd visszaállt minden normálisra. Semmi más nem történt.

Aggódjak? Volt már valakinek hasonló esete?

Köszi a választ!

A töltésre nézz rá! A fiam autóján is így kezdődött, aztán már világított mint a karácsonyfa, 15 voltot töltött. Persze lehet egész más is a probléma :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

lenne egy kerdesem ,ugy nez ki hogy turbos lett az autom (Z17DTH) es tanacsotokat kernem hogy felujitott turbot vagy bontottat szerlejek be. elore is kosz a segitseget.szep napot

Mi volt a tünete a turbósságnak?

Én a bontottat hanyagolnám...

Az új 250eFt környékén van, a felújítás 100-120e környékén, de akkor már új gyári középrészt kapsz bele, ami szerintem nem sokkal rosszabb, mintha vennél egy teljesen újat.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

BUÉK!

Ma haladtam egyenletes tempóval a városban (kb. 60km/h) mikor egyszer csak egy pillanatra, a műszerfalon felvillant az összes jelzőfény, majd visszaállt minden normálisra. Semmi más nem történt.

Aggódjak? Volt már valakinek hasonló esete?

Köszi a választ!

Sziasztok!

Először is BUÉK mindenkinek!

Nekem pont ellenkező a dolog, kb 2-3 havonta egyszer-kétszer előjön..Gondol egyet valami és elhalványodik minden de nincs egy másodperc sem olyan is volt, Hogy az összes műszer lement nulláig. Én sem tudom mi lehet a baj. Teszt menüben a töltés 14,2-14,4 Volt között mászkál .

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Először is BUÉK mindenkinek!

Nekem pont ellenkező a dolog, kb 2-3 havonta egyszer-kétszer előjön..Gondol egyet valami és elhalványodik minden de nincs egy másodperc sem olyan is volt, Hogy az összes műszer lement nulláig. Én sem tudom mi lehet a baj. Teszt menüben a töltés 14,2-14,4 Volt között mászkál .

BUÉK minden kartársnak!

Ilyen műszer nullázódás nekem is volt kétszer, legalábbis ennyiszer vettem észre. A frászt hozta rám, viszont a motor simán ment, nem volt semmi megtorpanás. Már egy éve volt az utolsó.

Mostanában a bal index nem akar benn maradni, de izomból sikerül. CIM hibaként említette nemrég valaki. Visszahíváson már régebben voltam, a kábelrögzítést megcsinálták.

Más!

A gépre csináltam tolatókamerát és monitort a napellenzőre. Néhány hónapja jól működik. Kombim van, azzal nem könnyű a tolatás. Már elszoktam a hátra tekintgetéstől. Vigyázat, a kamera nem lát mindent! Főleg nem az oldalról jövőket :goofy: !

Link to comment
Megosztás:

Más!

A gépre csináltam tolatókamerát és monitort a napellenzőre. Néhány hónapja jól működik. Kombim van, azzal nem könnyű a tolatás. Már elszoktam a hátra tekintgetéstől. Vigyázat, a kamera nem lát mindent! Főleg nem az oldalról jövőket :goofy: !

Ilyenre már én is gondoltam. Vagyis olyanra hogy a kamera képét a CID kijelzőn jelenítse meg, automatikusan hátramanatbe kapcsoláskor. Mint ahogy a radar is bekapcsol. Valahol olvastam, vagy láttam, hogy meg lehet valahogy oldani.

Csak az a baj, hogy én nem vagyok olyan ügyes, hogy ezt megcsináljam, embert meg még nem nagyon találtam hozzá. Igaz annyira nagyon még nem is kerestem... Úgyhogy ha valaki tud olyat, ahol ezt nekem meg tudják csinálni, ne fogja vissza magát! :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az orosz oldalnak tudja valaki a linkjét? Igazából az érdekelne, hogy a belső levegőkeringető mennyire egyszerűen javítható. A szokásos lapáttörésről van szó, nem áll be a helyére, hanem csak kattog. Esetleg valaki javított már ilyet?

Köszi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az orosz oldalnak tudja valaki a linkjét? Igazából az érdekelne, hogy a belső levegőkeringető mennyire egyszerűen javítható. A szokásos lapáttörésről van szó, nem áll be a helyére, hanem csak kattog. Esetleg valaki javított már ilyet?

Köszi.

Erre gondolsz?

http://translate.google.hu/translate?sl=ru&tl=hu&js=n&prev=_t&hl=hu&ie=UTF-8&u=http%3A%2F%2Fastra-h.ru%2F

Valahol olvastam egy cikket ennek a csappantyúnak a tengelyének a javításáról. De az újnak sem olyan vészes az ára 10-12eFt körül van emlékeim szerint. Tavaly pont ilyenkor volt vele nekem is kalandom.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.