Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


forumadmin

Recommended Posts

Felejtsd el! Az 1.9-re nem megy előre fel a 15-ös felni a féknyereg miatt. A 16" a legkisebb. Én is így jártam vele, 4 db 1 szezont futott Bridgestone gumit kellett eladnom miatta, és vennem 16-ost.

Huh, köszi!!!

Vacilláltam, mert valóban, nem kicsi a féknyereg meg a tárcsa rajta, de úgy votlam vele, biztos rámegy az. :) Ezek szerint nem.

Ezen infók tudatában módosítom a teóriámat: lemezfelni lesz télen, az tuti, de maradok a 205/55/R16-os méretnél téli gumiban is. :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! A gyári csavar jó az alufelnikhez? mit mérjek meg hogy tuti jó lesz e hozzá?

A hosszát.

A csavarnak legalább 7-8 menetet fognia kell a felnit.

Én beraktam a csavart az alufelni csavarfelfogató lukba, mintha benne lenne a csavar a furatba (kézzel bent tartottam ütközésig) és megnéztem hány mnetet lóg ki a felni belső felén. Ha ez neked 7 menetnél kevesebb, akkor kell hosszabb csavar (nekem kb. 5 menet volt, így vettem úgy csavarokat).

Link to comment
Megosztás:

A hosszát.

A csavarnak legalább 7-8 menetet fognia kell a felnit.

Én beraktam a csavart az alufelni csavarfelfogató lukba, mintha benne lenne a csavar a furatba (kézzel bent tartottam ütközésig) és megnéztem hány mnetet lóg ki a felni belső felén. Ha ez neked 7 menetnél kevesebb, akkor kell hosszabb csavar (nekem kb. 5 menet volt, így vettem úgy csavarokat).

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Olyan felni - a gyárit leszámítva - nem igen van, aminek jó a furata egy az egyben. Tehermentesítő gyűrűt kell bele tenni, úgy felmegy. Bár én nem tennék 15 collos kerekeket H Astra alá.

Azzal lett véve gyárilag és hát 1500km-t futottak a nyárigumik tehát azért gondoltam rá hogy 15-ös alufelnit vennék arra átraknám a nyárit az acél meg akkor jó lenne télinek.

Link to comment
Megosztás:

Azzal lett véve gyárilag és hát 1500km-t futottak a nyárigumik tehát azért gondoltam rá hogy 15-ös alufelnit vennék arra átraknám a nyárit az acél meg akkor jó lenne télinek.

Szerintem a 16-os lenne a jó választás, de azért meg kidobni a vadiúj gumikat, vagy elherdálni egy beszámításnál, vagy cserénél, szerintem teljesen felesleges. Viszont, ha így döntesz, pár szezont kénytelen leszel így járni, míg el nem kopnak a nyári gumik. :-)

Vagy, váltáskor szereltesd át a téli gumikat az acélfelnire, aztán tavasszal ráérsz elbizniszelni a nyári gumikat, meg addig tudsz gyűjteni egy nagyobb méretű felnire és gumira.

Link to comment
Megosztás:

De ha van valakinek eladó gyári 15"-os szép állapotú alufelni akkor az is érdekelne.

Szia!

Nekem 15-ös van, ha mondjuk 1.4-es a kocsid nem is raknék rá mást!!!... Többet fog fogyasztani és rontja a komfortot és a dinamizmust is... Ezzel is lehet lendületesen, gyorsan kanyarogni, az autó teljesen stabil határhelyzetben is, egyedül driftelésre nem alkalmas... Van egy jóval sportosabb autónk 17-es kerekekkel peres gumival, agyondicsért futóművel amihez tudok viszonyítani, az Astrának vitathatatlan érdemei vannak a 15-ös abroncsokkal is...:) Továbbá értelmes minőségű gumiabroncs az ELŐÍRT 195/65 r15 méretben jóval (darabonként 10000 ft-al) olcsóbb mint a 16-oshoz való 205/55 r16 méretben... Én inkább erre áldoznék mint a felesleges eggyel nagyobb kerékméretre..

http://www.opel-accessories.com/hu-HU/Astra_H_5_ajt%C3%B3s/Kerekek/15%22_k%C3%B6nny%C5%B1f%C3%A9m_kerekek

Nekem ilyenek vannak az autón, szerintem jól is néz ki, szerintem a google segítségével találsz is szép állapotú használtat:)

1.8-as motortól kezdve már én is inkább 16" vagy 17" alufelnit nézegetnék, optikailag tényleg adnak pluszt meg ahhoz a teljesítményhez már illik, de például télire azokhoz is gondolkodás nélkül 15-öst vennék... A 185/65 r15 a G Astra mérete volt, H Astrára nem való!

Üdv:)

Link to comment
Megosztás:

Kicsi. Túl ballonos a gumi, kanyarodáskor szerintem már sokkal instabilabb a 185-ös gumival egy ilyen kocsi. Nekem most az off kocsimon van 185, és azon éppen elmegy még. A féktáv is hosszabb lesz, mert kisebb felületen érintkezik az autó az úttal, stb.

Nem tudom... nekem a téli gumim 15-ös, igaz 1 centivel széllesebb 195-ös. Nem tudom ez az egy centi okoz-e lényeges különbséget.

A stabilitással semmi bajom nincs azokon a kerekeken se. A ballonossága pedig télen direkt jól jön, mivel egy behavazott úton nem biztos hogy észreveszel minden kátyút. Rosszabb úton nem ráz annyira a kocsi, komfortosabb. És ami számomra előny a 15-ös mellett, hogy sokkal halkabb vele a futómű, a 17-eshez képest. (Mondjuk lehet ez gumitól is függ.)

A másik meg az ár.

Link to comment
Megosztás:

A 185/65 r15 a G Astra mérete volt, H Astrára nem való!

Az 1.4-hez és 1.6-hoz ajánlott méret volt, ez benne van a kézikönyvben. Gondolom a 105 lovashoz, de szerintem az a 10 lóerő különbség nem okoz nagy problémát.

Szerintem a terhelési indexet kell még megnézni, ha az rendben van, akkor sok gond nincs.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Az 1.4-hez és 1.6-hoz ajánlott méret volt, ez benne van a kézikönyvben. Gondolom a 105 lovashoz, de szerintem az a 10 lóerő különbség nem okoz nagy problémát.

Szerintem a terhelési indexet kell még megnézni, ha az rendben van, akkor sok gond nincs.

De nem volt gyári szerelés, 195/65 15 a minimum amivel az autók jöttek, szóval azokhoz sem ajánlott, hanem inkább csak elmegy, mint a 10w40 motorolaj ha nincs más hazáig... Egyébként sem váltóméret... Pár szezonon keresztül volt az enyémen a G Astráról megmaradt jó állapotú, nem öreg téligumi ilyen méretben takarékossági okokból... Sokkal jobb lett a 195-össel... Ellenben a még eggyel nagyobbnak (205/55 16) több előnyét nem éreztem mint hátrányát a céges kocsiban, ezért is tartom feleslegesnek főleg a kisebb motorokhoz...

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Lenne egy rövid kérdésem.Jó-e ez a lemezfelni a H Astrámra: 6,5x15 4x100x56,5 ET35?

Most ez van rajta: 6,5x16 4x100x56,5 ET37.

A kérdésem súlya azon van, hogy az ET37 helyett jó lesz-e rá az ET35-ös felni?A szélességük 6,5 col mindkettőnek.

Ilyet tudnék most 4db-ot szerezni.

Esetleg van-e itt valakinek eladó ilyen vagy ET37-es 15-ös lemezfelnije 4(5) db?Érdekelne,mert erre vennék téli gumit.

Jövő nyárra van egy garnitúra új 15-ös nyári gumim,azért nem akarok most 16-os felnire télit venni.

Üdv.:Pali

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.