Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák! - Astra H


forumadmin

Recommended Posts

Hát, ha nem autóról lenne szó, mondanám, hogy melegítsd meg az anyát. De pici is, drága helyen van, nincs ötletem...fémmel foglalkozó cégnél dolgozom, de ott ipari körülmények vannak, ott ezeket látom. Meg a komplett csere...ha elrontja a szaki, levágja, újrahegeszti... :)

Hát igen, sajnos ez az én bajom is. Nekem is megfordult a fejemben a melegítés, de nem tesz túl jót az alváznak talán. Arra gondoltam még, hogy esetleg flex-szel lecsiszolni az anya egyik oldalát, és talán úgy már gyengül annyit, hogy lecsavarodik. Szerinted? Köszi! G.

Link to comment
Megosztás:

Csak az érdekesség kedvéért:

"Sokan kérdeznek meg, milyen autót vegyenek, mik a tapasztalatok, mire számítsanak. Ezen az oldalon nem akarok senkit sem elkeseríteni sem lebeszélni semmilyen tipusról, ne felejtsük el itt CSAK a problémák vannak felsorolva, melyek java része kis előrelátással megelőzhető. Egyébként ha valaki odafigyel a kocsijára, akkor ritkán hagyja cserben. Hát kezdjük.

Kicsit összevissza van, majd egyszer elrendezem:

Autó hibák:

Zafira A hátsó ajtókhoz menő vezeték rendszeresen megtörik, nem megy a kp. zár, stb. Ugyanez igaz a H Astrára is melynél főleg bal hátsó ajtó romlik el.

Astra H, Zafira B ablakemelő kapcsoló nagyon könnyen eltörik.

Motor hibák:

Y17DT/L, Z17DTL/H motoroknál előfordul, hogy fellazul az olajszivattyú bordáskereke. Anyát 40Nm-rel lehúzni, bementerögzítőzni, szíjat lecserélni.

Y17DT adagolóvezérlő gyakran se szó se beszéd megáll. Mennyiségszabályzó szelep cseréje ajánlott. Valamint megnézni a generátor töltését, mert ha ingadozik, az is tönkreteheti az adagolóvezérlőt. Ha nincs multiméterünk, nézzük meg, ha alapjáraton villog a belső világítás, akkor generátor felújítás mielőbb!

Y17DT motorvezérlőkből kirohadnak a lábak. Motort mosni életveszély ezen a tipuson. Motorvezérlő csatlakozójában megáll a víz. Ha a gázolaj folyik a motorvezérlőben(ből) akkor az adagolón kilyukadt az egyik gomba (barna előtöltés állító alul az adagolón), onnan nyomja fel a gázolajat.

Z14XEP motorokban a vezérműtengely lefogató csészék fellazulnak (gyárilag alig van lehúzva vagy nincs is), a kipufogó oldali vezérműtengely eltörik akár 30-40.000 kmnél!. Ha még nem volt ellenőrizve, érdemes!

Emellett a gyári twinport láncos (Z10XEP, Z12XEP, Z14XEP) vízpumpákon van egy kicsi műanyag vízcsőcsonk, ami rendszeresen eltörik. Ez nem is volna baj, csak általában későn veszik észre és besül a motor. Érdemes kicserélni fémre, amg nem késő!

Z10-14XEP motorokban kopog a szívótorok. Kikopnak a kis rudacskák.

Az ilyen motoros autók nem bírják a rossz aksit vagy a bikázgatást, és a motorvezérlő tönkremehet.

X10XE-Z14XEP:

Ezekben a láncos motorokban az olajgomba gyakran kilyukad.

A főtengely szíjtárcsa közdarabját a szimering felesztergálja és folyik az olaj.

Z14XE, Z16XE, Z16SE EGR szelep állandó probléma. A legtöbbről le lehet programozni

Z14XE, Z16XE, Z16SE motorvezérlőkben lerázódnak a lábak, emiatt különböző hibák jelentkeznek. Általában javítható.

Ugyanezen motoroknál rendszertelen/többszörös gyújtáshiba gyakori oka, hogy elkormolódik a szelepszár és szorulnak a szelepek.

Az X17DTL motoroknak annyi tipushibája van, hogy kár felsorolni. Szerintem érdemes ezt a tipust messziről elkerülni.

1.7 CDTi Astra H intercooler hűtő kidörzsölheti a vízhűtőt.

1.9 CDTi motoroknál a generátor sűrűn megáll 80-90e km-nél. Sajnos alul van méretezve.

Z19DT folytószelepbe belejut az olaj és elromlik.

Z19DT EGR elromlik és lekormolja miatta a részecskeszűrőt.

Z19DTH szívótorokban a leffentyűk összekötője lehulik, majd akár az egész leffentyű is kimozdulhat a helyéről.

1.3 CDTi motoroknál bár a szervíz szerint nem kell, 100-120.000kmenként ajánlom a vezérműláncot lecserélni!! Sajnos előfordulhat, hogy nagyon megnyúlik, kiakadhat a feszítő és összeforoghat a motor.

1.3 CDTi motorokban előfordulhat hogy a kartergázcsőben megfagy a pára, azt pedig beszippantja a turbó és tönkremegy. Van hozzá módosított kartergázcső.

Z16XEP motoroknál előfordul, hogy hullámzik az alapjárat, illetve szippantja fel a motorolajat. Bármilyen meglepő, ez jó eséllyel a szelepfedél hibája!

Figyelem! Opel Astra H Z16XEP tulajdonosok!

Komoly szoftverhibát találtunk egy ilyen digitlkímás autónál: Kikapcsolt klímánál a motorvezérlő nem működteti a vízhűtő ventillátorát, hagyja megfőni a motort! Különösen azért veszélyes mert ezekben a tipusokban vízhőfok óra nincs. Márkaszervizekben rendelkezésre áll a javított szoftver amennyiben az Ön autójánál is jelen volna a hiba."

http://topel.hupont.hu/11/tipushibak

Ebből az én autómnál az EGR hiba és a generátor halál már megtörtént. :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Röviden: Köszönjük.

A vízcsőcsonkhoz írtam egy pár sort már egy másik fórumra, az is benne van a listában, bemásolom ide is, hátha hasznos lesz:)!

A jól elvégzett munkáért köszönet Mc-elek fórumtársnak:)!

A bajt megelőzendően szeretnék tanácsot adni, elsősorban azoknak a cartársaknak akik szintén még a motor (illetve az autó) első szériáiból vásároltak (2004-2006-os évjárat)...

Szemben állva a motor bal oldalán felül van egy vékonyabb vízcső. Ennek a vízpumpába való rögzítését korábban egy műanyag csonkkal oldották meg... Egy idő után a gyár rájött (meg gondolom voltak visszajelzések is), hogy a műanyag főleg a folyamatosan melegedő-lehűlő hűtőfolyadéknak köszönhetően elöregszik, majd egy idő után elengedi magát, ezért fémre cserélték az adott alkatrészt... Ha ez a kis csonk eltörik, a vízpumpa szinte az összes folyadékot kinyomhatja rajta, a motor megbuggyan, mi meg észre sem vesszük a hiányzó vízhőmérő miatt... Nem tudom, volt-e erre visszahívás és kivételesen én kimaradtam belőle, mindenesetre nekem egészen mostanáig műanyag volt benne, így gondoltam kicserélem... A gyanú beigazolódott, mert amint hozzáértünk a menetrész beletört a fémbe, tehát csak a szentlélek tartotta (most lesz 8 éves az autó)... Miután kibányásztuk a beletört menetdarabot, csak szimplán bele kellett csavarni az új fémcsonkot, ráhúzni a gumicsövet, majd rögzíteni a bilinccsel... 5-10 perces munka (ha nem törik bele a menet)... Előtte érdemes leengedni 1-2 liter hűtőfolyadékot, mert pl. a kiegyenlítőtartály magasabban van mint ez a csonk így az a mennyiség ki fog spriccelni (ha nyitva a termosztát)...

Ellenőrizni 10 másodperc (a cső tövénél látszódik, hogy műanyag vagy réz-e az adott csonk), ha fém akkor örülünk:)..

Cserélni 10 perc és kb. 3-4000 ft:)..

Csupán elővigyázatosság, ami nem igényel nagy áldozatot sem idő, sem pénz terén:)!

Jó munkát kívánok:)!

Cikkszám: 1336376

dvgrh0mkwyhlbkgwzj5r_tn.jpg

rbr789w6byw2g3yt7ehc_tn.jpg

g5ueu7weulf10519sdyn_tn.jpg

Link to comment
Megosztás:

A vízcsőcsonkhoz írtam egy pár sort már egy másik fórumra, az is benne van a listában, bemásolom ide is, hátha hasznos lesz:)!

A jól elvégzett munkáért köszönet Mc-elek fórumtársnak:)!

........

nincs mit :)

a legjobb az volt amikor belefújtam a gumicsőbe .... :D :D

Link to comment
Megosztás:

A vízcsőcsonkhoz írtam egy pár sort már egy másik fórumra, az is benne van a listában, bemásolom ide is, hátha hasznos lesz:)!

A jól elvégzett munkáért köszönet Mc-elek fórumtársnak:)!

A bajt megelőzendően szeretnék tanácsot adni, elsősorban azoknak a cartársaknak akik szintén még a motor (illetve az autó) első szériáiból vásároltak (2004-2006-os évjárat)...

Szemben állva a motor bal oldalán felül van egy vékonyabb vízcső. Ennek a vízpumpába való rögzítését korábban egy műanyag csonkkal oldották meg... Egy idő után a gyár rájött (meg gondolom voltak visszajelzések is), hogy a műanyag főleg a folyamatosan melegedő-lehűlő hűtőfolyadéknak köszönhetően elöregszik, majd egy idő után elengedi magát, ezért fémre cserélték az adott alkatrészt... Ha ez a kis csonk eltörik, a vízpumpa szinte az összes folyadékot kinyomhatja rajta, a motor megbuggyan, mi meg észre sem vesszük a hiányzó vízhőmérő miatt... Nem tudom, volt-e erre visszahívás és kivételesen én kimaradtam belőle, mindenesetre nekem egészen mostanáig műanyag volt benne, így gondoltam kicserélem... A gyanú beigazolódott, mert amint hozzáértünk a menetrész beletört a fémbe, tehát csak a szentlélek tartotta (most lesz 8 éves az autó)... Miután kibányásztuk a beletört menetdarabot, csak szimplán bele kellett csavarni az új fémcsonkot, ráhúzni a gumicsövet, majd rögzíteni a bilinccsel... 5-10 perces munka (ha nem törik bele a menet)... Előtte érdemes leengedni 1-2 liter hűtőfolyadékot, mert pl. a kiegyenlítőtartály magasabban van mint ez a csonk így az a mennyiség ki fog spriccelni (ha nyitva a termosztát)...

Ellenőrizni 10 másodperc (a cső tövénél látszódik, hogy műanyag vagy réz-e az adott csonk), ha fém akkor örülünk:)..

Cserélni 10 perc és kb. 3-4000 ft:)..

Csupán elővigyázatosság, ami nem igényel nagy áldozatot sem idő, sem pénz terén:)!

Jó munkát kívánok:)!

Cikkszám: 1336376

dvgrh0mkwyhlbkgwzj5r_tn.jpg

rbr789w6byw2g3yt7ehc_tn.jpg

g5ueu7weulf10519sdyn_tn.jpg

De jó, hogy ilyenek megosztásra kerülnek, megnézem az enyémet én is.

Köszi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Amióta jött a jó idő, ha tekerem a kormányt (teljesen mind1 melyik irányba) jobb oldalról , kerék felől valami fura hangot ad. Nem fémes, hanem inkább, mintha gumi "nyikorogna". Szerintetek mitől lehet?

Szia.

nekem is a melegben jön valamilyen pattogós hang.lekötöttük a gömbfejet és még mindig csinálta.(előtte cserélve volt azért próbáltuk kizárni mi adja a hangot) de megmaradt a hang.kutyacsont a ludas.kapott szurit egyenlőre jó.(szuriban olaj volt)ha megint kezdi kuka és csere.(jobbos nekem is és a felső rész volt beteg)

próbáld meg óvatosan tekertetni a kormányt és kapaszkodj bele a stabilizátor pálcába és érezni lehet ha az a ludas.ha nem akkor passz

Link to comment
Megosztás:

A vízcsőcsonkhoz írtam egy pár sort már egy másik fórumra, az is benne van a listában, bemásolom ide is, hátha hasznos lesz:)!

.

.

.

Köszönöm a leírást.

Ezt valamelyik nap leellenőrzöm, bár az én autóm 2007-es facelift kiadású.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok ! Ezt írja ki a computer: attention! The driver bears responsibility for compliance with traffic rules and safe operation of the unit

Megmondaná valaki mit is jelent pontosan ! Előre is köszönöm

Üdv Zola

Pontosan azt jelenti, hogy ha hulyeseget csinalsz, nem kenheted a kocsira vagy a gyartora :)

Szo szerint: Figyelem! A vezeto viseli a felelosseget a kozlekedesi szabalyok betartasaert es az egyseg biztonsagos uzemelteteseert.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan problémám lenne 1.7 cdti astrammal hogy:

Egyszer csak megállt, és nem indult be. ez vagy egy hónapja előfordult faterommal is. lehet veletlen összefüggés hogy kb mindkét esetben 100 km volt a megtehető ut.

Akkor töltöttünk rá de semmi. elvittem szervizbe. computer nem mutatott semmi hibat. lehuztak egy csatlakozót valami üzemanyag mebránnál és jó lett. Most megint megállt nekem de hiába huzttam le 2 csatlakozot is majd vissza ott a szivattyú felett hátul , de semmi, nem indul.

Valaki esetleg tudná hogy mi lehet a probléma?

Előre is köszi a válaszokat.

Link to comment
Megosztás:

A vízcsőcsonkhoz írtam egy pár sort már egy másik fórumra, az is benne van a listában, bemásolom ide is, hátha hasznos lesz:)! A jól elvégzett munkáért köszönet Mc-elek fórumtársnak:)!

Hali!

Az én autóm Z16XEP, ezen szembe állva a motor jobb oldalán találtam meg ezt a csonkot. Nekem is érdemes lenne kicserélni? Vagy ez a hiba inkább csak a Z14XEP-nél jelentkezik?

F_nyk_p0389_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Üdv,

Link to comment
Megosztás:

T Maybal!

Ez a kihívás kizárólag az SHW vízpumpával

(Opel katalógus szám: 13 34 166, 13 34 145 GM alkatrész szám: 95507589, 24469102),

Z10XE, Z10XEP, Z12XE, Z12XEP, Z14XEP motorokkal szerelt,

Agila A, Astra G H, Corsa C D, Meriva A, Tigra B, Combo C

gépjárműveket érinti.

Érdekesség még, hogy ez a vízpumpa került a BMW X3 (E83) 2.0i motorjába is.

Link to comment
Megosztás:

Szia,

kicseréltük a gömbfejeket és a kutya csontokat is! Még mindig csinálja...

Ötlet esetleg?

Szia.

nekem is a melegben jön valamilyen pattogós hang.lekötöttük a gömbfejet és még mindig csinálta.(előtte cserélve volt azért próbáltuk kizárni mi adja a hangot) de megmaradt a hang.kutyacsont a ludas.kapott szurit egyenlőre jó.(szuriban olaj volt)ha megint kezdi kuka és csere.(jobbos nekem is és a felső rész volt beteg)

próbáld meg óvatosan tekertetni a kormányt és kapaszkodj bele a stabilizátor pálcába és érezni lehet ha az a ludas.ha nem akkor passz

Link to comment
Megosztás:

Tisztelt Mantec!

Köszi a választ.

Tisztelt HuOrso!

Szia, kicseréltük a gömbfejeket és a kutya csontokat is! Még mindig csinálja... Ötlet esetleg?

Nekem is "nyikorog". Kormány középállásból bármely irányba tekerem, nyikorog. Én 2 hete cseréltettem az axiálokat. Nem oldotta meg. Ahogy olvastam, hogy te más irányba keresed a forrást, reménykedtem hogy megtalálod a hiba forrását. De ma lesz időm, aláfexek.

Más. A motortérben kalandozva erre lettem figyelmes: F_nyk_p0393_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

F_nyk_p0392_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

A kérdésem, ez így természetes, hogy ilyen közel van ez a cső a hővédő pajzshoz? 1mm sincs a hézag. Másnál is így van?

Üdv,

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek .

Én is épp ma cseréltem a vízpumpa tetején lévő műanyag cső csatlakozót . De itt Debrecenben nem volt eredeti mert 10x1 menet volt rajta azt még át kellet dolgozni M8 ra . De ahogy meg mutattam neki a villás kulcsot rögtön bele is tört . Jött a fúrás menet igazítás , de így is el telt vele egy kis idő . Még jó hogy itt valaki meg említette milyen könnyen eltörhet magától is . Ha ez útközben lép fel nem is tudom mi lett volna . Azért szomorú hogy a Német mérnökök ezt nem gondolták előre .

VISZONT VOLNA egy kérdésem ASTRA H 1,4 2005 év mikor vagy hány foknál kapcsol be a hűtő ventilátor .

Mert engem nagyon idegesít hogy 95 fok is meg van a hűtő folyadék és nem hallom hogy menne , csak akkor ha megyen a klima is de az természetes .

Link to comment
Megosztás:

Kösz a hozzá szólást én ma cseréltem , bele is tört egyből , fúrás menet igazítás , de nem 10 perc :D :omg:

Szia válaszoltam neked az astrahclub.hu-n de akkor átmásolom neked ide:)!

Szia!

Teljesen normális ez a hőfok felmehet simán 100-ig is, kb. akörül kapcsol be, nem kell aggódnod, lásd az 1.6-osoknál (z16xep, z16xer) 100-110 fok körüli hőmérséklet is teljesen normális, ott azt hiszem 105 körül nyit a termosztát...icon_smile.gif! Ha egyenletesen haladok nekem általában 87-89 fok szokott lenni, de van hogy felmegy nekem is 98-ig..icon_smile.gif

Sokkal fontosabb ennél, hogyha 2006 előtti évjáratú az autód akkor ellenőrizd, hogy a vízpumpa tetején lévő csőrögzítő csonk műanyag vagy már esetleg fém, ez tud bajt okozni ha eltörik és kifolyik az összes hűtővíz ...icon_smile.gif!

Erről leírást a motorral kapcsolatos kérdések között a "1.4 benzin avagy z14xep" topikban találsz...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.