Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


forumadmin

Recommended Posts

ilyet általában akkor szokott csinálni ha gyenge az akku...

meg még gondolnék arra, hogy nem kap immojelet az autó, de akkor nem elvesz mindent, hanem csak nem öninditózik....

dolgozó lány lendkerekek... mi most vettünk 3 db vectrát, és mind a háromban kell cserélni lendkereket....

Enyémbe is 150.000 van, és a szervizes azt mondta, lassan gondolkodhatok lendkerék cserén. Nem tudom, miből veszem észre, ha már égető a csere. Nekem kuplung pedál nyomásra semmilyen hangot nem ad. Jelenleg az indításnál, és a leállításnál jelen levő kisebb rázkódásra tudok gondolni, hogy abból lehet már észrvenni hogy rosszabb, tehát nem csillapít eléggé.

Link to comment
Megosztás:

...de lassan lendkerék cserés lesz mert félig benyomott kuplungnál már adja azt a kis finom zörgő hangot...

...dolgozó lány lendkerekek... mi most vettünk 3 db vectrát, 87, 107, 153 ezerrel, és mind a háromban kell cserélni lendkereket....

Ezt a zörgő hangot én is hallom a Vectránknál(z19dt), 117eKm van benne. Mikor kell cserélni? Ahogy láttam az ára elég húzós... Gondolom minimum SACHS-t érdemest venni

LUK 140eFt-tól

SACHS 160eFt-tól

GM 266eFt-tól

Link to comment
Megosztás:

Ezt a zörgő hangot én is hallom a Vectránknál(z19dt), 117eKm van benne. Mikor kell cserélni? Ahogy láttam az ára elég húzós... Gondolom minimum SACHS-t érdemest venni

LUK 140eFt-tól

SACHS 160eFt-tól

GM 266eFt-tól

mi sachs okat rendeltünk 136.000 Ft ért....

kivéve 1 autóba amibe gyári megy. :D

Link to comment
Megosztás:

Enyémbe is 150.000 van, és a szervizes azt mondta, lassan gondolkodhatok lendkerék cserén. Nem tudom, miből veszem észre, ha már égető a csere. Nekem kuplung pedál nyomásra semmilyen hangot nem ad. Jelenleg az indításnál, és a leállításnál jelen levő kisebb rázkódásra tudok gondolni, hogy abból lehet már észrvenni hogy rosszabb, tehát nem csillapít eléggé.

itt a válasz :D

...de lassan lendkerék cserés lesz mert félig benyomott kuplungnál már adja azt a kis finom zörgő hangot...
Link to comment
Megosztás:

ilyet általában akkor szokott csinálni ha gyenge az akku...

meg még gondolnék arra, hogy nem kap immojelet az autó, de akkor nem elvesz mindent, hanem csak nem öninditózik....

dolgozó lány lendkerekek... mi most vettünk 3 db vectrát, és mind a háromban kell cserélni lendkereket....

Ez komoly hogy ennyi km-el lendkereket kell cserélni??????A km valós???Mert ha igen akkor nyakig ér a .zar!

Az inditási problémát érintkezési hiba is okozhatja.Meg kell nézni a csatlakozásokat és a testet,aksisarukat!Vagy esetleg az öninditó szorulhat,ekkor túl sok áramot vesz fel és elmegy a villany.Ezek lehetnek a legegyszerűbb okai.

Link to comment
Megosztás:

Ez komoly hogy ennyi km-el lendkereket kell cserélni??????A km valós???Mert ha igen akkor nyakig ér a .zar!

Az inditási problémát érintkezési hiba is okozhatja.Meg kell nézni a csatlakozásokat és a testet,aksisarukat!Vagy esetleg az öninditó szorulhat,ekkor túl sok áramot vesz fel és elmegy a villany.Ezek lehetnek a legegyszerűbb okai.

valós, vezetett szervizkönyves mind a három, és mind a hármat nulla km es korától mi szervizeltük.....

nyakig ér bizony... :D

Link to comment
Megosztás:

de fentvan, csak a benzinesek között keresd :D

amugy lehet hogy nem adom el. fél éves biztositása 16.000 Ft , ennyiért elfér a kert végében, a Vectra nem lesz hosszúéletü nálam szerintem. nagyon jó árban vettem, 3-4-5 hónapig elhasználom, oszt tavasszal keresek neki új gazdát szerintem. :P

A zafirát jó drágán raktam fel, ami érdekes, hogy 1 telefon se volt rá, pedog a gázosok között a legolcsóbb, és vezetett szervizkönyves, és 120.000 km van benne. ilyeből talán 2 darab ha van a neten. a többi fincsis cégautó volt, nem gyengén lelakva. és még ígyse. nem baj, megmarad :D

A vectra amugy jó kis kocsi, lágy a rugózása,és olyan furcsa a motorja. megy, de nem sportos. a Honda sportos, más az érzés benne nagyon. a Civic jobb :D

51 km-t mentem már vele :P

Link to comment
Megosztás:

valós, vezetett szervizkönyves mind a három, és mind a hármat nulla km es korától mi szervizeltük.....

nyakig ér bizony... :D

Nekem is egy kicsi könnycsepp csillog a szemem sarkában, mert 117e km van az autóban (Z19DT) és mivel nem első tulaj vagyok a 150e km-es szervízt most csináltattam 120e Ft-ért. Mikor esedékes a cseréje a lendkeréknek? Már hallom én is a zörgést néha...

Link to comment
Megosztás:

De mindjárt 3 :P

hopp ezt a mondatot csak most értettem meg:

igen, ez egy flotta volt, amit a kereskedő megvett, és mi megvettük tőle. így mindenki jól járt, a cég is mert egybe eladta, a kereskedő is, mert nem kellett foglalkoznia vele, és még pénzt is keresett, és mi is, mert olcsón hozzájutottunk, és mivel mind aa hárman opelbe dolgozunk, így felébe fog kerülni a kijavítása mint amennyibe másnak kerülne....

de ebből csak 1 db az enyém :D

Link to comment
Megosztás:

de fentvan, csak a benzinesek között keresd :D

amugy lehet hogy nem adom el. fél éves biztositása 16.000 Ft , ennyiért elfér a kert végében, a Vectra nem lesz hosszúéletü nálam szerintem. nagyon jó árban vettem, 3-4-5 hónapig elhasználom, oszt tavasszal keresek neki új gazdát szerintem. :P

A zafirát jó drágán raktam fel, ami érdekes, hogy 1 telefon se volt rá, pedog a gázosok között a legolcsóbb, és vezetett szervizkönyves, és 120.000 km van benne. ilyeből talán 2 darab ha van a neten. a többi fincsis cégautó volt, nem gyengén lelakva. és még ígyse. nem baj, megmarad :D

A vectra amugy jó kis kocsi, lágy a rugózása,és olyan furcsa a motorja. megy, de nem sportos. a Honda sportos, más az érzés benne nagyon. a Civic jobb :D

51 km-t mentem már vele :P

Van olyan opció, hogy benzin-gáz, és azon belül lpg. Sztem úgy tedd fel. Én ha keresek autót, úgy kezdem, hogy azt bepipálom.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy kicsi de eleg bosszanto problemam amire megoldast szeretnek talani, van egy 2003 as vectram 2.2 benzines motorral elite felszereltseggel a helyzet a kovetkezo leallitom az autot, le is zarom, de igy is megy a kabin ventillator hiaba tekerem 0 ra akkor is megy, menetkozben is alandoan megy csak a 30A biztositek kivetelevel all le. Talalkozott mar valaki hasonloval es ha igen holdotta meg. elore is koszonom a segitsegetek.

Link to comment
Megosztás:

Az aksit megnéztük és teljesen jó, adtunk neki máshonnét testet is és úgy sem változott a helyzet, megpucoltam az aksisarukat is és megnéztük a kábeleket is és rendben voltak, úgy hogy azt hiszem a következő az lesz hogy kiszedetem az önindítót és átnézetem meg kipucoltatom.

Hát a lendkerék az szívás és sajnos az egész szerkezettel együtt érdemes cserélni, úgy hogy így elég húzós lesz majd, de még csak a hangot adja úgy hogy még egy kicsit használom.

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Enyémbe is 150.000 van, és a szervizes azt mondta, lassan gondolkodhatok lendkerék cserén. Nem tudom, miből veszem észre, ha már égető a csere. Nekem kuplung pedál nyomásra semmilyen hangot nem ad. Jelenleg az indításnál, és a leállításnál jelen levő kisebb rázkódásra tudok gondolni, hogy abból lehet már észrvenni hogy rosszabb, tehát nem csillapít eléggé.

Szia!

Hát az első jel az az hogy a kis zörgő hangot ad az autó félig benyomott kuplungnál, ha már nagyobba gond akkor úgy venni észre hogy alacsony fordulatnál az autó berezonál, ugyan is a lendkerék arra szolgál pont az ilyen autóknál, hogy a kis fordulaton keletkező rezgéseket elnyelje, a legrosszabb amikor leállításnál hallasz egy nagy puffanó hangot akkor végleg tönkrement mert eltörött benne a rugó, a legrosszabb ha ez a rugó elfordul és megragad a lendkerék.

Enyém például már akkor is adja a kis zörgő hangot ha üresben adsz neki egy kis gázt és amikor visszaesik a fordulat akkor is már lehet hallani és alapjáraton is hallasz valami zörgő kis hangot ami a kuplung benyomásával megszűnik.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Hát az első jel az az hogy a kis zörgő hangot ad az autó félig benyomott kuplungnál, ha már nagyobba gond akkor úgy venni észre hogy alacsony gázadásnál az autó berezonál, ugyan is a lendkerék arra szolgál pont az ilyen autóknál, hogy a kis fordulaton keletkező rezgéseket elnyelje, a legrosszabb amikor leállításnál hallasz egy nagy puffanó hangot akkor végleg tönkrement mert eltörött benne a rugó, a legrosszabb ha ez a rugó elfordul és megragad a lendkerék.

Enyém például már akkor is adja a kis zörgő hangot ha üresben adsz neki egy kis gázt és amikor visszaesik a fordulat akkor is már lehet hallani és alapjáraton is hallasz valami zörgő kis hangot ami a kuplung benyomásával megszűnik.

az enyém pont ezt csinálja.

alacsony gáznál rezonál az autó

leállitáskor csattan

gázra és visszaesésre is zörög.

kedd-szerdn csere, de én kuplungot nem cserélek még. annak szerintem nincs baja, de majd megnézem amikor ki lesz szedve....

Link to comment
Megosztás:

Ez komoly hogy ennyi km-el lendkereket kell cserélni??????A km valós???Mert ha igen akkor nyakig ér a .zar!

Az inditási problémát érintkezési hiba is okozhatja.Meg kell nézni a csatlakozásokat és a testet,aksisarukat!Vagy esetleg az öninditó szorulhat,ekkor túl sok áramot vesz fel és elmegy a villany.Ezek lehetnek a legegyszerűbb okai.

Az enyémben is 110 000 km van és már lassan cserélni kell (erre azt mondták, hogy mivel 180 lóerős ezért kopott le gyorsabban!).

Mi is átnéztünk már mindent egyedül az önindító van még hátra, úgy hogy az lesz a következő hogy szétszedetem és átnézik kipucolják ha kell akkor felújítóatom vagy veszek bele egy másikat.

Link to comment
Megosztás:

az enyém pont ezt csinálja.

alacsony gáznál rezonál az autó

leállitáskor csattan

gázra és visszaesésre is zörög.

kedd-szerdn csere, de én kuplungot nem cserélek még. annak szerintem nincs baja, de majd megnézem amikor ki lesz szedve....

Igen akkor ezt biztos hogy az és ez már a végső stádium, úgy hogy cseréltesd ki mindenképpen (ezt azért mondom mert én egy olyan helyen dolgozok ahol ilyeneket gyártunk meg persze kuplungokat is).

A komplett szerkezet majd meglátjátok ha cserélitek, de ha már az sem az igazi akkor érdemes kicserélni mivel ha gond van vele akkor tönkreteheti az új lendkerekedet, de ezt a szerelők majd meg tudják mondani (az biztos ha én kicserélem akkor az enyém kap egy új szerkezetet is!)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan problémával fordulnék hozzátok, amivel már az autó megvásárlása óta küszködöm.

Ez egy C Vectra 2.2 DTI, 2004.

Hidegen nem indul a kocsi elsőre. Az önindító teker ( nemrég cseréltettem benne bendix-et. A szénkefe vagy bronzkefe is jó benne ) de viszont nem indul. Másodjára szokott beindulni általában.

A fogyasztás nem nőtt. Vegyesben 5.5 l/ 100 km.

Azt mondták, hogy, ha az injektor rossz, akkor nőne a fogyasztásom és érezhető hibája lenne menet közben.

Az izzítógyertyákat kimérettem. Azok is jók. Igaz, hogy nem szedték ki, hanem benne mérték ki.

Gondolom az nem baj.

Lehet, hogy túl sok áramot vesz fel?

Mikor beindul, akkor egy kis füstfelhőt nyom ki a kipufogó. Menet közben viszont nem füstöl.

Ebben kérném a segítségeteket, nem akarom legyilkolni az önindítót tekerés közben.

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Nekem épp pénteken jött elő egy új hiba az autómon (1.9 CDTI - 150 lóerős, 2006-os, 110 000 km-el).

Tegnap elvittem és megnéztük, a helyzet az hogy tönkrement benne az üzemanyag nyomás érzékelő.

A jelenség a következő ilyenkor, ha meghaladod az 2600-2800-as fordulatot bármelyik sebességben az autó rent egyet és nem megy tovább, majd megjelenik a kis sárga szervizlámpa és majd az autó még egy 4-5 km-t megy de folyamatosan veszte el az erejét majd a végén már nem reagál a gázadásra, hiába nyomtam nem ment visszaváltottam semmi csak gurult (a motor az járt, nem áll meg), szépen félreálltam újraindít és semmi gond.

Amíg nem éred el ezt a fordulatot addig semmi gond, azt mondták így még használhatom pár napig, az alkatrész nem olcsó, bolti ár 87 000 Ft (Bosch!!!!!!! :D ), úgy hogy kedden cseréltetem is ki.

Link to comment
Megosztás:

...

Ez egy C Vectra 2.2 DTI, 2004.

Hidegen nem indul a kocsi elsőre.

...

Mármint ha a motor hideg (tehát a napi első indítás) vagy ha a külső hőmérséklet hideg?

Ha az első eset van akkor az lehet a résolaj cső elhasználódása, cseréje olcsó és egyszerű,

nemrég belinkeltem itt valamerre, hogy kell csinálni.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Hát az első jel az az hogy a kis zörgő hangot ad az autó félig benyomott kuplungnál, ha már nagyobba gond akkor úgy venni észre hogy alacsony gázadásnál az autó berezonál, ugyan is a lendkerék arra szolgál pont az ilyen autóknál, hogy a kis fordulaton keletkező rezgéseket elnyelje, a legrosszabb amikor leállításnál hallasz egy nagy puffanó hangot akkor végleg tönkrement mert eltörött benne a rugó, a legrosszabb ha ez a rugó elfordul és megragad a lendkerék.

Enyém például már akkor is adja a kis zörgő hangot ha üresben adsz neki egy kis gázt és amikor visszaesik a fordulat akkor is már lehet hallani és alapjáraton is hallasz valami zörgő kis hangot ami a kuplung benyomásával megszűnik.

Köszönöm mindenkinek a részletes leírást! Hallottam, hogy ha az autó mindig kuplunggal van leállítva, azzal meg lehet hosszabbítani a kettős tömegű lendkerék életét. Nem tudom mennyi valóság alapja van ennek.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.