Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Benzines motorral kapcsolatos problémák, kérdések


forumadmin

Recommended Posts

Hali!

Nekem Astra H van 2004-es 1.8-as 126 lóerős.100.000.km van benne .semmi baja soha nem volt.olajat 1 cseppet nem kellet után tölteni!15 e km-enként szervizelem.fogyasztása 6-8-11 L.van e mellett Vectra C 2.2 benzin 155 ló.2006-os.fogyasztás k.b. ugyan az!viszont az Astra fürgébb!! (nincs súly különbség)Bármilyen szép az autó mindenképp nézesd át márka szervízben,motorvezérlőből olvastasd ki a tárolt kilométert!!!!!!!!!!!!!!!Ha nincs szervizkönyv eleve gyanús akkor NE VEDD MEG!!!!!céges autónál a szerviz számláknak is meg kell lenni!!Kérd el!!Sok sikert!

Hali!

Az a gond,hogy nem közvetlenül a cégtől veszem az autót,hanem kereskedőtől.

Még az a gondom van az autóval,hogy valamilyen sípoló hangot ad ki,kereskedő azt mondja hogy a injektor befecskendezéstől van,valójában nem tudom.

Sajnos átnézetni,csak vétel után tudom,de ha valami baja van,akkor már késő.Hát nem tudom hogy bele merjek e vágni.

Köszönöm a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Az a gond,hogy nem közvetlenül a cégtől veszem az autót,hanem kereskedőtől.

Még az a gondom van az autóval,hogy valamilyen sípoló hangot ad ki,kereskedő azt mondja hogy a injektor befecskendezéstől van,valójában nem tudom.

Sajnos átnézetni,csak vétel után tudom,de ha valami baja van,akkor már késő.Hát nem tudom hogy bele merjek e vágni.

Köszönöm a segítséget.

Mindenképpen ragaszkodjál az átvizsgáláshoz márkaszervizben természetesen saját költségeden.A szerviz számla fénymásolatát pedig biztos hogy megkaphatod ha a kereskedő nem titkol valamit.Márpedig minden kereskedő hazudik kicsit vagy nagyon!!!!!!!Ha elzárkózik a kérésed elől biztos hogy sáros a dolog!átvizsgálás nélkül nagyot csalódhatsz de akkor már KÉSŐ!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 1.9cdti 2005.ös vectrám. Két éve vettem,azóta nem jó az Agr szelepem,de nem volt semmi extra probléma vele. Decemberbe volt rajta vezérlés, meg termosztát cserélve. Két hétre rá egyik pillanatról a másikra nem indult be. Hideg motornál csak ugy indul be ha kétszer rá izzitok kb. addig amig megy a tápszivattyú 20 másodpercig. melegen indul rögtön kb 3-4 motor fordulás! Most néha csak ugy indul ha a turbocsőnél befújok féktisztitót, amugy semmi vagy csak 10-15ig inditózás után. Már az elmúlt hónapokba volt cserélve 4db befecskendező (felújított turbo tech Győr), komplett turbo, 4db izzító gyertya. A befecskendező 2 behúgyozott a régiből. Most elvileg fel vannak tanítva mindegyik. de a cseréjük óta kicsit mint ha előtöltésbe lenne mert becsörög mint a benzines. ez miért van,és hogy lehet ezen állítani? De a legfontosabb az hogy nem indul hidegen? gép szerint csak az agr nem jó! de az már 2 éve. Szerintem valami üzemanyag probléma. de ott mit keresünk vagy ha valaki találkozott ilyen jellegü problémával kérem segitsen nekem!

Összegzem:

Hideg motor,nem indul csak nehezen,+féktísztitó esetleg.

Meleg motor,pöcc röff , menet közbe minden ok, jol is eszik átlag 6 liter

új turbo,4 injector, 4 izzító gyertya

Segítsetek!

Elöre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Üdv. mindenkinek!

Segítséget szeretnék kérni,autóvásárlás elött állok.Kinéztem egy 2007-es opel vectra c cosmo-t,1.8-asmotorral,benzines,és 154000km van benne.

Nem tudom igazából hogy mire figyeljek oda,sajnos nem ismerőstől venném,igy nehéz dönteni is.Annyit hallottam idáig hogy az opelek eszik az olajat,ez igaz?Céges autó volt,de nagyon szép állapotban van,és azt is olvastam hogy néha a megbolondul a műszerfal kijelző,és hibát jelez ok nélkül.

Megköszönném a segítségeket.

Üdv.:Sanyi

Mindenképpen szerviz, azonban hogy mit mutat a TECH-2 az egy dolog, illetve a szervizkönyv. Jobb esetben már ki van ütve és új szervízkönyv van róla kiállítva visszamenőleg! B)

Ellenben 10e pezetáért csinálnak egy tényleges állapotfelmérést (volt-e törve, lengéscsillapító fékek állapota, stb.) Illetve ha hibakódja van, de kiütötték, menj vele próbakört és a szaki a TECH-2 vel közben mindent kianalizál (üza-, turbó nyomás és egyéb nyalánkságok)! Utána lehet alkudni illetve számolni mit mennyiért javíttas!

Amivel tuti számolhatsz az a 150 ezres nagyszervíz! :D

Az nekem ismerőssel (tuti alkatrész beszállító) + szerelési költség 120e pezó!!! :)

Sok sikert és ne sajnáld a 10e-t!

Megéri

Link to comment
Megosztás:

Mindenképpen szerviz, azonban hogy mit mutat a TECH-2 az egy dolog, illetve a szervizkönyv. Jobb esetben már ki van ütve és új szervízkönyv van róla kiállítva visszamenőleg! B)

Ellenben 10e pezetáért csinálnak egy tényleges állapotfelmérést (volt-e törve, lengéscsillapító fékek állapota, stb.) Illetve ha hibakódja van, de kiütötték, menj vele próbakört és a szaki a TECH-2 vel közben mindent kianalizál (üza-, turbó nyomás és egyéb nyalánkságok)! Utána lehet alkudni illetve számolni mit mennyiért javíttas!

Amivel tuti számolhatsz az a 150 ezres nagyszervíz! :D

Az nekem ismerőssel (tuti alkatrész beszállító) + szerelési költség 120e pezó!!! :)

Sok sikert és ne sajnáld a 10e-t!

Megéri

Hali!

Köszönjük a segítséget,de annyi negatívat halottunk,hogy inkább nem vesszük meg az autót.

Nézelődünk tovább,valószínű japán autónál maradunk,vagy a volkswagen jetta,1.6-os.

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Köszönjük a segítséget,de annyi negatívat halottunk,hogy inkább nem vesszük meg az autót.

Nézelődünk tovább,valószínű japán autónál maradunk,vagy a volkswagen jetta,1.6-os.

Üdv.

Nem szeretnék a szögletzászlóról beleszólni, de akkor már japán ne volkswagen! B)

Ha meg már volkswagen akkor meg skoda, mert egy kutya (ellenben olcsóbb)!

A szakszerviz mindegyikre szigorúan igaz!!!!

Link to comment
Megosztás:

Na erre adjon nekem valaki valami magyarázatot!

Az előzmény annyi, hogy a gyújtás ráadása után, miután elaludtak a visszajelző lámpák, a szervizkulcsos lámpa égve maradt! Még januárban elvittem hibaolvasásra, ki is dobta P1112 - Örvénylés terelőlap szorult! Átnézték a motort, majd törölték a hibakódot és a jelenség megszűnt! Kb. 2 hónapja azonban újra előjött! Tegnap elmentem kocsikázni, és mikor hazaértem leállítottam az autót, mielőtt beálltam volna vele a garázsba!

biggrin.gif Mikor azonban beindítottam a szervízkulcsos lámpa a többivel együtt elaludt! Ma elvittem hibakódot olvastatni és nem talált semmilyen hibát a műszer, azaz a terelőlapátos dolog megszűnt!

Volt már valakinek ilyen? Nem azért, hogy aggaszt, nagyonis örülök neki, csak gondoltam megosztom Veletek!

Link to comment
Megosztás:

Végre van autóm!!!!!!

A nagynyomású benzinpumpa csere után tökéletesen életre kelt.

Jó bolt volt, az össz költség majdnem kétszázezer........... De legalább már megy.

Tara

GRAT! General Motors is megéri a pénzét. A drága szivattyú cserét nem ajánlja fel visszahívásra, csak az olcsó nyomásszabályozót. Pedig tudják, hogy konstrukciós hibás, mivel kivétel nélkül mind beszarik. A bontott pumpákat bebuktad? Remélem nem Siemenst adtak a fritzek.

Link to comment
Megosztás:

GRAT! General Motors is megéri a pénzét. A drága szivattyú cserét nem ajánlja fel visszahívásra, csak az olcsó nyomásszabályozót. Pedig tudják, hogy konstrukciós hibás, mivel kivétel nélkül mind beszarik. A bontott pumpákat bebuktad? Remélem nem Siemenst adtak a fritzek.

ez nem igaz. mi iszonyatritkán cserélünk szivattyút.....

Link to comment
Megosztás:

GRAT! General Motors is megéri a pénzét. A drága szivattyú cserét nem ajánlja fel visszahívásra, csak az olcsó nyomásszabályozót. Pedig tudják, hogy konstrukciós hibás, mivel kivétel nélkül mind beszarik. A bontott pumpákat bebuktad? Remélem nem Siemenst adtak a fritzek.

A bontottat be, 25000 ment a levesbe. 400 Euro volt az új Continental. Jőhet majd a következő project hajtáslánc, ékszíj, stb...

A gyújtó trafót sem ártana kicserélnem A tiétek nem jár egy kicsit egyenetlenűl alapjáraton? Alig észrevehető. Bár mióta megvettem azóta ilyen pedig három garnitura gyertyát kipróbáltam.

Link to comment
Megosztás:

A bontottat be, 25000 ment a levesbe. 400 Euro volt az új Continental. Jőhet majd a következő project hajtáslánc, ékszíj, stb...

A gyújtó trafót sem ártana kicserélnem A tiétek nem jár egy kicsit egyenetlenűl alapjáraton? Alig észrevehető. Bár mióta megvettem azóta ilyen pedig három garnitura gyertyát kipróbáltam.

Egyenetlenül nem jár, inkább csak olyan furcsán indít 20-ból 1-szer! Viszont gyertyát most cserélek én is, remélem azzal megszűnik. A hajtásláncot miért cseréled?

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok

1.8-as benzines Vevtrám van (Z18XER), és hidegindítás után ( nemcsak télen, most májusban is ) , amikor még dúsított keverékkel megy a motor, gázadásra csúnyán rángat, legutóbb azt hittem le is fullad.

Mi lehet a gond?

Egyébként, bemelegedve semmi baj nincs, tök jól fogyaszt is a kocsi.

Köszi

Miklós

Link to comment
Megosztás:

Egyenetlenül nem jár, inkább csak olyan furcsán indít 20-ból 1-szer! Viszont gyertyát most cserélek én is, remélem azzal megszűnik. A hajtásláncot miért cseréled?

Még nem majd jövőre vagy 150000 környékén, vagy ha kerítek hamarabb rá pénzt........

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Üdv mindenkinek!

Egy nagy segítségre lenne szükségem!

Két napja (ahogy nagyon meleg lett) elindultam itthonról és ahogy kiálltam a kapun, kigyulladt jobb oldalon a kipufogógáz visszajelző lámpája és égve maradt! Mentem 15-kmet, tankoltam és eltűnt a jel! Tegnap ugyanez, reggel elindultam vele, még nem volt semmi, délután viszont ismét kigyulladt, mentem 15-20 km-et és utána csak hosszas leállítás-újraindítás után múlt el!

Tudtommal komolyabb baja nem lehet az autónak, de érdekelne, hogy mitől csinálhatja (ha valakinek van esetleg ötlete )! A kipufogórendszert valszeg jövőhéten átnézetem!

Esetleg lehet valami köze a horkoló hanghoz alacsonyabb fordulatról gyorsításnál?Valahol nem passzolhat az illesztés vagy esetleg kifújhat valahol?!

Az autó teljesítményén semmit nem érezni, hogy változott, ugyanúgy megy, mint eddig és a fogyasztása is rendben van!

Minden segítséget nagyon köszönök!

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Egy nagy segítségre lenne szükségem!

Két napja (ahogy nagyon meleg lett) elindultam itthonról és ahogy kiálltam a kapun, kigyulladt jobb oldalon a kipufogógáz visszajelző lámpája és égve maradt! Mentem 15-kmet, tankoltam és eltűnt a jel! Tegnap ugyanez, reggel elindultam vele, még nem volt semmi, délután viszont ismét kigyulladt, mentem 15-20 km-et és utána csak hosszas leállítás-újraindítás után múlt el!

Tudtommal komolyabb baja nem lehet az autónak, de érdekelne, hogy mitől csinálhatja (ha valakinek van esetleg ötlete )! A kipufogórendszert valszeg jövőhéten átnézetem!

Esetleg lehet valami köze a horkoló hanghoz alacsonyabb fordulatról gyorsításnál?Valahol nem passzolhat az illesztés vagy esetleg kifújhat valahol?!

Az autó teljesítményén semmit nem érezni, hogy változott, ugyanúgy megy, mint eddig és a fogyasztása is rendben van!

Minden segítséget nagyon köszönök!

A tiédbe van részecskeszűrő? Nem lehet, hogy az van tele? Próbáltad, hogy mész vele legalább fél órán keresztül 2000-2500-as fordulaton? Ha jól tudom, akkor tudja kiégetni.

Link to comment
Megosztás:

A tiédbe van részecskeszűrő? Nem lehet, hogy az van tele? Próbáltad, hogy mész vele legalább fél órán keresztül 2000-2500-as fordulaton? Ha jól tudom, akkor tudja kiégetni.

Hát tudtommal nincs benne! Én általában ilyen fordulaton járok, tegnap voltam vele egy "félórás" úton!

Ma elővettem délelőtt, de most semmi nyoma a jelnek! Mentem vele gyorsan, lassan, leállítottam, újraindítottam és szerencsére semmi! Szóval furcsa! wacko.gif Mondjuk gyorsításnál 4.-ik, 5.-ikbe mintha nagyon picit rángatott volna, de alig volt észrevehető! Nem lehet, hogy a lambda szondával van valami, az kezdi megadni magát?!

Link to comment
Megosztás:

Vectránál is működik a gáz+fék benyom és gyújtás ráad hibakód villogatás vagy itt más a módszer? Nem tudja valaki?

Konkrétan nekem nem csinál semmit, viszont észrevettem, hogy ha ezt megcsinálom és leveszem a gyújtást, ha utána hosszan megnyomom a nullázót a következő mutatja mellette a kijelző a két sorban:

Felső sor: 1.7

Alsó sor: 004 04

Itt az alsó nem a hibakódot mutatná?

Link to comment
Megosztás:

Vectránál is működik a gáz+fék benyom és gyújtás ráad hibakód villogatás vagy itt más a módszer? Nem tudja valaki?

Konkrétan nekem nem csinál semmit, viszont észrevettem, hogy ha ezt megcsinálom és leveszem a gyújtást, ha utána hosszan megnyomom a nullázót a következő mutatja mellette a kijelző a két sorban:

Felső sor: 1.7

Alsó sor: 004 04

Itt az alsó nem a hibakódot mutatná?

A P0404 elméletileg EGR hibát jelöl.Pontosan "EGR system range/performance problem".

Link to comment
Megosztás:

A P0404 elméletileg EGR hibát jelöl.Pontosan "EGR system range/performance problem".

De akkor az a hibakódot jelöli, amit írtam? Mert próbáltam villogtatni, de nem villogott semmit csak mikor kivettem a kulcsot és hosszan nyomtam a nullázót akkor írta ki ezt a km-kijelző!

És ezt egyébként hol található az autóban? Mit érdemes ezzel kezdeni?

Link to comment
Megosztás:

De akkor az a hibakódot jelöli, amit írtam? Mert próbáltam villogtatni, de nem villogott semmit csak mikor kivettem a kulcsot és hosszan nyomtam a nullázót akkor írta ki ezt a km-kijelző!

És ezt egyébként hol található az autóban? Mit érdemes ezzel kezdeni?

A 2.2directen,ha szembe állsz a motorral a motor jobb oldalán,a nagynyomású szivattyú alatt valahol.De ahhoz,hogy kivedd le kell ereszteni a hűtőfolyadékot,mert vízhűtéses az EGR-je és kiszerelésnél kifolyik belőle minden.Sokmindent nem tudsz vele kezdeni,takaritani vagy cserélni tudod.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy problémám a 2.0 T Signumommal. amivel nem boldogulunk, talán valaki már találkozott ezzel a problémával.

A jelenség a következő: ha beindítom a motort, 2 perc múlva elkezd füstölni, és ez addig tart, amíg el nem éri a hütővíz a 80C fokot. Utána a füst megszűnik. A menetteljesítményt ez nem befolyásolja.

Tud valaki tanácsot adni, hogy mi lehet a probléma?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy problémám a 2.0 T Signumommal. amivel nem boldogulunk, talán valaki már találkozott ezzel a problémával.

A jelenség a következő: ha beindítom a motort, 2 perc múlva elkezd füstölni, és ez addig tart, amíg el nem éri a hütővíz a 80C fokot. Utána a füst megszűnik. A menetteljesítményt ez nem befolyásolja.

Tud valaki tanácsot adni, hogy mi lehet a probléma?

Szia! Első körbe nézd meg szerintem a hűtővíz szintjét, állagát, a motorolaj szintjét, és hogy a betöltő kupak levétele után nem habzik-e.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok egy kis segitségre lenne szükségem! van egy kézi váltós 3.0 v6 Signum-om és az a problémám,hogy nagyon fönt van a kuplung pedál a fék pedálhoz képest is 2-3cm és 4-5 cm holtjátéka van .valahol lehet ezt a holtjátékot állitani,vagy más probléma van!!!!. elöre is kösz.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.